Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην κοινότητα!Εάν ξεκλειδώσουμε τον bootloader με την γνωστή διαδικασία, χωρίς όμως να κανουμε ροοτ η τίποτα άλλο

απλά μόνο να εμφανίσουμε το μενου προγραμματιστες και να ενεργοποιήσουμε τo ΟΕΜ και τίποτα άλλο, χάνεται η εγγύηση??Προφανώς όχι ξεκλειδωμα του bootloader κάνω λάθος, μόνο ενεργοποίηση του OEM εννοώ, γινεται κάτι με την εγγύηση?

Edited by vaiol
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Είδα ότι αναφέρθηκε η ultimateshield ως εταιρία. Έχει κανείς δοκιμάσει την πολύ λεπτή θήκη τους; https://www.ultimateshield.co.uk/products/ultimate-thin-case-for-huawei-p20-pro?variant=8120205377582

 

Έχω την spigen rugged armor που είναι φοβερή θήκη με τρελή προστασία αλλά χάνεις σε ευχρηστία γιατί αυξάνεται το πλάτος αρκετά...

 

Επίσης, αγόρασα Bluetooth ακουστικά και όταν τα συνδέω ακούω παράσιτα όταν δεν είναι υψηλή η ένταση. Είναι θέμα του κινητού; παρεμβολή του WiFi του στο Bluetooth; Το έχει παρατηρήσει κάνεις;

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ποια ακουστικά; που αλλού τα δοκίμασες;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ωραία εταιρία είναι η gadget shield, γύρω στις 14 ημέρες κάνει να έρθει

Ειχα πάρει για το Ρ20 αλλά δεν το έβαλα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ακριβό όμως βγαίνει... :(

 

Εδώ Ελλάδα δεν υπάρχει κάτι για πίσω? Μόνο για οθόνη βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Από άποψη πρακτικότητας το μπροστινό κουμπί γαμαει. Είναι ότι πιο βολικό είχα ως τώρα. Σε εμφάνιση χάνεις λίγο λόγω του bezel που προσθέτει. Σίγουρα θα ήταν πιο όμορφο αν στην κάτω πλευρά ήταν όπως το mate 20.
To κουμπί σε θέμα εμφάνισης είναι υποκειμενικό και δεν μπορεί κάποιος να ξέρει αν θα το συνηθίσεις ή όχι.

Σε θέμα λειτουργικότητας όμως είναι φανταστικό. Με ένα απλό touch είναι το πίσω, με παρατεταμένο touch είναι επιστροφή στην αρχική οθόνη και με ένα swap από δεξιά στα αριστερά ή από αριστερά στα δεξιά, είναι οι πρόσφατες εφαρμογές.

Έτσι καταργείς (και μέσα από το μενού) την navbar.

Εγώ το έχω λατρέψει!

Χαχα, αφού γ@μ@€! τόσο πολύ, με πείσατε! Έριξα παραγγελία και έρχομαι και εγώ στην παρέα, αύριο με το καλό θα το έχω. Δύο πράγματα δεν μου άρεσαν σε κινητό μέχρι τώρα, notch και μπροστινό κουμπί, Lol. Το δούλεψα όμως από κοντά λίγο το κινητακι και νομίζω θα συμβιώσουμε άνετα!
Καλημέρα παιδιά! Όποιος θέλει film νανοτεχνολιας μόνο ultimateshield.

Βρίσκεται Αγγλία και σε 4 μέρες είναι σπίτι σου.

Ποιότητα κορυφή και δωρεάν μεταφορικά.

Το έχω στο mi8 για πίσω και περιμετρικά.

 

The power of Mi8 be with you

Έχεις κάποιο λινκ?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, αφού γ@μ@€! τόσο πολύ, με πείσατε! Έριξα παραγγελία και έρχομαι και εγώ στην παρέα, αύριο με το καλό θα το έχω. Δύο πράγματα δεν μου άρεσαν σε κινητό μέχρι τώρα, notch και μπροστινό κουμπί, Lol. Το δούλεψα όμως από κοντά λίγο το κινητακι και νομίζω θα συμβιώσουμε άνετα!Έχεις κάποιο λινκ?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Εδω εισαι φιλε μου.!

 

https://www.ultimateshield.co.uk/collections/huawei-p20-pro/products/huawei-p20-pro-invisible-film-screen-protector

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ποια ακουστικά; που αλλού τα δοκίμασες;
Τα ακουστικά φταίνε, εμφανίζουν παρεμβολή και σε άλλες συσκευές. Crystal audio από προσφορά του πλαισίου.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρέπει να έρθει η white stone μου. Μόλις το φορέσω θα γράψω εντυπώσεις.

Περιμένουμε νεότερα

Πόσο σου κόστισε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ παρήγγειλα μια ipaky tpu μιας και είμαι ευχαριστημένος με την εταιρεία, θα παραλάβω αύριο...

 

Στα άλλα νέα της ημέρας, παρέλαβα πριν λίγο από το πόρτα πόρτα το κινητό, είμαι στο στήσιμο του... Λίγο μεγαλύτερη από το Ρ20.. Θα συνηθίσω που θα πάει;

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω ξυπνητήρι μια ηχογράφηση που έκανα με το πρόγραμμα ηχογράφησης του κινητού? (Η ηχογράφηση είναι *. M4a)
Link to comment
Share on other sites

Για ξεκλειδωμα bootloader μονο με 30ευρω προς το παρον

 

https://ministryofsolutions.com/huawei-bootloader-unlock-service-all-new-models-new-firmwares

 

Αν και δε νομιζω οτι εχει κανεις να κερδισει τιποτα ιδιαιτερο μιας και

δεν βγαινουν πολλες custom roms

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω ξυπνητήρι μια ηχογράφηση που έκανα με το πρόγραμμα ηχογράφησης του κινητού? (Η ηχογράφηση είναι *. M4a)

 

πέρασε το στο χώρο αποθήκευσης, όταν πας να ρυθμίσεις ξυπνητήρι θα επιλέξεις ήχο, χώρος αποθήκευσης..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δυστυχώς το κινητό στα παιχνίδια δεν τα πάει καθόλου καλά, συναντάω πολλά σπασίματα και lag.

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν υπολόγισα;

 

Επίσης διαθέσιμα έχω κάπου στα 3.5 gb ram οπότε μια χαρά τα σηκώνει.

 

Με στεναχωρεί που με το honor 8 έπαιζα μια χαρά τα συγκεκριμένα παιχνίδια.

 

Ας δώσω μια δικαιολογία πως δεν έχει "στρώσει" ακόμα η συσκευή...

 

τα games τα έχεις δοκιμασει στην σουίτα παιχνιδιών κάι να δοκιμάσεις ξανά να δεις? έχω την εντύπωση ότι έτσι τρέχουνε λίγο πιο smooth.. αλλα τώρα με την 161 έχει αρκετά σπασιματακια και lag το τηλέφωνο.. όχι μονο στα παιχνίδια...

 

εγώ τα βλέπω από την αρχή όλα αυτά βασικά... και αυτός είναι ο λόγος που είμαι εδώ και προσπαθώ με τόσο επιμονη να πω να μην πάρει κανένας το p20 προ.. εγώ την πάτησα... και το αγόρασα... γιατί διάβασα καλά σχόλια εδώ στο myphone... και τι κατάφερα? να έχω στο τέλος μια συσκευή που σε λιγοτερο απο 6μηνες θα παρω αλλη.... λες και αλλαζω γκομενα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε νεότερα

Πόσο σου κόστισε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ παρήγγειλα μια ipaky tpu μιας και είμαι ευχαριστημένος με την εταιρεία, θα παραλάβω αύριο...

 

Στα άλλα νέα της ημέρας, παρέλαβα πριν λίγο από το πόρτα πόρτα το κινητό, είμαι στο στήσιμο του... Λίγο μεγαλύτερη από το Ρ20.. Θα συνηθίσω που θα πάει;

Και εγώ από p20 προέρχομαι... Σαν το ιδανικό μέγεθος του p20 δεν υπάρχει...

Αλλά το Pro είναι καλύτερη συσκευή...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με το p20 pro.

Ξέρετε αν έχει φτιαχτεί το πρόβλημα με το βίντεο?

Όταν πρωτοβγήκε η συσκευή το βίντεο στα 1080p ηταν χάλια και οι λεπτομέρειες δεν φενόντουσαν καλά.

ενα βίντεο με το πρόβλημα

το βίντεο είναι 1080p αλλά η ανάλυση είναι χάλια.

Γνωρίζεται αν έχει διορθωθεί με κάποιο update?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω ξυπνητήρι μια ηχογράφηση που έκανα με το πρόγραμμα ηχογράφησης του κινητού? (Η ηχογράφηση είναι *. M4a)

 

Το μεταφέρεις απο το φάκελο Sounds στον φάκελο music

 

Μετά πας στις ρυθμίσεις του "ρολόι" τέρμα κάτω γράφει ήχος κλήσης και στη καρτέλα μουσική(στον χώρο αποθήκευσης) θα το βρεις.

Edited by Running_Rabbit

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το Νο2 δεν το βρίσκω.. εκτός και αν άλλαξε το link

Πριν 40 ημέρες ίσχυε και το έκανα για το Ρ20

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το Νο2 δεν το βρίσκω.. εκτός και αν άλλαξε το link

Πριν 40 ημέρες ίσχυε και το έκανα για το Ρ20

 

https://consumer.huawei.com/gr/support/screen-guarantee/

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγώ, ακόμα δεν έχω προλάβει να νοίξω το κουτί.

Για κάποια τζαμάκια που αναφέρθηκαν πιο πάνω δεν διάβασα καλές κριτικές όταν συνδυάζονται με θήκες κυρίως.

Να ρωτήσω για αυτό που έχει προσφορά το public τι λέτε?:

https://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/memvranes-othonis-mobile/membrani-othonis-huawei-p20-pro-panzerglass-screen-protector/prod8970887pp/

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και από θήκη είμαι μεταξύ τεσσάρων Spigen, μάλλον για την Spigen Marked Armor πάω.

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn/m/11647/Spigen/f/815309/Huawei-P20-Pro.html

Link to comment
Share on other sites

εγώ τα βλέπω από την αρχή όλα αυτά βασικά... και αυτός είναι ο λόγος που είμαι εδώ και προσπαθώ με τόσο επιμονη να πω να μην πάρει κανένας το p20 προ.. εγώ την πάτησα... και το αγόρασα... γιατί διάβασα καλά σχόλια εδώ στο myphone... και τι κατάφερα? να έχω στο τέλος μια συσκευή που σε λιγοτερο απο 6μηνες θα παρω αλλη.... λες και αλλαζω γκομενα :lol::lol:

 

Eσύ τα βλέπεις όλα, αλλά κάποιος που στο είχε ζητήσει του είπες ότι δεν το δίνεις γιατί το έχεις ερωτευτεί!

Τώρα λες άλλα, ως συνήθως.

Δεν ξέρουμε τι να πρωτοπιστέψουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλά που το είπατε και το θυμήθηκα και το έκανα!

Νέος κάτοχος κι εγώ προερχόμενος από p10 lite, το μόνο που φοβόμουν ήταν το μέγεθος αλλά τελικά μια χαρά!

Από θήκη έβαλα για αρχή αυτή που είχε μέσα αλλά μάλλον θα πάω για spigen κι εγώ.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και από θήκη είμαι μεταξύ τεσσάρων Spigen, μάλλον για την Spigen Marked Armor πάω.

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn/m/11647/Spigen/f/815309/Huawei-P20-Pro.html

Κάτι δεν έχω καταλάβει καλά, για ποιο λόγο να αγοράσει κάποιος αυτή τη θήκη μιας που έχει την ίδια στο κουτί του;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έχω καταλάβει καλά, για ποιο λόγο να αγοράσει κάποιος αυτή τη θήκη μιας που έχει την ίδια στο κουτί του;

 

για την ultra hybrid λες; είναι πολύ πιο παχιά και ογκώδης σε σχέση με την διάφανη εργοστασιακή

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Αλλά η εργοστασιακή είναι σιλικόνη, απορροφά καλύτερα τους κραδασμούς...

Επίσης πιο ογκώδης, αρα και πιο άβολη...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...