Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

54 minutes ago, TakeOverNet said:

Η προσπάθεια δεν ήταν να γίνει πληρωμή μέσω Vodafone site ? Αν δεν μπορεί να καταγράφει η πληρωμή στα συστήματα η να δώσει η Vodafone την πληροφορία στην Alpha το τι να χρεώσει, πως θα προχωρήσει η συνναλαγη;

Αυτό δεν εξαρτάται από την Vodafone, αλλά από την τράπεζα. Το λογισμικό πληρωμών, το ui είναι αποκλειστικά της τράπεζας. Το λέω γιατί πάνω σ αυτό το κομμάτι είναι η δουλειά μου. Όταν υπάρχει πρόβλημα πληρωμών είτε σε pos είτε ηλεκτρονικά αποκλειστική ευθύνη έχει η τράπεζα. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι είναι γενικό προβλημα της βόνταφον στα κεντρικά στην Αγγλία. Μια πολυεθνικη έχει τον απόλυτο έλεγχο στα πορακλαδια της. Εάν συνέβαινε μόνο σε 1 χώρα, τότε θα ήταν κάτι τοπικό. Όταν όμως συμβαίνει και σε 2η χώρα, τότε ίσως είναι αυτό που γράφω. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, VIPdriver said:

Εγώ νομίζω ότι είναι γενικό προβλημα της βόνταφον στα κεντρικά στην Αγγλία. Μια πολυεθνικη έχει τον απόλυτο έλεγχο στα πορακλαδια της. Εάν συνέβαινε μόνο σε 1 χώρα, τότε θα ήταν κάτι τοπικό. Όταν όμως συμβαίνει και σε 2η χώρα, τότε ίσως είναι αυτό που γράφω. 

Τι σχέση έχει η Αγγλία;

Πρόβλημα είχαν μόνο οι χώρες που χρησιμοποιούν το Data Center στο Μιλανο. 

8 ώρες πριν, katsiletra said:

Αυτό δεν εξαρτάται από την Vodafone, αλλά από την τράπεζα. Το λογισμικό πληρωμών, το ui είναι αποκλειστικά της τράπεζας. Το λέω γιατί πάνω σ αυτό το κομμάτι είναι η δουλειά μου. Όταν υπάρχει πρόβλημα πληρωμών είτε σε pos είτε ηλεκτρονικά αποκλειστική ευθύνη έχει η τράπεζα. 

Σε έχασα κάπου. Δεν μιλάμε για πληρωμή που ξεκινά από τον έμπορο; Αν έχει πρόβλημα ο έμπορος, τι να σου κάνει η τράπεζα ;

Σε ποιο case αναφέρεσαι, μήπως έχουμε χαθεί στη μετάφραση. 

Link to comment
Share on other sites

Όλη την παρασκευή εμφάνιζε και μήνυμα στο site που ενημέρωνε ότι πληρωμή, ανάλυση κλήσεων, υπόλοιπα και Tobi ίσως υπολειτουργούν λόγω προσωρινού θέματος. Επομένως δε μου φαίνεται ούτε εμένα για θέμα τράπεζας 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...