Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για εγκατάσταση μέσω eRecovery που ακριβώς αλλάζω την Dns; Στο DNS SERVER ή στο DHCP start ip adress;

Το άλλαξα εκεί που λέει Dns server στο ρουτερ. Μπήκα σε recovery και όταν ψάχνει για WiFi δεν βρίσκει τίποτα.

Edited by palavas1986
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια για να μη πάθετε ψυχολογικά με την DNS απο ρούτερ, ακολουθήστε τον οδηγό που σας δίνω μέσα απο HiSuite που είναι παιχνιδάκι ή τον οδηγό απο xda με usb που είναι ακόμα πιο παιχνιδάκι.

Μη μπλέκεστε με DNS απο ρουτερ γιατί αν καρφώσει το ρουτερ σας βλέπω χωρίς ιντερνετ μέχρι τα Φώτα που ξεκινάνε ξανά να δουλεύουν οι εταιρίες.

 

Παρόλα αυτά, αν επιμένετε να αλλάξετε DNS πηγαίνετε στο LAN settings όλα τα ρουτερ το ίδιο έχουν, μπείτε σε Advanced mode και καρφώστε το καινούριο DNS

 

Για να καταλάβεις καλυτερα εγω εχω το Thompson TG787 με firmware της CYTA. Μεσα απο το interface του δεν μπορω να αλλαξω dns και μεσω εντολων tellnet μπορω να προσθεσω dns αλλα δεν μπορω να σβησω τους dns της CYTA. Οποτε αν θελησω να κανω την διαδικασια αυτη θα πρεπει να συνδεσω ενα απο τα router που εχω τα οποια ειναι retail και εχουν την δυνατοτητα αλλαγης dns.

 

Μπορείς και απο thompson, πας απο το interface στα localnetwork και αλλάζεις το DHCP απ το lan_private

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια για να μη πάθετε ψυχολογικά με την DNS απο ρούτερ, ακολουθήστε τον οδηγό που σας δίνω μέσα απο HiSuite που είναι παιχνιδάκι ή τον οδηγό απο xda με usb που είναι ακόμα πιο παιχνιδάκι.

Μη μπλέκεστε με DNS απο ρουτερ γιατί αν καρφώσει το ρουτερ σας βλέπω χωρίς ιντερνετ μέχρι τα Φώτα που ξεκινάνε ξανά να δουλεύουν οι εταιρίες.

 

Παρόλα αυτά, αν επιμένετε να αλλάξετε DNS πηγαίνετε στο LAN settings όλα τα ρουτερ το ίδιο έχουν, μπείτε σε Advanced mode και καρφώστε το καινούριο DNS

 

 

 

Μπορείς και απο thompson, πας απο το interface στα localnetwork και αλλάζεις το DHCP απ το lan_private

 

ο οδηγους μεσω hisuite που ειναι;

Link to comment
Share on other sites

ο οδηγους μεσω hisuite που ειναι;

Εδώ "Επίσης αν δεν τα καταφέρνετε με τπτ υπάρχει και η διαδικασία μέσω hisuite"

 

Εσείς που έχετε πρόβλημα και σας βγάζει failed τι κινήσεις κάνετε; Γράψτε τη διαδικασία να εντοπίσουμε το πρόβλημα και που κολλάει η διαδικασία σε σας...

 

Επίσης αν δεν τα καταφέρνετε με τπτ υπάρχει και η διαδικασία μέσω hisuite

 

Απο εδώ κατεβάζετε το FF για Windows

https://pro-teammt.ru/firmware-finder-en/

 

Και εδώ το βίντεο της διαδικασίας...

 

https://youtu.be/8wH0N2brgTA

 

 

Σποιλερια.

 

Μη γράψετε στην αναζήτηση FRD αλλά CLT-L29 για dual και CLT-L09 για single...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ "Επίσης αν δεν τα καταφέρνετε με τπτ υπάρχει και η διαδικασία μέσω hisuite"

 

ευχαριστω πολυ,αν και στο λινκ για το FF μπηκα μονο με opera και vpn δεν με εβαζε ο chrome

 

επισης οταν παω να το τρεξω μου εμφανιζει αυτο: http://prntscr.com/m1m16n ειναι ασφαλης εφαρμογη;

Edited by Grigorios1990
Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικαρια το youtube πως κλεινει αυτοματα απ το παρασκηνιο χωρις να κανω τερματισμο εφαρμογης?ενω βγαινω απ την εφαρμογη και την κλεινω απ τα home button...συνεχιζει και εκτελειται στην χρηση μπαταριας....οι αλλες εφαρμογες οπως βιμπερ κλεινει αυτοματα...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ,αν και στο λινκ για το FF μπηκα μονο με opera και vpn δεν με εβαζε ο chrome

 

επισης οταν παω να το τρεξω μου εμφανιζει αυτο: http://prntscr.com/m1m16n ειναι ασφαλης εφαρμογη;

 

Ασφαλής είναι ναι, είναι η ίδια εφαρμογή με το κινητό σου, όσο ασφαλής θεωρείς εκείνη, άλλο τόσο είναι και αυτή. Ίδιες εφαρμογές.

 

Τώρα για πιο λόγο μπήκες με vpn δεν ξέρω, ίσως έχεις κάνει αλλαγές στο pc σου για να μπορείς να μπαίνεις στα τορρεντς χωρίς να σε κόβει η ΕΔΠΠΙ

 

Ρε παλικαρια το youtube πως κλεινει αυτοματα απ το παρασκηνιο χωρις να κανω τερματισμο εφαρμογης?ενω βγαινω απ την εφαρμογη και την κλεινω απ τα home button...συνεχιζει και εκτελειται στην χρηση μπαταριας....οι αλλες εφαρμογες οπως βιμπερ κλεινει αυτοματα...

 

Έχεις ρυθμίσει να κλείνει με την έξοδο της ή το χεις αφήσει στο αυτόματο;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ολα στο αυτοματο τα εχω.Δεν εχω βρει καποια ρυθμιση που να τα κλεινει μετα την εξοδο της εφαρμογης. Αν υπαρχει τετοια ρυθμιση και γενικα πιστευεις οτι ειναι καλυτερο για εξοικονομηση πες μου. Οι αλλες εφαρμογες ομως κλεινουν....μονο η συγκεκριμενη παρα την εξοδο συνεχιζει και εκτελειται....μονο χειροκινητα με διακοπη σταματαει να παιζει στο background...
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ όμορφε, είπα να μην απαντήσω και γω αλλά μιας που αλλάζει η χρονιά και δεν μ φέρε δώρο ο santa ας γίνω και γω κακό παιδί.

 

Αδερφέ... υπάρχει πρόβλημα σοβαρό...

 

2 ποστ πριν εξυμνεις το p20 pro και αναφέρεις πως έγινε τέλειο και ενα κάρο πράγματα και βοηθάς το κόσμο μερικές σελίδες πριν να βάλουν όλοι την 9 και πως δεν υπάρχει η αναβάθμιση και πάει σε άλλο επίπεδο το κινητό αλλά αν βρεθεί κάποιος και το συγκρίνει με κάποια άλλη συσκευή τραβάς φλασια αδερφέ και αρχίζεις και το θάβεις το κινητό.

 

Παρακολουθώ το κάνεις απ την αρχή του ποστ, μια το ανεβάζεις, οπότε πάνε να το συγκρίνουν, του φορτώνεις τα εξ αμαξης...

 

 

Έλα πες σε μένα, είμαι φίλος σου και θέλω το καλό σου, ελα πες... έτρωγες ξύλο ε;;;

 

αρχικά μονο και μονο επειδή μου άρεσε η απάντηση που έδωσες θα σου απαντήσω προς αποφυγής παρεξηγήσεων...:P

 

λοιπόν εγώ στης άποψεις μου είμαι ειλικρινής και sorry αν πραγματικά σας μπέρδεψα... είπα πως με την 9 το κινητό όντως έχει αλλάξει προς το καλύτερο και είναι πιο smooth... αλλα << ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΊΠΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΌ ΕΊΝΑΙ ΠΙΟ SMOOTH ΑΠΌ AΛΛΕΣ ΣΥΣΚΕΥΈΣ ΕΚΕΊ ΈΞΩ...>>

 

είναι ένα πολύ καλο κινητό και το προτείνω να το αγοράσουνε όλοι για παρα πόλους λόγους στα 577 euro τιμή skroutz είναι vfm για αυτές της δυνατότητες που έχει...! αλλα αν κάποιος που θέλει μια πιο smooth εμπειρία στην συσκευή του και χωρίς bloatware προτείνω stock android... χωρίς να θεωρώ την συσκευή μούφα... και σε καμια περίπτωση δεν προσπαθώ να καταφέρω κάτι με αυτό... απλά υπάρχουνε άνθρωποι πιο απαιτητική η μάλλον ψυχαναγκαστικοί που θέλουνε κάτι το καλύτερο.... σε αυτούς αναφέρομαι εγώ...

 

ο καθένας κάνει την επιλογή του...!

 

χρονια πολλά, καλή χρονια.!!

 

φιλικά πάντα :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα firmware που τα κατεβάζουμε από κάτι ρώσικα σάιτ κλπ., πως είμαστε σίγουροι ότι είναι σωστά;

Αν ο Ρώσος η ο Κινέζος έχει βάλει μέσα ένα malware που κλέβει κωδικούς ας πούμε, ποιος θα τον καταλάβει και θα τον κάνει ντα;

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα firmware που τα κατεβάζουμε από κάτι ρώσικα σάιτ κλπ., πως είμαστε σίγουροι ότι είναι σωστά;

Αν ο Ρώσος η ο Κινέζος έχει βάλει μέσα ένα malware που κλέβει κωδικούς ας πούμε, ποιος θα τον καταλάβει και θα τον κάνει ντα;

χαχαχα :lol:

 

η firmwares είναι από κάποιο δικό τους server και είναι επίσημες...! δεν ύπαρχει κανένα mallware...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ,σίγουρα θα το χαρώ είναι το καλύτερο και πιο ολοκληρωμένο κινητό που έχω πάρει.Το πήρα με το y5 δώρο (θα το δώσω) και μου είπε ο πωλητής μόλις ξεφορτισει να το αφήσω 8 ώρες.Εχει κάποια χρησιμότητα αυτό ή είναι ψυχολογικό που έχει μείνει από παλιά;
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ,σίγουρα θα το χαρώ είναι το καλύτερο και πιο ολοκληρωμένο κινητό που έχω πάρει.Το πήρα με το y5 δώρο (θα το δώσω) και μου είπε ο πωλητής μόλις ξεφορτισει να το αφήσω 8 ώρες.Εχει κάποια χρησιμότητα αυτό ή είναι ψυχολογικό που έχει μείνει από παλιά;

 

σου εύχομαι να το χαρείς το κινητό...! το καλύτερο δωράκι έκανες για σένα φέτος τα χριστούγεννα :D

 

κοίτα με το θέμα της μπαταρίας ύπαρxει μια τρελα... και καλά για να την διατήρησης σε καλή λειτουργία.. και τα σχετικά... πιο πολυ είναι για ψυχολογικούς λόγους όλα αυτά...

 

αν ξερει καποιος περισσοτερα για την μπαταρια να δοσει απαντηση...!!

 

καλη χρονια.!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω την 9,ειμαι στην Β161 emui 8.1.

Δεν θέλω να χάσω τα data!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καταρχάς συστήνεται να γινει full erase για σωστή λειτουργία

 

αν δεν θέλεις όπως και αν εχει κανε ενα backup και αν στραβώσει κατι το επαναφέρεις

 

αλλά όπως είπα δεν συστήνεται το καλύτερο είναι παίρνεις επαφές foto/video backup και set as new

Link to comment
Share on other sites

αρχικά μονο και μονο επειδή μου άρεσε η απάντηση που έδωσες θα σου απαντήσω προς αποφυγής παρεξηγήσεων...:P

 

 

 

λοιπόν εγώ στης άποψεις μου είμαι ειλικρινής και sorry αν πραγματικά σας μπέρδεψα... είπα πως με την 9 το κινητό όντως έχει αλλάξει προς το καλύτερο και είναι πιο smooth... αλλα << ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΊΠΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΌ ΕΊΝΑΙ ΠΙΟ SMOOTH ΑΠΌ AΛΛΕΣ ΣΥΣΚΕΥΈΣ ΕΚΕΊ ΈΞΩ...>>

 

 

 

είναι ένα πολύ καλο κινητό και το προτείνω να το αγοράσουνε όλοι για παρα πόλους λόγους στα 577 euro τιμή skroutz είναι vfm για αυτές της δυνατότητες που έχει...! αλλα αν κάποιος που θέλει μια πιο smooth εμπειρία στην συσκευή του και χωρίς bloatware προτείνω stock android... χωρίς να θεωρώ την συσκευή μούφα... και σε καμια περίπτωση δεν προσπαθώ να καταφέρω κάτι με αυτό... απλά υπάρχουνε άνθρωποι πιο απαιτητική η μάλλον ψυχαναγκαστικοί που θέλουνε κάτι το καλύτερο.... σε αυτούς αναφέρομαι εγώ...

 

 

 

ο καθένας κάνει την επιλογή του...!

 

 

 

χρονια πολλά, καλή χρονια.!!

 

 

 

φιλικά πάντα :)

Ρε αγόρι κάνε μια κοινοποίηση τον τραπεζικό σου λογαριασμό να τσοντάρουμε όλοι να πας επιτέλους στην άλλη συσκευή σε παρακαλώ δηλαδή.... Ξέρω ξέρω θέλεις να ασχολούμαστε μαζί σου σε καταλαβαίνω ναι αγόρι μου ότι πεις εσύ αλλά δεν σε αντέχουμε παλικάρι μου πότε θα το καταλάβεις; Βρες έναν καλό ψυχίατρο να σε βοηθήσει και άσε τα φόρουμ έχεις σοβαρό θέμα κοίταξε το όσο πιο άμεσα γίνετε.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει εργοστασιακή εφαρμογή για BackUp/Sync κλπ της Huawei για Mac? Το HiSuite είναι για Windows μόνο. Προς το παρόν χρησιμοποιώ το ανεξάρτητο SyncMate.

 

Καλή χρονιά σε όλους!

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ολα στο αυτοματο τα εχω.Δεν εχω βρει καποια ρυθμιση που να τα κλεινει μετα την εξοδο της εφαρμογης. Αν υπαρχει τετοια ρυθμιση και γενικα πιστευεις οτι ειναι καλυτερο για εξοικονομηση πες μου. Οι αλλες εφαρμογες ομως κλεινουν....μονο η συγκεκριμενη παρα την εξοδο συνεχιζει και εκτελειται....μονο χειροκινητα με διακοπη σταματαει να παιζει στο background...

 

ρυθμίσεις - μπαταρία - εκκίνηση εφαρμογών - βρες το youtube και κλείσε και τις 3ις μπάρες, το ίδιο μπορείς να κάνεις για τις εφαρμογές που δεν θες.

υπάρχει συνδυασμός που μπορεί να κλείνει η εφαρμογή, αλλά όταν την καλέσει κάποια άλλη εφαρμογή, ανοίγει μόνη της.

 

Αυτά τα firmware που τα κατεβάζουμε από κάτι ρώσικα σάιτ κλπ., πως είμαστε σίγουροι ότι είναι σωστά;

Αν ο Ρώσος η ο Κινέζος έχει βάλει μέσα ένα malware που κλέβει κωδικούς ας πούμε, ποιος θα τον καταλάβει και θα τον κάνει ντα;

 

Οι ρομς κατεβαίνουν απο το επίσημο σιτε της Huawei απλά το FF είναι μεσάζων DNS για να στη δίνει όποτε και αν την ζητήσεις, αυτό γίνεται με κάποια scripts που έχουν τα αλάνια, αν δεις πχ το βίντεο που δίνω με τον οδηγό μου θα δεις πως κάνει copy το xml απο το hicloud δλδ το επίσημο cloud της Huawei.

 

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει εργοστασιακή εφαρμογή για BackUp/Sync κλπ της Huawei για Mac? Το HiSuite είναι για Windows μόνο. Προς το παρόν χρησιμοποιώ το ανεξάρτητο SyncMate.

 

Καλή χρονιά σε όλους!

 

Υπάρχει

https://itunes.apple.com/us/app/hisuite/id1232508288?mt=12

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα την πάρω ποτέ την 9 μάγκες. Αφού προσπάθησα με recovery μέσω του FF και δεν τα κατάφερα τώρα προσπάθησα και μέσω USB με τον τρόπο του XDA. Και όταν πάει να κάνει install μου λέει ότι το αρχείο δεν είναι συμβατό με την συσκευή μου. Έχω το dual και έχω κατεβάσει αυτήν για το CLT-L29. Τι μπορεί να κάνω λάθος; Edited by palavas1986
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπροστινή κάμερα δεν πρέπει να είναι 24mp έχουν κάνει λαθος.. 2,4mp είναι άθλια ακόμα... Η πίσω είναι άψογη και κορυφή ομως... Για να δούμε τη sammy τι θα κάνει με το s10 να κάνουμε upgrade..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπροστινή κάμερα δεν πρέπει να είναι 24mp έχουν κάνει λαθος.. 2,4mp είναι άθλια ακόμα... Η πίσω είναι άψογη και κορυφή ομως... Για να δούμε τη sammy τι θα κάνει με το s10 να κάνουμε upgrade..

 

τι προβλημα υπαρχει με την μπροστινή καμερα?

Link to comment
Share on other sites

τι προβλημα υπαρχει με την μπροστινή καμερα?

Στην 9 είναι χειρότερη από την .161 τώρα το beautify γίνεται και στο περιβαλλονν.. όσο smouthness λείπει από το κινητό το έχουν βάλει στη selfie...

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι σε ολους τους φιλους να χουμε καλη χρονια με υγεια και καθετι ομορφο. Ηθελα να ρωτησω απο την 161 αν θελει καποιος μπορει να κανει downgrade στην 158 ?? ευχαριστω πολυ και χρονια πολλα !!! :)
Link to comment
Share on other sites

κατά την γνώμη μου το performance mode έχει της φυσιολογικές επίδοσης που πρέπει η συσκευή.... κανονικά θα έπρεπε να είναι αυτόματα έτσι.... και όχι να το ενεργοποιηουμε εμείς...

 

 

 

ίσως το άνοιγμα τον εφαρμογών να είναι ένα κλικ πιο γρήγορο στο p20 pro... αλλα αυτό δεν μου λέει εμενα κάτι.... όταν στο p20 pro δεν έχεις αυτή την smooth εμπειρία που έχεις με one plus και γενικά το stock android....!

 

 

 

όπως και να το κάνουμε έχει πολλά προβλήματα το p20 pro.... τα οποια δεν βλέπω να διορθώνονται.... είναι απλά η συσκευή έτσι.. και θα παραμείνει έτσι... πχ όταν κανεις zoom σε photos στο instagram έχει κάποια animations lag...

 

 

 

αυτό ένταξη θα μου πεις δεν είναι κάτι... αλλα γενικά δεν είναι και η πιο smooth εμπειρία όπως και να έχει... πάντως μπορώ να πω πως με την 9 βελτιώθηκε το scrolling έγινε πιο γρήγορο/απότομο έτσι όπως μου αρέσει εμενα... αλλα λίγο καιρό θα έχω το p20 προ... θα πάω σε άλλη συσκευή σύντομα...

Πες και άλλα αδελφέ... Καλή χρονιά!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσύ αγόρι μου πρέπει να πας σε άλλο γιατρό και όχι σε άλλη συσκευή γιατί αυτός που πας τώρα δεν σου κάνει τίποτα! Είπα να μην σχολιάσω και σου δώσω αξία γιατί σίγουρα αυτό επιδιώκεις αλλά επειδή διαβάζω καιρό τις ασυναρτησίες σου δεν άντεξα. Πραγματικά τώρα νομίζεις ότι κάνεις κάτι με αυτά που γράφεις; έλα πες;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ελα μωρέ τώρα με το 15χρονο ασχολούμαστε όλοι. Σπαμαρει και τρολάρει το thread. Ελπίζω τη νέα χρονιά να εξαφανιστεί από το νήμα.

 

 

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pie ο παλιός ο χρόνος!

Καλή Χρονιά παιδιά με υγεία και ευτυχία!

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...