Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απενεργοποιησα το sleep standby optimization που είναι ενεργοποιημενο από default και φαίνεται να δουλεύει μια χαρά τώρα. δηλαδή ήμαρτον
Εγώ τις κρατάω ανοικτές με το να τις κάνω lock. Θα δοκιμάσω αυτό που είπες και εσύ να δω διάφορα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιησα το sleep standby optimization που είναι ενεργοποιημενο από default και φαίνεται να δουλεύει μια χαρά τώρα. δηλαδή ήμαρτον
Παίδες και σε pixel χωρίς να πειράξεις το sleep standby optimization ειναι ενεργοποιημένο και λειτουργεί ακριβώς έτσι. Απλά το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να μην κάνεις βελτιστοποίηση στις εφαρμογές που θέλεις ειδοποιήσεις και χρησιμοποιείς συνέχεια και άφησε ενεργή η βελτιστοποίηση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα αλλά δεν έπιασε, πάλι τις έκλεινε.

 

είναι στην μπαταρία, στις τελίτσες πάνω δεξιά και advance optimization

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από καιρό ξανά με ρουταρισμενη συσκευή.

Παλιά για να μπλοκάρω τις διαφημίσεις χρησιμοποιουσα adaway.

Υπάρχει κάτι άλλο τώρα η βάζω το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο, και προσθέτεις οποία επιπλέον λίστα θες.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούργια εφαρμογή της κάμερας.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δώσε link...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθεια σας. Χρησιμοποιώ την εφαρμογή AppLock για κλείδωμα ορισμένων app. Έχω δώσει όλα τα permission, device admin access, και έχω βάλει do not optimize στην μπαταρία. Παρόλα αυτά μετά από κάποιες ώρες όταν πάω να ανοίξω ένα από τα κλειδωμένα app δεν εμφανίζεται η lock screen ως συνήθως και όπως θα έπρεπε. Παίζει κάποια άλλη ρύθμιση που μπορώ να κάνω ώστε να είναι πάντα ενεργό το app? Edited by spyros_ks
Αναγραμματισμός
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς την stock εφαρμογη applocker?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς την stock εφαρμογη applocker?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Όχι αυτή: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.domobile.applock

Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται αυτό με την ραμ.εχω δοκιμάσει τα πάντα, εχω κλείσει όλα τα optimize, εχω βάλει whitelist, 4 εφαρμογές ανοιχτές και κάνει reload... δλδ ημαρτον.Δεν υπάρχει και καμια καστομ της προκοπής να δοκιμάσω.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται αυτό με την ραμ.εχω δοκιμάσει τα πάντα, εχω κλείσει όλα τα optimize, εχω βάλει whitelist, 4 εφαρμογές ανοιχτές και κάνει reload... δλδ ημαρτον.Δεν υπάρχει και καμια καστομ της προκοπής να δοκιμάσω.

 

Δοκιμασε την liguit πολύ καλή...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα την havoc αλλα όπως και η omnirom εχουν θέμα με τα gestures.ειναι άθλια. επίσης στα 5 λεπτά που δοκίμασα την havoc εφαγε reload το ινσταγκραμ, Κατι που με κάνει να πιστεύω πως είναι γενικά η 9 πανηγύρι με την ντεμεκ τεχνητή νοημοσύνη.

 

υγ το android εχει χάσει τελείως την αίγλη του και την ελευθερία του να αλλάζεις ρομ Κλπ.παλιά αλλαζα 10 ρομ σε μια μερα και τώρα 2 φορές το δοκίμασα και μου εβγαλε την παναγια.

 

υγ2 και κατι ακομα, αν φλασαρετε οποιαδηποτε ρομ ενας τροπος υπαρχει να ερθει στα ισια του το κινητο, το αποκάτω τουλ.κριμα......

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/tool-msmdownloadtool-v4-0-international-t3798892

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα την havoc αλλα όπως και η omnirom εχουν θέμα με τα gestures.ειναι άθλια. επίσης στα 5 λεπτά που δοκίμασα την havoc εφαγε reload το ινσταγκραμ, Κατι που με κάνει να πιστεύω πως είναι γενικά η 9 πανηγύρι με την ντεμεκ τεχνητή νοημοσύνη.

 

υγ το android εχει χάσει τελείως την αίγλη του και την ελευθερία του να αλλάζεις ρομ Κλπ.παλιά αλλαζα 10 ρομ σε μια μερα και τώρα 2 φορές το δοκίμασα και μου εβγαλε την παναγια.

 

υγ2 και κατι ακομα, αν φλασαρετε οποιαδηποτε ρομ ενας τροπος υπαρχει να ερθει στα ισια του το κινητο, το αποκάτω τουλ.κριμα......

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/tool-msmdownloadtool-v4-0-international-t3798892

 

Όπως τα λες για το Android μας ξενερωσε και αυτό με τα partition a b..... Δεν βγάζεις εύκολα άκρη....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες για το Android μας ξενερωσε και αυτό με τα partition a b..... Δεν βγάζεις εύκολα άκρη....
Μπορεί να σας φαίνεται δύσκολο επειδή είναι κάτι καινούργιο, αλλά είναι πολύ μεγάλη υπόθεση για τις ρομ. Πλέον υπάρχει project treble με αποτέλεσμα να μπορείς να βάλεις ότι ρομ θες χωρίς να περιμένεις την oneplus. Όσο αντέχει η ίδια συσκευή θα παίρνει τις επόμενες εκδόσεις χωρίς κανένα περιορισμό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να σας φαίνεται δύσκολο επειδή είναι κάτι καινούργιο, αλλά είναι πολύ μεγάλη υπόθεση για τις ρομ. Πλέον υπάρχει project treble με αποτέλεσμα να μπορείς να βάλεις ότι ρομ θες χωρίς να περιμένεις την oneplus. Όσο αντέχει η ίδια συσκευή θα παίρνει τις επόμενες εκδόσεις χωρίς κανένα περιορισμό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοίτα μπορεί να καταλάβω αυτό που λες αλλά......

Δεν μπορώ να βρω πουθενά μα πουθενά ενα πλήρη οδηγό ώστε να μπορεσω να κανω restore χωρίς brick....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μπορεί να καταλάβω αυτό που λες αλλά......

 

Δεν μπορώ να βρω πουθενά μα πουθενά ενα πλήρη οδηγό ώστε να μπορεσω να κανω restore χωρίς brick....

Εννοείς restore στην oos; Αν ναι, κατεβάζεις την fastboot και την εγκαθιστάς σε fastboot mode, κλειδώνεις bootloader, κάνεις και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και είσαι κομπλέ!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όσους ενεργοποίησαν VoLTE και Wificalling από xda.

 

Όταν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, θα επενέλθουν οι αρχικές ρυθμίσεις του modem; Θα επανέλθει δηλαδή στο "Oversea-Commercial_DS"; Το οποίο "Oversea-Commercial_DS" το έσβησα γιατί έτσι έλεγε ο οδηγός του XDA.

 

 

from my 1+6

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όσους ενεργοποίησαν VoLTE και Wificalling από xda.

 

Όταν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, θα επενέλθουν οι αρχικές ρυθμίσεις του modem; Θα επανέλθει δηλαδή στο "Oversea-Commercial_DS"; Το οποίο "Oversea-Commercial_DS" το έσβησα γιατί έτσι έλεγε ο οδηγός του XDA.

 

 

from my 1+6

Μόνο με εγκατάσταση ξανά της ρομ μέσω fastboot θα είσαι σίγουρα κομπλέ...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς restore στην oos; Αν ναι, κατεβάζεις την fastboot και την εγκαθιστάς σε fastboot mode, κλειδώνεις bootloader, κάνεις και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και είσαι κομπλέ!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν είναι τόσο απλό γιατί μετά πρέπει να ξανά κάνεις unlock και θα κάνει wipe τα πάντα. μπορεί το treble να αλλάζει πράγματι πολλά αλλά ρομ δεν υπάρχουν.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Είμαι νέος κάτοχος του 6000 και έχω κανά δύο απορίες:

1. Τον κινέζικο φορτιστή τον χρησιμοποιώ άφοβα με τον αντάπτορα που μου έστειλαν;

2. Μπορώ να χρησιμοποιήσω οποιονδήποτε car charger ή πρέπει να πάρω dash για να μην χαλάσω την μπαταρία του; Και γενικά αν δεν έχω μαζί μου τον dash wall charger βάζω όποιον έχω ή το αποφεύγω;

Ευχαριστώ

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Είμαι νέος κάτοχος του 6000 και έχω κανά δύο απορίες:

1. Τον κινέζικο φορτιστή τον χρησιμοποιώ άφοβα με τον αντάπτορα που μου έστειλαν;

2. Μπορώ να χρησιμοποιήσω οποιονδήποτε car charger ή πρέπει να πάρω dash για να μην χαλάσω την μπαταρία του; Και γενικά αν δεν έχω μαζί μου τον dash wall charger βάζω όποιον έχω ή το αποφεύγω;

Ευχαριστώ

1. ναι, αν και δεν ειναι πολυ σταθερος με τον ανταπτορα

2. χρησιμοποιεις οτι θες απλά θα φορτιζει πιο αργα φυσικα

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς restore στην oos; Αν ναι, κατεβάζεις την fastboot και την εγκαθιστάς σε fastboot mode, κλειδώνεις bootloader, κάνεις και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και είσαι κομπλέ!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι εννοώ σε οποιαδήποτε rom μεσω twrp να κανω backup και μετά restore χωρίς να εχω brick.....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είχα την αίσθηση πως έχει fm radio το oneplus λόγω του jack αλλά προφανώς έκανα λάθος.

Υπάρχει κανένα "κόλπο" για να το έχω χωρίς σύνδεση στο διαδίκτυο; Δεν είναι υπεραπαραίτητο αλλά ...

 

Και 2η ερώτηση: Από που προμηθεύομαι ζελατίνα/τζαμάκι προστατεθτικό για το κινητό; Έχω την εργοστασιακή μεμβράνη αλλά της έκανα ένα χτυπηματάκι και ήθελα να παραγγείλω οικονομικά μερικές ώστε να έχω καβάντζα και να αλλάξω μόλις η δικιά μου κουράσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...