Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνεχίζεις το δούλεμα!

Πριν μια εβδομάδα έλεγες ότι θα έρθει η 9 σε 2 εβδομάδες που το έμαθες όπως είπες από έγκυρη πηγή (από άνθρωπο της Huawei) και τώρα λες ότι θα αργήσει...

Δεν βαρέθηκες ήθελα νά'ξερα να λες ένα σωρό μπαρούφες στον κόσμο;

Έχεις καταντήσει για λύπηση.

Εκτός και αν τώρα μας πεις ότι σε πήρε ο πρόεδρος να σου πει ότι θα αργήσει και βέβαια να σου ζητήσει και ένα μεγάλο συγνώμη για την λάθος πληροφόρηση και την αναστάτωση...

 

οπα οπα φιλε...! ας ηρεμήσουμε λίγο... εγώ πιστεύω ότι θα αργήσει.... άποψη μου είναι αυτή... ο άνθρωπος στο τηλεφωνικό κέντρο μου είπε ότι σε 15 μέρες θα έχουμε το android 9... εγώ απλά ενημέρωσα και σας το είπα... για πιο λόγο να σας δουλέψω?

 

ειλικρινά αν νομίζεις ότι με αυτή την τακτική καταφέρεις να κανεις τους mods να με κάνουνε ban μπορείς να το προσπαθήσεις λίγο ακόμα... :p

 

καλή συνεχεια.. :)

Link to comment
Share on other sites

Από τη λίστα των εφαρμογών την αλφαβητική έφυγε το ημερολόγιο και πήγε στο τέλος μόνο του.. και δεν γράφει "Ημερολόγιο" από κάτω του.. Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Από τη λίστα των εφαρμογών την αλφαβητική έφυγε το ημερολόγιο και πήγε στο τέλος μόνο του.. και δεν γράφει "Ημερολόγιο" από κάτω του.. Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο?

 

Μου ετυχε μια φορα κι εμενα και εκανα ενα restart και εστρωσε.

Αν θες πηγαινε:

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Εφαρμογες->Αρχικη σελιδα Huawei->Αναγκ. Διακ.

και δες αν με αναγκαστικη διακοπη σου στρωσει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

https://club.huawei.com/thread-17736096-1-1.html

 

Google Translate:

 

First, the version push time

1, November 6th: Pushed to users who have successfully registered for internal testing

2, November 8: Push to users on version 9.0.1.20

3, November 10: Member service registration is open to all, support 8.1.1.175 (P20) / 8.1.0.176 (P20 Pro) version upgrade to 9.0.0.125 version.

Tips:

1. Please upgrade the “Member Service” APP to the latest version 8.0.2.811 before the member service registration upgrade.

2. After the membership service registration is open, there is no limit to the number of registrations and time. You can apply for early adopters at any time. It is recommended to apply for the peak period.

3. Due to the large number of upgraded early adopters, there may be a delay in network data transmission. After the member service registration application prompts successfully, the system will push according to the order of registration and the network status. If you have not received the version yet, please don't worry. It is recommended to wait patiently for the peak period and then review the update in Settings > System > System Update.

 

-

 

Οποτε περιμενουμε και αλλο update πριν την 9αρα, απο οτι καταλαβαινω.

 

Τους εχω ρωτησει και 2-3 φορες στο twitter αλλα δεν απαντανε καθολου. Τωρα ο ομορφονιος το 15 μερες που λεει, μαλλον δεν ισχυει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε περιμενουμε και αλλο update πριν την 9αρα, απο οτι καταλαβαινω.

 

Τους εχω ρωτησει και 2-3 φορες στο twitter αλλα δεν απαντανε καθολου. Τωρα ο ομορφονιος το 15 μερες που λεει, μαλλον δεν ισχυει καθολου.

 

Στο XDA για το mate 10 pro καποιοι ειπαν οτι τους ειπε η huawei croatia και serbia για 22 δεκεμβριου.

Βεβαια τιποτα δεν ειναι σιγουρο και απλα περιμενουμε.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Από τη λίστα των εφαρμογών την αλφαβητική έφυγε το ημερολόγιο και πήγε στο τέλος μόνο του.. και δεν γράφει "Ημερολόγιο" από κάτω του.. Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο?

Με την 161 που εχω ειναι κανονικα στη θεση του (αλφαβητικα) σε μενα το ημερολογιο .

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφιες μπορεις να δεις μπολικες στο αναλογο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=469865

Βεβαια σε καποιους δεν αρεσει το αποτελεσμα του P20 pro στις φωτογραφιες λεγοντας οτι ειναι λιγο wow κι οτι απεχουν απο το φυσικο, αλλοι παλι το προτιμουν γιατι θελουν μια οσο το δυνατον πιο ωραια φωτογραφια ασχετα αν ειναι φυσικη ή οχι.

Μπαταρια τωρα οποιο review και να διαβασεις λενε οτι ειναι τερας και βγαζει στο πολυ ανετο την μερα, εκτος αν παιζεις pubg/fortnite ή καποιο βαρυ παιχνιδι 12 ωρες την μερα, τοτε εκει θα θες φορτιση μεσα στην μερα.

 

Καποιο αρνητικο, καποιες ασυμβατοτητες με ορισμενες συσκευες BT, ακομα επειδη ερχεσαι απο συσκευη samsung μπορει να δυσκολευτεις με το interface και σιγουρα θα σου ξινισει η always on display της huawei που ειναι πολυ βασικη χωρις υποστηριξη 3rd party εφαρμογων οπως viber/messenger/whatsapp.

 

Ευχαρσιτώ για τα σχόλια, να βγάζει καλές φωτό θέλω και τα αποτελέσματα που βλέπω είναι εξαιρετικά. Τι εννοείς ακριβώς με το Always on Display? Δεν εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις από viber/messenger πχ?

 

Σου προτείνω ανεπιφύλακτα την αγορά. Θα σε ξετρελάνει.

 

Ευχαριστώ για την πρόταση

 

Όντως φίλε τα σπάει πάρτο άφοβα δεν έχει κανένα θεμα. Εγώ είχα το s7 και όλα τα Σαμσουνγκ από το s2 και μετά και δεν το μετάνιωσα στιγμή που έκανα την μετάβαση.

Ευχαριστώ για την πρόταση

 

καλησπέρα σε όλους,

 

έχει αγοράσει η έχει να προτείνει κανεις κάποια power bank που να υποστηρίζει τουλάχιστον fast charge protocol?

 

Προς το παρόν κοιτάω την Blitzwolf PF2 και την Xiaomi power bank pro για την οποια δεν είμαι 100% σίγουρος ότι υποστηρίζει FCP.

 

Ευχαριστώ

 

Έχω το Xiaomi Power Bank 2 και φόρτιζε το Samsung με Fast Charging. Μόνο αυτό και ο φορτιστής της Samsung.

https://www.xiaomi-greece.gr/ProductDetails?sku=xiaomi-mi-power-bank-10000mah-silver-(1)

 

 

Θα περιμένω λίγες μέρες μήπως βγάλουν καμία προσφορά λόγω Black Friday και θα το χτυπήσω :-)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ευχαρσιτώ για τα σχόλια, να βγάζει καλές φωτό θέλω και τα αποτελέσματα που βλέπω είναι εξαιρετικά. Τι εννοείς ακριβώς με το Always on Display? Δεν εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις από viber/messenger πχ?

 

 

Αυτο εδω ειναι το Always On Display στα samsung αλλα εχει μπει απο το S7 και μετα οποτε εσυ δεν το ειχες.

 

Εδω θα δεις της Huawei την Always On Display που ειναι βασικη και δειχνει ειδοποιησεις μονο απο τις huawei εφαρμογες.

 

Περαν της Always On Display οι ειδοποιησεις εμφανιζονται κανονικα στο λειτουργικο για τα παντα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι προβλημα του κινητου η κατι αλλο, αλλα θα ρωτησω εδω μπας και ξερει κανεις.

 

Εχω στο viber 2-3 ατομα, που ενω εχουν viber δεν τους βγαζει στην εφαρμογη

και λεει μονο να τους κανω invite, ενω ξερω οτι εχουν viber.

 

- Οχι δεν ειναι γκομενες, οχι δεν με εχουν κανει μπλοκ, ο φιλος μου, μου εστειλε κανονικα μηνυμα χτες, εγω ομως δν μπορω,

λεει μονο, invite to viber.

 

Ξερει κανεις τι παιζει?

Edited by balantakos777
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι προβλημα του κινητου η κατι αλλο, αλλα θα ρωτησω εδω μπας και ξερει κανεις.

 

Εχω μια viber εφαρμογη και μπορει να ειναι και 2-3 ακομα, που ενω εχουν viber δεν τους βγαζει στην εφαρμογη

και λεει μονο να τους κανω invite, ενω ξερω οτι εχουν viber.

 

- Οχι δεν ειναι γκομενες, οχι δεν με εχουν κανει μπλοκ, ο φιλος μου, μου εστειλε κανονικα μηνυμα χτες, εγω ομως δν μπορω,

λεει invite to viber.

 

Ξερει κανεις τι παιζει?

 

Viber->Πανω αριστερα στις 3 γραμμες->Ρυθμισεις->Γενικα->Συγχρονισμος επαφων->Τικαρισμενο

Ρυθμισεις->Χρηστες και λογαριασμοι->Πανω δεξια στις 3 τελιτσες->Αυτοματος συγχρον. δεδομενων->Τικαρισμενο

Ρυθμισεις->Χρηστες και λογαριασμοι->Viber->Συγχρονισμος Επαφων->Ενεργο

Ρυθμισεις->Χρηστες και λογαριασμοι->Viber->Συγχρονισμος Επαφων->Πατα κατω στο "Συγχρονισμος τωρα"

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Viber->Πανω αριστερα στις 3 γραμμες->Ρυθμισεις->Γενικα->Συγχρονισμος επαφων->Τικαρισμενο

Ρυθμισεις->Χρηστες και λογαριασμοι->Πανω δεξια στις 3 τελιτσες->Αυτοματος συγχρον. δεδομενων->Τικαρισμενο

Ρυθμισεις->Χρηστες και λογαριασμοι->Viber->Συγχρονισμος Επαφων->Ενεργο

Ρυθμισεις->Χρηστες και λογαριασμοι->Viber->Συγχρονισμος Επαφων->Πατα κατω στο "Συγχρονισμος τωρα"

 

Ολα κομπλε ηταν, τιποτα!

 

Τεσπα δεν πειραζει, nevermind.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια παντως.

Edited by balantakos777
Link to comment
Share on other sites

θα σας έρθει στης επόμενες 15 μέρες το android 9...

 

Στις 4 Νοεμβρίου έλεγες ότι μέχρι τις 19 Νοεμβρίου θα μας έρθει το Pie.

 

εγω ειπα σε 15 μερες θα ερ8ει το update.... μην περιμενεις να παρεις update το Σ/Κ .....

 

μεχρι τελος του μηνα θα το εχουμε ολοι...

Στις 9 Νοεμβρίου έλεγες ότι θα το έχουμε μέχρι τέλος του μηνός, δηλαδή πήρε 11 μέρες παράταση..

 

σας ενημέρωσα σε στης προηγούμενες σελίδες ότι το update θα έρθει σε 15 μέρες στην ελλάδα.. αλλα προσέξτε... δεν θα έρθει σε όλους την ίδια μέρα ακόμα και αν έχετε την ευρωπαϊκή συσκευή...! πάει ανάλογος με τις παρτίδες και έρχεται σταδιακά... :)

 

 

απο την huawei...

Στις 10 Νοεμβρίου μας "ενημερώνεις" ότι σε 15 ημέρες, δηλαδή 25 Νοεμβρίου θα έρθει το update στην ΕΛΛΑΔΑ!

Και επίσης μετά από πιέσεις άλλον μέλλων από που το ξέρεις είπες ότι το έμαθες από την Huawei!!!

Oπότε υπάρχουν δύο τινά. Ή ότι μας ΔΟΥΛΕΥΕΣ, ή ότι ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΕΣ με Huawei και αυτοί άλλαζαν συνέχεια ημερομηνίες, αλλά βέβαια ΞΕΧΑΣΕΣ να μας το πεις και σε μας!!

 

 

 

οπα οπα φιλε...! ας ηρεμήσουμε λίγο... εγώ πιστεύω ότι θα αργήσει.... άποψη μου είναι αυτή... ο άνθρωπος στο τηλεφωνικό κέντρο μου είπε ότι σε 15 μέρες θα έχουμε το android 9... εγώ απλά ενημέρωσα και σας το είπα... για πιο λόγο να σας δουλέψω?

 

ειλικρινά αν νομίζεις ότι με αυτή την τακτική καταφέρεις να κανεις τους mods να με κάνουνε ban μπορείς να το προσπαθήσεις λίγο ακόμα... :p

 

καλή συνεχεια.. :)

 

Και τέλος έξι ημέρες μετά στις 16 Νοεμβρίου μας λες ότι η άποψή σου (χα χα γελάσαμε) είναι ότι θα αργήσει!!!

Ένας νορμάλ άνθρωπος σε ανάλογη περίπτωση θα έλεγε από την αρχή ότι μου είπαν από Huawei αυτό, αλλά εγώ νομίζω ότι θα γίνει αυτό, γιατί διάβασα εκείνο το άλλο κλπ.

Αντ' αυτού εσύ ΣΤΗΡΙΖΕΣ το ότι θα έρθει το update 20-25 Νοεμβρίου (γιατί προφανώς θες να δείξεις ότι είσαι γνώστης των πάντων) μέχρι και προχτές που ξαφνικά μας λες ότι θα αργήσει!!!

Προφανώς σαν μέντιουμ που είσαι το διαισθάνθηκες και το μοιράζεσαι μαζί μας.

Σε ευχαριστούμε πολύ για τη διαφώτιση!!!!

 

Πήγαινε να σε κοιτάξει κανένας ψυχίατρος όσο ακόμα είναι νωρίς!!

 

Και για να τελειώνουμε, εγώ δεν προσδοκώ από τους mods να σε banάρουν καθώς δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιος κανόνας που να αρμόζει στην περίπτωσή σου, αλλά τα επισημαίνω όλα αυτά, μόνο και μόνο για να καταλάβουν οι υπόλοιποι συμφουρήτες ότι λες όλο ασυναρτησίες και ψέματα και να μην σε περνούν στα σοβαρά!

Link to comment
Share on other sites

@nikstar μην χαλας την ζαχαρενια σου χωρις λογο, το myphone ειναι γεματο παραπληροφορηση και ανιδεους κι οσο και να προσπαθεις στο τελος θα βγεις εσυ χαμενος και μην σου πω banαρισμενος.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω το Xiaomi Power Bank 2 και φόρτιζε το Samsung με Fast Charging. Μόνο αυτό και ο φορτιστής της Samsung.

https://www.xiaomi-greece.gr/ProductDetails?sku=xiaomi-mi-power-bank-10000mah-silver-(1)

 

 

Θα περιμένω λίγες μέρες μήπως βγάλουν καμία προσφορά λόγω Black Friday και θα το χτυπήσω :-)

 

Μιλησα χθες με xiaomi και μου επιβεβαιωσαν οτι το P20 pro μπορουν να το φορτισουν με Fast Charge οι Xiaomi mi power bank 2 με το usb mini και η mi power bank pro με το usb c.

 

Η power bank pro ειναι πιο ακριβη αλλα εχει πιο αποδοτικο conversion rate και καλυτερη ποιοτητα κατασκευης

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι προβλημα του κινητου η κατι αλλο, αλλα θα ρωτησω εδω μπας και ξερει κανεις.

 

Εχω στο viber 2-3 ατομα, που ενω εχουν viber δεν τους βγαζει στην εφαρμογη

και λεει μονο να τους κανω invite, ενω ξερω οτι εχουν viber.

 

- Οχι δεν ειναι γκομενες, οχι δεν με εχουν κανει μπλοκ, ο φιλος μου, μου εστειλε κανονικα μηνυμα χτες, εγω ομως δν μπορω,

λεει μονο, invite to viber.

 

Ξερει κανεις τι παιζει?

 

Μήπως έχουν και δεύτερο αριθμό αυτά τα άτομα, με το viber ενεργό στο νούμερο που πιθανόν εσύ δεν έχεις αποθηκευμένο στη συσκευή σου;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το power bank της huawei. 10000mha που υποστηρίζει superfast charging. Σου δίνει 2.5 πλήρης φορτίσεις από το 15%-20% και μάλιστα υποστηρίζει και superfast charging όταν φορτίζει το power bank. Οπότε σε δύο ώρες έχεις πλήρως φορτισμένο power bank.

 

https://consumer.huawei.com/gr/accessories/ap09s/

 

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Ευχαρσιτώ για τα σχόλια, να βγάζει καλές φωτό θέλω και τα αποτελέσματα που βλέπω είναι εξαιρετικά. Τι εννοείς ακριβώς με το Always on Display? Δεν εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις από viber/messenger πχ?

 

 

 

Ευχαριστώ για την πρόταση

 

 

Ευχαριστώ για την πρόταση

 

 

 

Έχω το Xiaomi Power Bank 2 και φόρτιζε το Samsung με Fast Charging. Μόνο αυτό και ο φορτιστής της Samsung.

https://www.xiaomi-greece.gr/ProductDetails?sku=xiaomi-mi-power-bank-10000mah-silver-(1)

 

 

Θα περιμένω λίγες μέρες μήπως βγάλουν καμία προσφορά λόγω Black Friday και θα το χτυπήσω :-)

Εγώ χρησιμοποιώ το power bank της huawei. 10000mha που υποστηρίζει superfast charging. Σου δίνει 2.5 πλήρης φορτίσεις από το 15%-20% και μάλιστα υποστηρίζει και superfast charging όταν φορτίζει το power bank. Οπότε σε δύο ώρες έχεις πλήρως φορτισμένο power bank.

 

https://consumer.huawei.com/gr/accessories/ap09s/

 

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Από που το έχεις πάρει??

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από που το έχεις πάρει??

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

You.gr φίλε μου

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

ο ψυχίατρος είναι για τους ανθρώπους εμείς τα robot με φιγούρα του ομορφονιού από τον καραγκιόζη δεν μπορούμε να έχουμε κάποια επαφή με κανέναν τέτοιου είδους γιατρό της ψυχής... μόλις ξεκλείδωσα τον bootloader...

 

omorfonios :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το power bank της huawei. 10000mha που υποστηρίζει superfast charging. Σου δίνει 2.5 πλήρης φορτίσεις από το 15%-20% και μάλιστα υποστηρίζει και superfast charging όταν φορτίζει το power bank. Οπότε σε δύο ώρες έχεις πλήρως φορτισμένο power bank.

 

https://consumer.huawei.com/gr/accessories/ap09s/

 

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

από που μπορούμε να το αγοράσουμε?

Link to comment
Share on other sites

You.gr φίλε μου
Ευχαριστώ πολύ! Δεν το βρήκα στο site τους.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξέρουμε αν έχει gesture στο fingerprint που να μικραίνει η οθόνη όπως η παρακάτω φωτο;

http://i65.tinypic.com/2f0c8ax.jpg

 

Επίσης αν έχει κάποιος τη καλοσύνη να πει μερικά tips που υπάρχουν στο τηλέφωνο.

 

Στα 540€ που δίνεται για Black Friday το θεωρώ ευκαιρία.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξέρουμε αν έχει gesture στο fingerprint που να μικραίνει η οθόνη όπως η παρακάτω φωτο;

http://i65.tinypic.com/2f0c8ax.jpg

 

Επίσης αν έχει κάποιος τη καλοσύνη να πει μερικά tips που υπάρχουν στο τηλέφωνο.

 

Στα 540€ που δίνεται για Black Friday το θεωρώ ευκαιρία.

 

Ρυθμισεις->Εξυπνη βοηθεια->Περιβαλλον λειτουργιας ενος χεριου->Προβολη μινι οθονης

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->Εξυπνη βοηθεια->Περιβαλλον λειτουργιας ενος χεριου->Προβολη μινι οθονης

 

Και θα ενεργοποιηθεί με ποια κίνηση πάνω στο fingerprint;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...