Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν επιλέγουμε να κατεβάσουμε το φουλ πακέτο που είναι κάτι giga αυτά μετά διαγράφονται ή τζάμπα χάνουμε χώρο;

 

διαγράφεται αυτόματα... δεν παρατήρησα να έχω χάσει καθόλου χώρο από την συσκευή μου... οποτε ολα καλα..!

 

καλο ειναι παντα να κανουμε update με το full πακετο..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σταθερά 152 πάντως.. Σημείο αναφοράς

 

Με επανεκκίνηση και στην ενημέρωση συσκευής εαν πατησεις τις 3 τελιτσες πανω δεξια και επιλεξης λήψη πληρους πακετου, δεν σου βγαζει καμια καινούργια?

Η σιμ που εχεις τι εταιρεία ειναι και τι πρόγραμμα?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα. Έχετε βρει τρόπο όταν χρησιμοποιείται θέμα εκτός των εργοστασιακών να εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος;
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα. Έχετε βρει τρόπο όταν χρησιμοποιείται θέμα εκτός των εργοστασιακών να εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος;

 

Ρυθμισεις->Ασφαλεια και απορρητο->Κλειδωμα οθονης και κωδικοι προσβασης->Στυλ κλειδωματος οθονης->Ξεκλειδωμα περιοδικου

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αυτή φοράω μαζί με θήκη της spigen και την καλύπτει μία χαρά την οθόνη.

 

Και εγώ αυτή φορά και αφήνει πάνω από δύο χιλιοστά κενό περιμετρικά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, επειδή το S6 μου έφαγε νερό και μας άφησε κοιτάω για νέο κινητό και σκέφτομαι το P20 Pro για 4 κυρίως λόγους:

- Φωτογραφική μηχανή -> Φαίνεται να έχει την κορυφαία.

- Μπαταρία/Αυτονομία -> Διαβάζω απ' όλους πολύ καλά λόγια.

- Design -> Κουκλί, ειδικά στο ντεγκραντέ μωβ/μπλε/πρασινο

- Τιμή -> 650 ευρώ για ναυαρχίδα είναι πολύ καλά

 

Κάτι αρνητικό μήπως που πρέπει να έχω υπόψιν πριν το αγοράσω; Για την οθόνη του κάποιο σχόλιο; Σήμα κινητής / GPS ?

Σας ευχαριστώ!

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, επειδή το S6 μου έφαγε νερό και μας άφησε κοιτάω για νέο κινητό και σκέφτομαι το P20 Pro για 4 κυρίως λόγους:

- Φωτογραφική μηχανή -> Φαίνεται να έχει την κορυφαία.

- Μπαταρία/Αυτονομία -> Διαβάζω απ' όλους πολύ καλά λόγια.

- Design -> Κουκλί, ειδικά στο ντεγκραντέ μωβ/μπλε/πρασινο

- Τιμή -> 650 ευρώ για ναυαρχίδα είναι πολύ καλά

 

Κάτι αρνητικό μήπως που πρέπει να έχω υπόψιν πριν το αγοράσω; Για την οθόνη του κάποιο σχόλιο; Σήμα κινητής / GPS ?

Σας ευχαριστώ!

 

Φωτογραφιες μπορεις να δεις μπολικες στο αναλογο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=469865

Βεβαια σε καποιους δεν αρεσει το αποτελεσμα του P20 pro στις φωτογραφιες λεγοντας οτι ειναι λιγο wow κι οτι απεχουν απο το φυσικο, αλλοι παλι το προτιμουν γιατι θελουν μια οσο το δυνατον πιο ωραια φωτογραφια ασχετα αν ειναι φυσικη ή οχι.

Μπαταρια τωρα οποιο review και να διαβασεις λενε οτι ειναι τερας και βγαζει στο πολυ ανετο την μερα, εκτος αν παιζεις pubg/fortnite ή καποιο βαρυ παιχνιδι 12 ωρες την μερα, τοτε εκει θα θες φορτιση μεσα στην μερα.

 

Καποιο αρνητικο, καποιες ασυμβατοτητες με ορισμενες συσκευες BT, ακομα επειδη ερχεσαι απο συσκευη samsung μπορει να δυσκολευτεις με το interface και σιγουρα θα σου ξινισει η always on display της huawei που ειναι πολυ βασικη χωρις υποστηριξη 3rd party εφαρμογων οπως viber/messenger/whatsapp.

 

Σε περιπτωση που αγοραζεις απο σκρουτζομαγαζο σιγουρεψου οτι ειναι region C432 για να μην εχεις θεμα με τις αναβαθμισεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Όντως φίλε τα σπάει πάρτο άφοβα δεν έχει κανένα θεμα. Εγώ είχα το s7 και όλα τα Σαμσουνγκ από το s2 και μετά και δεν το μετάνιωσα στιγμή που έκανα την μετάβαση.

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

έχει αγοράσει η έχει να προτείνει κανεις κάποια power bank που να υποστηρίζει τουλάχιστον fast charge protocol?

 

Προς το παρόν κοιτάω την Blitzwolf PF2 και την Xiaomi power bank pro για την οποια δεν είμαι 100% σίγουρος ότι υποστηρίζει FCP.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για το νέο mate σε σχέση με το. Δικό σας ειδικά για τη φωτογραφική; σίγουρα χίλια δεν νομίζω να έδινα για κάποια συσκευή. Στα 5 λεπτά που είναι ελάχιστος χρόνος δεν ξετρελάθηκα με την καμερα. Φυσικά κ θα περίμενα να φύγει η παιδική ασθένεια με τις οθόνες

 

. Πιστεύω αξίζει η αγορά του p20 pro που ρωτάει ο φίλος παραπάνω.. Είναι πολύ κοντά με το s9 plus αλλά κερδίζει το ένα κ άλλα το άλλο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα προσωπικά και τις δυο φορές που το πήρα μόνο ο φακός ο monochrome με ενθουσίασε... τίποτε άλλο δεν με κέρδισε...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

έχει αγοράσει η έχει να προτείνει κανεις κάποια power bank που να υποστηρίζει τουλάχιστον fast charge protocol?

 

Προς το παρόν κοιτάω την Blitzwolf PF2 και την Xiaomi power bank pro για την οποια δεν είμαι 100% σίγουρος ότι υποστηρίζει FCP.

 

Ευχαριστώ

 

Εγώ με αυτό είμαι κομπλέ

https://www.skroutz.gr/s/10573018/Xiaomi-Mi-Power-Bank-2-10000mAh.html#reviews

Φορτίζει λες κ το έχω σε κανονική πρίζα στον τοίχο είναι κάπου στα 7000 ας γράφουν για 10000

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με αυτό είμαι κομπλέ

https://www.skroutz.gr/s/10573018/Xiaomi-Mi-Power-Bank-2-10000mAh.html#reviews

Φορτίζει λες κ το έχω σε κανονική πρίζα στον τοίχο είναι κάπου στα 7000 ας γράφουν για 10000

 

σου κανει fast charge η απλη φορτιση φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω ανεπιφύλακτα την αγορά. Θα σε ξετρελάνει.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

η μπορεί και να τον τρελάνει...! χαχαχ μεγάλη διαφορα σε σχέση με το s6 το προτείνω και εγώ... χαλαρά...!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω μια υποψία πως δεν επερνα της αναβάθμισεις γιατί είχα ενεργοποίηση την λειτουργία προγραμματιστη κατά λάθος και για άγνωστο λόγω ήταν απενεργοποιημενη η επιλογή για αυτόματες ενημερώσεις! Καθώς την ενεργοποίησα ήρθαν κανονικά όλες! Από 152 σε 159 και τωρα 161!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω μια υποψία πως δεν επερνα της αναβάθμισεις γιατί είχα ενεργοποίηση την λειτουργία προγραμματιστη κατά λάθος και για άγνωστο λόγω ήταν απενεργοποιημενη η επιλογή για αυτόματες ενημερώσεις! Καθώς την ενεργοποίησα ήρθαν κανονικά όλες! Από 152 σε 159 και τωρα 161!

 

λολ τι φαση? πρωτη φορα το ακουω αυτο... μηπως απλα ητανε η μερα να παρεις της αναβα8μισης ολες? γτ και εγω απο 152 κανα 2μηνο ειχα... και σημερα ηρθε η 161 πριν λιγο..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω μια υποψία πως δεν επερνα της αναβάθμισεις γιατί είχα ενεργοποίηση την λειτουργία προγραμματιστη κατά λάθος και για άγνωστο λόγω ήταν απενεργοποιημενη η επιλογή για αυτόματες ενημερώσεις! Καθώς την ενεργοποίησα ήρθαν κανονικά όλες! Από 152 σε 159 και τωρα 161!

 

Ειμαι μονιμα με ενεργοποιημενα τα developer tools και παιρνω κανονικα αναβαθμισεις, μαλλον επειδη ειχες απενεργοιησει τις Αυτοματες ενημερωσεις συστηματος δεν σου εκανε. Φαντασου οτι και με απεγκατεστημενα τα huawei mobile services παιρνω κανονικα τις αναβαθμισεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μονιμα με ενεργοποιημενα τα developer tools και παιρνω κανονικα αναβαθμισεις, μαλλον επειδη ειχες απενεργοιησει τις Αυτοματες ενημερωσεις συστηματος δεν σου εκανε. Φαντασου οτι και με απεγκατεστημενα τα huawei mobile services παιρνω κανονικα τις αναβαθμισεις.

Δεν θυμάμαι να τα πείραξα ποτέ! Σημασία έχει ότι τις πήρα κανονικά! Ίσως να ήταν αυτό!! Περιμένοντας την Pie τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να τα πείραξα ποτέ! Σημασία έχει ότι τις πήρα κανονικά! Ίσως να ήταν αυτό!! Περιμένοντας την Pie τώρα!

 

Μπορει να το αλλαξες καταλαθος καθως σκρολαρες, το ειχα παθει κι εγω και ειχα ενεργοποιησει να πρασινιζει η οθονη στον ρυθμο ανανεωσης και η συσκευη εγινε στρομπο, θυμηθηκα τα trance party στο umatic.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

σου κανει fast charge η απλη φορτιση φιλε μου?

 

Εννοείται fast αφού σ γράφω φορτίζω το s9plus λες κ το. Έχω στην πρίζα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, custom rom δεν παίζει έτσι; Παρεπιπτόντως βλέπω η τιμή του στα 549€. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το 1+. To P20 pro για πόσα χρόνια θα παίρνει αναβαθμίσεις;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, custom rom δεν παίζει έτσι; Παρεπιπτόντως βλέπω η τιμή του στα 549€. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το 1+. To P20 pro για πόσα χρόνια θα παίρνει αναβαθμίσεις;

 

Στείλε ένα mail στον πρόεδρο και αν σου απαντήσει πες και σε εμάς να ξέρουμε..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά, custom rom δεν παίζει έτσι; Παρεπιπτόντως βλέπω η τιμή του στα 549€. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το 1+. To P20 pro για πόσα χρόνια θα παίρνει αναβαθμίσεις;

 

Αν θέλεις να ασχοληθείς με custom ROM πηγαίνεις στο OnePlus μιας και εδώ δεν ξεκλειδώνει ο bootloader. Όσον αφορά τις αναβαθμίσεις, θα δείξει...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σας ενημέρωσα σε στης προηγούμενες σελίδες ότι το update θα έρθει σε 15 μέρες στην ελλάδα.. αλλα προσέξτε... δεν θα έρθει σε όλους την ίδια μέρα ακόμα και αν έχετε την ευρωπαϊκή συσκευή...! πάει ανάλογος με τις παρτίδες και έρχεται σταδιακά... :)

 

σου είχε έρθει προχτές η 159 και σήμερα η 161? νομίζω πως μερικοί θα κολλήσουμε στην 159 και θα πάρουμε κατευθείαν android 9... και αυτό είναι το πρόβλημα τώρα... γιατί η 159 δεν παλεύετε.... και το android 9 όπως το κόβω θα αργήσει...

 

Συνεχίζεις το δούλεμα!

Πριν μια εβδομάδα έλεγες ότι θα έρθει η 9 σε 2 εβδομάδες που το έμαθες όπως είπες από έγκυρη πηγή (από άνθρωπο της Huawei) και τώρα λες ότι θα αργήσει...

Δεν βαρέθηκες ήθελα νά'ξερα να λες ένα σωρό μπαρούφες στον κόσμο;

Έχεις καταντήσει για λύπηση.

Εκτός και αν τώρα μας πεις ότι σε πήρε ο πρόεδρος να σου πει ότι θα αργήσει και βέβαια να σου ζητήσει και ένα μεγάλο συγνώμη για την λάθος πληροφόρηση και την αναστάτωση...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...