Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προχθές έκανα αντικατάσταση κάρτας sim στην cosmote. Μου έδωσε κάρτα 4g ο τύπος αν και δεν έχω κινητό που να το υποστηρίζει. Μέσα σε όλα αυτά που έλεγε είπε πως μόνο η cosmote έχει προς το παρόν το δικαίωμα για 4g. ισχύει κάτι τέτοιο; Μήπως έχει σχέση με το ότι στην Θεσ/νικη δεν βρίσκετε σήμα με την vodafone; στην Αθήνα έχει κανονικά;

 

Ο τύπος σου είπε βλακείες. Τόσο η cosmote όσο και η vodafone έχουν εμπορικά διαθέσιμο 4G, με τη διαφορά ότι η cosmote έχει μεγαλύτερη κάλυψη σε 4G και το έχει διαθέσιμο σε όλους, ενώ η vodafone ακόμα καλύπτει συγκεκριμένες περιοχές και το έχει διαθέσιμο μόνο για όσους έχουν πρόγραμμα data με 20GB/μήνα. Το ότι η sim της cosmote είναι 4G, δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα:)

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Το APN "internet.vodafone.gr" είναι για προγράμματα κινητών. Αν έχεις σύνδεση mobile broadband τότε θες το "internet".
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι είναι, δοκιμασμένο σε άλλο τάμπλετ με υποδοχή SIM (όπως γράφω και στο μήνυμα #12).

 

Το πρόβλημά μου είναι όμως άλλο: δε μπορώ να φτιάξω ΑΡΝ, καθώς δεν εμφανίζεται πουθενά η επιλογή για Αποθήκευση (ούτε στο μενού που ανοίγει πατώντας πάνω δεξιά).

 

Επίσης έχω την υποψία ότι ίσως σώζει τις ρυθμίσεις κάπου αλλού κι όχι στο αρχείο /system/etc/apns-conf.xml. Το λέω αυτό, γιατί μετά από τόσες προσπάθειες, επαναφορές κλπ, οι ιδιότητες του αρχείου εξακολουθούν να γράφουν τελευταία τροποποίηση κάπου μέσα στον περασμένο Αύγουστο. Αυτό θα μπορούσε να εξηγήσει και γιατί δε βλέπει τις ρυθμίσεις που ήδη υπάρχουν μέσα στο XML.

Link to comment
Share on other sites

VERIZON ΚΑΙ AT&T ΕΤΟΙΜΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ

Αμερικανικό ενδιαφέρον για τον όμιλο Vodafone

Αμερικανικό ενδιαφέρον για τον όμιλο Vodafone

 

Μία από τις μεγαλύτερες εξαγορές παγκοσμίως, η οποία έχει και εμμέσως ελληνικό ενδιαφέρον, είναι πολύ πιθανό να βρίσκεται στα σκαριά και αν προχωρήσει θα αλλάξει τις ισορροπίες στην παγκόσμια τηλεπικοινωνιακή αγορά, σηματοδοτώντας την επιστροφή ύστερα από σχεδόν μία δεκαετία των Αμερικανών παρόχων στην Ευρώπη.

 

Ο λόγος για το σενάριο που είδε χθες το φως της δημοσιότητας -μέσω ενός blog των Financial Times- και ανέφερε πως η Verizon και η AT&T, οι δύο μεγαλύτερες αμερικανικές εταιρείες ετοιμάζονται να καταθέσουν προσφορά για την απόκτηση ολόκληρου του ομίλου της Vodafone. Μία εξαγορά, η αξία της οποίας ανέρχεται στα 245 δισ. δολάρια.

 

Το δημοσίευμα του FT Alphaville, το οποίο δεν έχει διαψευστεί, εκτόξευσε τη μετοχή της Vodafone, αλλά βοήθησε σημαντικά και στην άνοδο των διεθνών αγορών.

 

Πάντως, θα πρέπει να επισημανθεί ότι το σχέδιο είναι αρκετά περίπλοκο. Συγκεκριμένα, η Verizon θα είναι αυτή που θα καταθέσει μία προσφορά της τάξεως των 245 πενών για κάθε μετοχή της Vodafone (σ.σ. χθες η τιμή κινείτο σε επίπεδο λίγο κάτω από τις 200 πένες).

 

Σχέδια

Στη συνέχεια, η Verizon θα κρατήσει μόνο το 45% της Vodafone στη Verizon Wireless, τη δεύτερη μεγαλύτερη εταιρεία κινητής των ΗΠΑ, η αξία του οποίου εκτιμάται στα 115 δισ. δολάρια. Οι υπόλοιπες δραστηριότητες της Vodafone, συμπεριλαμβανομένης, φυσικά, και της ελληνικής θυγατρικής θα αποκτηθούν από την AT&T, τον βασικό ανταγωνιστή της Verizon στην αμερικανική αγορά!

 

Το μερίδιο της Vodafone στη Verizon Wireless αποτελούσε θέμα συζητήσης μεταξύ των δύο πλευρών εδώ και αρκετά χρόνια. Η Verizon το θέλει, η Vodafone είναι διατεθειμένη να το δώσει, αλλά το ποσό που θα έδινε η αμερικανική πλευρά δεδομένης και της υψηλής φορολογίας που θα υπήρχε για τους μετόχους του βρετανικού ομίλου ήταν ένα ζήτημα.

 

Γι' αυτό και στο τραπέζι των διαπραγματεύσεων είχε πέσει και το ενδεχόμενο συγχώνευσης μεταξύ των δύο εταιρειών, με ορισμένες πληροφορίες να αναφέρουν ότι το σενάριο δεν προχώρησε λόγω διαφωνιών για τις υψηλόβαθμες θέσεις! Σε περίπτωση που η Verizon καταθέσει προσφορά θα έχει ενδιαφέρον η αντίδραση των μετόχων της Vodafone.

 

Σημειωτέον πως η βρετανική εταιρεία δεν έχει κάποιο μέτοχο με σημαντικό ποσοστό της τάξεως άνω του 10%.

 

Επίσης, αν τελικώς την αποκτήσουν αμερικανικές εταιρείες, θα έχει ως αποτέλεσμα καμία από τις 5 εταιρείες κινητής τηλεφωνίας στη Βρετανία να μην ελέγχεται από τοπικό όμιλο, κάτι που μάλλον δεν θα αρέσει ιδιαίτερα στους Βρετανούς.

 

Επέκταση

Σε κάθε περίπτωση, ένα πολύ ενδιαφέρον στοιχείο του σεναρίου είναι πως οι τηλεπικοινωνιακοί πάροχοι από τις Ηνωμένες Πολιτείες ενδιαφέρονται εκ νέου για επέκταση στο εξωτερικό. Η AT&T είχε πριν από περίπου μία δεκαετία εκτός ΗΠΑ δραστηριότητες, αλλά τελικώς προτίμησε να επικεντρωθεί αποκλειστικά στην εγχώρια αγορά της που παρουσίαζε υψηλούς ρυθμούς ανάπτυξης.

 

Τώρα που οι ρυθμοί επιβραδύνονται και έχει διαθέσιμα στα ταμεία της ετοιμάζεται για την επιστροφή της στην Ευρώπη. Σημειωτέον πως η Vodafone έχει θυγατρικές σε 21 χώρες στην Ευρώπη αλλά και στον υπόλοιπο κόσμο (π.χ. Ινδία και Αυστραλία), όντας ο τηλεπικοινωνιακός πάροχος με την πιο διευρυμένη παρουσία παγκοσμίως.

 

 

Του Δημήτρη Μαλλά

dmallas@pegasus.gr

 

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26522&subid=2&pubid=113020346

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι είναι, δοκιμασμένο σε άλλο τάμπλετ με υποδοχή SIM (όπως γράφω και στο μήνυμα #12).

 

Το πρόβλημά μου είναι όμως άλλο: δε μπορώ να φτιάξω ΑΡΝ, καθώς δεν εμφανίζεται πουθενά η επιλογή για Αποθήκευση (ούτε στο μενού που ανοίγει πατώντας πάνω δεξιά).

 

Επίσης έχω την υποψία ότι ίσως σώζει τις ρυθμίσεις κάπου αλλού κι όχι στο αρχείο /system/etc/apns-conf.xml. Το λέω αυτό, γιατί μετά από τόσες προσπάθειες, επαναφορές κλπ, οι ιδιότητες του αρχείου εξακολουθούν να γράφουν τελευταία τροποποίηση κάπου μέσα στον περασμένο Αύγουστο. Αυτό θα μπορούσε να εξηγήσει και γιατί δε βλέπει τις ρυθμίσεις που ήδη υπάρχουν μέσα στο XML.

 

Αποκλείεται να το σώζει στο /system. Το /system είναι mounted RO. Ψάξε κάτι σχετικό στο partition userdata.

Link to comment
Share on other sites

Είναι άραγε κάποιο συγκεκριμένο αρχείο ή κάποια καταχώρηση αλά Windows registry; Και πως μπορώ να κάνω αναζήτηση αρχείου με κριτήριο πχ ημερομηνία τροποποίησης; (σόρυ αν κάνω χαζές ερωτήσεις, αλλά από Android είμαι ακόμα άσχετος)

 

Ίσως θα μπορούσα να κάνω μια δοκιμαστική δημιουργία ΑΡΝ στο τάμπλετ του φίλου μου που παίρνει SIM, και να δω τι αλλάζει...

Link to comment
Share on other sites

Μην μπλέκεις άλλο. Κατέβασε πρόγραμμα που σου αλλάζει το APN από το market. Με μια γρήγορη αναζήτηση βρήκα το APN Manager Pro και το Tweakker APN
Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη Παρασκευή 29 Μαρτίου έκανα σε κατάστημα Plaisio σύνδεση Vodafone Για το Εξοχικο, διαβάζοντας στο site της Vodafone περί "άμεσης ενεργοποίησης, χωρίς πάγιο ΟΤΕ κλπ.κλπ.

Δυστηχώς η κατάσταση τους είναι τραγική, αφού από την προηγούμενη Παρασκευή μέχρι και αυτή τη στιγμή η γραμμή του σταθερού δεν λειτουργεί (βγαίνει μόνο ο τηλεφωνητής). Εχω κάνει αρκετά τηλέφωνα στο cc από την Δευτέρα και όλο προωθούν το ζήτημα στο τεχνικό τμήμα, το οποίο δεν μπορεί αυτή τη στιγμή να μου εξηγήσει για τι συμβαίνει αυτό το πρόβλημα (σύμφωνα με τα όσα μου είπε ο υπάλληλος της εξυπηρέτησης).

Να σημειώσω ότι ο αριθμός του σταθεερού δεν είναι απο φορητότητα αλλά αριθμός που μου έδωσε η Vodafone.

Αν κάποιος από εσάς έχει η είχε χρησιμοπιήσει το συγκεκριμμένο προγραμμα, παρακαλώ να μου πεί τις εντυπώσεις του, διότι βαρέθηκα να περιμένω και να περιμένω.

 

Αυτά ούτε επί Τομπρα στον ΟΤΕ δεν γινόνταν όταν έκανες αίτηση για νέα σύνδεση.

 

EDIT: Σήμερα εκδόθηκε και ο πρώτος λογαριασμός...αυτό και αν είναι tragic.

TRAGIC TRAGIC TRAGIC

Edited by sigmamee
Link to comment
Share on other sites

είχα παλιά τέτοια σύνδεση, όταν την είχαν πρωτοβγάλει, εφόσον λειτουργεί τηλεφωνητής τότε είσαι ενεργοποιημένος, δηλαδή ο γεωγραφικός αριθμός δεσμεύτηκε και λειτουργεί (αλλιώς θα σου έβγαζε οτι δεν υπάρχει ή δεν χρησιμοποιείται). Επίσης εφόσον πήρες γεωγραφικό αριθμό νομίζω δεν ισχύει η άμσεη σύνδεση αλλά 5-6 εργάσιμες, δες τους όρους, άμεση λένε μόνο άμα πάρεις δικό τους νούμερο (που το έχουν ήδη και δεν χρειάζεται να το ψάξουν και μάλλον να το αγοράσουν).

Βασικά δεν μας είπες αν μπορείς να κάνεις κλήση, δοκίμασε και πες τι σου λέει. Επίσης δοκίμασε και με ένα κινητό, βάλε την κάρτα σε αυτό και τοποθετώντας το σε διαφορετικά σημεία του σπιτιού, δοκίμαζε να δεις αν δέχεται κλήση.... συνήθως υπάρχει πρόβλημα με τον προσδιορισμό του home zone σου (π.χ. είσαι logged σε κελί που δεν αντιστοιχεί στη ζώνη που σου έχουν προσδιορίσει και για αυτό φαίνεσαι "εκτος ζώνης" και παει στον τηλεφωνητή).

Για να καταλάβεις εγώ είχα την ιδιαιτερότητα εκεί που έμενα να μην υπάρχει χωρητικότητα, οπότε συχνά και χωρίς κάποια προειδοποίηση με πέταγε σε κελί που λόγω απόστασης δεν ήταν μέσα στη ζώνη μου, και καλά όταν πήγαινα να πάρω μου έλεγε "κλήση εκτός ζώνης" και το καταλάβαινα, όταν όμως με έπαιρναν έβγαινε τηλεφωνητής χωρίς να έχω καταλάβει τίποτα.... πρέπει να τους πήρε τουλάχιστον 2-3 βδομάδες να το επιβεβαιβεώσουν και να το λύσουν....

 

Κάνε τις δοκιμές εξερχόμενης και εισερχόμενης σε διαφορετικά σημεία και πες.... αλήθεια τι εξοπλισμό δίνουν τώρα; Εγώ είχα πάρει ένα κουτάκι ericsson με εξωτερική κεραία και πιθανόν παρέπιανε καλά, όπως μου είπε μεταξύ αστείου και σοβαρού ένας τεχνικός.....

Link to comment
Share on other sites

είχα παλιά τέτοια σύνδεση, όταν την είχαν πρωτοβγάλει, εφόσον λειτουργεί τηλεφωνητής τότε είσαι ενεργοποιημένος, δηλαδή ο γεωγραφικός αριθμός δεσμεύτηκε και λειτουργεί (αλλιώς θα σου έβγαζε οτι δεν υπάρχει ή δεν χρησιμοποιείται). Επίσης εφόσον πήρες γεωγραφικό αριθμό νομίζω δεν ισχύει η άμσεη σύνδεση αλλά 5-6 εργάσιμες, δες τους όρους, άμεση λένε μόνο άμα πάρεις δικό τους νούμερο (που το έχουν ήδη και δεν χρειάζεται να το ψάξουν και μάλλον να το αγοράσουν).

Βασικά δεν μας είπες αν μπορείς να κάνεις κλήση, δοκίμασε και πες τι σου λέει. Επίσης δοκίμασε και με ένα κινητό, βάλε την κάρτα σε αυτό και τοποθετώντας το σε διαφορετικά σημεία του σπιτιού, δοκίμαζε να δεις αν δέχεται κλήση.... συνήθως υπάρχει πρόβλημα με τον προσδιορισμό του home zone σου (π.χ. είσαι logged σε κελί που δεν αντιστοιχεί στη ζώνη που σου έχουν προσδιορίσει και για αυτό φαίνεσαι "εκτος ζώνης" και παει στον τηλεφωνητή).

Για να καταλάβεις εγώ είχα την ιδιαιτερότητα εκεί που έμενα να μην υπάρχει χωρητικότητα, οπότε συχνά και χωρίς κάποια προειδοποίηση με πέταγε σε κελί που λόγω απόστασης δεν ήταν μέσα στη ζώνη μου, και καλά όταν πήγαινα να πάρω μου έλεγε "κλήση εκτός ζώνης" και το καταλάβαινα, όταν όμως με έπαιρναν έβγαινε τηλεφωνητής χωρίς να έχω καταλάβει τίποτα.... πρέπει να τους πήρε τουλάχιστον 2-3 βδομάδες να το επιβεβαιβεώσουν και να το λύσουν....

 

Κάνε τις δοκιμές εξερχόμενης και εισερχόμενης σε διαφορετικά σημεία και πες.... αλήθεια τι εξοπλισμό δίνουν τώρα; Εγώ είχα πάρει ένα κουτάκι ericsson με εξωτερική κεραία και πιθανόν παρέπιανε καλά, όπως μου είπε μεταξύ αστείου και σοβαρού ένας τεχνικός.....

 

Εξοπλισμό δεν πήρα το χρησιμοποιώ σε κινητό. Εξερχόμενες μπορώ να κάνω κανονικά. Το θέμα και εκεί όμως είναι ότι όταν είμαι εκτός ζώνης δεν ακούω το μηνυμα "Για κλήση εκτός ζώνης". Επιπλέον το έχω δοκιμάσει σε όλα τα κινητά που έχω και εξακολουθεί να έχει το ίδιο πρόβλημα. Γεωγραφικό αριθμό μου έδωσαν αυτοί. Τέλος πάντον ας με ενημέρωναν ότι θα χρεαιστεί αρκετός καιρός μέχρι να λειτουργεί κανονικά και όπως πρέπει. Καταλαβαίνεις ότι τον αριθμό τον έδωσα άμεσα για να με καλούν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

είχα κάνει ένα καρτοπρόγραμμα στην Vodafone πριν απο ένα χρόνο το οποίο και πληρωνόταν κανονικά. Τον Σεπτέμβριο μου έγινε φραγή λόγω ληξιπρόθεσμων οφειλών 2 μηνών και εισερχόμενων κλήσεων και εξερχόμενων. Συνεπώς και το νούμερο είναι άχρηστο.

Ζήτησα να διακοπεί η γραμμή για να σταματήσουν τα πάγια να μπαίνουν κανονικά χωρίς να έχω όφελος χρήσης τους και μου είπαν οτι αυτό δεν γίνεται παρα μόνο εαν πληρώσω το οποίο εκείνο το διάστημα ήταν αδύνατο. Αυτή την στιγμή συνεχίζουν κανονικά να μπαίνουν πάγια χωρίς να μπορώ να χρησιμοποιήσω τον αριθμό.

 

Φίλος μου είπε ότι μπορώ να κάνω φασαρία και να πληρώσω μόνο οφειλές μέχρι και την ημέρα της γενικής φραγής που έπαψε να λειτουργεί πλέον το τηλέφωνο και απο εκεί και πέρα δεν έχω να πληρώσω τίποτα. Ξέρει κανείς αν ισχύει κάτι τέτοιο; Ή τί μπορώ να κάνω αφού δεν χρησιμοποίησα ποτέ τα πάγια απο Σεπτέμβριο και μετά;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων την όποια απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο ξέρω, όταν μπαίνει φραγή εισερχομένων/εξερχομένων κλήσεων λόγω ληξιπρόθεσμων οφειλών, σταματάνε να έρχονται λογαριασμοί μέχρι να ενεργοποιηθεί ξανά ο αριθμός. :worry:
Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο ξέρω, όταν μπαίνει φραγή εισερχομένων/εξερχομένων κλήσεων λόγω ληξιπρόθεσμων οφειλών, σταματάνε να έρχονται λογαριασμοί μέχρι να ενεργοποιηθεί ξανά ο αριθμός. :worry:

 

Είναι σίγουρο αυτό; Γιατί σε τηλέφωνο μου που έκανα το οφειλόμενο ποσό είχει ανέβει ανάλογα με τα Χ πάγια των μηνών απο Σεπτέμβριο έως τώρα. Και σε ερώτηση μου γιατί ενώ έχει γίνει πλήρη φραγή μου είπαν οτι έτσι γίνεται και τους απάντησα πολύ απλά ότι δεν θα τους τα πληρώσω. Απλά πριν το τραβήξω θέλω να είμαι σίγουρος για το τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, έτσι όπως το είχα καταλάβει εγώ το σύστημα δεν γίνεται να κάνεις κανονικά εξερχόμενες (και μάλιστα εντός ζώνης) και ταυτόχρονα να μην παίρνεις εισερχόμενες.... βάλε κάποιον αν σε πάρει στο κινητό νούμερο που αντιστοιχεί η σύνδεσή σου, αν περάσει προς το κινητό αλλά δεν περνάει προς τον σταθερό γεωγραφικό, τότε κάποια μλκ έχουν κάνει στην ενεργοποίηση του γεωγραφικού...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νόημα να το τραβήξεις, είναι στους όρους χρήσης.

 

Ίσως οι όροι χρήσης να είναι καταχρηστικοί. Κάνε μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοιτάει η voda να πληρώσει πρώτα καμιά ΔΕΗ η να κάνει τα χαρτιά για τη ΔΕΗ γιατί τους κόβουν ρεύματα από σταθμούς χαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, έτσι όπως το είχα καταλάβει εγώ το σύστημα δεν γίνεται να κάνεις κανονικά εξερχόμενες (και μάλιστα εντός ζώνης) και ταυτόχρονα να μην παίρνεις εισερχόμενες.... βάλε κάποιον αν σε πάρει στο κινητό νούμερο που αντιστοιχεί η σύνδεσή σου, αν περάσει προς το κινητό αλλά δεν περνάει προς τον σταθερό γεωγραφικό, τότε κάποια μλκ έχουν κάνει στην ενεργοποίηση του γεωγραφικού...

 

Καλα εσυ τι να μου πεις οταν η ιδια η Vodafone δεν ξερει να μου πει κατι. Με αποφευγει οπως ο διαολος το λιβανι. Καταγραφηκε το αιτημα αλλα κανεις εδω και δεκα μερες δεν μου απανταει ΠΟΙΟ ειναι το προβλημα και ΠΟΤΕ θα λυθει.

Ισως ειμαι ο μναδικος πελατης του Vodafone Για το εξοχικο?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και για τα δύο, το Store μου λέει "Δεν είναι συμβατό με τη συσκευή σας" (ενώ γενικά δεν έχω πρόβλημα με την υποστήριξη).

Υπάρχει κανένα άλλο; Κατέβασα πολλά (σχετικά με ΑΡΝ) που είναι συμβατά, αλλά κανένα δεν κάνει Edit ή Δημιουργία APN...

 

Ακριβώς την ίδια συμπεριφορά έχει κι ένα Ployer Momo12 που δοκίμασα, δηλαδή ζητάει PIN με το ένα φλασάκι αλλά όχι το άλλο, δε μπορώ ν'αποθηκεύσω ΑΡΝ και το Store μου λέει "Δεν είναι συμβατό με τη συσκευή σας" για τα utilities.

Link to comment
Share on other sites

web.session ειναι το apn για καρτοιντερνετ. Για συμβολαιο πρεπει να δουλευει το internet ή χωρις τιποτα. Κανε δοκιμες. Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν εχει σχεση με τις ρυθμισεις για τα smartphones. Επισης μπορεις να χρησιμοποιησεις την sim και στο κινητο σου χωρις τη δυνατοτητα κλησεων, βαζοντας το σωστο apn. Edited by Dimitris_Sg
Link to comment
Share on other sites

Τις σωστές ρυθμίσεις τις έχω βρει με πειραματισμό (και με τη βοήθεια ενός τάμπλετ που έχει υποδοχή SIM) και είναι αυτές που έγραψα νωρίτερα, δηλαδή:

Όνομα: Vodafone Internet

APN: internet

MCC: 202

MNC: 05

Τύπος APN: Internet

Δεν ξέρω αν είναι οι βέλτιστες, αλλά πάντως δουλεύουν.

 

Το πρόβλημά μου όμως εμένα είναι διαφορετικό: με κανένα συνδυασμό αυτής της SIM, με τα δύο στικ και τα δύο τάμπλετ*, δε μπορώ να αποθηκεύσω APN.

 

* S2 και Μomo12 -όχι και πολύ διαφορετικά, αφού και τα δύο RK3066 και Android 4.1.1 έχουν

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

 

έχω 1500 sms δωρεάν με το πάγιό μου. (RED1).

 

Θέλω να ρωτήσω αν τα στείλω μέσω internet (κάνοντας login, στο my account) και στείλω πχ 100 θα αφαιρεθούν από τα 1500 ή θα τα χρεωθώ έξτρα?

 

 

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται στέλνοντας websms από το my account να αλλάξω το νούμερο που θα φαίνεται στον παραλήπτη?

 

Είτε με άλλο νούμερο (που θα έχει γίνει verify) είτε με όνομα???

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν αν ο συναγερμός σου υποστήριζε και σύνδεση με σταθερή τηλεφωνία να έκανες την σύνδεση και σε περίπτωση διακοπής και έκανε fall - back σε GSM αλλά και όταν κοβόταν η επικοινωνία με σταθερή τηλεφωνία να εενημέρωνε με SMS.
www.dmsystems.gr Συστηματα συναγερμου - CCTV - Πυρανιχνευση
Link to comment
Share on other sites

η φραγη οταν μπαινει δεν σταματαει την εκδοση τον λογαριασμων, μετα τους 6 ληξιπροθεσμους σταματει και παει δικαστηκα
Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...