Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να προχωρήσω δηλαδή σε αγορά ε??Γίνε λιγο πιο συγκεκριμένος,εννοείς οτι έχει καλύτερο κράτημα?

 

Επίσης να πώ οτι έχω και γώ την αυθεντική Blue cover Flip της Huawei σε μπλέ χρώμα και ζήτημα να την έχω βάλει 1 φορά.όποιος ενδιαφέρεται PM. την πουλάω:):):p:p

 

είχα πάρει απο το πλαισιο https://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/thikes/HUAWEI-Thiki-Back-Cover-Gia-P20-Pro-Mauri-51992382.htm αλλα δεν βολευει τοσο στις τσεπες

όμως για την spigen τα 2 σπουδαια που εχω να πω για την θηκη:

1) προστασια: εχει "ποδαρακια" στις 4 γωνιες του κινητου για να μην ακουμπαει ο φακος πισω και μπροστα ειναι πιο υπεροψωμενο τοσο οσο να μην εχεις προβλημα να ακουμπησει πουθενα, το μεγάλο ΣΥΝ ειναι οτι στις 4 γωνιες εσωτερικα εχει κενο αερος που εμποδιζει στο να παθει κατι το κινητο σε πτωση.

2)μπαινει και βγαινει απο την τσεπη του παντελονιου τραγικα ευκολα χωρις να κολλαει οπως κανει η διαφανη που ειχε μεσα το κινητο.

 

έχω παρει και το Spigen® GLAS.tR SLIM HD Tempered Glass και δεν εχω κανενα θεμα στο να σηκωθει το τζαμι. το τζαμακι ειναι απιστευτο εχουν κανει πολυ καλη δουλεια και μπαινει πολυ ευκολα (εχει βιντεο στο youtube)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο παιδί που να έχει την Spigen Ultra Hybrid??

Το ρωτάω γιατί η διάφανη θήκη που έχει μέσα η συσκευασία γλιστράει πολύ απο το χέρι.Αυτη της spigen είναι καλύτερη?Εχει καλύτερη εφαρμογή στο χέρι?

 

την εχω ναι, η μερα με την νυχτα ειναι

 

Αν εννοείς την διάφανη, την έχει το spaceboy σε προσφορά στα 13,8 ευρώ, την παρήγγειλα χθες και πάω να παραλάβω σήμερα.

https://spaceboy.io/store/spigen-ultra-hybrid-l23cs23989-huawei-p20-pro-case-crystal-clear/

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελία έφυγε ...

Tempered glass να βάλουμε ;;

Nillkin ή υπάρχει κάτι καλύτερο ;

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την διάφανη, την έχει το spaceboy σε προσφορά στα 13,8 ευρώ, την παρήγγειλα χθες και πάω να παραλάβω σήμερα.

https://spaceboy.io/store/spigen-ultra-hybrid-l23cs23989-huawei-p20-pro-case-crystal-clear/

 

απο αλλο σκρουτζομαγαζο την ειχα παρει 15 σε περιοδο που δεν ειχε εκπτωσεις. αυτη η τιμη που λεει τα 35 δεν παιζει σε κανενα γαλαξια

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η παραγγελία έφυγε ...

Tempered glass να βάλουμε ;;

Nillkin ή υπάρχει κάτι καλύτερο ;

 

Spigen® GLAS.tR SLIM HD Tempered Glass

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχεις το τηλέφωνο χωρίς τζαμάκι; Μόνο με την θήκη την μπλε την εργοστασιακή;;;:blink:

 

Ναι, να γρατσουνιστεί δεν παίζει, αν πέσει πιστεύω η θήκη να κάνει τη δουλειά της, γενικός δεν βάζω πουθενά glass και προτιμώ τα book.

 

φιλε μου έχω ένα καλώδιο 2.5m τις Anker που πήρα από το amazon UK. Κάνει μονο fast charge.

 

Από ότι ξέρω, χρειάζεσαι το ειδικό καλώδιο της Huawei για να κανεις super fast charge και δεν το έχω βρει σε μεγαλύτερο μέγεθος από 1m ακόμα

 

Τα χω και γω αυτά τα καλώδια, είναι μέχρι 3Α , έχω φάει τον τόπο να βρω για 4 ή 5Α, βρήκα ένα αλλά το βλέπω αρκετά λεπτό, θα του δώσω όμως μια ευκαιρία.

 

Το καλώδιο είναι αυτό https://www.ebay.com/itm/5A-Type-C-Super-Fast-USB-Cable-Charger-for-Huawei-P20-Lite-Pro-P10-Mate-9-10/283258093846?var=583828984972

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμίσεις του msg πατώντας την φωτογραφία σου πάνω δεξιά και ξετσεκάρεις το "Εικόνες συνομιλητών"

 

Ευχαριστώ πολύ, δεν το είχα βρει.

Keep wallking
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες πείτε μου ότι το κουμπί του μπροστά συνηθίζεται σε επίπεδο εμφάνισης και λειτουργικότητας και ότι σε λίγο καιρό θα το γουστάρω κιόλας ώστε να με πείσετε να πατήσω το κλικ. Τα ίδια και εγώ, είχα καταλήξει στο 6t με εναλλακτική το mate 10 pro και τώρα ήρθαν όλα τούμπα. Άντε το notch είναι μικρό συνηθίζεται, το μπροστινό κουμπί δεν ξέρω, κυρίως λόγω εμφάνισης.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Από άποψη πρακτικότητας το μπροστινό κουμπί γαμαει. Είναι ότι πιο βολικό είχα ως τώρα. Σε εμφάνιση χάνεις λίγο λόγω του bezel που προσθέτει. Σίγουρα θα ήταν πιο όμορφο αν στην κάτω πλευρά ήταν όπως το mate 20.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Για ποίο lag Μιλάς; δεν έχω καταλάβει, το slow motion έχει χαρακτηριστεί πάρα πολύ λειτουργικό, έχω μπερδευτεί κάπως τι εννοείς.

Μιλάμε για τη default εφαρμογή για SMS; αυτή ειναι της google

 

Για το msger το fb έλεγα αλλά λύθηκε!!

 

Για το sm δε διαφωνώ με αυτό που λες αλλά εμένα προσωπικά δεν με διευκολύνει να περιμένω το κινητό να ανιχνεύσει την κίνηση και αν τελικά το κάνει..

1 στις 2 μου πιάνει και όχι την ακριβή στιγμή που θέλω. Ίσως δεν το έχω συνηθίσει ή δεν το κάνω σωστά αλλά δεν ξέρω κάποιο άλλο τρόπο.

 

Στην εφαρμογή φωτογραφιών του κινητού όταν γυρναω διαδοχικά τις φωτογραφίες μου κάνει μια καθυστέρηση (σπάσιμο), σαν φορτώνει κάτι. Δεν ξέρω αν λέγεται lag αλλά είναι ψηλό ενοχλητικό. Αυτό εννοώ.

Αν δεν το κάνει σε κανέναν άλλο μάλλον κάτι έχω κάνει στο τηλ μου.

Keep wallking
Link to comment
Share on other sites

Για το sm δε διαφωνώ με αυτό που λες αλλά εμένα προσωπικά δεν με διευκολύνει να περιμένω το κινητό να ανιχνεύσει την κίνηση και αν τελικά το κάνει..

1 στις 2 μου πιάνει και όχι την ακριβή στιγμή που θέλω. Ίσως δεν το έχω συνηθίσει ή δεν το κάνω σωστά αλλά δεν ξέρω κάποιο άλλο τρόπο.

 

Στην εφαρμογή φωτογραφιών του κινητού όταν γυρναω διαδοχικά τις φωτογραφίες μου κάνει μια καθυστέρηση (σπάσιμο), σαν φορτώνει κάτι. Δεν ξέρω αν λέγεται lag αλλά είναι ψηλό ενοχλητικό. Αυτό εννοώ.

Αν δεν το κάνει σε κανέναν άλλο μάλλον κάτι έχω κάνει στο τηλ μου.

Για το sm μπορείς να βγάλεις το auto και παίζει χειροκίνητα, και πάρα πολύ γρήγορο και πρακτικά σε εξυπηρετεί.

 

Ναι έχει ένα "lag" αν και εγώ το έβλεπα σαν εφφε, τώρα δεν ξέρω τελικά τι απ τα δυο είναι.

Ας το δούμε και στο android 9 να το επιβεβαιώσουμε.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Για το sm μπορείς να βγάλεις το auto και παίζει χειροκίνητα, και πάρα πολύ γρήγορο και πρακτικά σε εξυπηρετεί.

 

Ναι έχει ένα "lag" αν και εγώ το έβλεπα σαν εφφε, τώρα δεν ξέρω τελικά τι απ τα δυο είναι.

Ας το δούμε και στο android 9 να το επιβεβαιώσουμε.

 

Σωστός.

Αντε να δουμε...

Keep wallking
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφουρίτες! Βλέποντας αρκετό καιρό το συγκεκριμένο topic για το huawei p20 pro έχω να κάνω κάποιες ερωτήσεις.

1η) Στο video μπορείς να ρυθμίσεις το iso όπως στο camera mode?

2η) Ως χρήστης πιο πολύ των social media,youtube και κάμερας σε ενα κινητό,ανάμεσα σε αυτό και το sony xz3,ποιο με συμβουλεύετε να αγοράσω; Με γνώμονα φυσικά και της αυτονομίας της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφουρίτες! Βλέποντας αρκετό καιρό το συγκεκριμένο topic για το huawei p20 pro έχω να κάνω κάποιες ερωτήσεις.

1η) Στο video μπορείς να ρυθμίσεις το iso όπως στο camera mode?

2η) Ως χρήστης πιο πολύ των social media,youtube και κάμερας σε ενα κινητό,ανάμεσα σε αυτό και το sony xz3,ποιο με συμβουλεύετε να αγοράσω; Με γνώμονα φυσικά και της αυτονομίας της μπαταρίας.

 

P20 pro για κάμερα επίσης p20 pro για αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφουρίτες! Βλέποντας αρκετό καιρό το συγκεκριμένο topic για το huawei p20 pro έχω να κάνω κάποιες ερωτήσεις.

1η) Στο video μπορείς να ρυθμίσεις το iso όπως στο camera mode?

2η) Ως χρήστης πιο πολύ των social media,youtube και κάμερας σε ενα κινητό,ανάμεσα σε αυτό και το sony xz3,ποιο με συμβουλεύετε να αγοράσω; Με γνώμονα φυσικά και της αυτονομίας της μπαταρίας.

 

ΝΑ συμπλήρωση στη απάντηση του φίλου ότι στο βίντεο είναι όλα αυτόματα.

Δεν μπορείς να αλλάξεις ISO.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Μετά από 2 χρόνια άψογης συμβίωσης με το S7 Edge(Duos) πήρα και εγώ το P20 Pro.

Αύριο παραλαμβάνω.

Δεν θα πω ψέματα δεν διάβασα όλες τις σελίδες(ακόμα).

Για γυαλί απ ότι είδα προτείνετε όλοι το nillkin tempered.

Πάω καρφί για αυτή NILLKIN Amazing H+PRO στα 0,2mm με καλύτερες oleophobic ιδιότητες ή την Nillkin Amazing H Tempered Glass που είναι στα 0,26mm?

Είναι το ίδιο?

Κοιτάζω κ την εφαρμογή Whitestone Dome Glass.

Απόψεις?

Το S7 Edge δεν μου είχε πέσει ποτέ άρα δεν είμαι..επίφοβος.

Για πίσω μόνο μια μεμβράνη θα βάλω να φαίνεται κ το twilight.

Edited by justapstar7
Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Μετά από 2 χρόνια άψογης συμβίωσης με το S7 Edge(Duos) πήρα και εγώ το P20 Pro.

Αύριο παραλαμβάνω.

Δεν θα πω ψέματα δεν διάβασα όλες τις σελίδες(ακόμα).

Για γυαλί απ ότι είδα προτείνετε όλοι το nillkin tempered.

Πάω καρφί για αυτή NILLKIN Amazing H+PRO στα 0,2mm με καλύτερες oleophobic ιδιότητες ή την Nillkin Amazing H Tempered Glass που είναι στα 0,26mm?

Είναι το ίδιο?

Κοιτάζω κ την εφαρμογή Whitestone Dome Glass.

Απόψεις?

Το S7 Edge δεν μου είχε πέσει ποτέ άρα δεν είμαι..επίφοβος.

Για πίσω μόνο μια μεμβράνη θα βάλω να φαίνεται κ το twilight.

 

Ποια είναι η μεμβράνη που θα βάλεις πίσω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Μετά από 2 χρόνια άψογης συμβίωσης με το S7 Edge(Duos) πήρα και εγώ το P20 Pro.

Αύριο παραλαμβάνω.

Δεν θα πω ψέματα δεν διάβασα όλες τις σελίδες(ακόμα).

Για γυαλί απ ότι είδα προτείνετε όλοι το nillkin tempered.

Πάω καρφί για αυτή NILLKIN Amazing H+PRO στα 0,2mm με καλύτερες oleophobic ιδιότητες ή την Nillkin Amazing H Tempered Glass που είναι στα 0,26mm?

Είναι το ίδιο?

Κοιτάζω κ την εφαρμογή Whitestone Dome Glass.

Απόψεις?

Το S7 Edge δεν μου είχε πέσει ποτέ άρα δεν είμαι..επίφοβος.

Για πίσω μόνο μια μεμβράνη θα βάλω να φαίνεται κ το twilight.

 

Όχι Nilkin. To spygen προτείνετε.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου παιδιά..Spigen σωστά.

Για whitestone dome glass, έχουμε άποψη?

*πίσω μεμβράνη από xtremeskins μάλλον.

Ευχαριστημένος στο S7 EDGE με την προστασία πλάτης.

Τα γύρω γύρω με τον καιρό ξεκολλούσαν,βέβαια μπορεί να μην έκανα άψογη εφαρμογή και εγώ.

Σημείωση για το λινκ : Covers the back (part back) and sides (full back)

Edited by justapstar7
Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου παιδιά..Spigen σωστά.

Για whitestone dome glass, έχουμε άποψη?

*πίσω μεμβράνη από xtremeskins μάλλον.

Ευχαριστημένος στο S7 EDGE με την προστασία πλάτης.

Τα γύρω γύρω με τον καιρό ξεκολλούσαν,βέβαια μπορεί να μην έκανα άψογη εφαρμογή και εγώ.

Σημείωση για το λινκ : Covers the back (part back) and sides (full back)

 

whitestone dome glass είναι το καλύτερο για μένα. Εκπληκτικό κ αψογη εφαρμογή σαν να μην υπάρχει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δυστυχώς το κινητό στα παιχνίδια δεν τα πάει καθόλου καλά, συναντάω πολλά σπασίματα και lag.

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν υπολόγισα;

 

Επίσης διαθέσιμα έχω κάπου στα 3.5 gb ram οπότε μια χαρά τα σηκώνει.

 

Με στεναχωρεί που με το honor 8 έπαιζα μια χαρά τα συγκεκριμένα παιχνίδια.

 

Ας δώσω μια δικαιολογία πως δεν έχει "στρώσει" ακόμα η συσκευή...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν τοτε δεν ασχολειται το myphone.gr να τον διαγραψει τελειως αυτον τον τυπο ΤΟΤΕ απλα το site κανει προχειροδουλεια. Sorry ως προς το site ΑΛΛΑ αμα δεν κανει κατι τοτε τι να λεμε απλα χαλαει τις συζητησεις ολων των ατομων που γουσταρουν να μιλησουν για καποιο προιον και καποιος μη νοημον, για την τρελα του και μονο λεει ασυναρτησιες.

Nikstar εγω δεν πολυ ασχολουμε εδω (με το site αυτο εννοω) γιατι θυμαμαι απο παλια οτι κανει διαφορα περιεργα και μιλαω ως προς τις συζητησεις προιοντων και Ευτυχως υπαρχουν πολλα αλλα καλα site ελληνικα να πεις την γνωμη σου και τους δειθεν τους πετανε μια κι εξω.

 

Προχειροδουλεια και λιγα λες.. Τοσα χρονια ειμαι μελος σε διαφορα φορουμ και τετοιο χαλι δεν εχω συναντησει..Αφηνουν ενα μελος να παραπληροφορει και να εκνευριζει τοσα μελη για τοσο πολυ καιρο.. Και προκαλω τον mod που εσβησε τα μυνηματα προχθες να μας γραψει εδω και να μας πει τον λογο που το εκανε. Βασει ποιου κανονισμου δηλαδη. Εγω εγραψα ΑΚΡΙΒΩΣ τους κανονες που παραβιαζει ο τυπος και αυτοι τον εχουν αφησει παλι ανενοχλητο να μπαινει να γραφει σε χρηστη "Υπαρχει τροπος να ξεκλειδωνει ο bootloader ψαξε βρες το".Διαβασε καμμια επικεφαλιδα στο XDA παλικαι εγινε ειδημων. Σε δεκαδες αλλα φορουμ που ειμαι μελος σε παρομοια θεματα οι mod επαιρναν θεση γραπτως και πολλες φορες και οι admin. Προειδοποιουσαν και μετα μπαναραν κατι τετοια τυπακια. Σεβασμος στα μελη του ΜΗΔΕΝ λοιπον απο το myphone. Και επαναλαμβανω ας γραψει ενας mod εδω να μας εξηγησει.

Edited by volyros
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η μεμβράνη που θα βάλεις πίσω?

 

Μια ωραία εταιρία είναι η gadget shield, γύρω στις 14 ημέρες κάνει να έρθει

Ειχα πάρει για το Ρ20 αλλά δεν το έβαλα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

whitestone dome glass είναι το καλύτερο για μένα. Εκπληκτικό κ αψογη εφαρμογή σαν να μην υπάρχει..

 

Ακριβό όμως βγαίνει... :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Όποιος θέλει film νανοτεχνολιας μόνο ultimateshield.

Βρίσκεται Αγγλία και σε 4 μέρες είναι σπίτι σου.

Ποιότητα κορυφή και δωρεάν μεταφορικά.

Το έχω στο mi8 για πίσω και περιμετρικά.

 

The power of Mi8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Όποιος θέλει film νανοτεχνολιας μόνο ultimateshield.

Βρίσκεται Αγγλία και σε 4 μέρες είναι σπίτι σου.

Ποιότητα κορυφή και δωρεάν μεταφορικά.

Το έχω στο mi8 για πίσω και περιμετρικά.

 

The power of Mi8 be with you

 

Ναι και Ultimateshield έχω χρησιμοποιήσει,πολύ καλά αποτελέσματα!

Με βλέπω για whitestone,να ησυχάσει το κεφάλι μου μία και καλή.

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Είδα ότι αναφέρθηκε η ultimateshield ως εταιρία. Έχει κανείς δοκιμάσει την πολύ λεπτή θήκη τους; https://www.ultimateshield.co.uk/products/ultimate-thin-case-for-huawei-p20-pro?variant=8120205377582

 

Έχω την spigen rugged armor που είναι φοβερή θήκη με τρελή προστασία αλλά χάνεις σε ευχρηστία γιατί αυξάνεται το πλάτος αρκετά...

 

Επίσης, αγόρασα Bluetooth ακουστικά και όταν τα συνδέω ακούω παράσιτα όταν δεν είναι υψηλή η ένταση. Είναι θέμα του κινητού; παρεμβολή του WiFi του στο Bluetooth; Το έχει παρατηρήσει κάνεις;

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...