Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναιεεεεε, καλάααα...!!

 

Το μάθαμε το "κόλπο": "Για ΠΑΝΤΑ"....ΟΚ!!

 

http://i68.tinypic.com/257j3bq.jpg

 

Πάλι καλά πάντως που δεν χρέωσαν την ετήσια κατοχή του "πακέτου" , όπως τα -5€ της Wind για την "προσφορά" 300΄(ααααα ΑΝ και εφόσον βάλεις >10€ κάρτα).

 

ΟΚ.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν υπάρχουν 2 τηλεφωνα με "δωρεάν" χρόνο μεταξυ τους και ο ένας είναι Ελλάδα και ο άλλος εξωτερικό χρεώνονται μόνο 1€ ανά κλήση;

 

1 Ευρω χωρις ΦΠΑ η τιμη για να ειμαστε ακριβεις.Οκ δηλαδη 5 κλησεις να δεχτεις την ημερα εφαγες ταληρακι συν...

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει μηπως καποιος να μου πει εαν η vodafone χρεωνει την παρακατω υπηρεσια; Στο site δεν το διευκρινιζουν:

 

Απόρριψη ανώνυμων κλήσεων

Σας δίνει την δυνατότητα να μην δέχεστε εισερχόμενες κλήσεις όταν σας καλούν με απόκρυψη. Όσοι σας καλούν με απόκρυψη θα ενημερώνονται με σχετικό

μήνυμα για να απενεργοποιήσουν την απόκρυψη και νασας καλέσουν ξανά.

Ενεργοποίηση: *77#

Απενεργοποίηση: #77#

 

https://statheri.vodafone.gr/support-article/23872/poies-psifiakes-eykolies-yparhoyn-diathesimes

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

Είμαι κάτοχος καρτοκινητού Q εδώ και χρόνια και φίλος που δικαιούται φοιτητικό CU προθυμοποιήθηκε να κάνει το πακέτο για εμένα.

Αυτό που θέλω είναι να μεταφέρω τον αριθμό μου στο όνομα του, ώστε στη συνέχεια, με τον αριθμό μου να γίνει το φοιτητικό πακέτο.

Τι προτείνετε σαν βήματα για το μικρότερο δυνατό χρόνο και κόστος;

1)Φορητότητα από Q σε Vodafone

2)Αλλαγή ονόματος κατόχου πριν τη φορητότητα ή μετά

3)Μετατροπή από CU σε Φοιτητικό CU

Το λέω ώστε να μη χρειαστεί να πάρω 3 φορές SIM μέχρι να καταλήξουμε.

Έχει κάνει κάποιος κάτι αντίστοιχο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

Είμαι κάτοχος καρτοκινητού Q εδώ και χρόνια και φίλος που δικαιούται φοιτητικό CU προθυμοποιήθηκε να κάνει το πακέτο για εμένα.

Αυτό που θέλω είναι να μεταφέρω τον αριθμό μου στο όνομα του, ώστε στη συνέχεια, με τον αριθμό μου να γίνει το φοιτητικό πακέτο.

Τι προτείνετε σαν βήματα για το μικρότερο δυνατό χρόνο και κόστος;

1)Φορητότητα από Q σε Vodafone

2)Αλλαγή ονόματος κατόχου πριν τη φορητότητα ή μετά

3)Μετατροπή από CU σε Φοιτητικό CU

Το λέω ώστε να μη χρειαστεί να πάρω 3 φορές SIM μέχρι να καταλήξουμε.

Έχει κάνει κάποιος κάτι αντίστοιχο;

Ευχαριστώ

 

Δε νομίζω να έχει ιδιαίτερες διαφορές. Ρώτα vodafone γιατί πολύ πιθανόν κατά τη φορητότητα να μπορεί ταυτόχρονα να μεταφερθεί και στα καινούργια στοιχεία (σε σταθερά και συμβόλαια γίνεται σίγουρα). Οπότε μισός κόπος πάτε μαζί σε ένα κατάστημα υπογραφείς εσύ για φορητότητα και μεταφορά στα νέα στοιχεία στη voda το φοιτητικό γίνεται άλλωστε ούτως η άλλως αφού πρώτα ενεργοποιηθεί ως απλό cu στο δίκτυο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα κρατα Q και κανε φοιτητικο στο ονομα του φιλου σου με νεο αριθμο.Θα γλυτωσεις και τα 10€ φορητοτητα

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε νατο κανουμε και σε κινητο vodafone CU ? (Στη Q card το ειχα κανει καποτε )

 

Ναι δεν παιζει ρολο αν ειναι συμβολαιο η καρτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χτες στην Vodafone να κάνω φορητότητα στα οικογενειακά μας κορτοτηλέφωνα έτσι ώστε να μπορέσω να εκμεταλλευτώ και τα δωρεάν εισιτήρια στην BLU star αλλά μου απάντησαν ότι είναι άγνωστο πότε θα γίνει η μεταφορά της γραμμής.

Θα παρακαλούσα εσάς που εχετε CU αν μπορείτε να μου παραχωρήσετε 5 (τόση είναι η οικογενεια μας εγώ και η γυναίκα μου και τα τρία μας παιδιά) κωδικούς από την BLUΕ STAR

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα χτες στην Vodafone να κάνω φορητότητα στα οικογενειακά μας κορτοτηλέφωνα έτσι ώστε να μπορέσω να εκμεταλλευτώ και τα δωρεάν εισιτήρια στην BLU star αλλά μου απάντησαν ότι είναι άγνωστο πότε θα γίνει η μεταφορά της γραμμής.

Θα παρακαλούσα εσάς που εχετε CU αν μπορείτε να μου παραχωρήσετε 5 (τόση είναι η οικογενεια μας εγώ και η γυναίκα μου και τα τρία μας παιδιά) κωδικούς από την BLUΕ STAR

 

Προφανως εχεις καταλαβει λαθος πως δουλευει η συγκεκριμενη υπηρεσια. Δεν ειναι 5 κωδικοι και 5 δωρεαν εισητηρια. Διαβασε εδω ορους κ προυποθεσεις: http://www.cu-around.gr/offer/blue-star-ferries

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Στείλε BLUE στο 54646 και θα λάβεις 1 μοναδικό κωδικό αποκλειστικά για την Blue Star Ferries (ΧΡΕΩΣΗ 0,2€/ΚΩΔΙΚΟ)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προφανως εχεις καταλαβει λαθος πως δουλευει η συγκεκριμενη υπηρεσια. Δεν ειναι 5 κωδικοι και 5 δωρεαν εισητηρια. Διαβασε εδω ορους κ προυποθεσεις: http://www.cu-around.gr/offer/blue-star-ferries

Για την επιστροφή θέλω τους κωδικούς. Ευχαριστώ για την απάντηση σου.

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Στείλε BLUE στο 54646 και θα λάβεις 1 μοναδικό κωδικό αποκλειστικά για την Blue Star Ferries (ΧΡΕΩΣΗ 0,2€/ΚΩΔΙΚΟ)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για την επιστροφή θέλω τους κωδικούς. Ευχαριστώ για την απάντηση σου.

 

http://www.cu-around.gr/offer/blue-star-ferries

 

Με την αγορά ενός εισιτηρίου από τη Blue Star Ferries, παίρνεις ακόμα ένα δωρεάν. Η παροχή του δώρου θα γίνεται με την ταυτόχρονη έκδοση δύο (2) εισιτηρίων για δύο άτομα, με έκπτωση πενήντα τοις εκατό (50%). Η παροχή ισχύει μόνο για εισιτήρια επιβατών και για μια (1) διαδρομή (oneway) για το ίδιο δρομολόγιο (ίδια ημερομηνία, πλοίο, θέση, προορισμός) υπό την προϋπόθεση της διαθεσιμότητας θέσεων για το δρομολόγιο της επιλογής σου και εφόσον δεν έχουν εξαντληθεί τα διαθέσιμα εισιτήρια της προσφοράς.

 

Ο κωδικός είναι προσωπικός και δεν μεταβιβάζεται.

 

 

Μπορείς να πάρεις 1 κωδικό ανά 15 ημέρες.

- Πρέπει να ταξιδέψεις εντός είκοσι (20) ημερών από τη λήψη του κωδικού.

- Το κόστος (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ) ανά κωδικό-SMS είναι 0,2€.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν τον μεταβιβάσω θα μπώ φυλακή ; ποιες είναι οι ποινές που προβλέπονται από τον νόμο για τις μεταβιβάσεις κωδικών ;

Μόνο οι ονομαστικοί κωδικοί δεν μεταβιβάζονται .

Οι ανώνυμοι μια χαρά μεταβιβάζονται.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν τον μεταβιβάσω θα μπώ φυλακή ; ποιες είναι οι ποινές που προβλέπονται από τον νόμο για τις μεταβιβάσεις κωδικών ;

Μόνο οι ονομαστικοί κωδικοί δεν μεταβιβάζονται .

Οι ανώνυμοι μια χαρά μεταβιβάζονται.

 

Δε διαφωνώ: Φυλακή δε μπαίνεις.

 

Έχει ειπωθεί ότι μπορεί να ζητήσουν στο πλοίο της BSF το sms να δουν ότι, όντως, έχει σταλεί πριν 20 μέρες και όχι περισσότερο,

ΑΦΟΥ:

Δεν μπορεί να γίνει χρήση των 2 εισιτηρίων BSF για το ίδιο δρομολόγιο με 50% έκπτωση, ΑΝ δε γίνει το δρομολόγιο μέσα σε 20 μέρες από το sms.

 

Τί sms θα δείξεις;

ΟΚ: Φτιάξε ένα. Δεν αμφιβάλλω..!

Έχει ειπωθεί, απλά το αναφέρω, ότι μπορεί να ζητηθεί στην είσοδο του πλοίου (για τα BSF της CU λέω).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια άλλη ερώτηση εγώ. Έχω ήδη 50% σαν φοιτητής. Μπορώ να το χρησιμοποιήσω και στην ουσία τελικά να πληρώσω μόνο το 25% του εισιτηρίου?

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης,

δεν ισχύουν για τα offer εισιτήρια των 20€:

Δλδ (ακόμα και αν βρεις 20 μέρες πιο πριν, όπως είναι το μέγιστο χρονικό σημείο πριν το ταξίδι) δεν μπορείς να ταξιδέψεις εσύ και φίλος/-η σου σε 1 δρομολόγιο της BSF με 20€ και οι δυο.

Πρέπει να είναι "κανονικά" και τα 2 εισιτήρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αυτός ο αριθμός 6906397434 εμφανίζεται σε μήνυμα με όνομα αποστολέα DIAFIMHSH και σε προτρέπει να στείλεις την λέξη στοπ με sms για να μην συνέχίσεις να λαμβάνεις μηνύματα από αυτή την υπηρεσία αλλά το μήνυμα δεν πάει ποτέ γιατί ο αριθμός πιθανότατα δεν χρησιμοποιείται. Έχει μήπως κανείς καμιά ιδέα ποιός είναι απο πίσω;Στο μήνυμα εμφανίζεται επίσης ο αριθμός 9099000468. Πως μπορω να μαθω χωρις εισαγγελικη εντολη ποιος κρυβεται πισω απο αυτα τα μηνυματα γιατι δυστιχως ο εισαγγελεας μου ειπε οτι δεν μπορω με δικη του εντολη να το μαθω αυτο γιατι δνε απειλειται η ζωη μου απο αυτα τα μηνυματα και σε αυτο νομιζω εχει δικιο.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και τι θα κάνεις; Θα πάρεις 5 άσβερκους και θα πας να τον κάνεις μπλε μαρέ;

Πάρε ένα τηλ τη voda να σου μπλοκάρουν τα sms από αυτόν τον αριθμό και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν φαινεται αριθμος φαινεται μονο το ονομα diafimish ως αποστολεας αν λοιπον μαθω ποιος ειναι θα τον καταγγειλω στην διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος και θα εχει τις συνεπειες του νομου. απο εκει και περα τωρα η vodafone δεν μπορει να βαλει καμια φραγη επειδη ως αποστολεας δεν εμφανιζεται αριθμνος αλλα αυτο τονομα που σου ειπα και πριν.
Link to comment
Share on other sites

διάβασε λίγο εδώ: http://www.dpa.gr/portal/page?_pageid=33,24209&_dad=portal&_schema=PORTAL

έχει και τη δυνατότητα καταγγελιών.

 

(ο αριθμός 6906397434 λογικά έχει απλή χρέωση, αφού είναι ελληνικό νούμερο. αν παρεις τηλεφωνο λεει οτι δεν υπάρχει ή δεν είναι διαθέσιμος.το 9099000468 δεν ειναι απλής χρέωσης, μην δοκιμάσεις να πάρεις ή να στείλεις μήνυμα. )

 

η πιο απλή λύση πάντως είναι να μπλοκάρεις τον αποστολέα από το κινητό σου (τα περισσότερα smartphones εχουν αυτη τη δυνατότητα)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Έχω Vodafone Red συμβόλαιο και έχω και ένα άλλο νούμερο φοιτητικό CU στο όνομά μου και τα δύο. Γίνεται λέτε με κάποιο τρόπο να κρατήσω το νούμερο που έχω τώρα στο Red και να το βάλω στο φοιτητικό πακέτο; Ώστε να κόψω τελείως το συμβόλαιο κάνοντάς το φοιτητικό;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...