Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι σε 3G δίκτυο; Αν ναι μπες σε GSM. Και πες μας αν είναι όλα καλά...

 

Edit: Αυτό που λες με τα μυνήματα και σε εμένα έγινε. Κατά τύχη έκλεισα και ξανάνοιξα το κινητό και είδα μυνήματα που μου έστειλα μια μέρα πρίν....

δεν χρησιμοποιώ πλέον το 3G. είμαι μόνιμα σε GSM :wacko: :confused: :confused:

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

δεν χρησιμοποιώ πλέον το 3G. είμαι μόνιμα σε GSM :wacko: :confused: :confused:

Πρέπει να έχει γενικά πρόβλημα η vodafone τελευταία... Εγώ βγάζω κλήση με την πρώτη αλλά πολλές φορές η κληση πέφτει μετά από λίγα δευτερόλεπτα...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει γενικά πρόβλημα η vodafone τελευταία... Εγώ βγάζω κλήση με την πρώτη αλλά πολλές φορές η κληση πέφτει μετά από λίγα δευτερόλεπτα...

άνα γεια σου...αυτό γίνεται και στο Βόλο! :wacko: λέω και εγώ...φταίει η ΤΙΜ! 2 κλήσεις προς vodafone έπεσαν στα 20-40δευτ...ΜΠορεί να οφείλεται στην κακοκαιρία.Επηρρεάζονται τα μικροκυμματικά links.Αν και η vodafone έχει οπτική ίνα.Ελπίζω και εύχομαι ΝΑ μη γίνει ότι και το καλοκαίρι γιατί και το καλοκαίρι πριν γίνει το μεγάλο μπαμ υπήρχαν drop call τις προηγούμενες μέρες:cry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

άνα γεια σου...αυτό γίνεται και στο Βόλο! :wacko: λέω και εγώ...φταίει η ΤΙΜ! 2 κλήσεις προς vodafone έπεσαν στα 20-40δευτ...ΜΠορεί να οφείλεται στην κακοκαιρία.Επηρρεάζονται τα μικροκυμματικά links.Αν και η vodafone έχει οπτική ίνα.Ελπίζω και εύχομαι ΝΑ μη γίνει ότι και το καλοκαίρι γιατί και το καλοκαίρι πριν γίνει το μεγάλο μπαμ υπήρχαν drop call τις προηγούμενες μέρες:cry:

Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει μόνο με την κακοκαιρία γιατί συμβαίνει πριν τα... "ακραία καιρικά φαινόμενα" όπως είναι πλέον γνωστά! Πάντως έχω παρατηρήσει ότι μου συμβαίνει μόνο όταν είμαι σε 2G συνδεδεμένος... Ευτυχώς 3G κάλυψη στη Θεσσαλονίκη έχει φτιάξει πάρα πολύ και έτσι με καλύπτει 3G σχεδόν οπουδήποτε κινούμαι...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Κλείδωσα κατά λάθος μια CU, της οποίας όμως έχω χάσει το PUK.

Η κάρτα είναι αδήλωτη, και η αγορά δεν έχει γίνει καν απο εμένα (ούτε που θυμάμαι ποιός μου την έχει δώσει). Υπάρχει περίπτωση να μου πουν το PUK αν πάρω το CC ή μπα;

Αν τους πω το PIN δεν αποδεικνύεται οτι η κάρτα είναι δική μου;

Link to comment
Share on other sites

Κλείδωσα κατά λάθος μια CU, της οποίας όμως έχω χάσει το PUK.

Η κάρτα είναι αδήλωτη, και η αγορά δεν έχει γίνει καν απο εμένα (ούτε που θυμάμαι ποιός μου την έχει δώσει). Υπάρχει περίπτωση να μου πουν το PUK αν πάρω το CC ή μπα;

Αν τους πω το PIN δεν αποδεικνύεται οτι η κάρτα είναι δική μου;

Δυστυχώς το ΡΙΝ δεν μπορεί να αποδείξει τίποτα, αφού είναι κάτι που αλλάζει οπότε και δεν είναι καταχωρημένο στα αρχεία της εταιρίας... Ο μόνος τρόπος για να σου δώσει η vodafone το PUK είναι να τους δώσεις τον πενταψήφιο κωδικό χρήστη... Υποθέτω όμως ότι δεν τον έχεις ε;

Ίσως ο μόνος τρόπος για να μη χάσεις το νούμερο (αν πραγματικά σου χρειάζεται) είναι να το... μετατρέψεις σε σύνδεση! Σε αυτή την περίπτωση δεν χρειάζεται ο κωδικός χρήστη (τουλάχιστον μέχρι πριν μερικούς μήνες δεν το ζητούσαν) αλλά ζητάνε μόνο το serial number της sim, το οποίο έχεις αφού δεν χάθηκε η κάρτα...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους εαν αλλαξεις εταιρια με καινουργιο συμβολαιο πχ στο (120) ξερει κανεις εαν σου επιδοτουν εξτρα την συσκευη επειδη αλλαζεις στο δικο τους δικτυο οπως ειχα διαβασει σε γνωστο περιοδικο??ισχυει κατι τετοιο??

 

nai φιλε μου ισχυει κατι τετοιο... ειναι σαν να κανεις καινουριο συμβολαιο. Εχεις επιδοτηση κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ΡΙΝ δεν μπορεί να αποδείξει τίποτα, αφού είναι κάτι που αλλάζει οπότε και δεν είναι καταχωρημένο στα αρχεία της εταιρίας... Ο μόνος τρόπος για να σου δώσει η vodafone το PUK είναι να τους δώσεις τον πενταψήφιο κωδικό χρήστη... Υποθέτω όμως ότι δεν τον έχεις ε;

Ίσως ο μόνος τρόπος για να μη χάσεις το νούμερο (αν πραγματικά σου χρειάζεται) είναι να το... μετατρέψεις σε σύνδεση! Σε αυτή την περίπτωση δεν χρειάζεται ο κωδικός χρήστη (τουλάχιστον μέχρι πριν μερικούς μήνες δεν το ζητούσαν) αλλά ζητάνε μόνο το serial number της sim, το οποίο έχεις αφού δεν χάθηκε η κάρτα...

 

Ναι, αλλά νομίζω οτι πρέπει να έχεις κάνει δήλωση προσωπικών στοιχείων...για το οποιο χρειάζεσαι (αν δεν κάνω πάλι λάθος) τον κωδικό χρηστη :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά νομίζω οτι πρέπει να έχεις κάνει δήλωση προσωπικών στοιχείων...για το οποιο χρειάζεσαι (αν δεν κάνω πάλι λάθος) τον κωδικό χρηστη :(

Όχι, δεν είναι απαραίτητο να έχεις δηλωμένα στοιχεία, ούτε κωδικό χρήστη (τουλάχιστον αυτό ίσχυε μέχρι τον περασμένο Ιούνιο που δούλευα στο Γερμανό, τώρα δεν ξέρω τι παίζει)!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι απαραίτητο να έχεις δηλωμένα στοιχεία, ούτε κωδικό χρήστη (τουλάχιστον αυτό ίσχυε μέχρι τον περασμένο Ιούνιο που δούλευα στο Γερμανό, τώρα δεν ξέρω τι παίζει)!

 

Πάσο!!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ΡΙΝ δεν μπορεί να αποδείξει τίποτα, αφού είναι κάτι που αλλάζει οπότε και δεν είναι καταχωρημένο στα αρχεία της εταιρίας... Ο μόνος τρόπος για να σου δώσει η vodafone το PUK είναι να τους δώσεις τον πενταψήφιο κωδικό χρήστη... Υποθέτω όμως ότι δεν τον έχεις ε;

Μα για να αλλάξει προυποθέτει οτι ήξερες το παλιό PIN όμως. Γενικά από τη στιγμή που ξέρεις να την ανοίξεις, δεν πάει να πει πως είναι δική σου και όχι κλεμμένη;

Δεν έχουν τα μέσα για να δουν ποιό είναι πραγματικά το PIN;

 

Ίσως ο μόνος τρόπος για να μη χάσεις το νούμερο (αν πραγματικά σου χρειάζεται) είναι να το... μετατρέψεις σε σύνδεση! Σε αυτή την περίπτωση δεν χρειάζεται ο κωδικός χρήστη (τουλάχιστον μέχρι πριν μερικούς μήνες δεν το ζητούσαν) αλλά ζητάνε μόνο το serial number της sim, το οποίο έχεις αφού δεν χάθηκε η κάρτα...

Ναι, δουλειά δεν έχω να κάνω από το να πληρώνω κι άλλο πάγιο :p

Link to comment
Share on other sites

εγώπου είχα κλειδώσει μια κάρτα ακριβώς cu πήγα Γερμανό και τους είπα ότι κλειδώθηκε και σε 3 με 5 μέρες θα σου δώσουν μια ίδια κάρτα με το ίδιο νούμερα

(εφώσεον το ζητήζεις)18Ε θα σου βγεί το μαλλι.

Link to comment
Share on other sites

Πότε επιτέλους η Vodafone θα κάνει αυτό που κάνουν όλες οι εταιρίες, δηλαδή να μπορείς να καλείς από κινητό Vodafone τα νούμερα 211 που δίνει η Altec με το icall;;;;;; Τα παραπάνω εμένα δεν με νοιάζουν, αυτό το πράγμα δεν μπορούν να το φτιάξουν τόσο καιρό;;; Από τότε που η Altec έχει 211 νούμερο στο τηλεφωνικό της κέντρο (ένα χρόνο από ότι θυμάμαι, ίσως και παραπάνω) δεν μπορώ να καλέσω από κινητό Vodafone. Ευτυχώς βέβαια που έχει κρατήσει και το αντίστοιχο νούμερο 210.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

εγώπου είχα κλειδώσει μια κάρτα ακριβώς cu πήγα Γερμανό και τους είπα ότι κλειδώθηκε και σε 3 με 5 μέρες θα σου δώσουν μια ίδια κάρτα με το ίδιο νούμερα

(εφώσεον το ζητήζεις)18Ε θα σου βγεί το μαλλι.

Θα είχες δηλωμένα στοιχεία όμως ή τον κωδικό χρήστη!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά συγνώμη, αλλά ισχύει ακόμα ο κωδικός χρήστη;

Eίχα την εντύπωση ότι έχει καταργηθεί.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

όταν λες κωδικό χρήστη??

Ένας πενταψήφιος κωδικός που αναγράφεται στο πακέτο σύνδεσης

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

εχω το cu και με το που πηρα χθες τηλεφωνο στο 1252 να μαθω το υπολοιπο του χρονου ομιλιας μου λεει 5,40 ενώ το μεσημερι που πηρα τελευταια φορα να μαθω μου ειπε 9,50!!!! στο διαστημα μεσημερι μεχρι το βραδυ που εμαθα για 5,40ε, δεν εγινε καμμια κληση απο το κινητο μου! στο 1251 μου λενε εφοσον δεν εχω ενεργοποιησει την υπηρεσια αναλυτικου λογαριασμου δεν μπορουν να κανουν τιποτα και πως 100% δεν εχει γινει λαθος της vodafone!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :blink:
Link to comment
Share on other sites

αν ηταν καποιο λαθος θα στο λεγανε ή θα σου λεγανε οτι θα το κοιταξουν ... αλλα αυτος/η που σου ειπε πως δεν ειναι λαθος της Voda ειδε τι κινησεις εχουν γινει.... και δεν θα ειδε τιποτα παραξενο....
Link to comment
Share on other sites

καποιες φορες καθυστερουν καποιες χρεωσεις να αφαιρεθουν απο την καρτα. Που να ησουν πολυ παλια επι εποχης παναφον που εκανε ωρες επι μονιμου βασεως...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

επίσης χθες το παρατήρησα. κατά τις έξι και ενώ το κινητό ήταν πολύ ώρα εκτός δικτύου χωρίς να το κλείσω, δεν μου ερχονταν μηνύματα που μου είχαν στείλει νωρίτερα.έπρεπε να το κλείσω και να το ανοίξω ξανά για να μου έρθουν τα μηνύματα. και το τελευταίο, δεν ξέρω αν φταίει το δίκτυο ή το κινητό βέβαια αλλά πολλές φορές όταν ενεργοποιώ το κινητό δεν μου βγάζει την ένδειξη GPRS.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

επίσης χθες το παρατήρησα. κατά τις έξι και ενώ το κινητό ήταν πολύ ώρα εκτός δικτύου χωρίς να το κλείσω, δεν μου ερχονταν μηνύματα που μου είχαν στείλει νωρίτερα.έπρεπε να το κλείσω και να το ανοίξω ξανά για να μου έρθουν τα μηνύματα. και το τελευταίο, δεν ξέρω αν φταίει το δίκτυο ή το κινητό βέβαια αλλά πολλές φορές όταν ενεργοποιώ το κινητό δεν μου βγάζει την ένδειξη GPRS.

 

 

Γίνονται εργασίες στη Νότια Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Γίνονται εργασίες στη Νότια Αθήνα.

εγώ είμαι κρήτη όμως....

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...