Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμ, φοραω την ιδια ακριβως..και δεν ειναι τουβλο..απο κει και περα δεν ξερω..

 

εννοώ οτι δίνει όγκο αλλά προστατεύει καλύτερα εννοείται απο την εργοστασιακή

 

Ευχαριστώ για την πρόταση αλλά όντως ψάχνω μια διακριτική θήκη, ίσα να προστατεύει από γρατσουνιές που μπορεί να προκαλέσει μια επιφάνεια.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

θες να φαίνεται η πλάτη ή οχι; για διάφανο και λεπτό nillkin nature τότε.. κορυφή

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόταση αλλά όντως ψάχνω μια διακριτική θήκη, ίσα να προστατεύει από γρατσουνιές που μπορεί να προκαλέσει μια επιφάνεια.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

παρε μια nillkin...σε twillight και blue φαινεται πολυ ωραιο..

εγω ειχα και αυτην αλλα πολυ χοντρη αλλα maximum προστασια!!

https://www.skroutz.gr/s/14867826/Spigen-Slim-Armor-Gunmetal-Huawei-P20-Pro.html?from=recommendations

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

 

το συγκεκριμένο είναι το παλιό, με το fast charge. το χω αυτό...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Στις εισερχομενες κλησεις η ενταση ξεκιναει απο χαμηλα και δυναμωνει σταδιακα.

Μπορω να το απενεργοποιησω απο καπου;

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος κάτοχος του Ρ20 pro. Μια ερώτηση για την φόρτωση της μπαταρίας : υπάρχει κάπου επιλογή για να μη γίνεται γρήγορη φορτηση; πχ στο Samsung s7 που είχα μπορούσες να επιλέξεις σε γρήγορη ή όχι φόρτιση
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος κάτοχος του Ρ20 pro. Μια ερώτηση για την φόρτωση της μπαταρίας : υπάρχει κάπου επιλογή για να μη γίνεται γρήγορη φορτηση; πχ στο Samsung s7 που είχα μπορούσες να επιλέξεις σε γρήγορη ή όχι φόρτιση

Oχι φιλε μου, εφοσον χρησιμοποιεις τον φορτιστη του κινητου παντα supercharge θα κανει.. αν θελεις βαλε να φορτισει απο λαπτοπ και θα κανει αργη φορτιση :)

Link to comment
Share on other sites

Oχι φιλε μου, εφοσον χρησιμοποιεις τον φορτιστη του κινητου παντα supercharge θα κανει.. αν θελεις βαλε να φορτισει απο λαπτοπ και θα κανει αργη φορτιση :)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Στις εισερχομενες κλησεις η ενταση ξεκιναει απο χαμηλα και δυναμωνει σταδιακα.

Μπορω να το απενεργοποιησω απο καπου;

Εννοείς ο ήχος κλήσης;

Αν ναι δεν γίνεται, όλα τα android έτσι λειτουργούν.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ο ήχος κλήσης;

Αν ναι δεν γίνεται, όλα τα android έτσι λειτουργούν.

 

Ισως δεν το εγραψα σωστα.

Εννοω οτι το κονητο οταν με καλουν ξεκιναει να χτυπαει με χαμηλη ενταση και μετα απο 2-3 δευτερολεπτα χτυπαει κανονικα.

Τι εννοεις ολα τα android ετσι λειτουργούν; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ισως δεν το εγραψα σωστα.

Εννοω οτι το κονητο οταν με καλουν ξεκιναει να χτυπαει με χαμηλη ενταση και μετα απο 2-3 δευτερολεπτα χτυπαει κανονικα.

Τι εννοεις ολα τα android ετσι λειτουργούν; :confused:

 

Ναι το ίδιο λέμε, όταν σε καλούν ο ήχος αυξάνει σταδιακά, εννοώ πως έτσι χτυπούν όλα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θέλω να ρωτήσω η ζελατίνα που έχει πάνω είναι διπλη ; Δηλαδή εάν πάω να την ξεκολλήσω έχει από κατω και άλλη προστατευτικη ζελατίνα ; Εάν την αφαιρέσω τελείως τελικά έχει αξιόπιστο gorilla glash ώστε να μην γρατζουνιεται εύκολα ;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θέλω να ρωτήσω η ζελατίνα που έχει πάνω είναι διπλη ; Δηλαδή εάν πάω να την ξεκολλήσω έχει από κατω και άλλη προστατευτικη ζελατίνα ; Εάν την αφαιρέσω τελείως τελικά έχει αξιόπιστο gorilla glash ώστε να μην γρατζουνιεται εύκολα ;

Όχι δεν έχει αλλά μπορείς να βγάλεις το ταμπελάκι πάνω δεξιά και να βολευτείς έτσι μέχρι να πάρεις ένα της προκοπής.

Είναι gg5 οπότε αντέχει αρκετό πόνο, δε θα δεις γρατσουνιές απο νύχια κέρματα και τα σχετικά.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ σήμερα. Μπόμπα το κινητάκι.

Να ρωτήσω, μόλις έβαλα τη SIM έβγαλε μια αναβάθμιση cosmote και έκανε εγκατάσταση 5-6 εφαρμογές της cosmote. Καταρχήν αυτό είναι φυσιολογικό? Μήπως είναι τίποτα branded cosmote?

Έκτοτε γράφει ότι έχω την τελευταία έκδοση, αλλά σίγουρα υπάρχει πιο καινούργια γιατί το security patch είναι του Ιουλίου. Η έκδοση που έχω ειναι: αριθμός έκδοσης 8.1.0.152(C432) και προσαρμοσμένη έκδοση: DT.GRC 8.1.0.5

Δεν θα έπρεπε να έρθει αναβάθμιση σε πιο πρόσφατη έκδοση?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ σήμερα. Μπόμπα το κινητάκι.

Να ρωτήσω, μόλις έβαλα τη SIM έβγαλε μια αναβάθμιση cosmote και έκανε εγκατάσταση 5-6 εφαρμογές της cosmote. Καταρχήν αυτό είναι φυσιολογικό? Μήπως είναι τίποτα branded cosmote?

Έκτοτε γράφει ότι έχω την τελευταία έκδοση, αλλά σίγουρα υπάρχει πιο καινούργια γιατί το security patch είναι του Ιουλίου. Η έκδοση που έχω ειναι: αριθμός έκδοσης 8.1.0.152(C432) και προσαρμοσμένη έκδοση: DT.GRC 8.1.0.5

Δεν θα έπρεπε να έρθει αναβάθμιση σε πιο πρόσφατη έκδοση?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Έτσι μου κανε και μένα με τη Vodafone, δεν είναι brand, help είναι κατ εμέ σπαστικό.

161 η τελευταία αναβάθμιση.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκανε μια αναβάθμιση στην αρχή στην 152 μετά δεν έβγαζε άλλη και πάτησα επάνω στις τρεις τελίτσες λήψη πλήρους πακέτου και μου έβγαλε την 157 μαζί με λογισμικό από cosmote και μετά στο καπάκι την 161.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει αλλά μπορείς να βγάλεις το ταμπελάκι πάνω δεξιά και να βολευτείς έτσι μέχρι να πάρεις ένα της προκοπής.

Είναι gg5 οπότε αντέχει αρκετό πόνο, δε θα δεις γρατσουνιές απο νύχια κέρματα και τα σχετικά.

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει περίπτωση να βρω διάφανη (ή έστω ημιδιάφανη σκληρή προφανως ) θήκη ultra thin με κανένα στρογγυλό μεταλλακι στο κέντρο . Βλέπεις έχω μαγνητική βάση στο αμάξι

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα.

Μήπως γνωρίζεται τι εννοεί ο "ποιητής" με αυτό...???

Επανεκκίνηση έχω κάνει αρκετές φορές και επίσης το έχω αφήσει και στο ίντερνετ συνδεδεμένο αρκετή ώρα, αν και για 18mb όλα και όλα δεν πιστεύω να πάρει και πολύ χρόνο.

https://imgur.com/a/x8IxRsM

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει περίπτωση να βρω διάφανη (ή έστω ημιδιάφανη σκληρή προφανως ) θήκη ultra thin με κανένα στρογγυλό μεταλλακι στο κέντρο . Βλέπεις έχω μαγνητική βάση στο αμάξι

 

Σου προτείνω να πάρεις οποιαδήποτε σου αρέσει και να κολλήσεις εσυ φύλλο, σε διάφανη δεν υπάρχει. Σε μπλε και μαύρο μόνο.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καποιος τροπος χωρις πολλα πολλα προγραμματα και bloatware, να κανουμε την αρχικη σαν του pixel 3?

 

Μονο την αρχικη! Αυτο που δειχνει τον καιρο και την ημερομηνια στο πιξελ ειναι πολυ ομορφο.

 

Edit: Δοκιμαζω Rootless Launcher, το κατεβασα αλλα δεν γινεται τιποτα, χαχα.

Edited by balantakos777
Link to comment
Share on other sites

Ναι μάνα μου, αυτό ψάχνω σου είπα. Που το βρήκες δεν είδα.

 

Aυτό που κάνει super charge

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Huawei-10000mAh-Super-Charge-Powerbank-AP09S-USB-Typ-C-mit-Kabel-BRANDNEU/183290479228?epid=24014477748&hash=item2aacf6c27c:g:6-8AAOSwBkpbMA5M:rk:1:pf:0

 

Αυτό αν σε παίρνει οικονομικά (quick charge)

 

https://www.ebay.com/itm/Huawei-Power-Bank-Quick-Charge-20-000mAh-AP20Q-Schwarz-Dual-USB-BRANDNEU/183433048473?hash=item2ab5763199:g:0gkAAOSw3qJbm2Un:rk:2:pf:1&frcectupt=true%22%20rel=%22nofollow%22%20target=%22_blank%22%20class=%22external

 

Υ.Γ. Εννοείται οι χωρητικότητες είναι ονομαστικές, ανάλογα τα volt της φόρτισης.

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι... Κάνει και σε εσάς ένα τρέμουλο κοντά στις κάμερες αν κουνήστε ή χτυπήσετε με τα δάχτυλα σας;;; ψυχαναγκαστικο μεν αλλά απορίας άξιο δε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι... Κάνει και σε εσάς ένα τρέμουλο κοντά στις κάμερες αν κουνήστε ή χτυπήσετε με τα δάχτυλα σας;;; ψυχαναγκαστικο μεν αλλά απορίας άξιο δε

 

Ειναι η σταθεροποιηση της καμερας μην ανησυχεις.

 

https://ifixit-guide-objects.s3.amazonaws.com/igo/video/ifixit/VBJW62A2BIm4jWjr_MP4_592.mp4

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί κανείς να μου εξηγήσει τι συμβαίνει γιατί δεν μπορώ να βγάλω ακρη.

Έχω το P20 Pro , κινητό Αυγούστου και πήρα και το OnePlus 6t 8/128, ίδιες ακριβώς εφαρμογές, ίδια χρήση και τα δύο με volte και τα δύο , το OnePlus μου βγάζει 6.5 ώρες sot και το Huawei 4 με το ζόρι και δεν μιλάμε για ένα μισάωρο διαφορά να πω οκ , μιλάμε για χαοτική διαφορά.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει αλλά μπορείς να βγάλεις το ταμπελάκι πάνω δεξιά και να βολευτείς έτσι μέχρι να πάρεις ένα της προκοπής.

Είναι gg5 οπότε αντέχει αρκετό πόνο, δε θα δεις γρατσουνιές απο νύχια κέρματα και τα σχετικά.

 

Εμένα είχε φίλε μου!! Είχα βγάλει το ταμπελάκι που λες και από κάτω είχε και άλλο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...