Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα βγει hotfix κ για την 3η έκδοση για το πρόβλημα με το night mode που που στα εικονίδια οι πληροφορίες είναι άσπρες κ ένα θέμα με τον ηχο
Link to comment
Share on other sites

εκανα τη βλακεια κ εδωσα το p20 pro να παρω το s9 plus λογο οθονης και video πιστευοντας απο αυτα που διαβαζα οτι η καμερα θα ειναι χειροτερη αλλα σε νορμαλ επιπεδα.

εχω φαει μεγαλη ξενερα.στις νυχτερινες οπου υπαρχει λαμπα η καποιο φωτεινο σημειο το ξεσκιζει.

κατεβασα iso τερμα αλλα δεν αλλαζει κατι.παραδειγμα αν υπαρχε καποια φωτεινη ταμπελα κ βγαλω φωτογραφια τα καιει ολα κ δεν φαινονται τα γραματα της ταμπελας.ειναι οντως τοσο χαλια στις βραδυνες , κανω κατι λαθος εγω;

αν βαλω gcam διορθωνεται καθολου η κατασταση; :(:(

adok13
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε.και μπηκα εδω να ρωτησω γιατι μπορει η να κανω κατι λαθος η να εχω προβλημα με το κινιτο.

θα ανεβασω και φωτο οταν παω σπιτι να σου εξηγησω ποιο ειναι το προβλημα μου.παραδειγμα εχθες προσπαθουσα να βγαλω μια φωτεινη επιγραφη και τα εκαιγε ολα και δε μπορουσαν να φανουν τα γραμματα. η σε νυχτερινες,οπου υπαρχει λαμπα τα καιει ολα.

εισασται ευχαριστημενοι απο τις νυχτερινες;γιαυτο μπηκα να ρωτησω γιατι και στο αλλο topic με τις φωτογραφιες δεν ειχα δει παραπονα απο τη καμερα.

adok13
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε.και μπηκα εδω να ρωτησω γιατι μπορει η να κανω κατι λαθος η να εχω προβλημα με το κινιτο.

θα ανεβασω και φωτο οταν παω σπιτι να σου εξηγησω ποιο ειναι το προβλημα μου.παραδειγμα εχθες προσπαθουσα να βγαλω μια φωτεινη επιγραφη και τα εκαιγε ολα και δε μπορουσαν να φανουν τα γραμματα. η σε νυχτερινες,οπου υπαρχει λαμπα τα καιει ολα.

εισασται ευχαριστημενοι απο τις νυχτερινες;γιαυτο μπηκα να ρωτησω γιατι και στο αλλο topic με τις φωτογραφιες δεν ειχα δει παραπονα απο τη καμερα.

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις νυχτερινές. Μήπως έχει κάποιο θέμα η συσκευή σου; Με το 1.5 υποτίθεται ότι βγάζεις καλύτερες νυχτερινές από το p20 pro.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καποια μαλα**α εχει γινει.γιαυτο ρωτησα εδω γιατι μου φενεται πολυ περιεργο λογο του οτι στα δειγματα που εχω δει στο topic με τις φωτογραφίες δεν ειχα δει τετοια προβληματα με φωτεινες πηγες.θα κατσω να το ψαξω.

παιδια μου λετε λιγο ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου;

Edited by adok13
adok13
Link to comment
Share on other sites

αυτη που εχει το security patch του νοεμβρη...δεν νομιζω οτι εχει παρει κανεις του δεκεμβρη ακομα
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε.και μπηκα εδω να ρωτησω γιατι μπορει η να κανω κατι λαθος η να εχω προβλημα με το κινιτο.

θα ανεβασω και φωτο οταν παω σπιτι να σου εξηγησω ποιο ειναι το προβλημα μου.παραδειγμα εχθες προσπαθουσα να βγαλω μια φωτεινη επιγραφη και τα εκαιγε ολα και δε μπορουσαν να φανουν τα γραμματα. η σε νυχτερινες,οπου υπαρχει λαμπα τα καιει ολα.

εισασται ευχαριστημενοι απο τις νυχτερινες;γιαυτο μπηκα να ρωτησω γιατι και στο αλλο topic με τις φωτογραφιες δεν ειχα δει παραπονα απο τη καμερα.

 

Δε χρειάζεται να ρίχνεις iso για να μην σου καίει φώτα. Κάνε ένα ταπ πάνω στα φώτα και αν δεν ρίξει, κατέβασε εσύ την έκθεση από την μπάρα που σου βγάζει μετά το ταπ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καθαρισα καλα το φακο κ χαμηλωνω την εκθεση οπως μου ειπες κ το προβλημα μου λυθηκε.τωρα οντως οι βραδυνες του ειναιφοβερες.χαρηκα γιατι σα ποιοτητα συσκςυης μου αρεσει παρα πολυ κ ειχα ξενερωσει.
adok13
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σημείο επαφης και σύγκρισης ανάμεσα στα 2 κινητά.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Ήρθα και εγώ στην ενότητα S9+ μετά από το S7edge .

Μεγάλη διαφορά το ένα από το άλλο.

Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιος που θα σου πει πως το A9 είναι καλύτερο από το S9+...

 

Δεν υπάρχει σημείο επαφης και σύγκρισης ανέφερα στα 2 κινητά.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ουτε καν στις καμερες? (το Α9 που χει quad πχ)

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα στο s9+ καιτο a9 2018 ποιο αξιζει περισσοτερο και γιατι ? :worry:

 

Τα J είναι LOW END κινητά.

Τα Α είναι MIDRANGE κινητά.

Τα S και τα Note είναι flagships

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ουτε καν στις καμερες? (το Α9 που χει quad πχ)

 

Δεν έχει σχέση η ποσότητα με την ποιότητα.

If you know what i mean.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και από εμένα.

Ήρθα και εγώ στην ενότητα S9+ μετά από το S7edge .

Μεγάλη διαφορά το ένα από το άλλο.

 

Λογικό.

Περίμενε να δεις και το One UI σε λίγες εβδομάδες και εκεί θα δεις την πραγματική διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Οι κάμερες είναι πιο πολύ εμπορικό κόλπο παρά ουσία. Παράδειγμα τα πιξελ που κάνουν παπάδες με 1 κάμερα. Πολλές κάμερες δεν σημαίνει απαραίτητα καλύτερη φωτογραφία.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οι κάμερες είναι πιο πολύ εμπορικό κόλπο παρά ουσία. Παράδειγμα τα πιξελ που κάνουν παπάδες με 1 κάμερα. Πολλές κάμερες δεν σημαίνει απαραίτητα καλύτερη φωτογραφία.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Γιατί το S9 τι κάνει;

Κλαίω που νομίζετε μερικοί πως το plus έχει καλύτερη ανάλυση στην κάμερα απ το απλό S9.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά έβγαλα ακριβώς την ίδια φώτο με s9+, s9 και iphone xs της γυναίκας μου.. Το μονο που έχω να πω ότι τα s είναι μακράν καλύτερα

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το S9 τι κάνει;

Κλαίω που νομίζετε μερικοί πως το plus έχει καλύτερη ανάλυση στην κάμερα απ το απλό S9.

 

Δεν είπα ότι νομιζω κάτι τέτοιο έτσι και αλλιώς. Απλώς πήγα στο πιο τρανό παράδειγμα που ακόμα και τώρα παραμένει με μία κάμερα και τρώει σε πολλές περιπτώσεις τα διπλά-τριπλά. Και στην τελική σούμα έρχεται στα ίσα. Η ανάλυση εξάλλου δεν θα προσφέρει απαραίτητα καλύτερη φωτογραφία. Και αυτό κόλπο πάλι για εμπορικους λόγους.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι νομιζω κάτι τέτοιο έτσι και αλλιώς. Απλώς πήγα στο πιο τρανό παράδειγμα που ακόμα και τώρα παραμένει με μία κάμερα και τρώει σε πολλές περιπτώσεις τα διπλά-τριπλά. Και στην τελική σούμα έρχεται στα ίσα. Η ανάλυση εξάλου δεν θα προσφέρει απαραίτητα καλύτερη φωτογραφία. Και αυτό κόλπο πάλι για εμπορικους λόγους.

 

Ναι, απλά το ανέφερα γιατί οι περισσότεροι ξανά λέω, το νομίζουν και καταντάει γελοίο :p

Link to comment
Share on other sites

Όταν ο κόσμος είναι επιφανειακος τότε λογικό είναι να νομίζει ότι αν έχει 3 κάμερες πχ θα είναι καλύτερο. Βέβαια κανείς δεν εξετάζει τι κάνουν οι 3. Πχ αν το S10 βάλει wide, tele, και κανονική τότε θα είναι το τέλειο, δε σημαίνει ότι επειδή έχει 3 είναι marketing..απλά κάθε μία κάνει κάτι άλλο. Ουσιαστικά η βασική παραμένει μια..

Άρα το να κάνουμε σύγκριση με το pixel που έχει μια είναι είτε αστείο αφού μια βασική έχει και το S10 πχ που ανέφερα ( θεωρητικό παράδειγμα) αλλά και ουσιαστικό αφού οι άλλες 2 προσφέρουν κάτι που δεν προσφέρει το pixel.. Επομένως όλα είναι σχετικά. Σίγουρα τα mid δεν έχουν καλύτερη από αντίστοιχη ναυαρχίδα

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...