Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την κλήρωση έχει τώρα το 6 https://www.oneplus.com/gr/6-sweepstakes?referralCode=qelgpmi

 

Τι ακριβώς κερδίζεις που δίνεις το λινκ με το referral code σου?:rolleyes:

Αμα είναι να το κάνουμε κι εμείς.

 

ΚΑΘΑΡΟ LINK: https://www.oneplus.com/gr/6-sweepstakes

Link to comment
Share on other sites

Γράφει το εξής: Collect all 6 cards to receive free shipping on a OnePlus 6! (Free shipping coupon will expire by May 31st, UTC 0AM)

Invite three friends to unlock a missing card.

Οπότε βασικά δεν κερδίζεις τίποτα αφού έτσι κι αλλιώς δωρεάν είναι η αποστολή

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης τώρα είδα οτι όποιος πατήσει στο link σου δίνει ακόμα ένα ticket για την κλήρωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπότε παιδιά πάρτε μέρος στον διαγωνισμό και μακάρι να είναι Ελλάδα ο τυχερός

Link to comment
Share on other sites

Avenger edition op6

 

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό είναι ότι σε λίγους μήνες θα βγάλουν το 6Τ με κάτι καλύτερο

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό είναι ότι σε λίγους μήνες θα βγάλουν το 6Τ με κάτι καλύτερο

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ήθελά να ήξερα τι παραπάνω θα μπορούσε να έχει. Αν είναι ας πούμε μόνο καμιά ασύρματη φόρτιση σίγουρα δεν θα αξίζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό είναι ότι σε λίγους μήνες θα βγάλουν το 6Τ με κάτι καλύτερο

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε 6 μήνες θα βγει το 6Τ και μετά από 6 μήνες θα βγει το 7, συνέχεια θα βγαίνει κάτι καινούριο.

 

Το θέμα είναι άμα αξίζει την συγκεκριμένη χρονική στιγμή για σένα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα ξενερώνει το γεγονός ότι τα περισσότερα τηλέφωνα είναι σχεδόν ίδια. Huawei, LG, 1+...οκ το καταλαβαίνω ότι η 1+ ειναι μικρή εταιρία και δεν έχει design team αντάξιο άλλων εταιριών αλλά έλεος πια με αυτό το notch. Και από πίσω το θεωρώ άσχημο. Ειδικά με αυτό το γυαλιστερό mirror black που σε δέκα.λεπτα θα έχει γίνει μέσα στη γλίτσα ( δεν βάζω ποτέ θήκες τζάμια, πόρτες κλπ άηδιες). Μπράβο στη Samsung που κρατάει χαρακτήρα και προσφέρει κάτι διαφορετικό. Ένα s9+ με stock android εάν βγει το αγόρασα χτες. Για εμένα αυτή τη στιγμή η καλύτερη συσκευή είναι το pixel με διάφορα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω: τι διάλο διαφορετικό περιμένετε "μπροστά" από τις εταιρείες.

 

Μια οθόνη (με/χωρίς notch) και αν έχει κάτω ένα μπεζελ(η και πάνω ανάλογα). Κάποιες προσφέρουν και edge οθόνες (??)

 

Δλδ...τι να κάνουν οι εταιρείες διαφορετικό;

 

Μήπως να βάλουν στρογγυλή οθόνη;

 

Ακόμα και το νοτς πάνω διαφορετικό είναι σε κάθε εταιρεία.

 

Πραγματικά: μουρμούρα για τη μουρμούρα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήθελά να ήξερα τι παραπάνω θα μπορούσε να έχει. Αν είναι ας πούμε μόνο καμιά ασύρματη φόρτιση σίγουρα δεν θα αξίζει τον κόπο.

 

stereo ηχεια που θεωρω πολύ σημαντικο.

IP 67/68

Ισως μεγαλυτερη αναλυση.

Να δουμε πως τα παει από μπαταρια η συσκευή και αν χρειαστεί να την αυξησουν.

το USB 3.1

Και στις 2 καμερες OIS

 

μικρα πραγματάκια δηλαδή για αλλους σημαντικα για αλλους όχι που όμως θα είναι μια καποια αναβαθμιση.

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει λέτε να το στείλω το Mate 10 pro για να κάνω μετάβαση σε oneplus 6 8/256?

 

 

Mate the 10 pro be with you

 

Αμα δεν πεις για ποιο λογο κοιτας σε Oneplus,μην περιμενεις να παρεις σοβαρη απαντηση.

Να μυρισουμε τα νυχια μας τι σε τραβαει στο Oneplus που δεν εχει αλλα θελει το Mate 10 pro σου?

Link to comment
Share on other sites

stereo ηχεια που θεωρω πολύ σημαντικο.

IP 67/68

Ισως μεγαλυτερη αναλυση.

Να δουμε πως τα παει από μπαταρια η συσκευή και αν χρειαστεί να την αυξησουν.

το USB 3.1

Και στις 2 καμερες OIS

 

μικρα πραγματάκια δηλαδή για αλλους σημαντικα για αλλους όχι που όμως θα είναι μια καποια αναβαθμιση.

 

Όλα αυτά που έγραψες θα τα δίνει σιγά σιγά για να μπορεί να κρατήσει χαμηλά την τιμή...

Ας πούμε στο 6Τ θα δώσει ΙΡ πιστοποιηση η ασύρματη φόρτιση, και μια αύξηση 20€,κλπ κλπ μέχρι να φτάσει σε ένα σημείο να σταθεροποιηθεί η μεγάλη έκδοση στα 700+€ μετά από τρεις συσκευές εγώ πιστεύω... Και μην ξεχνάμε ότι στο επίσημο site η τιμή δεν πέφτει μέχρι την επόμενη σύσκευη.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

stereo ηχεια που θεωρω πολύ σημαντικο.

IP 67/68

Ισως μεγαλυτερη αναλυση.

Να δουμε πως τα παει από μπαταρια η συσκευή και αν χρειαστεί να την αυξησουν.

το USB 3.1

Και στις 2 καμερες OIS

 

μικρα πραγματάκια δηλαδή για αλλους σημαντικα για αλλους όχι που όμως θα είναι μια καποια αναβαθμιση.

 

Όλα αυτά που έγραψες θα τα δίνει σιγά σιγά για να μπορεί να κρατήσει χαμηλά την τιμή...

Ας πούμε στο 6Τ θα δώσει ΙΡ πιστοποιηση η ασύρματη φόρτιση, και μια αύξηση 20€,κλπ κλπ μέχρι να φτάσει σε ένα σημείο να σταθεροποιηθεί η μεγάλη έκδοση στα 700+€ μετά από τρεις συσκευές εγώ πιστεύω... Και μην ξεχνάμε ότι στο επίσημο site η τιμή δεν πέφτει μέχρι την επόμενη σύσκευη.....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

stereo ηχεια που θεωρω πολύ σημαντικο.

IP 67/68

Ισως μεγαλυτερη αναλυση.

Να δουμε πως τα παει από μπαταρια η συσκευή και αν χρειαστεί να την αυξησουν.

το USB 3.1

Και στις 2 καμερες OIS

 

μικρα πραγματάκια δηλαδή για αλλους σημαντικα για αλλους όχι που όμως θα είναι μια καποια αναβαθμιση.

 

Τον χρυσο κανονα του''οτι πληρωνεις,παιρνεις''τον γνωριζεις φανταζομαι.

 

Τα παραπανω που αναφερεις σε γενικες γραμμες τα προσφερουν τα pixel.Αλλα(αυτο το αλλα μας εχει φαει)κοστιζει αναλογα.

Το ιδιο και το galaxy S9+ και P20 pro(με αρχικες τιμες 980 και 890ευρω αντιστοιχα).

Και το Note 8 που αναφερουν μερικοι στην συγκριση,αρχικη τιμη ειχε τα 1030ευρω.

 

Οποιος μπορει ας περιμενει μεχρι του χρονου μηπως δουμε ορισμενα/τα περισσοτερα απο αυτα στο op7.

 

Το ξαναλεω για αλλη μια φορα.

Οποιος νομιζει(γιατι με αυτα που γραφονται αυτη την εντυπωση παιρνω) οτι τα Oneplus ειναι(ή θα γινουν) pixel στα μισα χρηματα(στο hardware περαν του επεξεργαστη)ας προσγειωθει στην πραγματικοτητα.

Και εγω ηθελα παραπανω πραγματα να δω απο πλευρας feature,αλλα βλεπω την τελικη του τιμη την παρουσα χρονικη στιγμη απεναντι στον ανταγωνισμο και βλεπω οτι μονο απο ναυαρχιδες του 2017 βρισκω κατι αντιστοιχο τυπου v30/s8+.

 

Αν κανουμε τοσα παραπονα για το Oneplus6,για το Honor 10 με Kirin970,4gb ram που δεν εχει ολα τα παραπανω αλλα ουτε και Ois στα 480ευρω τι να πουμε δηλαδη?

Για το Nokia 7 plus των 450ευρω?

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν πεις για ποιο λογο κοιτας σε Oneplus,μην περιμενεις να παρεις σοβαρη απαντηση.

Να μυρισουμε τα νυχια μας τι σε τραβαει στο Oneplus που δεν εχει αλλα θελει το Mate 10 pro σου?

 

Είχα oneplus 5 8/128 πριν το Mate 10 pro και ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

Η κάμερα είναι το πιο σοβαρό κριτήριο για μένα και μετά μπαταρία, εμπειρία χρήσης,updates κτλ.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα oneplus 5 8/128 πριν το Mate 10 pro και ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

Η κάμερα είναι το πιο σοβαρό κριτήριο για μένα και μετά μπαταρία, εμπειρία χρήσης,updates κτλ.

 

Mate the 10 pro be with you

 

Αφου ειχες Oneplus 5 προηγουμενως γνωριζεις λοιπον τα υπολοιπα τα οποια που ρωτας ,σωστα?

 

Για την καμερα και να θελουμε πως να σου απαντησουμε αν αξιζει ή οχι αφου το κινητο και δεν εχει κυκλοφορησει στην αγορα,και δεν υπαρχουν και youtube reviews για αυτην?

Σε φωτογραφιες δεν νομιζω να το ξεπερασει το mate,οπως και σε μπαταρια.

 

Σε video εχει παραπανω υποστηριξη λογω 4κ 60fps που το mate 10 δεν μπορει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mirror or midnight ;;;;;;

 

Midnight black δεν βγαινει στην φθηνοτερη εκδοση απο οτι βλεπω των 6/64.

 

Μεταξυ των 2 εκδοσεων ειναι καθαρα θεμα γουστου.

 

Η Mirror black εκδοση οταν ειναι πεντακαθαρη η πλατη ειναι σαν καθρεφτης(οπως λεει και το ονομα)και αντανακλα ωραια τ ο κινητο(βεβαια αν βαλεις θηκη δεν θα την βλεπεις ουτως ή αλλως).Σχεδον κατι σαν το glossy.

 

Η midnight black εκδοση ειναι αυτο που λεμε η matte εκδοση,που μοιαζει το κινητο λες και ειναι απο αλουμινιο.

 

Προσωπικα αν οντως το παρω το κινητο για την midnight black εκδοση θα παω,γιατι ουτως ή αλλως θα βαλω και θηκη.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Ήθελά να ήξερα τι παραπάνω θα μπορούσε να έχει. Αν είναι ας πούμε μόνο καμιά ασύρματη φόρτιση σίγουρα δεν θα αξίζει τον κόπο.
Π.χ usb3.0 για την φόρτιση, διπλά ηχεία.αυτά τα δύο να είχε

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Π.χ usb3.0 για την φόρτιση, διπλά ηχεία.αυτά τα δύο να είχε

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και παλι θα ετρωγε κραξιμο απο μερικους για την απουσια ασυρματης φορτισης,αδιαβροχοποιησης,quad hd αναλυσης και παει λεγοντας.

Link to comment
Share on other sites

Και παλι θα ετρωγε κραξιμο απο μερικους για την απουσια ασυρματης φορτισης,αδιαβροχοποιησης,quad hd αναλυσης και παει λεγοντας.

Πάντα κάτι θα βρούμε για να γκρινιάξουμε!! :p

Ακόμη και να υπήρχε κινητό που είχε τα πάντα, πάλι κάποια έλλειψη θα 'βρίσκαν κάποιοι! Ή κάτι που δε θα τους βόλευε!

Ή αν δεν έβρισκαν τίποτα...... θα γκρίνιαζαν για την τιμή!!

Link to comment
Share on other sites

Τον χρυσο κανονα του''οτι πληρωνεις,παιρνεις''τον γνωριζεις φανταζομαι.

 

Τα παραπανω που αναφερεις σε γενικες γραμμες τα προσφερουν τα pixel.Αλλα(αυτο το αλλα μας εχει φαει)κοστιζει αναλογα.

Το ιδιο και το galaxy S9+ και P20 pro(με αρχικες τιμες 980 και 890ευρω αντιστοιχα).

Και το Note 8 που αναφερουν μερικοι στην συγκριση,αρχικη τιμη ειχε τα 1030ευρω.

 

Οποιος μπορει ας περιμενει μεχρι του χρονου μηπως δουμε ορισμενα/τα περισσοτερα απο αυτα στο op7.

 

Το ξαναλεω για αλλη μια φορα.

Οποιος νομιζει(γιατι με αυτα που γραφονται αυτη την εντυπωση παιρνω) οτι τα Oneplus ειναι(ή θα γινουν) pixel στα μισα χρηματα(στο hardware περαν του επεξεργαστη)ας προσγειωθει στην πραγματικοτητα.

Και εγω ηθελα παραπανω πραγματα να δω απο πλευρας feature,αλλα βλεπω την τελικη του τιμη την παρουσα χρονικη στιγμη απεναντι στον ανταγωνισμο και βλεπω οτι μονο απο ναυαρχιδες του 2017 βρισκω κατι αντιστοιχο τυπου v30/s8+.

 

Αν κανουμε τοσα παραπονα για το Oneplus6,για το Honor 10 με Kirin970,4gb ram που δεν εχει ολα τα παραπανω αλλα ουτε και Ois στα 480ευρω τι να πουμε δηλαδη?

Για το Nokia 7 plus των 450ευρω?

 

Αυτο με την αρχικη τιμη το εχουμε κανει καραμελα...Τι σημασια εχει η αρχικη τιμη?Μονο και μονο επειδη δεν την κατεβαζει ποτε η 1+? Οκ γουστο της καπελο της. Το ξεχναμε, μην το λεμε σε καθε post.

S9/S9+ πλεον τα βρισκεις το ενα ελαχιστα κατω απο 700 και το αλλο κατω απο 800...Και με δοσεις οχι νταγκα ντουγκα μαρουλακι οπως το 1+,εκτος αν γινεται να βαλεις δοσεις στο επισημο site και δεν ειμαι ενημερωμενος οποτε και ζηταω συγγωμη.

 

Αρα η διαφορα τιμης ειναι κατω απο 200ευρο. Στην τιμη λοιπον περιλεμβανονται ολα αυτα τα συν για τα μοντελα της Samsung συγκεκριμενα. Επισης απειρες επιλογες απο θηκες κ αξεσουαρ που βρισκεις με μια βολτα στην αγορα. Συν Service που μπορεις να πας με το αυτοκινητο σου και να μοιρασεις 5 χαστουκια γιατι ας πουμε στο βγαλανε βρεγμενο ενω ουτε εχει ακουμπησει νερο πανω του... Αυτο το τελευταιο οτι εχει Service στην Ελλαδα ειναι αλλωτε θετικο αλλωτε αρνητικο. Εγω ως χρηστης LG τα τελευταια 5 χρονια εχω να πω οτι 3 φορες που το χρειαστηκα,πηγα εκει εκατσα 1 ωρα μου φτιαξαν το προβλημα μου ανανεωσαν την εγγυηση στο συγκεκριμενο κομματι που εγινε η αλλαγη και εφυγα κυριος. Κατι που δεν μπορεις να εχει με το 1+...Φυσικα το ξερεις απο πριν.

 

Απλα ολα τα παραπανω τα αναφερω ουσιαστικα για να δουμε απο που βγαινει η μειωμενη τιμη...Δεν μας χαριζουν τιποτα,το ξερουμε αυτο ετσι κ αλλιως...Η τιμη δεν ειναι καλη αν το σκεφτεις,ειναι αυτη που θα επρεπε να ειναι αλλιως θα πηγαινε απατο.

 

Εγω θεωρω ο μονος λογος να παρεις 1+ συσκευη ειναι οι αναβαθμισεις και το root. end of story. Τα features ειναι για αλλες εταιριες. Απλα αναγκαζονται να βαλουν και αυτοι καποια για να πουλησουν.

 

Για το honor 10 και το Nokia 7 δεν θα τα συγκρινω καν. Οπως δεν τα συγκρινω με S9/S9+,P20,Note 8,mate 10. Ειναι κινητα ενα κλικ πιο κατω...

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

ενα κλικ κατω ειναι κ σε ταχυτητα και σε απόδοση ομως αυτα που ανέφερες απο τα O.P και αν ειχες ποτέ θα το ήξερες .Επισης η υποστήριξη και τα updates δεν ειναι λίγο...
Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...