Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με εισαγγελική παραγγελία υπάρχει η δυνατότητα να επιτραπεί η πρόσβαση στα στοιχεία σου. για να εξαιρεθείς αυτής της δυνατότητας θα πρέπει να πας στο Α.Τ. της περιοχής σου να καταθέσεις το συμβάν δηλώνοντας ότι απειλείται το υπέρτατο έννομο αγαθό της ζωής σου, και να περιγράψεις τι ακριβώς έχει γίνει (όλο το ιστορικό).

συμβουλέψου δικηγόρο ή τον Αξιωματικό Υπηρεσίας στο ΑΤ.

και να αλλάξεις τηλεφωνικό αριθμό, δεν κερδίζεις κάτι από τη στιγμή που "κάνει παράπονα στον οργανισμό στον οποίο εργάζεσαι" όπως αναφέρεις. έχει άλλο τρόπο να έρθει σε επαφή μαζί σου. δεν ξέρεις πόσο θα τραβήξει αυτό. σε αυτό θα πρέπει να επικεντρωθείς, δηλαδή να βρεις τρόπο να σταματήσει να σε ενοχλεί.

 

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρε παιδια απο ποτε το καναν ελαχιστη ανανεωση 25€ απο 15€ που το ειχαν για την μεταφορα χρονου ομιλιας. Αυτη η κινηση τους ειναι εντελως αδικαιολογητη και θα διακοψουν πολλοι το νουμερο τους.

 

Πηγή : vodafone portal

 

 

Προϋπόθεση για τη χρήση της υπηρεσίας είναι ο συνδρομητής από τον οποίο γίνεται η μεταφορά να έχει πραγματοποιήσει συνολικό ποσό ανανεώσεων τουλάχιστον 25€ (ονομαστική αξία) τους τελευταίους 3 μήνες.

Σε περίπτωση που ο συνδρομητής από τον οποίο γίνεται η μεταφορά ή ο παραλήπτης έχουν κάνει χρήση της υπηρεσίας επέκτασης υπολοίπου και έχουν υπολειπόμενο χρέος, δεν τους παρέχεται η δυνατότητα χρήσης της υπηρεσίας Vodafone Sharing.

Ο παραλήπτης θα πρέπει να έχει πραγματοποιήσει, από την ενεργοποίηση του καρτοκινητού του, μία τουλάχιστον ανανέωση οποιαδήποτε αξίας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πότε άλλαξε, αλλά τουλάχιστον 1-2 χρόνια πρέπει να είναι 25€.

Αυτό που δεν ξέρω, είναι αν τα 25€ είναι γενική προϋπόθεση ή ταυτόχρονα είναι και όριο;

Δηλαδή αν εγώ κάνω 25€ ανανέωση τώρα, και έχω και άλλα 20€ μέσα, δηλαδή συνολικά 42€ στο τέλος, θα με αφήνει να μεταφέρω τα 40 ή θα μπορώ μόνο 25 ξέρω'γω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πότε άλλαξε, αλλά τουλάχιστον 1-2 χρόνια πρέπει να είναι 25€.

Αυτό που δεν ξέρω, είναι αν τα 25€ είναι γενική προϋπόθεση ή ταυτόχρονα είναι και όριο;

Δηλαδή αν εγώ κάνω 25€ ανανέωση τώρα, και έχω και άλλα 20€ μέσα, δηλαδή συνολικά 42€ στο τέλος, θα με αφήνει να μεταφέρω τα 40 ή θα μπορώ μόνο 25 ξέρω'γω.

 

Όχι, 15ευρω ήταν τουλάχιστον έως την 15/11/2016 που έκανα την τελευταία μεταφορά.

Πλέον προϋπόθεση 25ευρω ελάχιστη ανανέωση το τελευταίο τρίμηνο.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Mark

αυτό που κατάλαβα εγώ,τα 25€ τουλάχιστον για προϋπόθεση....

30€ το ημερήσιο όριο μεταφοράς

για cu αναφέρομαι

https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelaton/metafora-xronou-omilias-vodafone-sharing/

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Mark

αυτό που κατάλαβα εγώ,τα 25€ τουλάχιστον για προϋπόθεση....

30€ το ημερήσιο όριο μεταφοράς

για cu αναφέρομαι

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

 

Σωστά. 25ευρω ελάχιστη ανανέωση το τρίμηνο προ της μεταφοράς.

Το 15 έγινε 25.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

και σ αυτόν που θα μεταφερθεί το ποσό να έχει κάνει ανανέωση οποιασδήποτε αξίας από την ενεργοποίηση του κινητού του

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

και σ αυτόν που θα μεταφερθεί το ποσό να έχει κάνει ανανέωση οποιασδήποτε αξίας από την ενεργοποίηση του κινητού του

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

 

Ελάχιστοι καρτοκινητοι πλέον βάζουν 25ευρω μέσα σε ένα τρίμηνο... Οπότε τους αχρηστεύει - έμμεσα- την υπηρεσία μεταφοράς.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

άμα είναι να τα μεταφέρεις γιατί όχι?

τα βάζεις να φαίνονται σαν ανανέωση τριμήνου και τα μεταφέρεις,εκτός και δεν κατάλαβα κάτι...

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

άμα είναι να τα μεταφέρεις γιατί όχι?

τα βάζεις να φαίνονται σαν ανανέωση τριμήνου και τα μεταφέρεις,εκτός και δεν κατάλαβα κάτι...

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

 

Ανανέωση τριμήνου κάνεις και με 5ευρω, πόσοι θα βάλουν 25ευρω μόνο και μονο για να ανανεωσουν το τρίμηνο? Πιστεύω ελάχιστοι, κάθεται βαρυ το 25αρι.

Ενώ πριν με τα 6-7ευρω το μήνα που βάζω στο cu (όπως και πολλοί αλλοι) μου βγαινε το 15αρι το τρίμηνο της προϋπόθεσης για την υπηρεσία μεταφορας. Πλέον με τα 25? Καπουτ. Άχρηστη η υπηρεσια εκτός και αν αυξήσω τα χρήματα που τους ακουμπάω.

 

Προσπαθούν πάση θυσία τα αυξήσουν το arpu καρτοκινητης, το οποίο σε όλα τα δίκτυα έχει πλέον ξεφτιλιστει.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος ομως εχει καβα ευρω που τα συντηρουσε με 5 ευρώ το τρίμηνο,κάνει π.χ.3 ανανεώσεις μέσα στους 3 μηνες (10-10-5) και μετά τα μεταφέρει.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά, χρειάζομαι μια βοήθεια καθώς πρώτη φορά μου συνέβη αυτό.

 

2 γραμμές κινητής voda με συμβόλαιο ληγμένο-ελεύθερο. Μετά από τηλ για ανανέωση με την έκπτωση που είχα και την αρνητική τους απάντηση (πρώτη φορά αυτό) κάνω αίτηση τηλεφωνικά για μεταφορά σε Wind. 10/06/17 παραλαμβάνω με courrier συμβόλαιο και κάρτες sim. Δευτέρα 12/06/17 επικοινωνία με Wind και επιβεβαίωση παραλαβής. Ακολουθεί μήνυμα της Wind με τον αριθμό φορητότητας.

Τρίτη, επικοινωνία με Voda και καλύτερη προσφορά. Στέλνω το απόγευμα αίτημα ακύρωσης, αλλά εκείνη τη στιγμή χάνεται το σήμα της Voda. Επικοινωνία με Voda και μου λένε ότι έγινε η μεταφορά και θα κάνουν νέο αίτημα για να γυρίσουν πάλι οι γραμμές στη Voda.

Πέμπτη 15/06/17 οι γραμμές στη Voda.

Να σημειωθεί ότι δεν έβαλα καθόλου τις κάρτες sim της wind στα κινητά.

Το συμβόλαιο αναγράφει ημερομηνία 08/06/2017 και δεν εμπεριέχει αίτηση υπαναχώρησης.

 

Η voda μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα άλλο και όλα εντάξει.

 

Μήπως όμως πρέπει να στείλω και μία αίτηση υπαναχώρησης (και που τη βρίσκω?) εντός 14 ημερών για να μην έχω θέμα????

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όλα καλά...εγώ θα έλεγα να πάρεις τη wind να ρωτήσεις αν όλα είναι εντάξει.Και φυσικά μην πάθεις κανένα καρδιακό αν δεις μπλε φάκελο στο κουτι..

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όλα καλά...εγώ θα έλεγα να πάρεις τη wind να ρωτήσεις αν όλα είναι εντάξει.Και φυσικά μην πάθεις κανένα καρδιακό αν δεις μπλε φάκελο στο κουτι..

 

Καλησπέρα, εγώ να πάρω την Wind αλλά ποιος εμπιστεύεται ότι αυτό που θα μου πουν ισχύει?

Εδώ δεν παθαμε καρδιακό με τόσους φόρους....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ να πάρω την Wind αλλά ποιος εμπιστεύεται ότι αυτό που θα μου πουν ισχύει?

Εδώ δεν παθαμε καρδιακό με τόσους φόρους....

Εγώ όχι

 

Κοίτα μήπως μέσω κάποιου καταστήματος WIND βγάλεις άκρη

 

Αλλα ζήτησε έγγραφος ότι θα σου πουν

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή κάλεσα την wind για να μάθω τι γίνεται και μου απάντησαν ότι θα με καλέσουν πίσω. Ουδέποτε με κάλεσαν...

Πήγα το Σάββατο σε κατάστημα wind, μου έδωσαν το φαξ για να στείλω αίτημα υπαναχώρησης, προσπάθησαν να το στείλουν αλλά δεν τα κατάφεραν.

Το έστειλα από αλλού και το ξανά στείλε σήμερα για σιγουριά.

Μου ήρθε SMS ότι το ΑΙΤΗΜΑ ΑΚΥΡΩΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΩΝ. Με εγώ δεν έστειλα αίτημα ακύρωσης αλλά υπαναχώρησης.

Μήπως πρέπει να το στείλω σε κάποιο άλλο φαξ??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας.

 

Έχω εδώ και 3-4 χρόνια το πρόγραμμα vodafone red1 old το οποίο απ' ότι έχω καταλάβει μετά από την λήξη συμβολαίου ΔΕΝ μπορούν να πάνε την τιμή, στην τιμή τιμοκαταλόγου.

 

Εδώ και χρόνια με παίρνουν τηλέφωνο από άλλους παρόχους αλλά όταν ακούν την τιμή που έχω τις δύο γραμμές στην vodafone (50 ευρώ) δεν μπαίνουν καν στον κόπο να μου πουν την προσφορά τους.

 

Αυτές τις ήμερες υπάρχει μεγάλη κινητικότητα από την cosmote και σήμερα καθώς κατάφεραν να με πείσουν να πάρω το cosmote triple play, μου είπαν μια δελεαστική πρόταση για τα κινητά τα οποία είναι στην ίδια τιμή (50 ευρώ) και για τις δυο γραμμές.

 

Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι οτί μετά την λήξη του 18 μήνου το πρόγραμμα γυρίζει στην τιμή καταλόγου με ότι αυτό συνεπάγεται σε θέμα τιμής.

 

Θα μου πείτε καμία γνώμη? Να αλλάξω το πρόγραμμα? Η να μείνω στην vodafone για πάντα μιας και η τιμή για τόσα λεπτά είναι πολύ καλη για τα δεδομένα μου. Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Με τα τωρινά δεδομένα αν εκβιάσεις με φορητότητα μετά το 18μηνο θα πάρεις καλύτερη τιμή. Από εκεί και πέρα έχει να κάνει με προσεκτικό ζύγισμα του πιθανού όφελους που έχεις από τη μετάβαση. Έχει καλύτερες παροχές ή τις ίδιες; Σου επιτυγχάνει κάτι καλύτερο αλλού (π.χ. σταθερό); Από το σήμα είσαι ευχαριστημένος τώρα; Έχει αρκετές παραμέτρους η περίπτωση που περιγράφεις και πρέπει να τα λάβεις όλα υπόψιν.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω αν χρειαζεσαι το triple play της Cosmote;

Αν ναι γιατι να μην αλλαξεις και οπως σου ειπαν μπορεις να παρεις μια καλη προσφορα στο τελος το 18 μηνου.

Αν δεν χρειαζεσαι το triple play και εισαι ευχαριστημενος απο τη vodafone δεν βλεπω λογο να αλλαξεις.

Ενας γνωστος μου εχει εδω και χρονια το red2 στα 43 ευρω και δεν το αλλαζει και εχει βαλει cosmote tv στο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι έχω nova triple play χωρίς ταινίες και αθλητικά χωρίς κινητά, asdl και δεν πέφτω κάτω από 60 € τον μήνα.

 

Στο σταθερό η cosmote δίνει με 53 € foul το πακέτο tv 6,5 ώρες κινητά και απεριόριστα σταθερά και vdsl 50 αρα είναι πολύ καλή προσφορά σε σχέση με αυτό που έχω τώρα.

 

Όσο για το κινητό έχω 2 γραμμές vodafone red 1 και πληρώνω περίπου 55 ευρω σε σύνολο τον μήνα, η προσφορά τις cosmote είναι στα 50€ και για τις 2 γραμμές, δεν είναι τα 5 ευρώ διαφορά αλλά το οτι θεωρητικά η cosmote έχει καλύτερο σήμα άπω vodafone και περισσοτερά mb.

(δεν είχα ποτέ μου cosmote για να συγκρίνω, λεγόμενα διαφόρων). Αυτό που έχω ακούσει είναι ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα που έχω στην vodafone δεν μπορούν μετά την λήξη του να το ανεβάσουν, δηλαδή είναι ένα συμβόλαιο που δεν ανεβαίνει άλλο (υπήρχε όρος τότε που υπέγραψα) σε αντίθεση με το νέο πρόγραμμά που μετά το τέλος του μπορεί να το φτάσει στον κατάλογο ο cosmote.

Edited by kifinas
Link to comment
Share on other sites

Για 4 γραμμες vodafone red1 πληρωνα περίπου 115€, μαλιστα πριν 2μηνες εγινε και μια μικρη αυξηση. Στην αντιπροσφορά οταν με πηραν μου αφαιρουσαν τη τελευταια μικρη αυξηση και η τιμη θα επεφτε παλι στα 110€.

Η cosmote με επαιρνε καθε 10 ημερες τους τελευταιους 2 μηνες για προσφορες και στο τελος και για τις 4γραμμές μου τις εδινε 100€.

Τελικα όμως αποφασισα να γυρισω και τις 4γραμμες σε καρτοκινητο αλλου δικτυου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
αδερφια μηπως ξερει καπιος πως ξεκλειδώνουμε το δικτιο της voda για το vf 795 ? . ευχαριστω.

 

Εννοείς κάτι τέτοιο;

Τα Vodafone Smart speed 6 http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Vodafone-Smart-speed-6 από τα καταστήματα Vodafone είναι ξεκλείδωτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Πρόκειται να πάω στο εξωτερικό (εκτός ΕΕ) και σκέφτομαι για να αποφύγω χρεώσεις roaming να κάνω προώθηση κλήσεων σε άλλο αριθμό (στον οποίο είναι εντός εταιρικού vpn και δε χρεώνομαι εντός Ελλάδας). Λογικά θα παίρνω τα SMS κανονικά και όποιος με καλεί (και θα το σηκώνει ο άλλος αριθμός) θα τον παίρνω πίσω εγώ μέσω VoIP. Έχει κάνει κανείς κάτι αντίστοιχο?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγαίνω εξωτερικό, κλείνω δεδομένα στην κάρτα την ελληνική και δεν σηκώνω το τηλέφωνο. Δεν κανω όμως προώθηση γιατί χρεώνομαι για αυτό και δεν συμφέρει.

Μετά την κλήση, και εγώ έχω ένα voip στο κινητό και παίρνω πίσω (έχω στην άλλη θύρα μια τοπική αγορασμένη για δεδομένα και για εισερχόμενες από την εταιρεία)

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...