Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Ψεκασμένοι" ή κατά παραγγελία άρθρο πληρωμένο από πολιτικές παρατάξεις ή τοπικές για πολιτικά παιχνίδια μιας και έχουμε δημοτικές εκλογές σε λίγο...

Link to comment
Share on other sites

"Ψεκασμένοι" ή κατά παραγγελία άρθρο πληρωμένο από πολιτικές παρατάξεις ή τοπικές για πολιτικά παιχνίδια μιας και έχουμε δημοτικές εκλογές σε λίγο...
Χαχα και τα δύο

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Antonio21 said:

Χριστέ μου… ανατρίχιασα

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα συμβόλαιο οπτικής ίνας με τη vodafone και είμαι στον πρώτο μήνα. Αν διακόψω στο πρώτο δίμηνο πληρώνω μόνο τα δύο πρώτα πάγια. Σωστά; Το συμβόλαιο λέει 206€ τον πρώτο μήνα και 205€ τον δεύτερο. Από τον τρίτο μήνα αρχίζει και πέφτει. Κάποιος μου είχε πει πριν κάποιες ημέρες ότι ισχύει αυτό με τα δύο πάγια. Είναι λάθος η Vodafone? Μπορώ να διακόψω και να τους κυνηγήσω για το πρόστιμο;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, paanos said:

Μήπως σου χρεώνουν και την εγκατάσταση ίνας; 

Και σε ένα συμβόλαιο vdsl 30 που έκανα έτσι έχουν χρεώσει. 136€ ο πρώτος 136€ ο δεύτερος και μετά πέφτει 

Link to comment
Share on other sites

Τα τέλη εγκατάστασης είναι 50,31€. Το πάγιο σου πόσο είναι;

Παντως σύμφωνα με την ΕΕΤΤ πρέπει να ισχύει ότι το τέλος διακοπής είναι 2 πάγια + τα τέλη για εγκατάσταση, ενεργοποίηση βρόγχου, ρουτερ κλπ 

IMG_4811.png

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, paanos said:

Τα τέλη εγκατάστασης είναι 50,31€. Το πάγιο σου πόσο είναι;

Παντως σύμφωνα με την ΕΕΤΤ πρέπει να ισχύει ότι το τέλος διακοπής είναι 2 πάγια + τα τέλη για εγκατάσταση, ενεργοποίηση βρόγχου, ρουτερ κλπ 

IMG_4811.png

29€

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Gv2008 said:

Καλησπέρα. Έκανα συμβόλαιο οπτικής ίνας με τη vodafone και είμαι στον πρώτο μήνα. Αν διακόψω στο πρώτο δίμηνο πληρώνω μόνο τα δύο πρώτα πάγια. Σωστά; Το συμβόλαιο λέει 206€ τον πρώτο μήνα και 205€ τον δεύτερο. Από τον τρίτο μήνα αρχίζει και πέφτει. Κάποιος μου είχε πει πριν κάποιες ημέρες ότι ισχύει αυτό με τα δύο πάγια. Είναι λάθος η Vodafone? Μπορώ να διακόψω και να τους κυνηγήσω για το πρόστιμο;

Ο λόγος που θέλεις να το σταματήσεις;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VIPdriver said:

Ο λόγος που θέλεις να το σταματήσεις;

Λογαριασμός 50€ χωρίς κανένας να ξέρει γιατί 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Gv2008 said:

Λογαριασμός 50€ χωρίς κανένας να ξέρει γιατί 

Είναι ο πρώτος που ήρθε τόσο ; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CaptainNickGR said:

Είναι ο πρώτος που ήρθε τόσο ; 

Ναι. Όλοι οι προηγούμενοι κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Gv2008 said:

Ναι. Όλοι οι προηγούμενοι κανονικά 

όλοι οι επόμενοι μήπως εννοείς; 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Gv2008 said:

Λογαριασμός 50€ χωρίς κανένας να ξέρει γιατί 

Εάν δεν ξέρουν τι χρεώνουν να το κλείσουν το μαγαζί. Το βλέπω για "κλασική περιπτωση βλάβης" (ολογράφως προβλημα συστήματος) χρεώσεων στο οποίο όσοι το ανακάλυψαν τους ζητάνε συγγνώμη και όσοι δεν το ανακαλύψουν δεν τρέχει τίποτα. Εγώ στη θέση σου θα τους έστελνα ένα email και θα απαιτουσα αζημιως διακοπη με κοινοποίηση στην ΕΕΤΤ και γενική γραμματεία καταναλωτή. 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, CaptainNickGR said:

όλοι οι επόμενοι μήπως εννοείς; 

Εννοώ όλοι οι λογαριασμοί τους προηγούμενους μηνεςτ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο πρώτος λογαριασμός του μήνα, χρεώνει από την ημέρα της σύνδεσης του συμβολαίου μέχρι την ημερομηνία λήξης του μηνός συν το πάγιο του επόμενου μηνός.

Δηλαδή αν λογαριασμός εκδίδεται κάθε 16 του μήνα και η σύνδεση έγινε πχ στις 18 Ιουλίου τότε θα περιλαμβάνει χρεώσεις από 18 που έγινε η σύνδεση έως 15 Αυγούστου συν το πάγιο του επόμενου μηνός (16 Αυγούστου έως 15 του Σεπτεμβρίου), δηλαδή θα είναι σχεδόν διπλός. Και εννοείται ότι θα περιλαμβάνει επιστροφές από 18 Ιουλίου έως 15 Αυγούστου από το προηγούμενο συμβόλαιο αν πρόκειται για αναβάθμιση/υποβάθμιση γραμμής

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρουν αυτή τη χαζομάρα που ζητάει OTP σε κάθε σύνδεση… 
Το μάθε περισσότερα πάει εδώ

IMG_4972.png

Link to comment
Share on other sites

Λες και είναι τράπεζα. Εάν πραγματι ήθελαν περισσοτερη ασφάλεια, θα φρόντιζαν να σβήνονται τα στοιχεία της κάρτας όταν μπαινοβγαίνει κάποιος από liquid... 

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγο που μπήκα (συνδεμένος με το account) δεν μου ζήτησε κάτι έκανα πληρωμή λογαριασμού όπως πάντα.
Είναι τελείως μπούφοι ; Μήπως το ενεργοποιήσανε μόνο όταν συνδέεσε με την σύνδεση του κίνητου και όχι με το vf account?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, VIPdriver said:

Λες και είναι τράπεζα. Εάν πραγματι ήθελαν περισσοτερη ασφάλεια, θα φρόντιζαν να σβήνονται τα στοιχεία της κάρτας όταν μπαινοβγαίνει κάποιος από liquid... 

Αυτά τα κρατάει γενικά, στο My Vodafone Web έχει επιλογή για αποθηκευμένες κάρτες και τις σβήνεις από εκεί. 

21 minutes ago, zerokill said:

Μήπως το ενεργοποιήσανε μόνο όταν συνδέεσε με την σύνδεση του κίνητου και όχι με το vf account?

Από Σεπτέμβρη λέει θα το ζητάει 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μια φορά που ανοίγω την εφαρμογή τον μήνα για να πληρώσω θα το καταπιώ.
Αυτοί που την χρησιμοποιούν συχνά θα τους γυρίσουν τα μυαλά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι υπερμανατζαραίοι τα σκέφτονται όλα αυτά, ήθελα να ξέρω 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Λες και είναι τράπεζα. Εάν πραγματι ήθελαν περισσοτερη ασφάλεια, θα φρόντιζαν να σβήνονται τα στοιχεία της κάρτας όταν μπαινοβγαίνει κάποιος από liquid... 

Τον μπελά τον δικό μας τον ονομάζουν ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή και αφού έχω συνδεθεί με εξειδικευμένο προσωπικό... 

1780229927_Vodafone1apo3.thumb.jpg.e9f16916d0f1335320be7d8006593c98.jpg

Μετα και αφότου τους κατέδειξα το γεωγραφικό σημείο που βρίσκομαι... 670634582_Vodafone2apo3.thumb.jpg.bc161430e529ce7e6699e05b7f4c233f.jpg

Αποτέλεσμα; 0

248022352_Vodafone3apo3.thumb.jpg.c3e6b2eb690ef4df29d56a29d8b04979.jpg

Η λύση; 

1833735139_Vodafone4apo3.thumb.jpg.4ff935105204b1d262f5968a38321171.jpg

🤔 Ή περίφημη παραμεθόριο... 

Βρε δε βγαίνουν τα μπικικίνια σου λέω... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...