Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορείς.

Ό,τι rom και να περάσεις, θα καταλήξεις με την Ελληνική, εκτός αν έχεις sim άλλης χώρας, πχ Πολωνίας (εκεί υπάρχει η ρυθμιση για το spam πχ)

Στο note 9 512 που είχα ήταν πορτογαλικό και μου είχε αυτή τη δυνατότητα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα

νεος κατοχος και εγω της ναυαρχιδας οπως την λεμε με την μονη διαφορα οτι ειναι ακομα σφραγισμενη στο κουτι της και θα μεινει εκει μεχρι την αλλαγη του χρονου :confused::confused::confused::confused::confused: μιας και ειναι δωρο απο την συζυγο θελει να με τυραννησει και να μου το δωσει το βραδυ εκεινο οχι τιποτα αλλο εχουμε ακομα 26 μερες ... το πηρε και το εκρυψε κιολας και ξερετε πως ειναι οταν κρυβουν οι γυναικες πραγματα ... ελπιζω μονο να θυμαται που το εχει βαλει το βραδυ αυτο

 

στο θεμα μας τωρα ... εχω ξεκινησει να σας διαβαζω απο την αρχη και περιτο να πω πως σε καποια φαση ειχα μπερδευτει αν εκανα καλη επιλογη (η δευτερη επιλογη ηταν to οικονομικα υποδεεστερο mate 20 lite ) το οποιο ομως νομιζω πως εχει πολυ καλα χαρακτηριστικα ...

 

θα το ρωτησω για να μου φυγει ο καημος .. εκανα καλα που πηγα σε αυτο το απιστευτο κινητο ?

 

προς το παρον ειμαι στην 64 σελιδα και εχω αλλες 200 να ριξω μια ματια λογικα μεχρι το τελους του χρονου θα εχω φτασει ..

ξερω θα μου πειτε γιατι δεν το ανοιξα να το τσεκαρω αλλα λογο ανωτερα βιας ειπα να το παιξω τζοκερ και να ελπιζω να ειναι ενταξει το βραδυ εκεινο που θα το ανοιξω

 

θα πω πως χαιρομαι που μπορω και ειμαι εδω εγω μονο και μονο γιατι μπορω να καταλαβω καποια λιγα πραγματα παραπανω οταν διαβαζω και με βοηθαει .. στην αρχη ειχαμε το θεμα με την μπαταρια οτι δεν εχει καλη αποδοση αλλα αυτο απ οτι καταλαβα εστρωσε ... μετα κατι με την οθονη και το λευκο του ... το κινητο εχει οθοναρα και μετα το p10 lite που εχω αυτη την στιγμη θεωρω πως ειναι μια πολυ καλη αναβαθμιση και πως αν δεν κανω λαθος και διορθωστε με παρακαλω παιρνουε ενα κινητο που θεωρητικα θα το κρατησει καποιος 3 η και παραπανω χρονια .. εκτος και αν το εχει σαν πουκαμισο καποιος :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

ααα και φυσικα υπαρχουν και οι αλλες κατηγοριες με την μπαταρια και τα προστατευτικα και τις θηκες ... αλλο μπερδεμα εκει.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα

νεος κατοχος και εγω της ναυαρχιδας οπως την λεμε με την μονη διαφορα οτι ειναι ακομα σφραγισμενη στο κουτι της και θα μεινει εκει μεχρι την αλλαγη του χρονου :confused::confused::confused::confused::confused: μιας και ειναι δωρο απο την συζυγο θελει να με τυραννησει και να μου το δωσει το βραδυ εκεινο οχι τιποτα αλλο εχουμε ακομα 26 μερες ... το πηρε και το εκρυψε κιολας και ξερετε πως ειναι οταν κρυβουν οι γυναικες πραγματα ... ελπιζω μονο να θυμαται που το εχει βαλει το βραδυ αυτο

 

στο θεμα μας τωρα ... εχω ξεκινησει να σας διαβαζω απο την αρχη και περιτο να πω πως σε καποια φαση ειχα μπερδευτει αν εκανα καλη επιλογη (η δευτερη επιλογη ηταν to οικονομικα υποδεεστερο mate 20 lite ) το οποιο ομως νομιζω πως εχει πολυ καλα χαρακτηριστικα ...

 

θα το ρωτησω για να μου φυγει ο καημος .. εκανα καλα που πηγα σε αυτο το απιστευτο κινητο ?

 

προς το παρον ειμαι στην 64 σελιδα και εχω αλλες 200 να ριξω μια ματια λογικα μεχρι το τελους του χρονου θα εχω φτασει ..

ξερω θα μου πειτε γιατι δεν το ανοιξα να το τσεκαρω αλλα λογο ανωτερα βιας ειπα να το παιξω τζοκερ και να ελπιζω να ειναι ενταξει το βραδυ εκεινο που θα το ανοιξω

 

θα πω πως χαιρομαι που μπορω και ειμαι εδω εγω μονο και μονο γιατι μπορω να καταλαβω καποια λιγα πραγματα παραπανω οταν διαβαζω και με βοηθαει .. στην αρχη ειχαμε το θεμα με την μπαταρια οτι δεν εχει καλη αποδοση αλλα αυτο απ οτι καταλαβα εστρωσε ... μετα κατι με την οθονη και το λευκο του ... το κινητο εχει οθοναρα και μετα το p10 lite που εχω αυτη την στιγμη θεωρω πως ειναι μια πολυ καλη αναβαθμιση και πως αν δεν κανω λαθος και διορθωστε με παρακαλω παιρνουε ενα κινητο που θεωρητικα θα το κρατησει καποιος 3 η και παραπανω χρονια .. εκτος και αν το εχει σαν πουκαμισο καποιος :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

ααα και φυσικα υπαρχουν και οι αλλες κατηγοριες με την μπαταρια και τα προστατευτικα και τις θηκες ... αλλο μπερδεμα εκει.....

 

Καλησπερα φιλε μου και με το καλο να το χαρεις! αυτο που σου εκανε η γυναικα σου δεν ειναι δωρο,βασανιστηριο ειναι!

τουλαχιστον στο πηρε, εγω που της πηρα νοτε 9 και με εβρισε επειδη ειχε συνηθισει το s9+ τι να πω??

Τελος παντων, μην αγχωνεσαι και μην καθεσαι να διαβαζεις ολες τις σελιδες, χαμενος χρονος τοσες που ειναι ,εκτος αν σαρεσει.

Το κινητο γενικα ειναι αριστο και το πιο πληρες στα λεφτα του.

ΠΑσχει λιγο στον ηχο, οντως οι ειδοποιησεις του δεν ειναι πολυ δυνατες, εγω το ειχα τερμα και δεν το προσεξα αμεσως αλλα ενα κλικ μολις κατεβασεις δεν ακουγεται καθολου. Με ανδροιδ 9 λενε οτι ειναι οκ και αυτο.

Η οθονη ειναι μια χαρα, ομοιως και η καμερα κλπ.

Σε σχεση με το παλιο σου ειναι αλλος θεος, αλλη κατηγορια οποτε θα το κατευχαριστηθεις!

Οσο για το ρισκου το doa Πχ, η samsung εχει φοβερο σερβις οποτε οκ, ααααν τυχει η στραβη θα βγαλεις ακρη εστω και με σερβις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο post σούπερ συσκευή με το καλό να έρθει ο καινούργιος χρόνος να απολαύσεις κι εσύ το νέο σου κινητό! :) ✌️
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Για την ένταση του ήχου στις ειδοποιήσεις βάλτε το volume booster από playstore βάζοντας στο +15% δεν χρειάζεται παραπάνω και οι ειδοποιήσεις θα ακούγονται άψογα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου και με το καλο να το χαρεις! αυτο που σου εκανε η γυναικα σου δεν ειναι δωρο,βασανιστηριο ειναι!

τουλαχιστον στο πηρε, εγω που της πηρα νοτε 9 και με εβρισε επειδη ειχε συνηθισει το s9+ τι να πω??

Τελος παντων, μην αγχωνεσαι και μην καθεσαι να διαβαζεις ολες τις σελιδες, χαμενος χρονος τοσες που ειναι ,εκτος αν σαρεσει.

Το κινητο γενικα ειναι αριστο και το πιο πληρες στα λεφτα του.

ΠΑσχει λιγο στον ηχο, οντως οι ειδοποιησεις του δεν ειναι πολυ δυνατες, εγω το ειχα τερμα και δεν το προσεξα αμεσως αλλα ενα κλικ μολις κατεβασεις δεν ακουγεται καθολου. Με ανδροιδ 9 λενε οτι ειναι οκ και αυτο.

Η οθονη ειναι μια χαρα, ομοιως και η καμερα κλπ.

Σε σχεση με το παλιο σου ειναι αλλος θεος, αλλη κατηγορια οποτε θα το κατευχαριστηθεις!

Οσο για το ρισκου το doa Πχ, η samsung εχει φοβερο σερβις οποτε οκ, ααααν τυχει η στραβη θα βγαλεις ακρη εστω και με σερβις.

 

 

ειναι οντως βασανιστηριο αλλα επειδη η αλεπου 100 και το αλεπουδακι 110 δεν γινεται αυριο παραλαμβανω το s8 απο γερμανια απ την εταιρια μου οποτε εχει ενημερωθει ηδη πως και εκεινη θα το παρει το βραδυ εκεινο χιχιχιχιχχι :devil::devil::devil::devil:

και ειναι χειροτερο γιατι το κινητο της που εχει τωρα εχει θεμα το ακουστικο και κυκλοφορει με hands free και σπασμενη οθονη λογο κορης (ειμαι λιγο κακουλης αλλα χρειαζεται )

 

 

δενμ ειναι θεμα αγχους .. απλα σκεψου πως μπαινω στην θεση σας και αισθανομαι αυτα που νιωθατε τοτε και μαρεσει που ζω την ενταση ακομα και για την μπαταρια που ειναι λιγοτερη σε χωρητικοτητα η οχι :ninja::ninja::ninja::ninja:

τωρα ειμαι στη 80 σελιδα απλα μαρεσει να σας διαβαζω ειστε απολαυστικοι στα περισσοτερα post σας

ειναι σαν να διαβαζω παραμυθι και να ανυπομωνω να φτασω στο τελοσ του να δω αν τελικα η κοκκινοσκουφιτσα γλυτωσε απο τον κακο τον λυκο η αν τελικα το τσακωσε το κοριτσακι

 

απο μενα ευχαριστω ολα τα παιδια για την απολαυση αυτη αλλα πνεματικα δικαιωματα μην ζητησει κανεις

Link to comment
Share on other sites

ειναι οντως βασανιστηριο αλλα επειδη η αλεπου 100 και το αλεπουδακι 110 δεν γινεται αυριο παραλαμβανω το s8 απο γερμανια απ την εταιρια μου οποτε εχει ενημερωθει ηδη πως και εκεινη θα το παρει το βραδυ εκεινο χιχιχιχιχχι :devil::devil::devil::devil:

και ειναι χειροτερο γιατι το κινητο της που εχει τωρα εχει θεμα το ακουστικο και κυκλοφορει με hands free και σπασμενη οθονη λογο κορης (ειμαι λιγο κακουλης αλλα χρειαζεται )

 

 

δενμ ειναι θεμα αγχους .. απλα σκεψου πως μπαινω στην θεση σας και αισθανομαι αυτα που νιωθατε τοτε και μαρεσει που ζω την ενταση ακομα και για την μπαταρια που ειναι λιγοτερη σε χωρητικοτητα η οχι :ninja::ninja::ninja::ninja:

τωρα ειμαι στη 80 σελιδα απλα μαρεσει να σας διαβαζω ειστε απολαυστικοι στα περισσοτερα post σας

ειναι σαν να διαβαζω παραμυθι και να ανυπομωνω να φτασω στο τελοσ του να δω αν τελικα η κοκκινοσκουφιτσα γλυτωσε απο τον κακο τον λυκο η αν τελικα το τσακωσε το κοριτσακι

 

απο μενα ευχαριστω ολα τα παιδια για την απολαυση αυτη αλλα πνεματικα δικαιωματα μην ζητησει κανεις

 

Απίστευτο post σούπερ συσκευή με το καλό να έρθει ο καινούργιος χρόνος να απολαύσεις κι εσύ το νέο σου κινητό! :) ✌️

 

σε ευχαριστω ... αλλα δεν παιρνανε οι μερες με τιποτα :X:X:X:X

 

 

θα το μαθω που θα παει ... τρομαρα μου δεν μπορω να χειριστω το φορουμ θελω και σ9+ ο ασχετος

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι.. Έχει μεν πολλά features αλλά τις πρώτες μέρες ειδικά το search bar θα βρίσκει ότι θες..εγω ακόμα το χρησιμοποιώ για κάποια ρύθμιση που δεν θυμάμαι που ακριβώς ειναι
Link to comment
Share on other sites

ΠΑσχει λιγο στον ηχο, οντως οι ειδοποιησεις του δεν ειναι πολυ δυνατες, εγω το ειχα τερμα και δεν το προσεξα αμεσως αλλα ενα κλικ μολις κατεβασεις δεν ακουγεται καθολου. Με ανδροιδ 9 λενε οτι ειναι οκ και αυτο.

 

Ω ναι. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ είναι όπως πρέπει.

Μου παίρνει τα αυτιά σε σχέση με πριν :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο note 9 512 που είχα ήταν πορτογαλικό και μου είχε αυτή τη δυνατότητα...

 

Ε λογικό. Πορτογαλία, Πολωνία και κάτι άλλες χώρες, τις έχουν αυτές τις δυνατότητες στις ρυθμίσεις.

Για πήγαινε στο "about phone, software information, service provider SW ver. και πες μας τι γράφει από κάτω.

 

 

Εμένα τώρα πχ είναι EUR/EUR/EUR/XEH. (Ήταν για Ουγγαρία η συσκευή κανονικά)

ΑΝ κατεβάαω πχ μια Γερμανική ROM και την φλασάρω, εφόσον έχω μέσα στο κινητό Ελληνική σιμ, θα μου βγει πάλι EUR/EUR/EUR/XEH.

Επίσης αν το έχω χωρίς sim, πάλι θα μου το βγάλει έτσι επειδή "θυμάται" την τελευταία sim που είχα μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ είναι όπως πρέπει.

Μου παίρνει τα αυτιά σε σχέση με πριν :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ε λογικό. Πορτογαλία, Πολωνία και κάτι άλλες χώρες, τις έχουν αυτές τις δυνατότητες στις ρυθμίσεις.

Για πήγαινε στο "about phone, software information, service provider SW ver. και πες μας τι γράφει από κάτω.

 

 

Εμένα τώρα πχ είναι EUR/EUR/EUR/XEH. (Ήταν για Ουγγαρία η συσκευή κανονικά)

ΑΝ κατεβάαω πχ μια Γερμανική ROM και την φλασάρω, εφόσον έχω μέσα στο κινητό Ελληνική σιμ, θα μου βγει πάλι EUR/EUR/EUR/XEH.

Επίσης αν το έχω χωρίς sim, πάλι θα μου το βγάλει έτσι επειδή "θυμάται" την τελευταία sim που είχα μέσα.

Για μένα μετράει και η στεφάνη που περιστρέφεται στα tizen.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για μένα μετράει και η στεφάνη που περιστρέφεται στα tizen.

Είναι για άλλο forum. Λάθος. Δεν βρίσκω πως σβήνει....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Αξίζει λετε η μετάβαση από mi8 σε s9 plus?

Κάποιος που ειχε και τα 2?

Να σημειώσω samsung δεν είχα ποτέ μου.

 

The power of Mi8 be with you

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Eννοειται..η οθονη του s9 plus ειναι τρομερη!και ο ηχος και καμερα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Αξίζει λετε η μετάβαση από mi8 σε s9 plus?

Κάποιος που ειχε και τα 2?

Να σημειώσω samsung δεν είχα ποτέ μου.

 

The power of Mi8 be with you

 

Γιαννη αν και δεν ειχα ποτε xiaomi, θεωρω οτι ειναι το πιο πληρες κινητο αυτη τη στιγμη και ειδικα αν βαλουμε μεσα και την τιμη του.

Για μενα μονο οι ειδοποιησεις ειναι λιγο αδυναμες αλλα θα φτιαξουν με ανδροιδ 9.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μια ερωτηση καθοτι αδαης με τα κινητα οσον αφορα το " στησιμο " που βλεπω να γραφετε εδω ..

 

εξηγηστε μου σας παρακαλω τι ειναι αυτο που εννοειτε λεγοντας οτι θα το στησω το κινητο

γιατι εγω θα παρω κατι καινουργιο μιας και οι απαιτησεις μου δεν ειναι τοσο ψηλα σβηνω οτι αχρειαστο δω και απενεργοποιω οτι δεν θελω και δεν μπορει να σβηστει

 

υπαρχει κατι αλλο?

διαβαζω εδω πως θα κανω hard reset και μετα πρεπει να κανω παλι στησιμο απο την αρχη

και ομολογω πως δεν σκαμπαζω γρι απο αυτο που λετε ... στησιμο συσκευης

 

υποψιν για να μην παρεξηγηθω γιατι δεν θελω να θεωρησει κανεις πως εχω εμπαιγμο σχετικα με το στησιμο της συσκευης να καταλαβω αν ειναι κατι που υπαρχει να κανουμε ωστε να το μαθω και εγω

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν εννοω στηισμο συσκευης εννοω τις πρωτες μερες που περναω τις εφαρμογες που χρειαζομαι (διαδικασια που παιρνει ωρες) τις ρυθμιζω (log in κλπ) και περναω και τα αρχεια που θελω (φωτογραφιες,βιντεο,τραγουδια κλπ) .τελος κανω τις τελικες ρυθμισεις στην συσκευη για να ειναι οπως την θελω...

 

Αυτη η διαδικασια μου παιρνει περιπου 2-3 μερες και η χρηση ειναι αυξημενη,η μπαταρια τελειωνει πιο γρηγορα κλπ..μετα απο αυτο η χρηση ειναι πιο απλη και καθημερινη..

 

Για αυτο λεω και εγω π.χ οτι την μπαταρια θα την δω αφου τελειωσω το στησιμο.. (δεν μπορω να πω οτι βγαζει 4ωρες χρησης αμα τις 2 κατεβαζω εφαρμογες...δεν θα το κανω καθημερινα αυτο οποτε δεν ειναι κριτηριο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. νομίζω έχει αναφερθεί ξανά για την εφαρμογή του utube. Όταν την ανοίγω η φωτεινότητα πάει αυτόματα στο τέρμα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το φτιάξω?
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-συνθέτες λειτουργίες και απενεργοποίησε το εργαλείο βελτίωσης βίντεο.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-συνθέτες λειτουργίες και απενεργοποίησε το εργαλείο βελτίωσης βίντεο.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Θα χάνω σε ποιότητα βίντεο αν είναι απενεργοποιημένο?

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν εχεις κανενα τετοιο θεμα.

Ετσι κι αλλιως η ποιοτητα βιντεο στο utube γινεται μεσα απο την εφαρμογη που εσυ επιλεγεις τι θες 720,1080 κλπ.

Link to comment
Share on other sites

εδω φιλε μου και copy paste Hotlink για forum!

https://postimages.org/

 

Ευχαριστώ πολύ γιατί δεν το έχω κ πολύ.

Έχουμε κ λέμε λοιπόν

Δεν θα βασανιστω μόνο εγώ μέχρι την παραμονή της νέας χρονιάς χιχιχ φρόντισα να βασανιστές κ το εταίρον ήμισυ Χαχαχαχα

IMG-20181208-230905.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα, έτσι καλά ξηγήθηκες...

 

οχι θα την αφηνα ετσι αλλωστε το δικο της κινητο το εχουν αναλαβει τα καλοπαιδα μας και εχει σπασει η οθονη σε 2 με 3 αντε 4 σημεια το πολυ και το ακουστικο ειναι σχεδον νεκρο λες και τον ακους απο το πηγαδι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...