Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόνο που μπορείς να κάνεις,αν δεν αλλάζεις ήχους συνεχώς,είναι να επεξεργαστείς τους ήχους που θες , οπότε σε συγκεκριμένη ένταση να ακούγονται όσο θες εσυ.,και να μην πειράζεις την ένταση. Εγώ το έχω ή χαμηλά σε ενταση ή τελείως αθόρυβο,οπότε δεν με ενοχλεί.

Οσον αφορά τις room,kernel κτλ, ίσως μόνο root, στο στοκ OOS, και τίποτα άλλο.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Για να μην ακούγεται κάθε μήνυμα που σου στέλνουν στο βαιμπερ όταν είσαι μέσα στην συνομιλία πρέπει να κλείσεις εντελώς την ένταση των ειδοποιήσεων. αυτό συμβαίνει σε πολλές εφαρμογές. είναι μεγάλο πρόβλημα αυτό

 

Επίσης πρέπει να φτιάξουν το θέμα με την ραμ, το 1+3 κράταγε περισσότερες εφαρμογές στην μνήμη

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα, κατοχος εδω και 3 ημέρες απόλυτα ικανοποιημένος με το τούμπανο, πριν ειχα το Poco. Αγορά απο GearBest ήρθε με Oxygenos κανονικά. Υπάρχει οδηγός για root χωρις να περαστεί recovery, μονο ξεκλείδωμα bootloader χρειάζεται. Λειτουργεί κανονικά χωρίς πρόβλημα

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/patched-boot-image-magisk-16-7-beta-t3818853

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν του κάνουμε ροοτ είναι εύκολη μετά η διαδικασία για να περνάμε τα update?

Ναι κατεβάζεις το full update και το περνάς μέσω twrp. Απλά μετά πρέπει να ξαναφλασαρεις recovery και root και είσαι οκ

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την διαδικασία που αναφέρω πιο πανω έχει οδηγίες, κατεβάζεις το update και πριν κάνεις reboot μπαίνεις στο magisk, εγκατάσταση, install after ota και μετα κάνεις επανεκκίνηση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σας δουλεύει το gcam?? Ενώ δούλευε κανονικά. Σταμάτησε . Κολλάει στο HDR+ processing. Και δεν βγάζει. Έχω την τελευταία έκδοση. Έχω κάνει απεγκατασταση και έχω βάλει και παλιότερη έκδοση με τα ίδια αποτελέσματα. Ευχαριστώ.

Άκυρο...

Δουλεύει ξανά.. δεν ξέρω τι έφταιξε. Μετά από πολλές φορές άνοιξε κλείσε... Ξαφνικά δούλεψε...

Edited by jipakos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σας δουλεύει το gcam?? Ενώ δούλευε κανονικά. Σταμάτησε . Κολλάει στο HDR+ processing. Και δεν βγάζει. Έχω την τελευταία έκδοση. Έχω κάνει απεγκατασταση και έχω βάλει και παλιότερη έκδοση με τα ίδια αποτελέσματα. Ευχαριστώ.

Άκυρο...

Δουλεύει ξανά.. δεν ξέρω τι έφταιξε. Μετά από πολλές φορές άνοιξε κλείσε... Ξαφνικά δούλεψε...

 

Αν θες τη γνώμη μου, δε δουλεύει πολύ καλά. Πολλές φορές κολλάει όπως είπες στο HDR+ processing, άλλες φορές κλείνει μόνο του, κάποιες φορές τραβάς φωτογραφία με night sight mode και δεν τη βγάζει ποτέ και άλλα τέτοια ωραία. Γενικά δεν είναι καθόλου σταθερή εφαρμογή, τουλαχιστον η τελευταία έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστεί πότε θα βγει νεα stable rom?
Λογικά σε 15 ημέρες θα βγει η επόμενη stable. Πλέον αν δεν υπάρχει πρόβλημα με κάποια ρομ κάθε 2 μήνες θα δίνει η op αναβαθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά σε 15 ημέρες θα βγει η επόμενη stable. Πλέον αν δεν υπάρχει πρόβλημα με κάποια ρομ κάθε 2 μήνες θα δίνει η op αναβαθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρω για άλλους αλλά εγω με την 9.0.2 είχα μεγάλο θέμα με την μπαταρία....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Αν θες τη γνώμη μου, δε δουλεύει πολύ καλά. Πολλές φορές κολλάει όπως είπες στο HDR+ processing, άλλες φορές κλείνει μόνο του, κάποιες φορές τραβάς φωτογραφία με night sight mode και δεν τη βγάζει ποτέ και άλλα τέτοια ωραία. Γενικά δεν είναι καθόλου σταθερή εφαρμογή, τουλαχιστον η τελευταία έκδοση.

 

Ισχύει... Αλλά ρε γαμοτο..έχει τεράστια διαφορά η στοκ με την gcam. Ειδικά για εσωτερικό χώρο.. για έξω όχι τόσο πολύ.. φαντάζομαι θα υπάρξει και σταθερότερη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου εμφάνισε την beta 9... Πώς μπορώ να την κατεβάσω και να την κάνω εγκατάσταση μέσω twrp γιατί δεν την εμφανίζει ούτε το επίσημο site...
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει, υπάρχει καινούργιο φυσικά, dbrand camo skin με πράσινο λογότυπο εξτρά κ προαιρετικής τοποθέτησης..

 

Στείλτε μήνυμα με το τηλέφωνο σας όποιος ενδιαφέρεται, ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το G8441 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη να αλλαζει την λειτουργια του slider κουμπιου?

θα το προτιμουσα να ενεργοποιει το do not disturb

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

σαφώς και έχουμε θέμα και πρέπει να βγάλει update να διορθωθεί άμεσα και είναι με την κάκιστη διαχείριση της ραμ. δεν γίνεται να κλείνει εφαρμογές με 8 γιγα ραμ. ότι και να δοκίμασα δεν γίνεται τίποτα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

σαφώς και έχουμε θέμα και πρέπει να βγάλει update να διορθωθεί άμεσα και είναι με την κάκιστη διαχείριση της ραμ. δεν γίνεται να κλείνει εφαρμογές με 8 γιγα ραμ. ότι και να δοκίμασα δεν γίνεται τίποτα
Φίλε δεν μπορώ να σου πω με ακρίβεια αλλά μάλλον ή έχεις κάποιο πρόβλημα με την ρομ και θα σου πρότεινα να κάνεις καθαρή εγκατάσταση της ρομ και να περάσεις τα πάντα από την αρχή και όχι με επαναφορά backup ή κάτι κάνεις λάθος με την βελτιστοποίηση της μπαταρίας και σου συμβαίνει αυτό. Προσωπικά έχω μόνιμα ανοιχτές 12 εφαρμογές όλη την ώρα και δεν μου έχει τύχει να κλείσει καμιά. Παρεμπιπτόντως, ούτε στο community τους δεν έχει ακουστεί παρόμοιο πρόβλημα με το δικό σου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είναι ανεξήγητο αυτο που γίνεται, δεν εχω πανω απο 5-6 εφαρμογές ανοιχτές και ομως τις μισές τις κλείνει.στις Open beta ειχα ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα, γύρισα με clean install σε stable και επαναφορά απο google και πάλι δεν άλλαξε κάτι.είναι απελπισία τόσο καιρό να προσπαθώ να βρω λύση για αυτό το χάλι σε σημείο να σκέφτομαι να το δώσω για να πάρω τίποτα άλλο.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενοχλεί πολύ αυτό το απαράδεκτο animation σε συνδυασμό με lag που υπάρχει μόνο στα gestures για επιστροφή στο home. Με navigation bar είναι ακαριαίο και χωρίς animation(ή έστω αυτό που έχω επιλέξει εγώ από τον nova launcher)

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενοχλεί πολύ αυτό το απαράδεκτο animation σε συνδυασμό με lag που υπάρχει μόνο στα gestures για επιστροφή στο home. Με navigation bar είναι ακαριαίο και χωρίς animation(ή έστω αυτό που έχω επιλέξει εγώ από τον nova launcher)

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι το lag στο animation γίνεται σπάνια και μόνο με το σύστημα χειρονομιών της op. Με οποιοδήποτε άλλο σύστημα όλα γίνονται ακαριαία. Παρεμπιπτόντως, πριν περίπου μια εβδομάδα μου έκανε update στην launcher της op και από τότε δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί lag τώρα τελευταία.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιησα το sleep standby optimization που είναι ενεργοποιημενο από default και φαίνεται να δουλεύει μια χαρά τώρα. δηλαδή ήμαρτον
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα, κατοχος εδω και 3 ημέρες απόλυτα ικανοποιημένος με το τούμπανο, πριν ειχα το Poco. Αγορά απο GearBest ήρθε με Oxygenos κανονικά. Υπάρχει οδηγός για root χωρις να περαστεί recovery, μονο ξεκλείδωμα bootloader χρειάζεται. Λειτουργεί κανονικά χωρίς πρόβλημα

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/patched-boot-image-magisk-16-7-beta-t3818853

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

φιλε μου καλησπερα! και εγω κατοχος poco ειμαι, πρωην κατοχος 1+3, και το σκεφτομαι για το 6αρι.. σου ηρθε με κινεζικο φορτιστη? διαφορες σε σχεση με το poco?

Link to comment
Share on other sites

Με κινέζικο φορτιστη ήρθε αλλα με Oxygenos περασμένη. Διάφορες σαφως καλύτερη οθόνη, φωτο καλύτερη, μπαταρία λιγο χαμηλότερη του Oneplus, γενικα μικρόδιαφορες στα μάτια μου. Και σαφως πio όμορφο το Oneplus. Αν δεν το έβρισκα 11/11 σε προσφορά θα έμενα με το Poco.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με κινέζικο φορτιστη ήρθε αλλα με Oxygenos περασμένη. Διάφορες σαφως καλύτερη οθόνη, φωτο καλύτερη, μπαταρία λιγο χαμηλότερη του Oneplus, γενικα μικρόδιαφορες στα μάτια μου. Και σαφως πio όμορφο το Oneplus. Αν δεν το έβρισκα 11/11 σε προσφορά θα έμενα με το Poco.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μαλιστα! το εχω βρει στα 370 απο το ιδιο σαιτ με σενα, και ελπιζω να εχει ερθει μεχρι τελη γεναρη.. :p πιστευω αξιζει!

Link to comment
Share on other sites

Αν θες κοιτα έβγαλε και ευρωπαϊκό φορτιστή στα 10 ευρω και παίρνει και πόντους. Στο GearBest

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...