Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιος με Magisk και που να έκανε εγκατάσταση τη νέα έκδοση 7.0.0?

Ήμουνα με την 6.1.0 και μετά την ειδοποίηση για νέα έκδοση βρέθηκα να έχω δύο Magisk managers εγκαταστημένους... Και τη 6.1.0 και 7.0.0 το οποίο είναι πολύ περίεργο.. Καμία ιδέα;

 

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έγινε το update σε μένα χωρίς προβλήματα. Δοκίμασες να διαγράψεις χειροκίνητα το παλιό;

 

You tapatalking to me?

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση του Magisk Manager και του Magisk στο 18.1, και πέρα από την βλακεία που έκανα και ξέχασα να ξαναφλασαρω τον κερνελ (κόλλησα σε twrp boot), όλα καλά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έγινε το update σε μένα χωρίς προβλήματα. Δοκίμασες να διαγράψεις χειροκίνητα το παλιό;

 

You tapatalking to me?

 

εάν αναφέρεσαι στη διαγραφή του manager, όχι, δεν το έκανα. Σκέφτομαι μήπως να δοκιμάσω να αναβαθμίσω πρώτα και τo Magisk σε 18.1 μήπως κι φτιάξει... (εκτός εάν βρεθώ με δύο manager και δύο magisk...:wacko:)

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες του είναι αρκετά καλες. Εγώ προερχόμενος από Samsung Galaxy S6 είμαι υπερευχαριστημενος αν σκεφτείς και το ποσό που δίνεις. Στο μόνο που υστερεί (όχι σε μεγάλο βαθμό) είναι οι νυχτερινες λήψεις.

 

Ερώτηση οι φωτό που βγάζει το one plus 6 είναι καλές ;
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες του είναι αρκετά καλες. Εγώ προερχόμενος από Samsung Galaxy S6 είμαι υπερευχαριστημενος αν σκεφτείς και το ποσό που δίνεις. Στο μόνο που υστερεί (όχι σε μεγάλο βαθμό) είναι οι νυχτερινες λήψεις.

 

Το s6 όμως είναι ένα κινητό 3+ ετών...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά με την κορυφαία κάμερα όταν βγήκε...τεσπά η κάμερα είναι πάντα θέμα υποκειμενικό, προσωπικά είμαι ικανοποιημένος για τα 380 ευρώ που έδωσα.

 

 

Το s6 όμως είναι ένα κινητό 3+ ετών...
Link to comment
Share on other sites

350 έδωσα και η κάμερα είναι φανταστική για τα λεφτά του. Όσες φορές χρειάστηκε να τραβήξω φωτογραφία έξω με την παρέα όλοι ήθελαν να βγάλω με το δικό μου. Μάλιστα έβαλε κάτω το honor 10 φίλου που είχε δώσει σχεδόν τα ίδια. Όταν άνοιξα και την gcam ο φίλος έβαλε τα κλάματα :lol:
Link to comment
Share on other sites

350 έδωσα και η κάμερα είναι φανταστική για τα λεφτά του. Όσες φορές χρειάστηκε να τραβήξω φωτογραφία έξω με την παρέα όλοι ήθελαν να βγάλω με το δικό μου. Μάλιστα έβαλε κάτω το honor 10 φίλου που είχε δώσει σχεδόν τα ίδια. Όταν άνοιξα και την gcam ο φίλος έβαλε τα κλάματα :lol:

To gcam !!!!! Ποια έκδοση έβαλες ;

Link to comment
Share on other sites

εάν αναφέρεσαι στη διαγραφή του manager, όχι, δεν το έκανα. Σκέφτομαι μήπως να δοκιμάσω να αναβαθμίσω πρώτα και τo Magisk σε 18.1 μήπως κι φτιάξει... (εκτός εάν βρεθώ με δύο manager και δύο magisk...:wacko:)
Δηλαδή αναβάθμισες τον manager χωρίς προηγουμένως να γίνει αναβάθμιση του magisk. Ίσως γι αυτό έγινε το μπέρδεμα. Εμένα νομίζω πρώτα μου ήρθε ota ενημέρωση για το magisk και μετά όταν άνοιξα τον manager αναβαθμίστηκε κι αυτός.

 

You tapatalking to me?

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Nα κανω μια χαζη ερωτηση, αν φορτισω το κινητο με ενα απλο φορτιστη 2a ποσο απελπιστικα αργη θα ειναι η φορτιση και αν θα υπαρχει καποιο προβλημα με τη μπαταρια. (αν και δεν το νομιζω)
Link to comment
Share on other sites

Nα κανω μια χαζη ερωτηση, αν φορτισω το κινητο με ενα απλο φορτιστη 2a ποσο απελπιστικα αργη θα ειναι η φορτιση και αν θα υπαρχει καποιο προβλημα με τη μπαταρια. (αν και δεν το νομιζω)

 

 

Προβλημα δεν υπάρχει, 2 ωρες περίπου

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα δεν υπάρχει, 2 ωρες περίπου

Αν ειναι μονο αυτο μικρο το κακο, γιατι καμμια φορα θα ξεχασω το φορτιστη και θα αντε μετα να βρεις ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να ενεργοποιήσω την σύνδεση δακτυλικου αποτυπωματος στην εφαρμογή winbank; Ξέρει κάποιος; Η συσκευή ειναι ρουτ και εχω δοκιμάσει να την κάνω hide στο magisk αλλα τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αναβάθμισες τον manager χωρίς προηγουμένως να γίνει αναβάθμιση του magisk. Ίσως γι αυτό έγινε το μπέρδεμα. Εμένα νομίζω πρώτα μου ήρθε ota ενημέρωση για το magisk και μετά όταν άνοιξα τον manager αναβαθμίστηκε κι αυτός.

 

You tapatalking to me?

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Και μάλιστα το Magisk περιμένει να βάλεις τον σωστό Manager και μετά να δώσει και τα αντίστοιχα updates.

Οπότε ο manager είναι που έχει τη προτεραιότητα, άρα ο φίλος δεν έκανε κάτι λάθος.

 

Ίσως απλά έκατσε περίεργη εγκατάσταση.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Και μάλιστα το Magisk περιμένει να βάλεις τον σωστό Manager και μετά να δώσει και τα αντίστοιχα updates.

Οπότε ο manager είναι που έχει τη προτεραιότητα, άρα ο φίλος δεν έκανε κάτι λάθος.

 

Ίσως απλά έκατσε περίεργη εγκατάσταση.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

όπως τα λες @Junglist Δυστυχώς δεν τράβηξα screenshots για να σας τα δειξω. Ήταν πολύ περίεργο. Ο πρόσφατος manager 7.0 μου έβγαζε μηνυμα ότι δεν έχω εγκαταστήσει το Magisk, ενώ ο παλιός επέμενε να κάνω αναβάθμιση στο νέο... Τελικά επειδή δεν έβγαζα άκρη, έκανα απεγκατάσταση από twrp και ξανά πέρασμα το νεό 18.1 μέσω πάλι του twrp.

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Και μάλιστα το Magisk περιμένει να βάλεις τον σωστό Manager και μετά να δώσει και τα αντίστοιχα updates.

Οπότε ο manager είναι που έχει τη προτεραιότητα, άρα ο φίλος δεν έκανε κάτι λάθος.

 

Ίσως απλά έκατσε περίεργη εγκατάσταση.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σωστός, απεγκατεστησα και ξαναεβαλα την προηγούμενη έκδοση για να θυμηθώ τη διαδικασία. Πρώτα ήρθε ενημέρωση για update του manager και μετά μέσα από το manager update του magisk.

 

Κάτι άσχετο: παρατήρησα ότι όταν απεγκατεστησα το magisk επανήλθαν οι εργοστασιακές εφαρμογές που έχω διαγράψει με το titanium. Ενώ όταν ξαναεβαλα το magisk εξαφανίστηκαν και πάλι. Πώς γίνεται αυτό;

 

You tapatalking to me?

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να ενεργοποιήσω την σύνδεση δακτυλικου αποτυπωματος στην εφαρμογή winbank; Ξέρει κάποιος; Η συσκευή ειναι ρουτ και εχω δοκιμάσει να την κάνω hide στο magisk αλλα τίποτα.

 

Διέγραψε την εφαρμογή και ξανά εγκατέστησε την. Είχα το ίδιο πρόβλημα όταν έκανα restore την εφαρμογή με titanium back up.

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To gcam !!!!! Ποια έκδοση έβαλες ;

 

Εγώ έχω βάλει αυτήν την έκδοση αλλά μάλλον έχει βγει και πιο καινούργια

MGC_6.1.021_BSG_Arnova_TlnNeun_1.2_Final

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν στιγμές που με κουράζει πολύ η οθόνη στο scroll. Παρακαλώ γυρίστε το κινητό οριζόντια και δείτε αν σε σας το βίντεο είναι smooth και το έχω το πρόβλημα μόνο εγώ.

 

You tapatalking to me?

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε την εφαρμογή και ξανά εγκατέστησε την. Είχα το ίδιο πρόβλημα όταν έκανα restore την εφαρμογή με titanium back up.

 

το εχω δοκιμασει αλλα δεν εφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν στιγμές που με κουράζει πολύ η οθόνη στο scroll. Παρακαλώ γυρίστε το κινητό οριζόντια και δείτε αν σε σας το βίντεο είναι smooth και το έχω το πρόβλημα μόνο εγώ.

 

You tapatalking to me?

 

Το έκανα και είναι τόσο smooth όσο στην οθόνη του υπολογιστή μου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Προς το τέλος του βίντεο που δείχνει έναν κύβο, εγώ στην ουσία βλέπω δύο κύβους που τείνουν να γίνουν ένας! Να είναι πρόβλημα hardware?

 

You tapatalking to me?

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν στιγμές που με κουράζει πολύ η οθόνη στο scroll. Παρακαλώ γυρίστε το κινητό οριζόντια και δείτε αν σε σας το βίντεο είναι smooth και το έχω το πρόβλημα μόνο εγώ.

 

You tapatalking to me?

Και σε μένα είναι smooth όπως την οθόνη του υπολογιστή... Ζήτα rma.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν στιγμές που με κουράζει πολύ η οθόνη στο scroll. Παρακαλώ γυρίστε το κινητό οριζόντια και δείτε αν σε σας το βίντεο είναι smooth και το έχω το πρόβλημα μόνο εγώ.

 

You tapatalking to me?

Σε εμένα οριζόντια κάνει το λεγόμενο trailing. Δεν φαίνεται καθαρά ο κύβος. Γίνεται διπλός σε γρήγορη κίνηση η μουτζουρομενος αν θέλεις. Το θεωρώ φυσιολογικό. Πάντως δεν το έχω παρατήρησει σε καμία ταινία που έχω δει με γρήγορες σκηνές ώστε να πω ότι υπάρχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...