Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Patch Νοεμβρίου έχει και η beta 2 (Τουλάχιστον χθες που το είδα σε σκρινσοτ στο xda)

 

Σωστός !

Τώρα το είδα και εγώ , άρα δεν υπάρχει πρόβλημα σε rollback αν χρειαστεί .

Ευχαριστώ φίλε !

 

Το κόλλημα που είχα για το αν γίνεται , είναι γιατί έβλεπα στα στοιχεία του kernel οτι είναι 27 Νοε και όχι 1 Νοε ,αλλά καμία σχέση , δώστε άκυρο ...

 

edit. (τώρα το είδα) ευχαριστώ και εσένα bromonano2.

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ καλό μήνα. Καμία gcam της προκοπής για s9 plus να δουλεύει κ μποκε με το φλας όπως στο s8 plus υπάρχει ρε παιδιά; πολύ το καθυστέρησαν με το δικό μας...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλο μηνα . Μετα την αναβαθμιση στην beta 3 το τηλ νομιζω οτι εγινε πολυ καλυτερο καμια σχεση φυσικα με nougat .....προχωρηστε αφοβα ιδιως το dark mode τα σπαει ......
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλο μηνα . Μετα την αναβαθμιση στην beta 3 το τηλ νομιζω οτι εγινε πολυ καλυτερο καμια σχεση φυσικα με nougat .....προχωρηστε αφοβα ιδιως το dark mode τα σπαει ......

 

Στην pie beta 3 , τα samsung themes έχουν ανοίξει ; δηλ. μπορείς να κατεβάσεις διάφορα θέματα, wallpapers, εικονίδια ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλο μηνα . Μετα την αναβαθμιση στην beta 3 το τηλ νομιζω οτι εγινε πολυ καλυτερο καμια σχεση φυσικα με nougat .....προχωρηστε αφοβα ιδιως το dark mode τα σπαει ......

 

Ποια beta 3 ;

Ποια nougat ;

Στο σωστό forum γράφεις;

 

ΥΓ. Dark mode έχει απ την beta 1 :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις πέρασα τη beta 2 υπάρχει και 3;;;;;;;

 

Που θα τη βρω;;;;

Είχα ήδη περασμένη τη 1. Μετά από πέρασμα χρειάζεται επαναφορά κάθε φορά;

 

Στη beta 2 δεν μου βγάζει clear all στις εφαρμογές που τρέχουν background. Ίσως είναι bug ελέγξτε το σας παρακαλώ. Από βελτίωση τώρα διορθώθηκε το bug μετά από ενεργοποίηση της συσκευής να κολλάνε τα gestures ειδικά το home

Edited by mtogias
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις πέρασα τη beta 2 υπάρχει και 3;;;;;;;

 

Που θα τη βρω;;;;

Είχα ήδη περασμένη τη 1. Μετά από πέρασμα χρειάζεται επαναφορά κάθε φορά;

 

Στη beta 2 δεν μου βγάζει clear all στις εφαρμογές που τρέχουν background. Ίσως είναι bug ελέγξτε το σας παρακαλώ. Από βελτίωση τώρα διορθώθηκε το bug μετά από ενεργοποίηση της συσκευής να κολλάνε τα gestures ειδικά το home

 

Όχι, δεν υπάρχει 3, απλά δεν ξέρει τι γράφει.

Μπες xda και διάβασε για απορίες.

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9/how-to/s9-s9-pie-alpha-beta-sm-g960f-sm-g965f-t3867627/page83

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει 3, απλά δεν ξέρει τι γράφει.

Μπες xda και διάβασε για απορίες.

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9/how-to/s9-s9-pie-alpha-beta-sm-g960f-sm-g965f-t3867627/page83

 

και βεβαια υπαρχει beta 3.. https://mega.nz/#!AC5ngQJD!LzANRpwBpH-HYZCBOWhlmNwNZD9UVHSPx0JHYge0Brw

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό λέγεται hotfix και είναι της beta 2.

ΔΕΝ είναι η beta 3.

 

https://www.sammobile.com/2018/11/29/galaxy-s9-android-pie-beta-hotfix-update

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδευόμαστε από εδώ και πέρα ,

Οreo patch νοε είναι η BRJ6 και μετά έχουμε :

 

Pie Beta 1 (BRJ6 > ZRKA)

 

Beta 2 (ZRKA > ZRKL)

 

Beta 2 Hotfix (ZRKL > ZRKN)

και... τέλος :D

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει πετάξει το ρολόι πάνω χωρίς να έχω βάλει το ξυπνητήρι ενεργό... Λογικά θα θέλει καμία επαναφορά εργοστασιακων αλλά δεν το ψήνω για στήσιμο πάλι..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να μην τρελαθουμε κ λεμε οτι θελουμε η beta 2 που εβγαλε η samsung ειχε καποια θεματα για αυτο κ εβγαλε την 3η που ειναι κ πιο μικρη που εχει κ αλλη καταληξη αν δειτε. Τωρα την λεει οπως θελει ο καθενας αλλος hotfix αλλος beta 3 το θεμα ειναι οτι ειναι το ιδιο πραγμα γιατι μιλαμε για αναβαθμιση . Το θεμα μας τωρα ειναι οτι ελυσε καποια προβληματα που υπηρχαν κ ειμαστε πολυ καλυτερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια beta 3 ;

Ποια nougat ;

Στο σωστό forum γράφεις;

 

ΥΓ. Dark mode έχει απ την beta 1 :p

 

Ενα λαθος καναμε ρε συ απο κεκτημενη ταχυτητα για την oreo ενοουσα οσο για το dark mode δεν ειπα οτι την εβγαλε στην 3η απλα εγω τωρα τις εβαλα κ μου αρεσε .....

Link to comment
Share on other sites

Εγω κ το 2ο αλλα κ το 3ο ή το hotfix τα εγκατεστησα με adb sideload με sd card δεν γινοτανε εβγαζε error .

Κατι που παρατηρησα σε αυτη την εκδοση ειναι οτι οταν πατας για να κανειε μια κληση στον αριθμο καθυστερει παρα πολυ το κανει κ σε αλλους που εχουν την 3η εκδοση;;;

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα με adb μιας κ με sd δε με άφηνε, κ όταν πήγαινε να φλασαρει έγραφε ότι θέλει νεότερο adb! Παρόλο που κατέβαζα νεότερα σε το κατάφερα

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα με adb μιας κ με sd δε με άφηνε, κ όταν πήγαινε να φλασαρει έγραφε ότι θέλει νεότερο adb! Παρόλο που κατέβαζα νεότερα σε το κατάφερα

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό που λένε,

οτι αφού βάλεις την 1η beta πρέπει να κάνεις φορματ στην sd μέσα στο κινητό και μετά να βάλεις την 2η και όμοια και το hot fix, το δοκίμασες και σου έβγαζε πάλι error ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό έκανα κ έβγαζε σφάλμα! Κ μετά δοκίμασα με adb και πάλι δε τα κατάφερα. Έβγαζε Ρόι θέλει 1.0.32 κ πάνω. Κ ότι εκ αν δοκίμασα να κατεβάσω έβγαζε το ίδιο.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ , αν προσπαθείς να το κάνεις με win 10 , θα δοκίμαζα να κάνω πρώτα Disable driver signature enforcement , ξανά εγκατάσταση adb και fastboot ,

ή αλλιώς αν έχεις πρόσβαση σε κανα pc με win 7 :worry:

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος beta tester του one ui να ανεβάσει κανένα screenshot να πάρουμε και εμείς οι υπόλοιποι γεύση από το μέλλον
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο θεμα ειχα, απο beta 1 σε beta 2 δεν μου την περνουσε ουτε με adb ουτε με sd. Τελικα δοκιμασα με μια αλλη sd και την περασε κανονικα, και την beta 2 και την 3.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ να ενεργοποιήσω τις ειδοποιήσεις στην οθονη edge αλλα δεν δουλεύει. Έψαξα λίγο στο ιντερνετ αλλά βλέπω ότι μάλλον υπάρχει κάποιο θέμα? Είτε ανοιχτή είτε κλειστή η οθόνη ποτέ δεν ανάβει η οθόνη edge για ειδοποιήσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ που έχω wind και πήρα το κιν πρόσφατα δεν είχα καθόλου καλό σήμα και τελικά ήταν προβληματική η συσκευή. Μόλις την άλλαξα όλα οκ. Είχα δοκιμάσει ότι βρήκα στο ιντερνετ αλλά τίποτα δεν διόρθωνε το πρόβλημα. Έκανε πολλές διακοπές σε σημείο που δεν με καταλάβαινε ο συνομιλητής και επίσης δεν είχα καλό σήμα σε σημεία που ήξερα ότι θα έπρεπε να έχει. Μιλούσα κανονικά μόνο σε σημεία με πολύ καλό σήμα

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην οθόνη edge αναφέρεσαι η στον φίλο που δεν έχει σήμα?

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας περασει το τελευταιο διαστημα απο ολες τις ναυαρχιδες για τον οποιονδηποτε πιθανο αγοραστη απλα να του πω οτι το S9 plus ειδικα στα χρηματα που ειναι αυτη τη στιγμη ειναι μακραν οτι καλυτερο...Για μενα μεγαλο πλεονεκτημα οτι εχει ακομα πανω την εκδοση 8 οποτε μπορουμε και εχουμε ηχογραφηση κλησεων.

 

Μια ερωτηση εχω ελληνικο και θελω να φλασαρω rom αλλης χωρας για να εχω επιλογη στις κλησεις να αναγνωριζει spam κλησεις,επιλογη που δε μου δινει τωρα.Το τηλεφωνο ειναι απειραχτο,ουτε root ουτε τιποτα.

Υπαρχει καποιος αξιοπιστος οδηγος για το πως θα φλασαρω μια αλλη ευρωπαικη rom?Πριν το κανω πρεπει να του κανω format?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας περασει το τελευταιο διαστημα απο ολες τις ναυαρχιδες για τον οποιονδηποτε πιθανο αγοραστη απλα να του πω οτι το S9 plus ειδικα στα χρηματα που ειναι αυτη τη στιγμη ειναι μακραν οτι καλυτερο...Για μενα μεγαλο πλεονεκτημα οτι εχει ακομα πανω την εκδοση 8 οποτε μπορουμε και εχουμε ηχογραφηση κλησεων.

 

Μια ερωτηση εχω ελληνικο και θελω να φλασαρω rom αλλης χωρας για να εχω επιλογη στις κλησεις να αναγνωριζει spam κλησεις,επιλογη που δε μου δινει τωρα.Το τηλεφωνο ειναι απειραχτο,ουτε root ουτε τιποτα.

Υπαρχει καποιος αξιοπιστος οδηγος για το πως θα φλασαρω μια αλλη ευρωπαικη rom?Πριν το κανω πρεπει να του κανω format?

 

Ευχαριστω

 

Δεν μπορείς.

Ό,τι rom και να περάσεις, θα καταλήξεις με την Ελληνική, εκτός αν έχεις sim άλλης χώρας, πχ Πολωνίας (εκεί υπάρχει η ρυθμιση για το spam πχ)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...