Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Δωρεάν κινητό με σύνδεση σε όλα τα Vodafone Unlimited και Vodafone Οικονομικά προγράμματα συμβολαίου από €25 και άνω."

 

Σε ποια κινητά αναφέρεται ;

 

Δεν αναφέρει! Προφανώς μπορείς να ρίξεις μια ματιά στο e-shop της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Έχω απορία. Έχω επαγγελματικό ευέλικτο πρόγραμμα που προσφέρει και χρόνους σύνδεσης καρτο-ίντερνετ όπως λέει. Σήμερα που δεν είχα ίντερνετ με την adsl, συνέδεσα το τηλέφωνο με το pc-suite και μπήκα κανά δεκάλεπτο λειτουργώντας το σαν μόντεμ σκεφτόμενος ότι θα αφαιρεθεί αυτόματα από τον χρόνο που έχω. Αλλά μάλλον δεν παίζει έτσι από ότι κατάλαβα μετά. Ελπίζω και να μη χρώθηκα πολύ για 5 ΜΒ που κατέβασα.

Πώς αγοράζουμε χρόνο που αφαιρείται από το δωρεάν. Και μετά πώς μπαίνουμε και το δηλώνουμε?

Μπλέχτηκα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω απορία. Έχω επαγγελματικό ευέλικτο πρόγραμμα που προσφέρει και χρόνους σύνδεσης καρτο-ίντερνετ όπως λέει. Σήμερα που δεν είχα ίντερνετ με την adsl, συνέδεσα το τηλέφωνο με το pc-suite και μπήκα κανά δεκάλεπτο λειτουργώντας το σαν μόντεμ σκεφτόμενος ότι θα αφαιρεθεί αυτόματα από τον χρόνο που έχω. Αλλά μάλλον δεν παίζει έτσι από ότι κατάλαβα μετά. Ελπίζω και να μη χρώθηκα πολύ για 5 ΜΒ που κατέβασα.

Πώς αγοράζουμε χρόνο που αφαιρείται από το δωρεάν. Και μετά πώς μπαίνουμε και το δηλώνουμε?

Μπλέχτηκα.

 

Πιθανότατα να χρεώθηκες μόνο €1, καθώς απ' ότι γνωρίζω έχει ενεργοποιηθεί σε όλα τα κινητά το πρόγραμμα €1 ανά ημέρα σύνδεσης. Για να παίξει μέσω καρτίντερνετ, πρέπει να συνδεθείς με το apn web.session.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αλλάξει πλέον οι διαθέσιμοι χρόνοι ανανέωσης και είναι:

 

30 λεπτά με 2€ και 300ΜΒ

1 μέρα με 5€ και 1GB

15 μέρες με 20€ και 1GB

 

Καλά αυτές οι καινούργιες χρεώσεις είναι τουλάχιστον αστείες... Ειδικά το 20€ για 1gb είναι απλά μοναδική ευκαιρία... :lol:

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω ρε παιδιά k εγώ. άλλαξα τo πρόγραμμα μου τελευταία k πήγα στο 25 unlimited, και έχω και 100 MB intenret! είναι αρκετό για να ανοίγω κάποιο mail και να μπαίνω λίγο facebook η skype?

 

επίσης πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμισεις? πρέπει να έχω ανοιχτό k το 3G?

σας ευχαρτιστω

Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία ποια είναι η διάφορα μεταξύ αυτόν τον δυο ?

 

Vodafone MiFi Hotspot 2352

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42062.action

 

Vodafone Mobile Wi-Fi

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42238.action

Edited by nikos73
SamsungP400,PanasonicGD90,MotorolaStartack,V50,Mpx200,V3silver,QtekS100,9100,2020i,9000,S200,SonyEricsson788,T68,T610,P900,V800,K750,P990,,GlofishX500+,Htc3300Nokia3110,3210,6110,6210,8850,5210,8310,7650,6100,7250i,6600,7610,6630,6680,N70,N80,N73,N93,N95,Ν958GB,E65,5800,N96,iPhone 4Gb,iPhone 8gb,iPhone 3g 32gb,iPhone 3gs 32 gb,iPhone 4 32gb,iPhone 4s 32 gb,iPhone 5 16 gb,iPhone 5s 32gb,iPhone 6 64,iPhone 6plus 128GB gb:D
Link to comment
Share on other sites

Τα 100 ΜΒ είναι αρκετά για e-mail , και λίγο Facebook , και Chat στο Skype. Όχι όμως και για τηλεφωνήματα από Skype .

Πρέπει να ανοίξεις το 3G και να ρυθμίσεις το ΑΡΝ

Για ρυθμίσεις Internet κάλεσε το 1399 δωρεάν και πάτα 9

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Τα 100 ΜΒ είναι αρκετά για e-mail , και λίγο Facebook , και Chat στο Skype. Όχι όμως και για τηλεφωνήματα από Skype .

Πρέπει να ανοίξεις το 3G και να ρυθμίσεις το ΑΡΝ

Για ρυθμίσεις Internet κάλεσε το 1399 δωρεάν και πάτα 9

 

τo απή πως τo ρυθμίζω?

εγώ έως τώρα έμπαινα με τo wifi όπου μπορούσα δηλαδή, τώρα με τi τρόπο θα κανω συνδεση δηλαδή? θα βγάζει κάτι άλλο? από που θα πηγαίνω?

η πρέπει να παv στο site τις vod για να μου στείλει με sms τις ρυθμίσεις? να παω δηλαδή εδώ ?

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=3234

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν γνωρίζω πια συσκευή έχεις ,για να σου δώσω οδηγίες , γιαυτό σε παρέπεμψα στο 1399 πάτα 9 που είναι δωρεάν και είναι ακριβώς για το Internet .
Link to comment
Share on other sites

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν γνωρίζω πια συσκευή έχεις ,για να σου δώσω οδηγίες , γιαυτό σε παρέπεμψα στο 1399 πάτα 9 που είναι δωρεάν και είναι ακριβώς για το Internet .

 

τις ρυθμίσεις τις έκανα ok (έχω SE VIVAZ)! μπαίνω στο internet με VFweb αλλα ποτε ξέρω ποτε είμαι συνδεδεμένος και ποτε όχι? δεν χρειάζεται? τo λέω για να μην μπαίνει μονο του και χρεώνει χωρίς λόγο!!

thanks

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να συνδεθω απο το κινητο μου και να έχω ιντερνέτ στον υπολογιστή με συνδεση blyetooth

Μήπως θα μπορούσες να μας πείς τι κινητό έχεις(Iphone,Nokia,Android,Palm)??

Link to comment
Share on other sites

Έχω άλλη μια ερώτηση. Έχω έναν αριθμό συμβολαίου και προσπαθώ να μπω με το κινητό σαν modem μέσω του Vodafone Mobile Connect. Σαν APN βάζω "internet" και σαν τύπο λογαριασμού συμβόλαιο, αλλά δεν λέει να συνδεθεί. Ξέρει κανένας τι παίζει;

 

 

 

Τελικά το βρήκα.

 

Αν έχεις Συμβόλαιο ομιλίας Vodafone, το APN είναι: internet.vodafone.gr

 

Άν έχεις Συμβόλαιο πρόσβασης στο internet χωρίς ομιλία, το APN είναι: internet

 

Αν έχεις καρτοκινητό, το ΑPN είναι: webkarta.vodafone.gr

 

Αν έχεις καρτοιντερνετ, το APN είναι το web.session

 

Ελπίζω μέσα από τη δική μου απορία να ξεκαθάρισα και απορίες άλλων φίλων!!

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!!!!

Samsung Galaxy SII

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση της εφαρμογής για σύνδεση στο Vodafone Mobile Broadband σε WINDOWS 7 64 bit και η εφαρμογή δεν ξεκινά κολλάει στο αρχικό flash με το λογότυπο της Vodafone, ξέρει κανείς μήπως τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Μέχρι και τον Αύγουστο στο ίδιο pc με την ίδια έκδοση δεν είχα κανένα πρόβλημα, ήδη έχω προσπαθήσει να κάνω απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση της εφαρμογής αλλά το πρόβλημα παραμένει.

 

Αν ξέρει κάποιος να δώσει κάποια λύση ας με βοηθήσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση της εφαρμογής για σύνδεση στο Vodafone Mobile Broadband σε WINDOWS 7 64 bit και η εφαρμογή δεν ξεκινά κολλάει στο αρχικό flash με το λογότυπο της Vodafone, ξέρει κανείς μήπως τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Μέχρι και τον Αύγουστο στο ίδιο pc με την ίδια έκδοση δεν είχα κανένα πρόβλημα, ήδη έχω προσπαθήσει να κάνω απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση της εφαρμογής αλλά το πρόβλημα παραμένει.

 

Αν ξέρει κάποιος να δώσει κάποια λύση ας με βοηθήσει.

 

Δοκίμασε διαφορετική θύρα για το usb modem. (usb Δεν έχεις; )

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ξαναρωτήσει και σου απαντήσανε εδώ.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε διαφορετική θύρα για το usb modem. (usb Δεν έχεις; )

 

Η εφαρμογή έπρεπε να ανοίγει και χωρίς το USB modem κάτι που δε συμβαίνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή έπρεπε να ανοίγει και χωρίς το USB modem κάτι που δε συμβαίνει.

 

κανε δεξι - κλικ -> αντιμετωπιση προβληματων συμβατοτητας και τρεξτο σαν windows xp (καμια φορα πιανει).

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδια?

Φευγω για Πασχα και πηγα να προμηθευτω καρτα για το stick και μου λεει η τυπισα οτι ειναι για 10 μερες 1Gb απο 3Gb που ηταν (αυτη με τα 20€).

Δε πανε καλα μου φαινεται.

 

Αν ξερει κανεις πως να κανω unlock το stick ωστε να βαλω sim της Cosmote ας στειλει κανα pm.

 

Απατεωνες...

Link to comment
Share on other sites

κανε δεξι - κλικ -> αντιμετωπιση προβληματων συμβατοτητας και τρεξτο σαν windows xp (καμια φορα πιανει).

 

Τελικά το πρόβλημα ήταν ότι έκανε conflict με κάποια άλλη εφαρμογή και δε το άφηνε να ανοίξει.

Πιο συγκεκριμένα έφταιγε το SAMSUNG Kies απενεργοποιώντας όλες τις διεργασίες του SAMSUNG Kies από το task manager, το πρόγραμμα της VODAFONE δούλεψε μία χαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που θέλει Internet με προπληρωμένο όγκο δεδομένων, υπάρχει κάτι; Δηλαδή πληρώνω 1-2 GB και άμα τελειώσουν STOP. Το θέλω για τα ταξίδια και μόνο. Για αυτά τα 3ωρα - 9ωρα που βαριέσαι...
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που θέλει Internet με προπληρωμένο όγκο δεδομένων, υπάρχει κάτι; Δηλαδή πληρώνω 1-2 GB και άμα τελειώσουν STOP. Το θέλω για τα ταξίδια και μόνο. Για αυτά τα 3ωρα - 9ωρα που βαριέσαι...

 

Απο οτι ξερω οχει.Ο προπληρωμενος ογκος συνδιαζεται και με μερες που αν ξεκινησεις δεν μπορεις να διακοψεις.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αλλάξει πλέον οι διαθέσιμοι χρόνοι ανανέωσης και είναι:

 

30 λεπτά με 2€ και 300ΜΒ

1 μέρα με 5€ και 1GB

15 μέρες με 20€ και 1GB

 

αγορασα 20ρα καρτα για 10 μερες κ 3gb κ οπως μου ειπαν μετα τις γιορτες θα γινει αυτο που γραφεις.

παντως οσοι εχουν καρτες των 20e/10μερες/3gb ισχυουν κανονικα μεχρι εξαντλησεως των αποθεματων.

 

καλα αυτο με το 15μερες/1gb ειναι απλα τραγικο...

Edited by laplace
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...