Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

na rwtisw kai egw kati???exw mia karta vodafone me sindesi kai mia cu.mborw na balw kai ta 2 noumera se mia kainourgia karta kai na ta xeirizomai apo ena kinito??ean nai ti prepei na kanw kai poso stoixizei auto???thanx :D

anybody>>???? :(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια μονο με εκβιασμο καταλαβαινουν αυτοι... Οχι φυσικα οτι 8α ειχαν ελλειμα αν εκαναν τις ιδιες προσφορες σε παλιους η νεους συνδρομητες...

 

Εκανα νεα συνδεση στο ιδιο πακετο και φυσικα εχασα 90 euros και φυσικα τα χαμηλοτερα παγια του 2ου χρονου. Eιναι να γελας τελικα.. :alien:

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν την δέχονται για ατοκες αλλά εγώ την εχω από το 2002 και ποτε δεν εχω βάλει χρόνο ομίλιας

Τωρα πια την δεχονται και για ατοκες σε πολλά καταστήματα !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Οι καρτες Goody's SMS, με 20 δωρεαν SMS εχουν κατακλυσει τον κοσμο. Εχουν πεσει στα χερια μου πολλες, τις οποιες δε χρειαστηκα η δε βρηκα κανενα να τις δωσω.

 

Δραττοντας την ευκαιρια αυτη, θα μπορουσε ο καθενας να δημοσιευει κωδικους που του περισσευουν, για τους χρηστες του CU!

 

Ξεκιναω εγω λοιπον:

 

243 459 989 322

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

πριν 3 μέρες έχασα το κινητό μου, υπάρχει η δυνατότητα να ξαναπάρω το ίδιο νούμερο;(είχα CU με δηλωμένα στοιχεία στο Pointmania..)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

πριν 3 μέρες έχασα το κινητό μου, υπάρχει η δυνατότητα να ξαναπάρω το ίδιο νούμερο;(είχα CU με δηλωμένα στοιχεία στο Pointmania..)

gia na eisai sto pointmania einai kataxorimeno opote no problem zhta na soy energopihsoun mian alli sim :!:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

πριν 3 μέρες έχασα το κινητό μου, υπάρχει η δυνατότητα να ξαναπάρω το ίδιο νούμερο;(είχα CU με δηλωμένα στοιχεία στο Pointmania..)

 

Τα στοιχεια που δινεις στο pointmania δεν μπορει η voda να τα χρησιμοποιησει ως στοιχεια συνδρομητη (κατοχου) του καρτοκινητου. Για να παρεις αλλη sim θα πας με την αστυνομικη σου ταυτοτητα θα κανεις πρωτα δηλωση στοιχειων και μετα αντικατασταση. Αν εχει γινει ηδη δηλωση κανονικα απο αλλο προσωπο τοτε η αντικατασταση μπορει να γινει μονο απο αυτο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Κι' ομως, γινεται... Πανε σε ενα Vodafone-shop.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν όταν την είχες πάρει είχες δηλώσει στοιχεία μπορείς να πάρεις τον ιδιο αριθμό. Το έχω κάνει εγώ για το Α la cart του πατερα μου. Αν δεν έχεις δώσει τα στοιχεία σου τότε έχεις προβλημα...
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να ανταλλάζετε τους κωδικούς αν είναι με πμ...

 

Μπα οχι, γιατι ξαφνικα θα γεμισεις με pm, απλα καλο ειναι οποιος ενεργοποιει τον κωδικο να κανει ενα ποστ.Το ιδιο γινεται και στο φορουμ της ΤΙΜ.

Link to comment
Share on other sites

Οπως ξέρετε (πιστεύω) οι περισσότεροι εδώ μέσα, το pointmania λήγει τον Σεπτέβριο (αν θυμάμαι καλά). Μετά έχετε ιδέα τί θα ακολουθήσει; Και με την λήξη της υπηρεσίας τα στοιχεία των συνδρομητών θα σβηστούν; Τί πιστεύεται οτι είναι σωστό;

 

Ακούω τις γνώμες σας...

 

:D ;)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ... Δεν νομίζω να λήγει τον Σεπτέμβριο το pointmania.

 

Υπάρχει άλλωστε η "Καλοκαιρινή προσφορά των καρτοκινητών Vodafone a la Carte & Vodafone CU" (επιστροφής χρημάτων) η οποία λήγει τέλη Νοέμβρη.

:elephant:
Link to comment
Share on other sites

δεν ληγει το ποιντμανια απλα ισως να λειξει το bonus του 1, 2.2 ,4 euro...και αυτο χλωμο το βλεπω μιας και εχει ηδη ληξει 2....3....4...φορες απλα παιρνει παραταση...
Link to comment
Share on other sites

Οκ, έκανα λάθος στην ημερομηνία. Οταν λήξη το 2007 τα στοιχεία θα τα κρατήσουν για την πάρτυ τους;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Απ οσο ξερω απο εσωτερικους κυκλους, το Pointmania δεν ειναι υπηρεσια που ληγει.Απλα στελνουν στον καθε πελατη τους μια καρτα με ημερομηνια ληξης οπου πριν ληξει θα πρεπει να παρει τηλ στην Vodafone και να ανανεωσει την συνδρομη του.

Αυτο το κανουν να δουν αν οι πελατες τους συνεχιζουν να ειναι συνδρομητες γιατι ο καθενας αγοραζει ενα καρτοκινητο,επωφελειται τις προσφορες και μετα παραταει το νουμερο και αγοραζει ενα αλλο...

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Απ οσο ξερω απο εσωτερικους κυκλους, το Pointmania δεν ειναι υπηρεσια που ληγει.Απλα στελνουν στον καθε πελατη τους μια καρτα με ημερομηνια ληξης οπου πριν ληξει θα πρεπει να παρει τηλ στην Vodafone και να ανανεωσει την συνδρομη του.

Αυτο το κανουν να δουν αν οι πελατες τους συνεχιζουν να ειναι συνδρομητες γιατι ο καθενας αγοραζει ενα καρτοκινητο,επωφελειται τις προσφορες και μετα παραταει το νουμερο και αγοραζει ενα αλλο...

 

Ναι γιατί δεν ξέρει η εταιρία πόσοι συνδρομητές της είναι ενεργοί ή πόσο καιρό έχει ο καθένας το νούμερο του; :blink: ανα πάσα στιγμή ξέρει πόσοι έχουν πραγματοποιήσει έστω και μία κλήση το τελευταίο τρίμηνο ή απο πότε είσαι συνδρομητής τους. Αν περιμένανε για να μάθουν να τους πάρει ο άλλος τηλέφωνο και να τους το πεί ζήτω που καήκανε :lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/513/5TIM_New_3D_Logo_02.bmp
Link to comment
Share on other sites

το pointmania δεν λήγει ρε παιδιά...απλά υπάρχει ένα χρονικό όριο που ισχύουν οι πόντοι κάθε συνδρομητή...

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Αν όταν την είχες πάρει είχες δηλώσει στοιχεία μπορείς να πάρεις τον ιδιο αριθμό. Το έχω κάνει εγώ για το Α la cart του πατερα μου. Αν δεν έχεις δώσει τα στοιχεία σου τότε έχεις προβλημα...

Mαλλον το αναποδο συμβαινει...

Αν δεν εχεις δηλωσει στοιχεια τα δηλωνεις επι τοπου ειτε εχεις τον κωδικο χρηστη ειτε οχι και παιρνεις την καρτουλα σε 2 εργασιμες...

Αν ομως υπαρχουν δηλωμενα στοιχεια και δεν ειναι στο ονομα σου τοτε ur in a big trouble...

Link to comment
Share on other sites

Οδηγωντας στον παραδρομο της Εθνικης απο Λεπτοκαρυα Πιεριας προς Κατερινη ειδα κοντα στη Λεπτοκαρυα ανα καποια μετρα ταμπελιτσες της βονταφον στα δεξια του δρομου, σταματησα και ειδα οτι ειχαν το λογοτυπο αλλα και τη φιρμα της βονταφον και απο κατω καποια στοιχεια (τεχνικα μαλλον ισως και συντεταγμενες), θυμαμαι ενα νεο στο myphone πριν πολυ καιρο που ελεγε για αυτο. Πρακτικα για εμας τι σημαινει?

με τις οπτικές ίνες η βόδιφον αυξάνει το backfone της για να προσφέρεις περισσότερες δυνατότητες στους συνδρομητές της κυρίως data υπηρεσίες.Επιπλέον οι οπτικές ίνες δεν επηρρεάζονται από τα καιρικά φαινόμενα :w00t: άρα αποφεύγεται το πέσιμο των links σε περίπτωση ακραίων καιρικών φαινομένων.είναι καλή κίνηση για το το δίκτυο και ιδίως για υπηρεσίες 3ης γενιάς.η ΤΙΜ αρκείται στα air links σε αρκετές περιοχές(εκτός από τον οπτικό δακτύλιο στην Αθήνα και κάποιες διασυνδέσεις με μισθωμένες γραμμές) όχι πως είναι κακό αλλά επηρρεάζεται αρκετά από ατμοσφαιρικά φαινόμενα.

UMTS power!:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την μάνα μου που ήταν στο ΤΙΜ 130 και της έδιναν 83€ επιδότηση την πήγα με φορητότητα στο Vodafone A la Carte (ούτως ή άλλως το καλοκαίρι δεν παίρνει πολλά τηλέφωνα, το χειμώνα παίρνει εμένα και τον αδερφό μου) και μετά από ένα μήνα θα το μετατρέψει στο πρόγραμμα 120 και θα πάρει πλήρη επιδότηση (μείον τα 20€ της φορητότητας).

Αν μετά από ένα χρόνο η Βόδαφον μας δίνει πάλι μικρή επιδότηση θα κάνουμε το ίδιο.

λιγο βαρετη και χρονοβορα η διαδικασια αυτη!!!

απο εταιρια σε εταιρια θα πηγαινω το νουμερο μαλλον θα χασω με αυτη τη διαδικασια και οχι θα κερδισω!

εφοσον το νουμερο ειναι καρτοκινητο το βαζω σε μια δευτερη συσκευη προσωρινα να δεχομαι απλα τις κλησεις και χρησιμοποιω το συμβολαιο μου!!πολυ απλα...

μπαλακι ειναι η γραμμη σου?

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα δήλωση στοιχείων, η διαδικασία θα χρειαστεί 3 ημέρες για να ολοκληρωθεί και θα κοστίσει γύρω στα 18 ευρώ..
Link to comment
Share on other sites

ασε φιλε μου τα ιδια κι εγω κανω κατι λογαριασμους αστα να πανε και η επιδοτηση μου ηταν μονο 110 ευρω,τι να κανουμε ετσι ειναι η ζωη,παντως η tim εχει πολυ καλυτερη επιδοτηση γιατι εχει η μανα μου και ξερω,αλλα δεν θελω να αλλαξω εταιρεια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...