Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

46 minutes ago, Antonio21 said:

Γίνετε να σου στείλουν την i4s? 

Παλιότερα ναι, τα τελευταία χρόνια όχι γιατί θέλει και διαδικασία στη σύνδεση του unlimited

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Antonio21 said:

Καλο απόγευμα σε όλους. 

Τα mi-fi τα καινούργια τα μαύρα που κοστίζουν 59€ είναι πρόβληματικα; 

Έχω διαβάσει τελευταία για ελαττωματικά mi fi αλλά δεν γνωρίζω σε ποια αναφέρονται. 

R228t-(1).png

το συγκεκριμένο είναι καινούργιο για εμάς κ δεν το έχω δοκιμάσει. είχα πάρει στο lockdown ένα HUAWEI λευκό (R216) και μου πέθανε μετά από 2 χρόνια με μέγιστη χρήση 1TB (τίποτα δλδ αν σκεφτείς ότι έκαψε 1TB σε 2 ολοκληρα χρόνια)

Αυτό που πήρα πέρσι και τώρα το έχω δώσει για σέρβις είναι ένα μαυρο Alcatel (R219t) κι δυστυχώς αυτό είναι χειρότερο γιατί είχα συνεχώς αποσυνδέσεις, ορισμένες συσκευές δεν το έβρισκαν καν κτλ. Σκέψου ότι όταν το έδωσα για έλεγχο, ο τεχνικός δεν το έβρισκε καν σαν συσκευή για να μπει στο μενού να κάνει reset. 

Ειδικά με την αύξηση της τιμής του (από 40 σε 60) , δεν θα το πρότεινα γιατί είναι κι αυτό Alcatel . Καλύτερα να βρεις κάνα μτχ να μην κλιας τα λεφτά σου αυριο μεθαυριο.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλο απόγευμα σε όλους. 
Τα mi-fi τα καινούργια τα μαύρα που κοστίζουν 59€ είναι πρόβληματικα; 
Έχω διαβάσει τελευταία για ελαττωματικά mi fi αλλά δεν γνωρίζω σε ποια αναφέρονται. 
R228t-(1).thumb.png.5384882c704baae61161e838f56087be.png
Ένα που πήρα μέχρι στιγμής μια χαρά είναι.
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Antonio21 said:

Για την βονταφον τα είπαν όλα έξω από τα δόντια και μπράβο τους.

Για την nova ξεχασαν να πουν οτι το πακέτο των 8 ευρω ειναι το μοναδικό με χρεωση ανα δευτερόλεπτο και ξεχασαν την ανανεωση 1 ευρω online.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου θα έστελνα αυτό το ποστ στη βονταφον και θα τους έλεγα "εάν θέλετε να χάνετε πελατες, καλά το πάτε! "

Πραγματικά όμως.Θα την έτρεχα όσο δεν πάει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δαβάκη για giga wifi on the spot μου είπαν ότι δεν δίνουν πλέον αν δεν το κανεις συμβόλαιο (giga wifi home) ή αν δεν πάρεις το MiFi. Έφαγαν άκυρο και λόγω της αγένειας και της αργής εξυπηρέτησης τους. 
ΥΓ: Αυτά τα περιστατικά να τα αναφέρετε στις εταιρίες απευθείας, μην λυπάστε τους απατεώνες του franchise ιδιαίτερα όταν η εταιρία είναι η Vodafone 

Ειδικά στα καταστήματα Franchise τους κάνουν αέρα στα φρύδια. Αντε να πάει κανα Complaint mail ο αφεντικός θα το κάνει γαργάρα οτι ο υπάλληλος είχε δίκιο ο πελάτης αγενής κλείσιμο case στο φτερό.
Η εταιρείες με εναν τρόπο πονάνε και με έναν τρόπο τρέχουν.Μόλις πέσουν τα νούμερα και τα ποσοστά.και αυτό μόνο εμείς οι καταναλωτές ορίζουμε ανάλογα με την εμπειρία μας.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μόνο για service αξίζει να πας πλέον σε κατάστημα.

Στο CU Store της Πανεπιστημιου ακουγα την υπάλληλο να λέει σε έναν κύριο που του είχαν κάνει φραγή λόγω μη χρήσης ότι ο μόνος τρόπος να ξαναπάρει τον αριθμό του πίσω είναι ΜΟΝΟ με συμβόλαιο και τα λόγια της ακριβώς ήταν "μόνο με συμβολαιο, έστω το πιο απλό των 9€, μόνο έτσι θα πάρετε τον αριθμό σας πίσω". 

Ενώ σε άλλον, τον έπεισαν να κάνει το CU συμβόλαιο με παραπάνω λεφτά (γιατί ήθελε ανανεωση 8€) λεγοντας του πόσα εξτρά θα παίρνει και πόσα gb παραπάνω (ενώ είχε dumbphone) και αφού του είπαν τουλάχιστον 10 φορές "ΠΟΤΕ δεν θα πληρώσετε παραπάνω", στο τέλος του είπαν "στον πρώτο λογαριασμό θα πληρώσετε κάτι παραπανω, αναδρομικά" και τον είδα να αλλάζει δέκα χρώματα. :classic_laugh:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ξέρει κανείς αν μπορώ να κλειδώσω σε συγκεκριμένη μπάντα τι 4G router Alctatel 217t της Vodafone? Αν κλειδώσω σε B3 συνδέεται στην κεραία που δίνει 50 Mbps ενώ αν το αφήσω ξεκλειδωτο μπαίνει στην 4262 και έχει 0,5 Mbps 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, katsiletra said:

Μπα, δεν δίνει τέτοια δυνατότητα από τις ρυθμίσεις.

Μάλιστα, ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, ευχαριστώ πολύ 
Το μόνο που μπορείς να κάνεις απ όσο το έχω ψάξει κι εγώ είναι να παίξεις με τις μπάντες των 2,4Ghz και 5Ghz που εκπέμπει το WiFi. Δεν ξέρω μήπως από κει κλειδώνει και σε συγκεκριμένες μπάντες στη Vodafone για να πετύχει και τη μέγιστη ταχύτητα.
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, katsiletra said:
43 minutes ago, Gv2008 said:
Μάλιστα, ευχαριστώ πολύ 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις απ όσο το έχω ψάξει κι εγώ είναι να παίξεις με τις μπάντες των 2,4Ghz και 5Ghz που εκπέμπει το WiFi. Δεν ξέρω μήπως από κει κλειδώνει και σε συγκεκριμένες μπάντες στη Vodafone για να πετύχει και τη μέγιστη ταχύτητα.

Στην περιοχή υπάρχουν 2 κεραίες. Η 4262 που είναι στα 10 χλμ και ενώ είναι αναβαθμισμένη εδώ φτάνει μόνο B20 και οι ταχύτητες είναι τραγικές και η δεύτερη είναι στα 2 χλμ που είναι πάντα 70+ αλλά δεν την προτιμά. Συνδέεται σε αυτή μόνο στην πίσω αυλή και αν απενεργοποιήσω τη B20 μπάντα. Όσο για 2,4 και τα 5 GHz το router έχει μόνο 2,4 GHz έτσι λέει 

Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή υπάρχουν 2 κεραίες. Η 4262 που είναι στα 10 χλμ και ενώ είναι αναβαθμισμένη εδώ φτάνει μόνο B20 και οι ταχύτητες είναι τραγικές και η δεύτερη είναι στα 2 χλμ που είναι πάντα 70+ αλλά δεν την προτιμά. Συνδέεται σε αυτή μόνο στην πίσω αυλή και αν απενεργοποιήσω τη B20 μπάντα. Όσο για 2,4 και τα 5 GHz το router έχει μόνο 2,4 GHz έτσι λέει 
Το μαύρο έχεις της Alcatel; Που το δίνει 59€;
Εμένα γράφει και τις δύο μπάντες στο κουτί και έχει και επιλογή μέσα από τις ρυθμίσεις του Mifi να διαλέξω ποια θέλω. Δεν παίζουν ταυτόχρονα.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, katsiletra said:

Το μαύρο έχεις της Alcatel; Που το δίνει 59€;
Εμένα γράφει και τις δύο μπάντες στο κουτί και έχει και επιλογή μέσα από τις ρυθμίσεις του Mifi να διαλέξω ποια θέλω. Δεν παίζουν ταυτόχρονα.

Ναι το μαύρο έχω. Θα το ελέγξω πάλι 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Antonio21 said:

Οταν διαβάζω για δικαιοσύνη, με την τρέχουσα κυβέρνηση, μου βγαίνει ένα λυπημένο χαμόγελο. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, VIPdriver said:

Οταν διαβάζω για δικαιοσύνη, με την τρέχουσα κυβέρνηση, μου βγαίνει ένα λυπημένο χαμόγελο. 

Κι εμένα. Εγώ βάζω τα γέλια 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι το δημοσίευμα. Ψεκασμενοι στο φουλ

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δημοσίευμα όντως ο, τι να’ ναι αλλά η κεραία έχει άδεια; Μπορεί εν μέρει να έχει δίκιο 

Link to comment
Share on other sites

Η κεραία δεν είναι στερεωμένη με σίδερο ή τσιμέντο κ δε νομίζω ότι μπορεί να πάρει άδεια. Προφανώς μπήκε για τις «ανάγκες»του καλοκαιριού. 
 

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ανήκουν στις τυποποιημένες εγκαταστάσεις, και χρειάζονται δήλωση εγκατάστασης.
Για τα ψεκασμένα του δημοσιεύματος δεν σχολιάζω καν. Όλοι αυτοί προτιμούν να μην βγάζουν ούτε κλήση και τα κινητά που έχουν πάνω τους να δουλεύουν στο φουλ, αλλά φοβούνται την κεραία...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...