Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα έρθει, πόσο θα χρεώνεται είναι το θέμα... Σιγά μην δώσει η ΚΛΙΚΑ κάποια υπηρεσία ΦΤΗΝΑ στην μπανανία όπου ζούμε !!! Σκεφτείτε τη χρέωση δεδομένων που έχουν τώρα για να διαλυθούν οι όποιες προσδοκίες-αυταπάτες για χαμηλή χρέωση...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν ενδιαφέρον να ξέραμε στοιχεία περί των αποσυνδέσεων. Αλλά με τις επιδοτήσεις δεν νομίζω ότι είναι εύκολο στον καθένα να φύγει, εκτός αν είναι κοντά στην λήξη της συνδρομής του...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

παντως στα καρτοκινητα παιδια δεν εχουμε ιδιαιτερα παραπονα.. στις συνδεσεις νομιζω ειναι λιγακι χειροτερα αλλα καμια σχεση με τον ολο ντορο που γινεται...

και ναι ειμαι μια απο τις φωνουλες που αντιμετωπιζετε οταν καλειτε το 1251 ...

Link to comment
Share on other sites

εβγαλε μια "διαφημηση" προς τους καταναλωτες...δεν λεω πολυ συγκηντικη...

αλλα εμενα δεν με πειθει.

Πως είναι Μπιλάκο γιατί δεν εχω την έχω δει. Για κανε μια περιγραφή.

Τι λέει? Μιλατε, σας ακουμε???:p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι. Σιγά μην φύγει ο μέσος συνδρομητής όταν δεν έχει λήξει το συμβόλαιό του, που σημαίνει ότι θα πληρώσει μέρος ή ολόκληρη την επιδόητηση.

Στα καρτοκινητά είναι απλή η λύση: θα τα βάλουν για λίγο στο συρτάρι και μόλις ξεχαστεί το θέμα θα τα θυμηθούν πάλι...

Δεν τα έβαλε κανείς με το cc, μάλλον με τα μεγάλα κεφάλια έχει θυμώσει ο κόσμος !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

θελω ΗΘΙΚΗ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΤΩΡΑ :)

Φτιάξε και μπλουζάκι με στάμπα "Θέλω ηθική αποζημίωση" σε κυανέρυθρο φόντο με λευκά γράμματα όπως το marketing campaign της TIM.

Αν νομίζεις πως οι αιτιάσεις σου είναι βάσιμες & λογικές τότε βρες και άλλους που πιστεύουν το ίδιο και κινηθείτε νομικά!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

πωπω την καημενη την vodafone απο τοτε που αποχωρησε ο κοκκαλης απο τη δοιηκηση επιασε πατο :lol:

 

Εχει γινει μεσα σε ενα εξαμηνο δυο φορες ρεζιλι και η καζουρα παει και ερχετε,τι διαφημηση να κανει γι ολα αυτα??? μιλαμε για την αξιοπιστια μιας εταιριας που καποτε μας ελεγαν εμπιστευθειτε για κινητη τηλεφωνια τα καταστηματα vodafone,τωρα τι να πει κανεις???

 

Απλα περιμενουν την καταλληλη στιγμη μεχρι να ξεχαστει ο ντορος που εγινε :X

Link to comment
Share on other sites

Ο Μάκης(τν ξέρετε απο τν εκπομπή λέω),αποκάληψε πολλά απότι άκουσα!Στις ειδήσεις λέγαν για αφέρεση άδειας αν διαπιστωθεί κάτι(δν κατάλαβα κ τί),ησχύει κάτι τέτοιο;Καλά να μ πείς ότι τα κανάλια κάνουν παραπληροφόριση,αλλά ποτέ δν ξέρεις,γιαυτό ρωτάω εδω να μάθω.Αν κλείσει,υποθετικά πάντα,τότε πρέπει να υπάρξει αποζημίωση!Σωστά;

Κάτι άλλο,γίνεται τόσος σάλος για τις υποκλοπές,δν λέω ναι είναι ένα ζήτημα που θέλει ψάξιμο πολύ,όμως δν σκέφτονται ότι κ ο αναλυτικός λογαριασμός που έρχεται είναι υποκλοπή,αφού παρουσιάζει με ποιον μίλησες(και provider δείχνει),πότε μίλησες κ πόση ώρα μίλησες.Λέγεται παραβίαση προσωπικών δεδομένων αυτό!Απλά,φαίνεται λογικό ότι γίνεται αυτό για τν εξυπηρέτηση τν πελατών και τα προνόμοια που έχουν.Επειδή οι γονείς μ έχουν vodafone προγράμματα,δν έχω διαβάσει πουθενά ότι η vodafone,μπορεί να χρησιμοποιήσει αυτά τα δεδομένα,μόνο το Επώνυμο/Όνομα για διαφημιστικούς κ εμπορικούς σκοπούς!Δν το λεω μόνο για τν vodafone,αλλά κάθε ετερία το κάνει με τηλεφωνικές επιρεσίες!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να κλείσει η εταιρία.αυτό είναι παράλογο!!!φαντάσου τόσους εργαζομένους στο δρόμο και τόσους πελάτες της ξεκρέμαστους! Κατά την άποψη μου η εταιρία θα την γλιτώσει και μάλιστα στα γρήγορα γρήγορα και χωρίς να πάρουμε μυρωδιά...!!!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Άδικα πανικοβάλεστε ρε παιδιά. Άλλη δουλειά δεν έχουν, θα παρακολουθούν εμένα κι εσάς. Σε όλες τις εταιρείες υπάρχουν οι πίσω πόρτες.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τα Symbian κινητά και το ανάλογο πρόγραμμα messenger που υποστηρίζει μετάδοση φωνής, κατά κάποιο υφίσταται το PTT, μιας και διαμεταγωγή της φωνής γίνεται περίπου με την ίδια διαδικασία μέσω GPRS και φυσικά χωρίς όρια απόστασης. Δεν το έχω δοκιμάσει για να είμαι ειλικρινής, μιας και δεν έχω συνομιλητή με τα ίδια «προσόντα» (Symbian κινητό και messenger) :)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πως είναι Μπιλάκο γιατί δεν εχω την έχω δει. Για κανε μια περιγραφή.

Τι λέει? Μιλατε, σας ακουμε???:p :lol:

λεει οτι η βονταφον μολις εμαθε για το λογισμικο ηταν χρεος της να το πει στην κυβερνηση και οτι και η ericsson εκανε κατι χωρις να το ξερει

και ο σεβασμος στον κοσμο και στα τοσα χρονια της ανοδικης πορειας της εταιριας η βονταφον συνεχιζει να διατηρει το απορρητο των κλησεων(μας επεισε) και παραβιαση προσωπικων δεδομενων και κατι τετοια!!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως έγιναν τα πράγματα, ό,τι και να πει ή να μην πει, θα αντιμετωπίζει για πολύ καιρό την καχυποψία του κόσμου... Σε καμμία περίπτωση δεν θέλω να τη βγάλουμε καθαρή τη vodafone, αλλά, αν γίνεται σε ένα δίκτυο, δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν γίνεται στα άλλα. Απλά έτυχε οι υπό παρακολούθηση ηγέτες μας να χρησιμοποιούν vodafone. Αν δούλευαν κυρίως με cosmote/ΤΙΜ, η παρακολούθηση θα γινόταν μέσω των αντίστοιχων δικτύων...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

θα βγαινα και θα'λεγα εκανα λαθος τιμωρηστε με!!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Αν ήμαστε σε άλλη -σοβαρή- ευρωπαϊκή χώρα, ενδεχομένως να αφαιρείτο και η άδεια λειτουργίας της Voda. Εδώ θα της επιβληθεί κάποιο πρόστιμο, μάλλον χαμηλό (κάποια εκατομμύρια ευρώ, ψίχουλα μπροστά στα κέρδη εκατοντάδων εκατ. ευρώ το χρόνο) και άντε να ξηλωθεί και η διοίκηση της με πρώτον τον διεθύνοντα σύμβουλο της, τον Κορωνιά.

Η υπόθεση μάλλον δείχνει να είναι εκτός ελέγχου, ή από ότι αρχικά σχεδιαζόταν. Νομίζω ότι θα έχει μακροπρόθεσμα σχετικά δυσμενείς επιπτώσεις στη Vodafone.

Προσωπικά ποτέ δεν την πήγαινα ως εταιρεία, δεν το κρύβω, καλύτερα να της έπαιρναν και την άδεια, να ερχόταν καμιά σοβαρή ευρωπαϊκή εταιρεία για εξαγορά.

Αλλά σιγά μην γίνει.

Οπότε πολλή φασαρία για το τίποτα.

Το μόνο καλό ότι ησυχάσαμε από τις διαφημίσεις της που είναι χάλια, οπότε cool.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το θεμα θα γινει η χαρα των ανταγωνιστων και τον φανατισμενων υπερ αλλων δικτυων και κατα της βονταφον. Ω ρε γλεντια!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το θεμα θα γινει η χαρα των ανταγωνιστων και τον φανατισμενων υπερ αλλων δικτυων και κατα της βονταφον. Ω ρε γλεντια!

 

 

δε τυο βλέπω.

εγω να κλειδωνεται το βλέπω (και ευελπιστω κιόλας)

:X
Link to comment
Share on other sites

οι φανατισμενοι ... οπως και να εχει οτι και να γινεται τα ιδια θα λενε ...

αυτοι που βλεπουν ομως μπροστα τους μπορουν να πουν μια γνωμη... στο κατω κατω το θεμα μπορει να αφορα την Voda την συγκεκριμενη στιγμη αυριο ομως μπορει να αφορα και τις αλλες Cosmote, Tim....

 

μεχρι τωρα.... οι αποψεις ειναι...

1) δεχθει οτι φταιει.. και να πληρωσει... (αυτη ειναι μια αρκετα παθητικη σταση)

2) να κλεισει.... (αυτη δεν ειναι καν σταση)

 

στο ενα .... μπορει να δεχθει οτι φταιει... καποιος(οι) απο τους εργαζομενους της να πληρωσει καποιο προστιμο and the life goes on... (με περισσοτερους ελεγχους στο εσωτερικο της)

στο δυο .... αν και κανονικα δεν χρειαζεται σχολιασμο ... αν καθε εταιρια εκλεινε για την καθε λαλακια της... τοτε ... δεν θα εμενε καμια εταιρια στον κοσμο πουθενα....

Link to comment
Share on other sites

Αν είμαστε σοβαροί ευρωπαίοι θα ήθελα να μου δείξετε μια εταιρία που έκλεισε στην ευρώπη για τον ίδιο λόγο.

 

Μήπως δεν είμαστε σοβαροί αλλά φανατισμένοι και ζητάμε δήθεν ευρωπαικό επίπεδο.

 

Και τέλος για να ευνοήσουμε την εταιρία μας με το να κλείσουμε την Vodafone καταδικάζουμε όλους τους έλληνες να πληρώνουν για αρκετά χρόνια την αποζημίωση του κράτους προς την εταιρεία (που θα επιβάλει η σοβαρή ευρώπη).

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ποτέ δεν την πήγαινα ως εταιρεία, δεν το κρύβω, καλύτερα να της έπαιρναν και την άδεια, να ερχόταν καμιά σοβαρή ευρωπαϊκή εταιρεία για εξαγορά.

Αλλά σιγά μην γίνει.

 

Δηλαδή η vodafone δεν είναι σοβαρή διεθνής (και όχι μόνο ευρωπαϊκή) εταιρία και είναι οι άλλες; Πώς το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελλαινομαστε ρε παιδια και μας πιανουν οι φανατισμοι υπερ αλλων εταιριων ή κατα της βοντα... Δεν εκανε κατι τραγικο η βονταφον για να της παρουν την αδεια τοσο ευκολα. Να φαει προστιμο εφοσον προκυψει οτι αντιμετωπισε λαθος το ολο θεμα ναι αλλα τοτε πρεπει να φαει και η κυβερνηση προστιμο γιατι το ηξερε εδω και 10 μηνες και δεν εβαλε προστιμο αλλα θα βαλει προστιμο επειδη το θεμα βγηκε στον αερα για τα ματια του κοσμου, ενω τοσο καιρο το συγκαλειπτε!

 

Η βονταφον, η τιμ και η κοσμοτε αυτη την στιγμη εχουν ρολο τηλεπικοινωνιακου μεσου εκτος απο εμπορικο ρολο. Δηλαδη ποσοι συνδρομητες βασιζονται στο κινητο τους, χρησιμοποιωντας το σαν εργαλειο εργασιας, που εαν κλεισει η εταιρια αυτοι θα μεινουν απλως εκτος δικτυου με αποτελεσμα να εχουν προβλημα ενα σωρο συνδρομητες-πολιτες!

 

Δεν ειναι ολα τοσο ευκολα οσο τα γραφουμε σε ενα φορουμ. Μου θυμιζουν οι σελιδες (οχι αναγκαστικα του παροντος θεματος εδω) κατι δημοσιογραφους που βγαινουν στην τηλεοραση και το παιζουν εμπειροι μηχανικοι τηλεπικοινωνιων και κρινουν τις εταιριες, εμπειροι νομικοι και εμπειροι πολιτικοι και υποδεικνυουν εαν πραττουν σωστα και κρινουν πολιτικους και επιστημονες και τους παντες!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έκανε ήταν τραγικό όσον αφορά τον τρόπο με τον οποίο υλοποιήθηκε και τις μετέπειτα θρασύτατες αντιδράσεις εκ μέρους της εταιρείας. Η άδειά της μπορεί μια χαρά να ανακληθεί, δεν παρακολουθούσε εσένα και εμένα αλλά την ηγεσία της χώρας και μπορεί άνετα να κατηγορηθεί για συνέργεια σε κατασκοπεία...

Φυσικά δεν πρόκειται να της κάνουν κάτι τέτοιο, απλά θα πληρώσει ένα πρόστιμο. Άλλωστε, τώρα που βρέθηκε νέο θέμα, η γρίππη των πουλερικών στην Ελλάδα, τα ίδια τα ΜΜΕ θα βοηθήσουν να εκτονωθεί η κρίση...

Το κακό είναι ότι γι'αυτή την ιστορία χάθηκαν δύο ανθρώπινες ζωές...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αν είμαστε αντικειμενικοί πρέπει να καταδικάσουμε τη vodafone και κυρίως την στάση της μετά τις αποκαλύψεις... Μπορεί και να μπουν εδώ διάφοροι που δεν την συμπαθούν και να τη βρίζουν. Κακό είναι με αυτά που έκανε;

Εδώ κατηγορούμε την ΤΙΜ για αναξιοπιστία όταν έκοψε το νονστοπ, και δεν θα μιλήσουμε για τη vodafone;

Και δεν είναι μια συνηθισμένη κακή κίνηση αυτό που έκανε. Προσωπικά πιστεύω ότι δύσκολα θα αποκτήσει την αξιοπιστία που είχε πριν από τα γεγονότα αυτά...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...