Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα αν διακοπεί το πρόγραμμα τόσες προσφορές όπως και το 1330 τι θα γίνουν?

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Για σοβαρευτείτε λιγάκι! Τι λακαμίες γράφει ο καθένας χωρίς να σκέφτεται!

Οι κάρτες που παραλαμβάνει ο κάθε εγγεγραμμένος έχουν ημερομηνία λήξεως ταυτόχρονη με την λήξη των πρώτων πόντων που αρχίζει να μαζεύει ο κάθε κάτοχος, δηλαδή 31 Δεκεμβρίου του μεθεπόμενου έτους.

Επίσης υπάρχει ανακοινωμένη ημερομηνία λήξης για την προσφορά επιπλέον χρόνου ομιλίας με κάθε κάρτα ανανέωσης για τους εγγεγραμμένους στο PointMania και αυτή είναι η 31/08/05, αλλά δεν ξέρουμε αν θα πάρει ξανά παράταση.

 

Tο πρόγραμμα Vodafone PointMania δεν έχει ανακοινωμένη ημερομηνία λήξεως και φυσικά...

 

Αν κάποιος έχει την πληροφορία πως η Vodafone θα προβεί σε διακοπή του προγράμματος PointMania, ας ενημερώσει με στοιχεία την κοινότητα του myphone και ο καθένας ας κρίνει αν θέλει να εξαργυρώσει τους πόντους του για να μην τους χάσει αν διακοπεί απότομα το PointMania.

Αλλά νομίζω πως κάποιοι δημιουργούν λανθασμένες εντυπώσεις με τα posts τους. Και προσωπικά δεν νομίζω πως η Vodafone θα κόψει το PointMania.

 

Den nomizw oti kapoios eipe oti EXEI THN PLHROFORIA oti 8a diakopei to pointmania. O ka8enas leei tin gnwmh toy.

 

Prosopika pistevw oti kapote 8a to kopsei.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Den nomizw oti kapoios eipe oti EXEI THN PLHROFORIA oti 8a diakopei to pointmania. O ka8enas leei tin gnwmh toy.

 

Prosopika pistevw oti kapote 8a to kopsei.

Ξεκινάς ένα topic λέγοντας πως θα διακοπεί το PointMania και απλά σου διαφεύγει η ακριβής ημερομηνία, μετά αναρωτιέσαι τι θα απογίνουν τα προσωπικά δεδομένα (τα οποία σημειωτέον δεν είναι "ευαίσθητα") και με κάνεις να απορρώ τι ακριβώς θέλεις να συζητήσουμε σε αυτό το καινούριο topic:

α) Για τις προσφορές του PointMania

β) Για την χρήση των στοιχείων μας από την Vodafone

γ) Να εκτιμίσουμε χρονικά το πότε (και αν) θα διακοπεί από την Vodafone ώστε να προλάβουμε να εξαργυρώσουμε τους πόντους και να μην τους χάσουμε

ή κάτι άλλο;

 

Παρεπιπτόντως νομίζω πως η προσφορά επιπλέον χρόνου ομιλίας σε κάθε ανανέωση για τα εγγεγραμμένα μέλη δεν θα πάρει άλλη παράταση (ελπίζω να κάνω λάθος) καθώς η Vodafone αφαίρεσε από την αρχική σελίδα του site της την σχετική παραπομπή. Στο παρελθόν το κρατούσε στην πρώτη σελίδα μέχρι που ανακοίνωνε καινούρια ημερομηνία για την λήξη της προσφοράς.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάς ένα topic λέγοντας πως θα διακοπεί το PointMania και απλά σου διαφεύγει η ακριβής ημερομηνία, μετά αναρωτιέσαι τι θα απογίνουν τα προσωπικά δεδομένα (τα οποία σημειωτέον δεν είναι "ευαίσθητα") και με κάνεις να απορρώ τι ακριβώς θέλεις να συζητήσουμε σε αυτό το καινούριο topic:

α) Για τις προσφορές του PointMania

β) Για την χρήση των στοιχείων μας από την Vodafone

γ) Να εκτιμίσουμε χρονικά το πότε (και αν) θα διακοπεί από την Vodafone ώστε να προλάβουμε να εξαργυρώσουμε τους πόντους και να μην τους χάσουμε

ή κάτι άλλο;

 

Παρεπιπτόντως νομίζω πως η προσφορά επιπλέον χρόνου ομιλίας σε κάθε ανανέωση για τα εγγεγραμμένα μέλη δεν θα πάρει άλλη παράταση (ελπίζω να κάνω λάθος) καθώς η Vodafone αφαίρεσε από την αρχική σελίδα του site της την σχετική παραπομπή. Στο παρελθόν το κρατούσε στην πρώτη σελίδα μέχρι που ανακοίνωνε καινούρια ημερομηνία για την λήξη της προσφοράς.

 

a) Oxi gia tis prosfores

 

b) nai

 

g) nai

 

Mporeis na to kaneis xwris na kaneis kritikh kai oti eisai o swstos kai den kaneis pote la8h? (giati etsi vlepw egw). An oxi min apantas se afto to topic. De se ipoxrewse kaneis...

 

Epishs merikoi eipan oti exoyn tin ENTYPWSH oti ligei kapote. Kai eipan imerominia. Opws egw eipa "An 8umamai kala"...

 

 

 

Filika!! :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στην βονταφον γινεται γιατι αλλαξε πριν μηνες η πολιτικη που ελεγε οτι για να κανεις ενα καρτοκινητο συμβολαιο θα επρεπε να περασει ενας μηνας (καποτε ηταν 6 ή 12μηνες) και το εκανε αυθυημερον. Π.χ. πας και αγορασεις ενα αλακαρτ τωρα, το ενεργοποιεις και σε 5λεπτα κανεις αιτηση να γινει συμβολαιο. Με την ιδια λογικη ισχυει αυτο που λεει πιο πανω και ειναι εξυπνη ιδεα (ειδικα για αυτους που κανουν μικρους λογαριασμους και δεν δικαιουνται επιδοτηση ή τους δεσμευει για 18μηνες προκειμενου να τους δωσει κανα 70ευρο. Εαν εχεις μεγαλο προγραμμα (240 και ανω) επειδη εαν συνεχισεις σαν συνδρομητης 2ου χρονου θα εχεις εκπτωση ενω εαν το κανεις καρτα->συμβολαιο θα πας σε προγραμμα 1ου ετους και δεν θα εχεις εκπτωση πρεπει να ελεγχεις εαν σε συμφερει οικονομικα αυτο βλεπε τα 55 ευρω που λεει το αλλο το παιδι πιο πανω. Στην ΤΙΜ το κανεις συμβολαιο το καρτοκινητο αμεσως. Στην Κοσμοτε εχω την εντυπωση πως πρεπει να κλεισεις ενα μηνα σαν καρτοκινητο για να σε αφησει να το μετατρεψεις σε συμβολαιο και παλι. Για πιο εγκυρα παρε τηλ την εξυπηρετηση της καθε εταιριας για να σιγουρευτεις υπευθυνα!

Δηλαδή λες ότι στη vodafone δε χρειάζεται να κρατήσεις το καρτοκινητό για ένα μήνα, παρόλο που το έχεις κάνει με φορητότητα από άλλη εταιρία;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με ενοχλεί όταν κάποιος ανοίγει καινούριο θέμα χωρίς "Θέμα", μόνο και μόνο για να είναι αυτός ο δημιουργός του θέματος. Αφού δεν ήθελες να εξειδικευτούμε πάνω σε κάτι πολύ συγκεκριμένο, τότε γιατί δεν συνέχιζες κάνοντας την ερώτησή σου στο προϋπάρχον topic Vodafone PointMania.

 

Δεν είπα πως είμαι αλάνθαστος αλλά καλλύτερα να είναι μαζεμένα όλα τα σχετικά με το PointMania. Και ο τίτλος που έδωσες δεν είναι και τόσο περιγραφικός κατά την άποψή μου, αν μπορείς διόρθωσέ τον.

 

Αν θες την άποψή μου, κάποιος moderator θα έπρεπε να ενώσει τα δύο topics.

 

Και αν διαβάσεις τα posts μου θα διαπιστώσεις ότι μέχρι σήμερα προσπαθώ να μην είμαι ερειστικός με κανέναν.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Αν θες την άποψή μου, κάποιος moderator θα έπρεπε να ενώσει τα δύο topics.
Δεν έχει νόημα όμως. Έχουν γραφτεί μόνο εικασίες και εκτιμήσεις για το αν και πότε λήγει το Pointmania. Γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο, το topic κλειδώνεται και αν έχετε να γράψετε κάτι για αυτό το θέμα μπορείτε να το κάνετε στο topic που υπάρχει γι'αυτό τον λόγο. Αν γνωρίζετε κάτι δηλαδή όχι κάτι που πιστεύετε ότι μπορεί να γίνει κάποτε.
Link to comment
Share on other sites

Yup. Gia pio sigoura kalese tous na exeis episimi apantisi.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Συνοπτικά είναι μια τεχνολογία που κάνει αυτόματη προώθηση των email σου στο κινητό σου.

Για περισσότερες πληροφορίες: www.google.com.gr-->blackberry, en.wikipedia.org/wiki/BlackBerry ή στο blackberry.com!

 

Δεν είναι τόσο δύσκολο να βρεις αυτό που ψάχνεις! Όπως βλέπεις δεν υπάρχουν και πολλοί χρήστες πρόθυμοι να απαντούν σε τέτοιες ερωτήσεις...

 

Diladi ti diafora exei apo to na blepeis ta email soy me ton pop3 email client poy iparxei sto kinito?

http://www.lordoftherings.net/media/aim_icons/lotr_aim_aragorn.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε; Έπεσε πείναι και κανείς δε πατάει Goody's; :p Το αντίστοιχο της ΤΙΜ θέμα είχε γεμίσει με κωδικούς. Όχι ότι ενδιαφέρομαι, συνδρομητής με συμβόλαιο είμαι, αλλά κρίμα, όποιος δεν τις χρειάζεται τις κάρτες ας γράφει τον κωδικό. :)
Link to comment
Share on other sites

ασε φιλε μου τα ιδια κι εγω κανω κατι λογαριασμους αστα να πανε και η επιδοτηση μου ηταν μονο 110 ευρω,τι να κανουμε ετσι ειναι η ζωη,παντως η tim εχει πολυ καλυτερη επιδοτηση γιατι εχει η μανα μου και ξερω,αλλα δεν θελω να αλλαξω εταιρεια.

Εμένα πάντως η επιδότηση μου είναι αρκετά παραπάνω. Γύρω στα 210€ και οι λογαριασμοί μου το τελευταίο χρόνο ήταν από 60-130€.

Μου έρχεται πιο φτηνά να κάνω ανανέωση παρά καινουργια σύνδεση στο vodafone 240 που είμαι. Δεν ξερω αν πάιζει ρόλο αλλά είμαι 5 χρόνια συνεχώς συνδρομιτής vodafone (και συνολικά 8 χρονια).

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα θα ήθελα την βοήθεια σας:έχω το se z800i και δεν μπορώ να έχω πρόσβαση στο vodafone live και στην υπηρεσία live tv..πήρα τηλ. στην vodafoen και μου είπαν ότι δεν μπορώ να έχω πρόσβαση επειδή η συσκευή μου δεν είναι vodafone live!!!(μα τους λέω είναι ίδιο με το v800 γιατι δεν μπορώ σε αυτό??)και μου λένε οτι αργότερα μπορει να αναγνωριστει η συσκευή μου σαν vodafone live όπως εγινε και με το κανονικο t610 kai to k700i..Ισχύει κάτι τέτοιο??μέχρι πότε πρέπει να περιμένω??α και επίσης μου στείλαν κάποιες ρυθμισεις μπαινει κάτι σαν το vodafone lib=ve αλλα με πολύ λίγες ενότητες και όχι κόκκινο μενού αλλα κάτι μπλέ γραμμές

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SIE-M75/05 UP.Browser/7.0.2.2.d.3(GUI) MMP/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

etsi einai me to vlive!

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει καποιος παλια καρτα σιμ της panafon,γινετε vodafone GR οποτε συνδεετε με GPRS το ιδιο συμβαινει και με ΤΙΜ απο telestet

 

Τα νεα σιμακια της Vodafone χωρανε 200 ονοματα και 35 μηνυματα αλλα ειναι τα πιο γρηγορα που υπαρχουν,μεχρι στιγμης μονο η ΤΙΜ εχει σιμακια μεγαλυτερης χωρητικοτητας 250 ονοματα και 40 μηνυματα(powersim 128k)

Link to comment
Share on other sites

ego pali agorasa me 40 euro to motorola v1050 me kanoniki timi 276 euro.diladi 236 euro epidotisi gia 3g siskeui enanti 120 peripou pou edine gia ta alla kinita.ena allo 3g pali apo 406 to edine 160!!!!i cosmote apo oti gnorizo den exei kati antistoixo!!!
Link to comment
Share on other sites

...αν ακούει κάποιος Διαχειριστής...καλό είναι να διορθωθεί το ορθογραφικό σφάλμα του τίτλου...σε Μήνυση...(βγάζει μάτι...).

 

Είναι πιο σημαντικό από το περιεχόμενο.

 

thx

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

ego pali agorasa me 40 euro to motorola v1050 me kanoniki timi 276 euro.diladi 236 euro epidotisi gia 3g siskeui enanti 120 peripou pou edine gia ta alla kinita.ena allo 3g pali apo 406 to edine 160!!!!i cosmote apo oti gnorizo den exei kati antistoixo!!!

Είναι λογικό αυτό γιατί θέλουν να σπρόξουν τα 3g κινητά.

Εγώ μιλούσα για μη vodafone live / 3g συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν γνωριζω οποιος μπορει ας βοηθησει με ρυθμισεις Vodafone Mail για Κ750 και αν μπορω να λαμβανω τα μηνυματα απο Yahoo στο κινητο κατευθειαν.

Ευχαριστω...

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

exei i vodafone provlhma? Edw kai posh wra den mporoun na me paroun (apo alles etairies se vodafone ari8mo) kai ta sms pou stelnw apo vodafone se cosmote ta misa pigainouyn k ta alla oxi...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

exei i vodafone provlhma? Edw kai posh wra den mporoun na me paroun (apo alles etairies se vodafone ari8mo) kai ta sms pou stelnw apo vodafone se cosmote ta misa pigainouyn k ta alla oxi...

 

Ναι, μπορείς να καλέσεις σε vodafone μόνο από άλλο vodafone... επίσης δεν βγαίνουν κλήσεις προς το 13830. Πάντως σε Q που είναι συνδεδεμένο στο δίκτυο της voda βγαίνουν κανονικά οι κλήσεις! Κάλεσα από ΤΙΜ και έναν φίλο που είναι Αθήνα και έχει το ίδιο πρόβλημα, οπότε δεν είναι τοπικό το πρόβλημα...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω προβλημα.Δεν ερχονται μηνυματα,δεν μπορουν να με παρουν τηλεφωνο και δεν λειτουργει το GPRS :mad:
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο και η σελιδα στο Net ειχε προβλημα.
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο και η σελιδα στο Net ειχε προβλημα.

 

To site sto ιντερνετ ακόμα σέρνεται... Πάντως τώρα μόλις που έστειλα sms και mms από ΤΙΜ σε ένα CU πήγαν και τα δύο κανονικά!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Λετε τοσο αποτομα να χρεοκωπησε :lol: :lol: :lol: :lol:
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...