Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανείς δεν χρησιμοποιεί γρήγορη φόρτιση?

Ξεκάνει την μπαταρία δλδ.? Χαζή ερώτηση το ξέρω αλλά με βολεύει δεδομένου ότι το φορτίζω 2 φορές τη μέρα, με τα πάντα ανοιχτά. BT, WiFi, AOD, Παιχνίδι, fb, Instagram, tapatalck, τοποθεσία και wificaling... Και καμιά φορά 3η φορά το βράδυ, όχι όλη νύχτα απλά μέχρι το 98% πάντα από το 15%..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν χρησιμοποιεί γρήγορη φόρτιση?

Ξεκάνει την μπαταρία δλδ.? Χαζή ερώτηση το ξέρω αλλά με βολεύει δεδομένου ότι το φορτίζω 2 φορές τη μέρα, με τα πάντα ανοιχτά. BT, WiFi, AOD, Παιχνίδι, fb, Instagram, tapatalck, τοποθεσία και wificaling... Και καμιά φορά 3η φορά το βράδυ, όχι όλη νύχτα απλά μέχρι το 98% πάντα από το 15%..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Πάντα με γρήγορη φόρτιση εγώ, και στο S7 - S8 που είχα, πρόβλημα μηδέν, απλά όταν φορτίζεις καλά είναι να μη παίζεις παιχνίδια

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν χρησιμοποιεί γρήγορη φόρτιση?

Ξεκάνει την μπαταρία δλδ.? Χαζή ερώτηση το ξέρω αλλά με βολεύει δεδομένου ότι το φορτίζω 2 φορές τη μέρα, με τα πάντα ανοιχτά. BT, WiFi, AOD, Παιχνίδι, fb, Instagram, tapatalck, τοποθεσία και wificaling... Και καμιά φορά 3η φορά το βράδυ, όχι όλη νύχτα απλά μέχρι το 98% πάντα από το 15%..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Μια πρόταση: σκέψου να "στριμώξεις"κάπου στην μέρα σου και ένα qi ασύρματο φορτιστή. Εγώ το κάνω στο γραφείο. Κάνει αργή φόρτιση, δεν μπαίνωβγάζεις το βύσμα απλά το ακουμπάς πάνω και το βράδυ αν χρειαστεί στον φορτιστή με καλώδιο του σπιτιού.

Θα μπορούσε βέβαια να δουλέψει και ανάποδα αυτή η ρουτίνα. ¨όλο το βράδυ στο κομοδίνο ασύρματη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί με κάποια εφαρμογή να έχω κυλιόμενες φωτο στην οθόνη κλειδώματος; όπως έχουν τα Huawei?
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν χρησιμοποιεί γρήγορη φόρτιση?

Ξεκάνει την μπαταρία δλδ.? Χαζή ερώτηση το ξέρω αλλά με βολεύει δεδομένου ότι το φορτίζω 2 φορές τη μέρα, με τα πάντα ανοιχτά. BT, WiFi, AOD, Παιχνίδι, fb, Instagram, tapatalck, τοποθεσία και wificaling... Και καμιά φορά 3η φορά το βράδυ, όχι όλη νύχτα απλά μέχρι το 98% πάντα από το 15%..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Βάσει ενημέρωσης της SAMSUNG δεν έχεις θέμα με την γρήγορη φόρτιση.

Επίσης το wificalling σου κανει εξοικονόμηση οπότε μην θεωρείς ότι σου τρώει μπαταρία.

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Βάσει ενημέρωσης της SAMSUNG δεν έχεις θέμα με την γρήγορη φόρτιση.

Επίσης το wificalling σου κανει εξοικονόμηση οπότε μην θεωρείς ότι σου τρώει μπαταρία.

Φυσικα και δεν εχεις θεμα. Δεν θα χαλασει,η συσκευη ουτε θα ανατιναχθει. Απλα σε 6 μηνες θα θελεις μπαταρια. Ετσι και αλλιως, αναλωσιμη ειναι. Αυτο δεν θεωρεται απο καμια εταιρια ως "θεμα". Δεν ξερω πως το βλεπεις εσυ ομως.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δεν εχεις θεμα. Δεν θα χαλασει,η συσκευη ουτε θα ανατιναχθει. Απλα σε 6 μηνες θα θελεις μπαταρια. Ετσι και αλλιως, αναλωσιμη ειναι. Αυτο δεν θεωρεται απο καμια εταιρια ως "θεμα". Δεν ξερω πως το βλεπεις εσυ ομως.

 

ακριβως ετσι..απο την αλλη αν ο ανθρωπος κανει την δουλεια με αυτο τον τροπο, ας δωσει 50 ευρω στα 2 χρονια να την αλλαξει, αφου τον 1ο ειναι πολυ πιθανο να τον καλυψει η εγγυηση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βάσει ενημέρωσης της SAMSUNG δεν έχεις θέμα με την γρήγορη φόρτιση.

Επίσης το wificalling σου κανει εξοικονόμηση οπότε μην θεωρείς ότι σου τρώει μπαταρία.

 

Η huawei παντως με την TÜV πιστοποιηση που εχει στο mate 10 pro εγγυαται 600 κυκλους ταχειας και 1000 κανονικης φορτισης της μπαταριας. Οποτε προφανως και υπαρχει θεμα. Το ποσο μεγαλο τωρα θα δειξει, αλλα υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δεν εχεις θεμα. Δεν θα χαλασει,η συσκευη ουτε θα ανατιναχθει. Απλα σε 6 μηνες θα θελεις μπαταρια. Ετσι και αλλιως, αναλωσιμη ειναι. Αυτο δεν θεωρεται απο καμια εταιρια ως "θεμα". Δεν ξερω πως το βλεπεις εσυ ομως.

 

Δλδ κάτσε ρε φίλε υπάρχει κάτι σίγουρο που ξέρεις ότι σε 6 μήνες θα θες μπαταρία?

Γνωρίζω άτομα που παίζουν μόνο γρήγορη φόρτιση και δεν χρειάζονται αλλαγή στα 2 χρόνια. Ειναι καθαρά θέμα χρήσης , δλδ αυτοί που το φορτίζουν με 1 am φορτιστή ή στο PC δεν θέλουν ποτέ αλλαγή...?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Δλδ κάτσε ρε φίλε υπάρχει κάτι σίγουρο που ξέρεις ότι σε 6 μήνες θα θες μπαταρία?

Γνωρίζω άτομα που παίζουν μόνο γρήγορη φόρτιση και δεν χρειάζονται αλλαγή στα 2 χρόνια. Ειναι καθαρά θέμα χρήσης , δλδ αυτοί που το φορτίζουν με 1 am φορτιστή ή στο PC δεν θέλουν ποτέ αλλαγή...?

Δεδομενου οτι η γρηγορη φορτιση αυξανει τις θερμοκρασιες και δεδομενου οτι οι θςρμοκρασιες βλαπτουν τη ζωη της μπαταριας, θεωρω αυτονοητο οτι η γρηγορη φορτιση οδηγει σε προωρη γηρανση τη μπαταρια. Οι 6 μηνες ηταν τροπος του λεγειν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Sony xperia Z , φορτίζεται καθημερινά τουλάχιστον 2 φορές, πολύ πολύ gaming & YouTube ,γενικώς το λιώνει ο πιτσιρικάς μου εδώ και δυο χρόνια περίπου, η μπαταρία βγάζει 3 ώρες οθόνη όπως έβγαζε και στην αρχή. Συμπέρασμα, το έχουμε για να το χαιρόμαστε...οι μπαταρίες πέραν μιας μικρής, πολύ μικρής φυσιολογικής πτώσης δεν παθαίνουν τίποτα το αξιόλογο ώστε να ανησυχούμε άδικα θα έλεγα.

* υπόψιν μιλάμε για μπαταρία των 2330mah και 5" fhd οθόνη.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Sony xperia Z , φορτίζεται καθημερινά τουλάχιστον 2 φορές, πολύ πολύ gaming & YouTube ,γενικώς το λιώνει ο πιτσιρικάς μου εδώ και δυο χρόνια περίπου, η μπαταρία βγάζει 3 ώρες οθόνη όπως έβγαζε και στην αρχή. Συμπέρασμα, το έχουμε για να το χαιρόμαστε...οι μπαταρίες πέραν μιας μικρής, πολύ μικρής φυσιολογικής πτώσης δεν παθαίνουν τίποτα το αξιόλογο ώστε να ανησυχούμε άδικα θα έλεγα.

* υπόψιν μιλάμε για μπαταρία των 2330mah και 5" fhd οθόνη.

Σκέψου ότι 4 βγάζει το s9+.

Πέντε χρόνια μετά φίλε Γιώργο και η διαφορά στο sot είναι 1 ώρα... :p

 

Καθ' υπερβολήν τα νούμερα αλλά δεν απέχουν τόσο από την πραγματικότητα.

Απλά για να θίξω όλες αυτές τις μπούρδες της Google και των κατασκευαστων για 50% καλύτερη διαχείριση κάθε χρόνο σε software, οθόνες, επεξεργαστές κλπ.

 

Galaxy S9+ & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια λοιπόν χαιρόμαστε το κινητό μας όσο μπορούμε με την γρήγορη φόρτιση και καμιά φορά μπορούμε να το φορτισουμε και αργά καλώς..

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Το sot που λέτε τι είναι?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια λοιπόν χαιρόμαστε το κινητό μας όσο μπορούμε με την γρήγορη φόρτιση και καμιά φορά μπορούμε να το φορτισουμε και αργά καλώς..

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Το sot που λέτε τι είναι?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

screen on time

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια λοιπόν χαιρόμαστε το κινητό μας όσο μπορούμε με την γρήγορη φόρτιση και καμιά φορά μπορούμε να το φορτισουμε και αργά καλώς..

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Το sot που λέτε τι είναι?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Ακριβώς, κοίτα να το χαρείς όπως οι περισσότεροι από εμάς και μην σε απασχολεί η μπαταρία, δεν είναι σαν αυτές πριν 15ετιας

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου ότι 4 βγάζει το s9+.

Πέντε χρόνια μετά φίλε Γιώργο και η διαφορά στο sot είναι 1 ώρα... :p

 

Καθ' υπερβολήν τα νούμερα αλλά δεν απέχουν τόσο από την πραγματικότητα.

Απλά για να θίξω όλες αυτές τις μπούρδες της Google και των κατασκευαστων για 50% καλύτερη διαχείριση κάθε χρόνο σε software, οθόνες, επεξεργαστές κλπ.

 

Galaxy S9+ & Tapatalk Pro

 

Καλησπέρα Κωνσταντίνε φίλε μου :) ✌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Για μεμβράνη ή τζάμι προστασίας τι προτείνετε; Έχω βάλει 2 φορές την original μεμβράνη της Samsung αλλά κάνει σηκώματα στο τελείωμα του edge
Link to comment
Share on other sites

εγώ έβαλα ένα γυαλάκι από ένα μαγαζί στο Αιγάλεω 30 ευρώ..αλλά γυαλί, όχι πλαστικό. Ακόμι και με την spigen έκατσε μια χαρά..κάθεται και με UAG. Τρομερή αίσθηση..μετριο σε δαχτυλιές....

extreme mobile λέγεται το μαγαζί..έξω από το μετρό Παπαναστασίου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Εχω το S8 και πρεπει να παρω μια επιδοτηση που εχω στην κοσμοτε εντος 10 ημερων...

Μπορειτε να μου πειτε εν συντομια τα υπερ και τα κατα του S9+... ?

Υπαρχουν προβληματα στην συσκευη που πρεπει να προσεξω για DOA...?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Εχω το S8 και πρεπει να παρω μια επιδοτηση που εχω στην κοσμοτε εντος 10 ημερων...

Μπορειτε να μου πειτε εν συντομια τα υπερ και τα κατα του S9+... ?

Υπαρχουν προβληματα στην συσκευη που πρεπει να προσεξω για DOA...?

Ευχαριστω!

Συγκρίνοντας με τη συσκευή σου, θα έχεις καλύτερη μπαταρία, καλύτερη κάμερα, πιο "αεράτο" λόγω 6GB ram, καλύτερα ηχεία, καλύτερη θέση fingerprint.

Στα μείον θα βάλω το βάρος του, που καταλαβαίνεις τη διαφορά με το s8+, πόσο μάλιστα με το s8.

 

Προβλήματα όχι, δεν έχει κάτι που έχει εμφανίσει συχνά ώστε να σε προβληματίσει.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση!

Αρα δεν κοιταω για red tint οθονης οπως στο S8...? ή κατι αλλο...?

Κατι ειχα διαβασει για προβλημα στο δακτυλικο αποτυπωμα...ισχυει?

Το βαρος και το μεγεθος με προβληματιζουν...αλλα λεω να μην παω παλι σε μεγεθος S9...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση!

Αρα δεν κοιταω για red tint οθονης οπως στο S8...? ή κατι αλλο...?

Κατι ειχα διαβασει για προβλημα στο δακτυλικο αποτυπωμα...ισχυει?

Το βαρος και το μεγεθος με προβληματιζουν...αλλα λεω να μην παω παλι σε μεγεθος S9...

Red tint υπάρχει, αλλά πιο σπάνια.

Πρόβλημα στο fingerprint, προσωπικά, πρώτη φορά ακούω. Ίσως έτυχε σε κάποιες ελάχιστες συσκευές.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα στον αισθητήρα δαχτ. αποτυπωμάτων υπήρχε κατά την κυκλοφορία της συσκευής. Ήταν bug λογισμικού και έχει επιλυθεί.

Επίσης έστρωσε αρκετά η μπαταρία μου με επαναφορά. Μάλλον κάποια εφαρμογή μου έκανε ζημιά. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση!

Αρα δεν κοιταω για red tint οθονης οπως στο S8...? ή κατι αλλο...?

Κατι ειχα διαβασει για προβλημα στο δακτυλικο αποτυπωμα...ισχυει?

Το βαρος και το μεγεθος με προβληματιζουν...αλλα λεω να μην παω παλι σε μεγεθος S9...

 

 

Βασικά το plus ειναι μονόδρομος αν θες να κρατήσεις και καιρό το κινητό κι όχι ν αλλάξεις του χρόνου, αφού τα 6 γίγα ειναι σημαντικά. Βάλε και την καλύτερη κάμερα , νομίζω αξίζει το plus

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το plus ειναι μονόδρομος αν θες να κρατήσεις και καιρό το κινητό κι όχι ν αλλάξεις του χρόνου, αφού τα 6 γίγα ειναι σημαντικά. Βάλε και την καλύτερη κάμερα , νομίζω αξίζει το plus

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δεν στέκει τόσο αυτό που λες.

Αν ήταν έτσι θα είχαν αλλάξει όλοι τα S7 edge τους εδώ και καιρό :P

Μια χαρά κρατάς την συσκευή για παραπάνω χωρίς να είναι 6gb.

Το τόσο το κάνετε ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...