Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με τρωει ειναι η αληθεια να παραγγειλω και εγω τωρα με την προσφορα που τρεχει,ειναι ευκαιρια! ερχομενος απο s8+ ανησυχω για το βιντεο σε πρωτη φαση και δευτερη την σελφι καμερα! ελεγα να περιμενω τον ντορο με το Mate 20 pro αλλα και παλι ειναι διπλασια η τιμη ενω τωρα στα 5μισι κατοσταρικα τοθ P20 pro ειναι καλη ευκαιρια πιστευω!
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταία, παρατηρώ ενα θεματακι.

Εχω τον φακελο Screenshots, τις εικονες που τις εχω ορισει για wallpapers και αλλαζουν μεταξύ τους.

Τωρα μου τις κανει stretch και εχουν ζουμαρει φουλ και ξενερωνω.

Ξερει κάνεις τι γίνεται?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Η 161 εξακολουθεί να υστερεί σε αυτονομία και έχει πάραπλευρά drain.. έχω ένα πρόβλημα με το messenger δεν μου πετάει ειδοποιήσεις ούτε ανάβει λαμπάκι για τα μξνυματα.. μόνο το εικονίδιο πάνω δεξιά βγάζει όταν έρθει μηνυμα.. και ολες οι ειδοποιήσεις είναι ενεργές
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω περάσει και εγώ την 161 με το πακέτο των 3.6gb και συνεχίζω να παρατηρώ ένα drain στη μπαταρία ειδικά όταν έχω το WiFi ενεργό ενώ με data δικτύου δεν το παρατηρώ αυτό. Βέβαια μου έχει καρφωθεί μια υποψία ότι το battery drain ξεκίνησε από τότε που άλλαξα modem στο σπίτι και το καινούριο δουλεύει και στις δύο μπάντες (2,4+5ghz). Βλέπω λοιπόν στις ρυθμίσεις του WiFi του κινητού ότι είναι συνδεδεμένο στη μπάντα των 5ghz και έτσι για να μου λυθεί η απορία θα ήθελα να το κάνω να συνδέεται μόνο στην μπάντα των 2,4ghz. Χωρίς λοιπόν να πειράξω τις ρυθμίσεις στο modem ξέρει κάποιος πως μπορώ να το κάνω αυτό από τις ρυθμίσεις του κινητού; ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις οποιαδήποτε συμβουλές σας

 

Όταν ψάχνεις wifi θα πρέπει να σου βγάζει 2 WiFi του style : to_wifi_mou_2.4G και to_wifi_mou_5G, εσύ θα συνδεθείς στο 2.4

 

Μια ερώτηση σχετικά με την παραλαβή των επόμενων ημερών κι επειδή έχω πααααρα πολλά χρόνια να αγοράσω καινούριο κινητό.

 

Το κινητό που θα παραλάβω, θα πρέπει να είναι κλειστό στην συσκευασία του με ταινία γνησιότητας και ζελατίνη???

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Είναι κλειστό σε ζελατίνα

 

 

Η navbar βγαίνει κάπως;
ρυθμίσεις - σύστημα - πλοήγηση στο σύστημα Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταία, παρατηρώ ενα θεματακι.

Εχω τον φακελο Screenshots, τις εικονες που τις εχω ορισει για wallpapers και αλλαζουν μεταξύ τους.

Τωρα μου τις κανει stretch και εχουν ζουμαρει φουλ και ξενερωνω.

Ξερει κάνεις τι γίνεται?

 

Το έφτιαξα!

Ειχα ρυθμισει την ανάλυση της οθόνης στο hd+ για εξοικονόμηση μπαταρίας, μολθς το επανέφερα στο fhg+ έστρωσε!

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Μετά την 161 λογικά είναι η 9. Άρα είμαστε εν αναμονή αφού έχουμε πάρει την 161. Λογικά μέχρι μέσα βαριά Δεκεμβρίου θα την έχουμε πάρει όλοι πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://club.huawei.com/th...36096-1-1.html

 

Google Translate:

 

First, the version push time

1, November 6th: Pushed to users who have successfully registered for internal testing

2, November 8: Push to users on version 9.0.1.20

3, November 10: Member service registration is open to all, support 8.1.1.175 (P20) / 8.1.0.176 (P20 Pro) version upgrade to 9.0.0.125 version.

Tips:

1. Please upgrade the “Member Service” APP to the latest version 8.0.2.811 before the member service registration upgrade.

2. After the membership service registration is open, there is no limit to the number of registrations and time. You can apply for early adopters at any time. It is recommended to apply for the peak period.

3. Due to the large number of upgraded early adopters, there may be a delay in network data transmission. After the member service registration application prompts successfully, the system will push according to the order of registration and the network status. If you have not received the version yet, please don't worry. It is recommended to wait patiently for the peak period and then review the update in Settings > System > System Update.

 

-

Μαλλον περιμενουμε και αλλο update.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ο χρήστης να απενεργοποιήσει το home button στο p20 prο; δηλαδή να το αγγίζεις αλλά να μη δουλεύει.
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Τα βίντεο που τραβάμε 4k δεν έχουν OIS ωστόσο αν κάνετε upload στο google photos , στην επεξεργασία θα σας προτείνει σταθεροποίηση βιντεο.. και κάνει καλή δουλεια!!

 

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το πάρω τώρα που έπεσε και η τιμούλα του αξίζει γενικά σαν σύνολο τηλεφώνου;

Σιγουρα θα έχει ερωτηθή απο πολλούς απλά επειδή πάω πρωτη φορα σε αυτήν την εταιρεία είμαι λίγο δυστακτικός:)

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Τα βίντεο που τραβάμε 4k δεν έχουν OIS ωστόσο αν κάνετε upload στο google photos , στην επεξεργασία θα σας προτείνει σταθεροποίηση βιντεο.. και κάνει καλή δουλεια!!
Κάνει καλή δουλειά αλλά δεν το αποθηκεύει μετά.

Εμένα έτσι έκανε στο mate 10 pro..

 

Mi 8 Power be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το πάρω τώρα που έπεσε και η τιμούλα του αξίζει γενικά σαν σύνολο τηλεφώνου;

Σιγουρα θα έχει ερωτηθή απο πολλούς απλά επειδή πάω πρωτη φορα σε αυτήν την εταιρεία είμαι λίγο δυστακτικός:)

 

Παρτο χωρίς σκέψη, μόνο ότι έχει 4.000 μπαταρία, και φορτίζει πιο γρήγορα απο όλα τ άλλα της κατηγορίας του μπορεί να σε ψήσει...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρτο χωρίς σκέψη, μόνο ότι έχει 4.000 μπαταρία, και φορτίζει πιο γρήγορα απο όλα τ άλλα της κατηγορίας του μπορεί να σε ψήσει...

 

Για την μπαταρία είμαι σίγουρος φίλε μου το είδα το κινητό σε ένα φίλο μου αλλά δεν προλαβα να δω πολλά πολλά αλλά κι αυτός μου είπε τα καλύτερα παρτο και δεν θα το μετανιώσεις και με ενδιαφέρουν και η φωτογραφίες του πάρα πολύ το βίντεο απ ότι διάβασα δεν είναι και πολύ σταθερό αλλά εντάξει...Ας δουλεύουν όλα τα άλλα σωστά και το βίντεο δεν τραβάω και κάθε μερα:lol:

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το πάρω τώρα που έπεσε και η τιμούλα του αξίζει γενικά σαν σύνολο τηλεφώνου;

Σιγουρα θα έχει ερωτηθή απο πολλούς απλά επειδή πάω πρωτη φορα σε αυτήν την εταιρεία είμαι λίγο δυστακτικός:)

 

όλοι θα σου πούνε να το πάρεις..... εγώ θα σου πω να μην το πάρεις..... πρώτα να ψάξεις λίγο στο xda να δεις τι γίνετε με την συγκεκριμένη συσκευή και ποσα προβλήματα έχει και μετά να το σκεφτείς πολύ σοβαρά... φυσικά τώρα θα έρθουνε να με κράζουνε που στα λέω αυτά... γιατί ως troll του forum εγώ αυτό που κάνω είναι να παραπληροφορώ τον κόσμο όπως λένε μερικοί... λοιπόν αν τελικά το αγοράσεις έλα μετά εδώ να πεις δίκιο είχε αυτός που μου έλεγε να μην το πάρω.......

Link to comment
Share on other sites

όλοι θα σου πούνε να το πάρεις..... εγώ θα σου πω να μην το πάρεις..... πρώτα να ψάξεις λίγο στο xda να δεις τι γίνετε με την συγκεκριμένη συσκευή και ποσα προβλήματα έχει και μετά να το σκεφτείς πολύ σοβαρά... φυσικά τώρα θα έρθουνε να με κράζουνε που στα λέω αυτά... γιατί ως troll του forum εγώ αυτό που κάνω είναι να παραπληροφορώ τον κόσμο όπως λένε μερικοί... λοιπόν αν τελικά το αγοράσεις έλα μετά εδώ να πεις δίκιο είχε αυτός που μου έλεγε να μην το πάρω.......

 

Φίλε μου διάβασα σχεδόν τις μισές σελίδες και η γνώμη σου για μενα και οποιουδήποτε μετράει και καλά κάνεις και την λες γιατί λεφτά δίνουμε και στην εποχή μας δεν τα βγάζουμε και εύκολα...διαβασα και λίγο στο xda τι γίνετε και απ ότι κατάλαβα αλλάζουν φιλοσοφία κι αυτή

Σε ευχαριστώ για τη γνώμη σου

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου διάβασα σχεδόν τις μισές σελίδες και η γνώμη σου για μενα και οποιουδήποτε μετράει και καλά κάνεις και την λες γιατί λεφτά δίνουμε και στην εποχή μας δεν τα βγάζουμε και εύκολα...διαβασα και λίγο στο xda τι γίνετε και απ ότι κατάλαβα αλλάζουν φιλοσοφία κι αυτή

Σε ευχαριστώ για τη γνώμη σου

 

Δε μας λες κ τι προβλήματα έχει? Γιατί εγώ απ την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του που το έχω μόνο προβλήματα δεν έχω αντιμετωπίσει

Link to comment
Share on other sites

Δε μας λες κ τι προβλήματα έχει? Γιατί εγώ απ την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του που το έχω μόνο προβλήματα δεν έχω αντιμετωπίσει

Φίλε μου δεν την έχω τη συσκευή και γι αυτό ρώτησα αν αξίζει η αγορά του δεν είπα ότι έχει προβλήματα απλά διαβασα στη σελίδα πολλά και διάφορα για τη συσκευή και προφανός ο κάθε χρήστης να έχει διαφορετικές απόψεις...αν το πάρω πολύ ευχαρίστως να πω κι εγω τις δικές μου εντυπώσεις:)

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

όλοι θα σου πούνε να το πάρεις..... εγώ θα σου πω να μην το πάρεις..... πρώτα να ψάξεις λίγο στο xda να δεις τι γίνετε με την συγκεκριμένη συσκευή και ποσα προβλήματα έχει και μετά να το σκεφτείς πολύ σοβαρά... φυσικά τώρα θα έρθουνε να με κράζουνε που στα λέω αυτά... γιατί ως troll του forum εγώ αυτό που κάνω είναι να παραπληροφορώ τον κόσμο όπως λένε μερικοί... λοιπόν αν τελικά το αγοράσεις έλα μετά εδώ να πεις δίκιο είχε αυτός που μου έλεγε να μην το πάρω.......

 

Αν και έχω έρθει στη δική σου θέση και έχω κράξει κατά καιρούς άλλες συσκευές, με το ανάλογο μπόουλινγκ που δέχτηκα, μπορώ να σε καταλάβω. Σε βάθος χρόνου αποδείχτηκε πως είχα δίκιο.

 

Μπορείς να μου αναλύσεις τα προβλήματα που παρουσιάζει η συσκευή;

 

Με χαρά θα σε ακούσω σαν κάτοχος 2 ημερών.

Για την μπαταρία είμαι σίγουρος φίλε μου το είδα το κινητό σε ένα φίλο μου αλλά δεν προλαβα να δω πολλά πολλά αλλά κι αυτός μου είπε τα καλύτερα παρτο και δεν θα το μετανιώσεις και με ενδιαφέρουν και η φωτογραφίες του πάρα πολύ το βίντεο απ ότι διάβασα δεν είναι και πολύ σταθερό αλλά εντάξει...Ας δουλεύουν όλα τα άλλα σωστά και το βίντεο δεν τραβάω και κάθε μερα:lol:

Και το βίντεο θα διορθωθεί όπως αναφέρουν στην 9.

 

Έχει OIS, οπότε είναι θέμα λειτουργικού, αν δεν δώσουν την ανάλογη σημασία, θα μπει μαύρο :p

 

Η εμπειρία μου με Huawei απο το 2010 μου επιβεβαιώνει πως τις κριτικές τις παίρνουν πολύ σοβαρά και κατά καιρούς διορθώνουν σοβαρά προβλήματα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν την έχω τη συσκευή και γι αυτό ρώτησα αν αξίζει η αγορά του δεν είπα ότι έχει προβλήματα απλά διαβασα στη σελίδα πολλά και διάφορα για τη συσκευή και προφανός ο κάθε χρήστης να έχει διαφορετικές απόψεις...αν το πάρω πολύ ευχαρίστως να πω κι εγω τις δικές μου εντυπώσεις:)

Φίλε λάθος. Για τον φίλο μου τον ομορφονιο ήταν το ποστ που λέει ότι δεν αξίζει το τηλέφωνο κ ότι είναι όλο προβλήματα. Εγώ θα σου πω ότι στην τιμή που το έχουν τώρα παρααξίζει!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε λάθος. Για τον φίλο μου τον ομορφονιο ήταν το ποστ που λέει ότι δεν αξίζει το τηλέφωνο κ ότι είναι όλο προβλήματα. Εγώ θα σου πω ότι στην τιμή που το έχουν τώρα παρααξίζει!!!

Όλα καλά φίλε μου:)

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Πλέον κι εγώ μέλος της παρέας, Twilight χρώμα.:D Περιμένω να φορτίσει να ξεκινήσω σετάρισμα!
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τσίμπησα σήμερα (ή μάλλον τσίμπησα εγώ από την προσφορά). Πριν είχα P8 οπότε δεν έχω πρόβλημα προσαρμογής. Είναι ακριβώς όπως τα περίμενα. Μόνο την κάμερα δεν δοκίμασα ακόμα. Αναμένω την πολυπόθητη αναβάθμιση σε Android 9.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...