Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και η beta 3 που είναι μικρή( περίπου 90 mb)

 

https://mega.nz/#!AC5ngQJD!LzANRpwBpH-HYZCBOWhlmNwNZD9UVHSPx0JHYge0Brw

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα δύο updates τα βάζουμε μέσω stock recovery και sd card πάνω στην πρώτη beta;
Ναι ακριβώς ,πρώτα το ένα μετά το αλλο

Υπάρχει περίπτωση να μην σε αφήνει από την SD. Αν δεν σε αφήνει η μέσω ADB η κάνεις φορμάτ την SD και μετά περνάς τα αρχεία.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ να ενεργοποιήσω τις ειδοποιήσεις στην οθονη edge αλλα δεν δουλεύει. Έψαξα λίγο στο ιντερνετ αλλά βλέπω ότι μάλλον υπάρχει κάποιο θέμα? Είτε ανοιχτή είτε κλειστή η οθόνη ποτέ δεν ανάβει η οθόνη edge για ειδοποιήσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα.εχει παρατηρήσει κάποιος προβλήματα με το σήμα?συγκεκριμένα με εταιρία wind.

 

Εγώ που έχω wind και πήρα το κιν πρόσφατα δεν είχα καθόλου καλό σήμα και τελικά ήταν προβληματική η συσκευή. Μόλις την άλλαξα όλα οκ. Είχα δοκιμάσει ότι βρήκα στο ιντερνετ αλλά τίποτα δεν διόρθωνε το πρόβλημα. Έκανε πολλές διακοπές σε σημείο που δεν με καταλάβαινε ο συνομιλητής και επίσης δεν είχα καλό σήμα σε σημεία που ήξερα ότι θα έπρεπε να έχει. Μιλούσα κανονικά μόνο σε σημεία με πολύ καλό σήμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγκαθιστώ το adguard και μολις παω να πατήσω το κουμπί ok για να ρυθμιστεί η σύνδεση vpn το κουμπί δεν πατάει παρα μονο το ακυρο διπλα που εχει γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη edge αναφέρεσαι η στον φίλο που δεν έχει σήμα?

 

στο φιλο που δεν εχει σημα...

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, εχει λιγο καιρο που εχω παρατηρησει εναν κοκκο σκονης κατω απο το γυαλι της πισω καμερας.

Δεν παρουσιαζει καποιο θεμα στην φωτογραφια αλλα φοβαμαι πως αν το αφησω στο μελλον και εφοσον βγει εκτος εγγυσης μην μου παρουσιασει τελικα καποιο θεμα και τρεχω να πληρωνω.

Ριξτε μια ματια και πειτε μου αν πρεπει να το παω απο εκει που το πηρα να το κοιταξουν

1111.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι σκόνη κι αν είναι κάτω από το γυαλί.

Αν είναι έτσι, φυσικά και θα το πας στο επίσημο σέρβις (όχι εκεί που το πήρες, δεν έχουν καμμιά δουλειά).

Η IP68 πιστοποίηση που φέρει η συσκευή σημαίνει ότι είναι προστατευμένη από νερό και σκόνη, άρα δεν θα έπρεπε να συμβαίνει κάτι τέτοιο.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κάτω από το γυαλί είναι, ανεβάζω τώρα βίντεο στο YT για να δείτε καλύτερα.

https://youtu.be/Xuf7eb5eleM

 

Και ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων μου κάνει μανούρες τις τελευταίες 2 μέρες, ούτε στις ρυθμίσεις του δεν με άφηνε να πάω, μέχρι που κόλλησε τελείως το κινητό και αναγκάστηκα να το κάνω hard reboot με τον συνδυασμό του sleep button και του volume down..

Σήμερα πάλι μου το έκανε αλλά το κατάφερα να το κάνω επανεκκίνηση κανονικά.

Edited by ri3per
Link to comment
Share on other sites

κάτω από το γυαλί είναι, ανεβάζω τώρα βίντεο στο YT για να δείτε καλύτερα.

https://youtu.be/Xuf7eb5eleM

 

Και ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων μου κάνει μανούρες τις τελευταίες 2 μέρες, ούτε στις ρυθμίσεις του δεν με άφηνε να πάω, μέχρι που κόλλησε τελείως το κινητό και αναγκάστηκα να το κάνω hard reboot με τον συνδυασμό του sleep button και του volume down..

Σήμερα πάλι μου το έκανε αλλά το κατάφερα να το κάνω επανεκκίνηση κανονικά.

 

Δηλαδή τι άλλο πρέπει να γίνει για να το πας πίσω; Να στο πει από μόνο του; "Ε να ξέρεις κάτι; Πήγαινε με για service plz;"

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα κανω απο βδομαδα, ειπα μπας και ειναι φυσιολογικο η οχι πριν παω να μπλεξω με σερβις κτλ.. Παλι καλα που δεν περασα το skin απo dbrand ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα κανω απο βδομαδα, ειπα μπας και ειναι φυσιολογικο η οχι πριν παω να μπλεξω με σερβις κτλ.. Παλι καλα που δεν περασα το skin απo dbrand ακομα.

 

Μη το αφήνεις πάντως. Επίσης δεν νομίζω να στο κρατήσουν πολύ.

Link to comment
Share on other sites

το οτι μπηκε κατι μεσα, δεν σημαινει πως η προστασια ip68 εχει με καποιο τροπο δεν δουλεεψει;

Με λιγα λογια φοβαμαι πως εφοσον εγινε μια φορα, θα ξαναγινει.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά ...

Βάζοντας την pie beta 2 και το hot fix (90mb) , επειδή έχουν νεότερο patch ασφάλειας , δεν θα μπορέσω να γυρίσω πίσω στην oreo , αν για κάποιο λόγο θελήσω ,

έτσι δεν είναι ή κάνω λάθος ;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά ...

Βάζοντας την pie beta 2 και το hot fix (90mb) , επειδή έχουν νεότερο patch ασφάλειας , δεν θα μπορέσω να γυρίσω πίσω στην oreo , αν για κάποιο λόγο θελήσω ,

έτσι δεν είναι ή κάνω λάθος ;

 

Το διάβασες κάπου αυτό η απλά κάνεις υποθέσεις;

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασες κάπου αυτό η απλά κάνεις υποθέσεις;

 

'Οχι φίλε μου , δεν κάνω υποθέσεις , απορία διατύπωσα ...

και στο δικό μου -χωρίς να κάνω υποθέσεις , αλλά με πράξεις - γύρισα στην oreo με ασφάλεια νοεμβρίου από την pie beta 1 με ασφάλεια νοεμβρίου που του είχα βάλει.

 

Δοκιμάζοντας όμως , από pie beta 1 με ασφάλεια νοεμβρίου να γυρίσω σε oreo με ασφάλεια οκτωβρίου , μου έβγαζε συνέχεια error και δεν προχωρούσε.

 

Έχει αναφερθεί από τους Nikos_Mpl και kongeo1994 , αλλά επειδή με τρώει να τις περάσω , θέλω να ξέρω , μην γίνει στραβή και δεν είναι αναστρέψιμη .

Link to comment
Share on other sites

'Οχι φίλε μου , δεν κάνω υποθέσεις , απορία διατύπωσα ...

και στο δικό μου -χωρίς να κάνω υποθέσεις , αλλά με πράξεις - γύρισα στην oreo με ασφάλεια νοεμβρίου από την pie beta 1 με ασφάλεια νοεμβρίου που του είχα βάλει.

 

Δοκιμάζοντας όμως , από pie beta 1 με ασφάλεια νοεμβρίου να γυρίσω σε oreo με ασφάλεια οκτωβρίου , μου έβγαζε συνέχεια error και δεν προχωρούσε.

 

Έχει αναφερθεί από τους Nikos_Mpl και kongeo1994 , αλλά επειδή με τρώει να τις περάσω , θέλω να ξέρω , μην γίνει στραβή και δεν είναι αναστρέψιμη .

Συνήθως δεν επιτρέπεται επιστροφή σε rom διαφορετικής έκδοσης (Android os 8.0/9.0), αλλά σίγουρα θα επιτρέπεται φλασάρισμα της επίσημης όταν βγει με το καλό οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δεν επιτρέπεται επιστροφή σε rom διαφορετικής έκδοσης (Android os 8.0/9.0), αλλά σίγουρα θα επιτρέπεται φλασάρισμα της επίσημης όταν βγει με το καλό οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

 

Ok κατάλαβα φίλε Λάζαρε , ευχαριστώ πολύ !

 

Επομένως εγώ θα μείνω στα oreo αβγά μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ok κατάλαβα φίλε Λάζαρε , ευχαριστώ πολύ !

 

Επομένως εγώ θα μείνω στα oreo αβγά μου :lol:

Μια χαρά μπορείς να γυρίσεις σε Oreo αρκεί να είναι patch Νοεμβρίου

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπορείς να γυρίσεις σε Oreo αρκεί να είναι patch Νοεμβρίου

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μωρε αυτό το ξέρω, το έχω κάνει κιόλας (από pie beta1 patch νοε 1 γύρισα στην Oreo patch 1 νοε )

 

το θέμα είναι αν μπορείς εχοντας βάλει τα 2 νέα updates της πίτας, τα οποία έχουν άλλο patch ασφαλειας , πιο νέο,

από εκεί αν θελήσεις να γυρίσεις σε οreo , αν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Μωρε αυτό το ξέρω, το έχω κάνει κιόλας (από pie beta1 patch νοε 1 γύρισα στην Oreo patch 1 νοε )

 

το θέμα είναι αν μπορείς εχοντας βάλει τα 2 νέα updates της πίτας, τα οποία έχουν άλλο patch ασφαλειας , πιο νέο,

από εκεί αν θελήσεις να γυρίσεις σε οreo , αν γίνεται.

 

Patch Νοεμβρίου έχει και η beta 2 (Τουλάχιστον χθες που το είδα σε σκρινσοτ στο xda)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...