Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι μου γραφει το "data connection refuse";)

 

πηρα το blackberry γιατι ειμαι gadgetakias και γιατι ειναι πολυ πιθανο να το χρησιμοποιησω λογω δουλειας. πηρα το 7230 για μια πρωτη επαφη αφου ειναι πιθανο να μου χορηγησει η εταιρια μου το 7290 ετοιμο προς χρηση.

οποτε το θελω για το μεσοδιαστημα ή απλα για γνωριμια. οντως ειναι για εταιρικη χρηση αλλα κανει πολυ καλα αυτο για το οποιο ειναι σχεδιασμενο. να σου φερνει email οπου και αν εισαι.

 

αυτο που μου λες για τις χρεωσεις ισχυει. απλα ρωταω γιατι "υποτιθεται" οτι η υπηρεσια διατιθεται και για ιδιωτες. ομως τιμες για ιδιωτες δεν υπαρχουν...

 

επισης απλα να αναφερω οτι υπαλληλος στο καταστημα Γερμανος στην Κηφισια μου ειπε οτι για να λειτουργησει και να παιρνω τα email μου, απλα του βαζω μια sim...:lol:

Link to comment
Share on other sites

kala... den rotane pote tetia pragmata se germanous ktl xexe :)

 

kala ekanes pou to pires na paikseis den leo...

alla ama den exeis energopiimeno to blackberry service den mporeis na deis kai poli pragmata.. dystixos...

 

ypotithete oti ama pas sta settings ekei pou leei TCP

mporeis na valeis APN ktl tis vodafonme as poume

kai na valeis kapia internetiki efarmogi kai na vgei apo tin data gprs pou idi mporei na exeis..

 

alla to xa psaksei afto palia kai den epaize, kai oloi lene kai kala oti ama den exei energopiimeni to BB service den se afinei na vgeis oute apo to data gprs

 

alla ama exeis energopiimeno to BB service mporeis na xrisimopoiiseis kai to data gprs to klasiko ama thes meso aftou tou APN setting..

 

a ypopsin thelei OS 4 gia na exei afto to setting ktl..

 

gia na katalaveis, to bb service einai ksexoristo GPRS service

kai mporeis na exeis kai ta dyo mazi na paizoune

kai na vgaineis me opoio thes (theoritika)

kai na ta xreoneis analogos..

 

vevaia ta mail pou tha sou skane ktl xreonontai sto bb gprs service

alla mporeis ama thes web na vgaineis apo to aplo data gprs kai kala...

 

otan sou dosei i etereia sou to BB tha xeis na paikseis kala..

ama einai skisto.. einai efkolo na to fereis sta isa meta ama exeis BES apo piso.. min to fovase... :)

 

afto einai ena allo apo ta kala tou BB se corporate xrisi..

den exei polli mpela gia tous admins

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν…. Κάλεσα ξανά την Vodafone στο 1397 διότι δεν μπορούσα να κάνω ανανέωση data ,το μήνυμα της ανανέωσης που υποτίθεται ότι είναι δωρεάν μου ακυρωνόταν.

Ο τύπος μου είπε ότι μάλλον είχε τελειώσει όλη η κάρτα και ότι δεν μπορώ να στείλω καν το μήνυμα για να ανανεώσω! Με ρώτησε αν έχω κάποιο Vodafone .. καρτοκινητο ας πούμε, του είπα ΄΄μα φυσικά! Από ένα τέτοιο σας καλώ΄΄ (καλά αυτοί οι άνθρωποι δεν έχουν αναγνώριση κλήσεων;)

Μετά μου είπε σαν βρεγμένη γάτα (τι φταίει και αυτός ο άμοιρος) να καλέσω το 1254 από το κινητό Vodafone και να κάνω την ανανέωση μέσω κέντρου, δίνω κωδικό και τον data αριθμό μου.

Όλα πήγαν καλά ,αλλά όπως είπα στον τύπο ΄΄δεν θα έπρεπε να είχε ενημερώσει η Vodafone για αυτό που μπορεί να συμβεί ανά πάσα στιγμή στον καθένα;΄΄ μου τα ‘μάσησε’ λίγο και τον καληνύχτισα.

Το 1254 είναι χωρίς χρέωση και τα φωνητικά μηνύματα είναι ηχογραφημένα.

Πάντως αν δεν είχα κανονικό Vodafone κινητό αναρωτιέμαι τι αριθμό και με τι χρέωση θα μου έδινε για να ανανεώσω την Vodafone mobile connect.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν…. Κάλεσα ξανά την Vodafone στο 1397 διότι δεν μπορούσα να κάνω ανανέωση data ,το μήνυμα της ανανέωσης που υποτίθεται ότι είναι δωρεάν μου ακυρωνόταν.

Ο τύπος μου είπε ότι μάλλον είχε τελειώσει όλη η κάρτα και ότι δεν μπορώ να στείλω καν το μήνυμα για να ανανεώσω! Με ρώτησε αν έχω κάποιο Vodafone .. καρτοκινητο ας πούμε, του είπα ΄΄μα φυσικά! Από ένα τέτοιο σας καλώ΄΄ (καλά αυτοί οι άνθρωποι δεν έχουν αναγνώριση κλήσεων;)

Μετά μου είπε σαν βρεγμένη γάτα (τι φταίει και αυτός ο άμοιρος) να καλέσω το 1254 από το κινητό Vodafone και να κάνω την ανανέωση μέσω κέντρου, δίνω κωδικό και τον data αριθμό μου.

Όλα πήγαν καλά ,αλλά όπως είπα στον τύπο ΄΄δεν θα έπρεπε να είχε ενημερώσει η Vodafone για αυτό που μπορεί να συμβεί ανά πάσα στιγμή στον καθένα;΄΄ μου τα ‘μάσησε’ λίγο και τον καληνύχτισα.

Το 1254 είναι χωρίς χρέωση και τα φωνητικά μηνύματα είναι ηχογραφημένα.

Πάντως αν δεν είχα κανονικό Vodafone κινητό αναρωτιέμαι τι αριθμό και με τι χρέωση θα μου έδινε για να ανανεώσω την Vodafone mobile connect.

 

Νομίζω οτι θα μπορούσες να το κάνεις και απο ένα οποιοδήποτε κατάστημα vodafone (χωρίς να έχεις νούμερο voice kai χωρίς εξτρά χρέωση)

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω... τι εννοείς ; να πάω σε ένα κατάστημα Vodafone για να ανανεώσω την κάρτα μου ;;; η να τους πάρω τηλεφωνώ στο κατάστημα; ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙΣ!!!

Αυτό είναι το καλύτερο σου; Δηλαδή η Vodafone κορυφαία εταιρία σε πολλές χώρες ανά των κόσμο :p ,σου προσφέρει εσένα τόση καλή εξυπηρέτηση;

Αν δεν είχα την ανάγκη αυτής της ασθενικής σύνδεσης , θα έκανα φερμπι την συσκευή της !

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω... τι εννοείς ; να πάω σε ένα κατάστημα Vodafone για να ανανεώσω την κάρτα μου ;;; η να τους πάρω τηλεφωνώ στο κατάστημα; ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙΣ!!!

Αυτό είναι το καλύτερο σου; Δηλαδή η Vodafone κορυφαία εταιρία σε πολλές χώρες ανά των κόσμο :p ,σου προσφέρει εσένα τόση καλή εξυπηρέτηση;

Αν δεν είχα την ανάγκη αυτής της ασθενικής σύνδεσης , θα έκανα φερμπι την συσκευή της !

 

Μια εναλλακτική σου έδωσα...και αυτό με επιφύλαξη!! :O

Link to comment
Share on other sites

H διοίκηση της Altec ανακοίνωσε ότι προχώρησε στη σύναψη συνεργασίας με την Vodafone.

 

Μέσα από τη συνεργασία αυτή, η Altec ενσωματώνει στα προϊόντα λογισμικού δικής της παραγωγής, όλες τις προηγμένες υπηρεσίες mobility της Vodafone (όπως 3G, GPRS, Blackberry).

 

Οι εταιρίες-χρήστες του Altec Software (Atlantis II ERP, XLine ERP, Κεφάλαιο 4) μπορούν πλέον να έχουν πρόσβαση στο λογισμικό τους από οποιοδήποτε σημείο και αν βρίσκονται, απολαμβάνοντας έτσι όλα τα πραγματικά πλεονεκτήματα που περιλαμβάνει ο όρος 'mobility'.

 

ΗΜΕΡΗΣΙΑ On Line 23/1/2006

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

geia sas... 8elo na rotiso to eksis....exo vodafone 120 k mou ksemeinan kapoia lepta dorean xronou..pos mporo na to metafero ston allo mina????fantazomai afti i erotisi 8a exei apanti8ei polles fores alla i ali8eia einai oti den mporo na psaxno toses selides...signomi an sas kourazo loipon......
Link to comment
Share on other sites

geia sas... 8elo na rotiso to eksis....exo vodafone 120 k mou ksemeinan kapoia lepta dorean xronou..pos mporo na to metafero ston allo mina????fantazomai afti i erotisi 8a exei apanti8ei polles fores alla i ali8eia einai oti den mporo na psaxno toses selides...signomi an sas kourazo loipon......

Θα πάρεις το 13830 και θα πατήσεις το 1 για να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία

Θα το κάνεις μόνο μία φορά.

Link to comment
Share on other sites

Πότε επιτέλους η Vodafone θα κάνει αυτό που κάνουν όλες οι εταιρίες, δηλαδή να μπορείς να καλείς από κινητό Vodafone τα νούμερα 211 που δίνει η Altec με το icall;;;;;; Τα παραπάνω εμένα δεν με νοιάζουν, αυτό το πράγμα δεν μπορούν να το φτιάξουν τόσο καιρό;;; Από τότε που η Altec έχει 211 νούμερο στο τηλεφωνικό της κέντρο (ένα χρόνο από ότι θυμάμαι, ίσως και παραπάνω) δεν μπορώ να καλέσω από κινητό Vodafone. Ευτυχώς βέβαια που έχει κρατήσει και το αντίστοιχο νούμερο 210.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

εχω το cu και με το που πηρα χθες τηλεφωνο στο 1252 να μαθω το υπολοιπο του χρονου ομιλιας μου λεει 5,40 ενώ το μεσημερι που πηρα τελευταια φορα να μαθω μου ειπε 9,50!!!! στο διαστημα μεσημερι μεχρι το βραδυ που εμαθα για 5,40ε, δεν εγινε καμμια κληση απο το κινητο μου! στο 1251 μου λενε εφοσον δεν εχω ενεργοποιησει την υπηρεσια αναλυτικου λογαριασμου δεν μπορουν να κανουν τιποτα και πως 100% δεν εχει γινει λαθος της vodafone!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :blink:
Link to comment
Share on other sites

αν ηταν καποιο λαθος θα στο λεγανε ή θα σου λεγανε οτι θα το κοιταξουν ... αλλα αυτος/η που σου ειπε πως δεν ειναι λαθος της Voda ειδε τι κινησεις εχουν γινει.... και δεν θα ειδε τιποτα παραξενο....
Link to comment
Share on other sites

καποιες φορες καθυστερουν καποιες χρεωσεις να αφαιρεθουν απο την καρτα. Που να ησουν πολυ παλια επι εποχης παναφον που εκανε ωρες επι μονιμου βασεως...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Epidi to exo xanadi to episodio... an exis symbian/windows/series 60 kinito exe ipopsi sou oti bori na exis kolisi kanena io pou stelni ton euato tou se alla kinita me MMS. Auto tha exigouse tis xreosis

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Pinky, Are You Pondering What I'm Pondering?

Well, I think so Brain, but if we didn't have ears, we'd look like weasels

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδια το gx25 εχω... οσο για το ενδεχομενο να εγινε πιο μετα η χρεωση δεν το νομιζω γιατι μεσολαβησε ενα ολοκληρο βραδυ απο την τελευταια κληση αλλα και παλι την προυγουμενη μερα αποκλειεται να εκανα 4ε χρηση σε μην και κλησεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μίλησα με υπάλληλο για να μου το κάνει...πήρα και δεύτερη φορά για να επιβεβαιώσω...μου 'ρθε ο λογαριασμός και εννοείται πως μου 'χουν βάλει να πληρώσω και τα λεπτά που είχαν μεταφερθεί από τον προηγούμενο μήνα σ' αυτόν και τα χρησιμοποίησα...μας δουλεύουν, έτσι;! ουφφφφ
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μίλησα με υπάλληλο για να μου το κάνει...πήρα και δεύτερη φορά για να επιβεβαιώσω...μου 'ρθε ο λογαριασμός και εννοείται πως μου 'χουν βάλει να πληρώσω και τα λεπτά που είχαν μεταφερθεί από τον προηγούμενο μήνα σ' αυτόν και τα χρησιμοποίησα...μας δουλεύουν, έτσι;! ουφφφφ

Ναι εχεις δίκιο .Τωρα πρέπει να μιλήσεις με υπάλληλο δεν ισχύει το πλήκτρο 1.

Διάβασε και αυτό από τους όρους της υπηρεσίας ....

Αν είστε συνδρομητές με συμβόλαιο με ενσωματωμένο δωρεάν χρόνο ομιλίας, και επιθυμείτε να εγγραφείτε στο πρόγραμμα μεταφοράς υπολοίπου, θα πρέπει να καλέσετε το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Vodafone στο 13830 και να ζητήσετε τη συγκεκριμένη υπηρεσία.

Η υπηρεσία θα ενεργοποιηθεί από τον επόμενο ημερολογιακό μήνα. Δηλαδή όσα δωρεάν λεπτά εθνικών κλήσεων του βασικού προγράμματος δεν καταναλωθούν μέσα στον επόμενο ημερολογιακό μήνα θα μπορούν να "μεταφέρονται" στο μεθεπόμενο ημερολογιακό κ.ο.κ.

Άρα δεν ισχύει για τον μήνα που το ζητάς αλλά από τον επόμενο....

Όποιος τυχόν δεν το εχει ζητήσει ας το ζητήσει σήμερα που έχει 31.......

Link to comment
Share on other sites

I know...αυτό έκανα! Αλλά νομίζω με κλέψανε...το ζήτησα κανονικά στην ώρα του και τον επόμενο μήνα κατανάλωσα τα δωρεάν λεπτά που μου αντιστοιχούσαν...και κανονικά μετά από αυτά υπήρχαν και τα 10 λεπτά πχ που ήθελα να μεταφέρω...έλα όμως που δεν ίσχυαν!
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Καλησπέρα!Επειδή όπου να'ναι θα πάρω laptop και ψάχνω να βρω μια εύκολη λύση για πρόσβαση στο Internet από οπουδήποτε,μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει κατά πόσο αποτελεί καλή και συμφέρουσα λύση αυτή η κάρτα;Θα προτείνατε την αγορά της;Αν κάποιος την έχει μπορεί να μου πει περιληπτικά δυο τρία πραγματάκια γιατί ομολογώ ότι δεν έχω καταλάβει απόλυτα ούτε πώς θα χρεώνομαι (με πάγιο ή όποτε την χρησιμοποιώ μόνο) ούτε πως εγκαθίσταται στο εκάστοτε σύστημα.Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Επειδή όπου να'ναι θα πάρω laptop και ψάχνω να βρω μια εύκολη λύση για πρόσβαση στο Internet από οπουδήποτε,μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει κατά πόσο αποτελεί καλή και συμφέρουσα λύση αυτή η κάρτα;Θα προτείνατε την αγορά της;Αν κάποιος την έχει μπορεί να μου πει περιληπτικά δυο τρία πραγματάκια γιατί ομολογώ ότι δεν έχω καταλάβει απόλυτα ούτε πώς θα χρεώνομαι (με πάγιο ή όποτε την χρησιμοποιώ μόνο) ούτε πως εγκαθίσταται στο εκάστοτε σύστημα.Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

Πρώτα απ' όλα η υπηρεσία είναι σχετικά ακριβή (ασύρματο dsl βλέπεις, στην περίπτωση που υπάρχει κάλυψη 3G).

Δεύτερον έχει σημασία αν είσαι περιστασιακός χρήστης του ιντερνετ, όχι.

Σε καμία περίπτωση δεν θα σου πρότεινα να πάρεις κάρτα με προπληρωμένο χρόνο, εκτός κι αν θες να διαβάζεις μόνο email.

To συμβόλαιο είναι μονόδρομος κι εκτός αυτού παίρνεις δωρεάν την κάρτα (κοστίζει κάπου 200 ευρώ).

Τα συμβόλαια που δίνει η Vodafone είναι:

1GB με 120 ευρώ(με ΦΠΑ). Αν υπερβείς το 1 GB, η επιπλέον χρέωση είναι 1.8ευρώ ανά ΜΒ (με ΦΠΑ).

150ΜΒ με 70 ευρώ(με ΦΠΑ).

60ΜΒ με 35 ευρώ (με ΦΠΑ).

Οι τιμές είναι στο περίπου. Υπάρχουν και 1-2 μικρότερα προγράμματα ακόμη αλλά δεν τα θυμάμαι.

Για ακόμα μεγαλύτερη χρήση, η ΤΙΜ δίνει 3GB με 150 ευρώ (χωρίς ΦΠΑ).

Η εγκατάσταση της κάρτας και του προγράμματος είναι εύκολη.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το είδατε αυτό? σας κάνω copy-paste από τη σελίδα της εταιρίας:

-----------------------------------

Η Vodafone πρώτη προσφέρει σε όλους τους συνδρομητές του Vodafona a la Carte πακέτα χρόνου ομιλίας και μηνυμάτων με πιο οικονομικές χρεώσεις από ποτέ, καλώντας δωρεάν στο 1286.

 

Πακέτα χρόνου ομιλίας για Εθνικές Κλήσεις

30 λεπτά αξίας 9,90€ για να μιλάτε 16% φθηνότερα

70 λεπτά αξίας 19,90€ για να μιλάτε 28% φθηνότερα

120 λεπτά αξίας 29,90€ για να μιλάτε 37% φθηνότερα

 

Πακέτο χρόνου ομιλίας Weekends για τα Σαββατοκύριακα

200 λεπτά αξίας 10€ για να μιλάτε 87% φθηνότερα

 

Πακέτα χρόνου ομιλίας International για Διεθνείς Κλήσεις

30 λεπτά αξίας 15€ προς όλες τις Ευρωπαικές χώρες (εκτός Αλβανίας) για να μιλάτε 42% φθηνότερα

30 λεπτά αξίας 10€ προς Αλβανία για να μιλάτε έως και 62% φθηνότερα

 

Πακέτα SMS για Εθνικούς προορισμούς

50 SMS αξίας 5€ για να στέλνετε SMS 24% φθηνότερα

100 SMS αξίας 9€ για να στέλνετε SMS 31% φθηνότερα

 

Πακέτα MMS για όλους του προορισμούς

10 MMS αξίας 2,32€ για να στέλνετε MMS 50% φθηνότερα

-----------------------------------

Πολύ καλό!!! Άντε καιρός να αλλάξω πακέτο γιατί το CU μου πήγαινε ο κούκος αϊδόνι!!!!!:blink:

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Το είδατε αυτό? σας κάνω copy-paste από τη σελίδα της εταιρίας:

-----------------------------------

Η Vodafone πρώτη προσφέρει σε όλους τους συνδρομητές του Vodafona a la Carte πακέτα χρόνου ομιλίας και μηνυμάτων με πιο οικονομικές χρεώσεις από ποτέ, καλώντας δωρεάν στο 1286.

 

Πακέτα χρόνου ομιλίας για Εθνικές Κλήσεις

30 λεπτά αξίας 9,90€ για να μιλάτε 16% φθηνότερα

70 λεπτά αξίας 19,90€ για να μιλάτε 28% φθηνότερα

120 λεπτά αξίας 29,90€ για να μιλάτε 37% φθηνότερα

 

Πακέτο χρόνου ομιλίας Weekends για τα Σαββατοκύριακα

200 λεπτά αξίας 10€ για να μιλάτε 87% φθηνότερα

 

Πακέτα χρόνου ομιλίας International για Διεθνείς Κλήσεις

30 λεπτά αξίας 15€ προς όλες τις Ευρωπαικές χώρες (εκτός Αλβανίας) για να μιλάτε 42% φθηνότερα

30 λεπτά αξίας 10€ προς Αλβανία για να μιλάτε έως και 62% φθηνότερα

 

Πακέτα SMS για Εθνικούς προορισμούς

50 SMS αξίας 5€ για να στέλνετε SMS 24% φθηνότερα

100 SMS αξίας 9€ για να στέλνετε SMS 31% φθηνότερα

 

Πακέτα MMS για όλους του προορισμούς

10 MMS αξίας 2,32€ για να στέλνετε MMS 50% φθηνότερα

-----------------------------------

Πολύ καλό!!! Άντε καιρός να αλλάξω πακέτο γιατί το CU μου πήγαινε ο κούκος αϊδόνι!!!!!:blink:

Έχει βγεί εδώ και πολύ καιρό και έχουμε και εμείς (στο myphone) ενημερωθεί..

Yπάρχει αντίστοιχο θέμα στο forum της vodafone.

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...