Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη δεν βρισκω απάντηση ας ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος.

Υποτίθεται για να λειτουργήσουν Volte και wificall σε cosmote πρέπει να έχουμε δική της Rom.

Ισχύει αυτό ή αν περάσω την EUR της Ελλάδος θα παίζουν κανονικά wifi call και volte;

Γιατί η Cosmote δύο μήνες τώρα δεν λέει να δώσει updates.

Η τελευταία αναβάθμιση είναι διαθέσιμη ota για τα cosmote branded. Κάνε έναν έλεγχο για ενημέρωση λογισμικού.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βρισκω απάντηση ας ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος.

Υποτίθεται για να λειτουργήσουν Volte και wificall σε cosmote πρέπει να έχουμε δική της Rom.

Ισχύει αυτό ή αν περάσω την EUR της Ελλάδος θα παίζουν κανονικά wifi call και volte;

Γιατί η Cosmote δύο μήνες τώρα δεν λέει να δώσει updates.

EUR εδώ με κανονικά wificall και volte.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βρισκω απάντηση ας ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος.

Υποτίθεται για να λειτουργήσουν Volte και wificall σε cosmote πρέπει να έχουμε δική της Rom.

Ισχύει αυτό ή αν περάσω την EUR της Ελλάδος θα παίζουν κανονικά wifi call και volte;

Γιατί η Cosmote δύο μήνες τώρα δεν λέει να δώσει updates.

 

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s9/SM-G960F/COS/download/G960FXXU2BRGA/230646/

 

Εδώ είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν χρησιμοποιείτε όλοι το Youtube Vanced που μπορεί να παίζει και στο παρασκήνιο με κλειστή την οθόνη και έχει και μαύρο θέμα και κόφτη διαφημίσεων;

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-youtube-vanced-edition-t3758757

Ίσως σας λύσει και το πρόβλημα που αναφέρατε. Προσωπικά το να μπορώ να έχω κλειστή την οθόνη, το να μην έχω διαφημίσεις και το να το έχω με μαύρο θέμα, τα θεωρώ σημαντικότερα.

Με αυτό μπορείς να κάνεις login στο account σου ή θέλει επιπλέον εφαρμογή?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό μπορείς να κάνεις login στο account σου ή θέλει επιπλέον εφαρμογή?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Θέλει επιπλέον εφαρμογή.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βρισκω απάντηση ας ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος.

Υποτίθεται για να λειτουργήσουν Volte και wificall σε cosmote πρέπει να έχουμε δική της Rom.

Ισχύει αυτό ή αν περάσω την EUR της Ελλάδος θα παίζουν κανονικά wifi call και volte;

Γιατί η Cosmote δύο μήνες τώρα δεν λέει να δώσει updates.

Φίλε μου προχτές έδωσε. Για ψάξου λίγο με τις ρυθμίσεις

 

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλει επιπλέον εφαρμογή.
Παλιότερα που το είχα ψάξει δεν το θεώρησα ασφαλές να δώσω το Google account μου σε τέτοιου είδους εφαρμογή.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου προχτές έδωσε. Για ψάξου λίγο με τις ρυθμίσεις

 

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παλιότερα που το είχα ψάξει δεν το θεώρησα ασφαλές να δώσω το Google account μου σε τέτοιου είδους εφαρμογή.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Δε θα έχεις πρόβλημα, έχει εκατομμύρια users και ποτέ δεν αναφέρθηκε κάτι.

Προσωπικά επειδή θέλω τα πάντα total black χρησιμοποιώ τη στοκ εφαρμογή με το Swift Installer.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δε θα έχεις πρόβλημα, έχει εκατομμύρια users και ποτέ δεν αναφέρθηκε κάτι.

Προσωπικά επειδή θέλω τα πάντα total black χρησιμοποιώ τη στοκ εφαρμογή με το Swift Installer.

Προσωπικά δεν με νοιάζει το theme αλλά το screen off playback. Είχα βρει λύση να παίζω YouTube μέσω browser αλλά το παράτησα. Θα το ξανακοιτάξω

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου προχτές έδωσε. Για ψάξου λίγο με τις ρυθμίσεις

 

Σήμερα μου εμφανίστηκε εμένα Αλλά και στο sammobile.com φαίνεται σαν να έγινε διαθέσιμη χθες. Πάντως αν μπορούμε να έχουμε open EUR με wificall και volte δεν βλέπω τον λόγο ώστε να χρησιμοποιούμε VOD ή COS Rom, συν του ότι αργούν να δώσουν τα updates σε σχέση με την Open που είναι άμεσα διαθέσιμη.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου εμφανίστηκε εμένα Αλλά και στο sammobile.com φαίνεται σαν να έγινε διαθέσιμη χθες. Πάντως αν μπορούμε να έχουμε open EUR με wificall και volte δεν βλέπω τον λόγο ώστε να χρησιμοποιούμε VOD ή COS Rom, συν του ότι αργούν να δώσουν τα updates σε σχέση με την Open που είναι άμεσα διαθέσιμη.
Δεν είναι ακριβές αυτό. Έχω πάρει 2 αναβαθμίσεις πριν διατεθούν στα EUR.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλοί παιδεύεστε γενικά και άλλοι πάτε και σκάτε και λεφτα για να κατεβάζετε γρήγορα τα firmware, (lol) κατεβάστε το SamFirm και κάντε την δουλειά σας από εκεί.

Κατεβάζω εδώ και κανα μήνα μια χαρά.

 

https://samfirm.en.lo4d.com/

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβές αυτό. Έχω πάρει 2 αναβαθμίσεις πριν διατεθούν στα EUR.

 

Μπορεί δεν το γνωρίζω σίγουρα άλλα για να σου έχει τύχει μάλλον συμβαίνει. Πάντως το προηγούμενο update η cosmote δεν το έδωσε καν.

 

Επειδή πολλοί παιδεύεστε γενικά και άλλοι πάτε και σκάτε και λεφτα για να κατεβάζετε γρήγορα τα firmware, (lol) κατεβάστε το SamFirm και κάντε την δουλειά σας από εκεί.

Κατεβάζω εδώ και κανα μήνα μια χαρά.

 

https://samfirm.en.lo4d.com/

 

Σωστός και εγώ αυτό χρησιμοποιώ.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω κάποιο θέμα με κάνα 2 εφαρμογές ενώ έχω ίντερνετ μου βγάζουν no internet check network settings. Ενώ με το s8 και ένα Huawei στο ίδιο δυκτιο συνδέονται κανονικά ξέρει κάποιος να μου πει τι φταίει;Έχω βάλει και στατική ip αλλά τίποτα τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Εχω κσποια θεματακια. Πριν λιγο προσπαθησα πολλες φορες να κανω log in εδω στο myphone απο chrome αλλα τιποτα...δεν με βαζει με την καμια. Εχετε εσεις θεματα με chrome?

Τωρα μπηκα με τον μανισιο browser. Επισης οταν πληκτρολογω δεν μπαινουν τονοι (οπως βλεπετε και τωρα) ουτε σε messenger ουτε σε fb ... ουσιαστικα δεν θυμαμαι αν μπαινουν καπου. Πως το διορθωνω; δηλ πως ενεργοποιω την προβλεψη;

Και τελος το samsung pass για εισοδο με βιομετρικα δεν λειτουργει σε αλλους browser πχ chrome, εκτος του μανισιου; Ευχαριστω

 

Edit. Ok το βρήκα με την πρόβλεψη.. είχα την εντύπωση πως το είχα ενεργοποιημένο γι'αυτό κόλλησα ...

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάνει την τελευταία αναβάθμιση; προσφέρει τίποτα ουσιαστικό;

3aa2b5fec442e258e77be23600f9321a.jpg

 

Galaxy S9+ & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει βγει εδώ και μέρες. Μια κλασσική αναβάθμιση είναι, χωρίς να βλέπει ο χρήστης κάποια διαφορά. Under the hood optimizations, και security patches.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσταρα και στο νήμα με τη διαθεσιμότητα αλλά το ρωτάω κι εδώ μήπως μου απαντήσει - βοηθήσει κάποιος πιο γρήγορα καθώς με πιέζει ο χρόνος.. Θα ταξιδέψω στο Βελιγράδι και μου είπανε φίλοι που έχουνε πάει ότι οι τιμές γενικά στα ηλεκτρονικά είναι αρκετά χαμηλότερες από εδώ. Επίσης ξέρω από άλλο παλικάρι που ήταν πρόσφατα εκεί ότι έχει κατάστημα Samsung στο Βελιγράδι. Πιστεύετε οτι θα συνέφερε η αγορά του κινητού από εκεί; Εφόσον είναι φθηνότερο, αν το έπαιρνα από εκεί (από το μαμά κατάστημα της Samsung) δε θα είχα θέμα με την εγγύηση σωστά; Η με την κάρτα sim..

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσταρα και στο νήμα με τη διαθεσιμότητα αλλά το ρωτάω κι εδώ μήπως μου απαντήσει - βοηθήσει κάποιος πιο γρήγορα καθώς με πιέζει ο χρόνος.. Θα ταξιδέψω στο Βελιγράδι και μου είπανε φίλοι που έχουνε πάει ότι οι τιμές γενικά στα ηλεκτρονικά είναι αρκετά χαμηλότερες από εδώ. Επίσης ξέρω από άλλο παλικάρι που ήταν πρόσφατα εκεί ότι έχει κατάστημα Samsung στο Βελιγράδι. Πιστεύετε οτι θα συνέφερε η αγορά του κινητού από εκεί; Εφόσον είναι φθηνότερο, αν το έπαιρνα από εκεί (από το μαμά κατάστημα της Samsung) δε θα είχα θέμα με την εγγύηση σωστά; Η με την κάρτα sim..
Νομίζω η Σερβία δεν είναι εντός ΕΕ και έχω την εντύπωση πως η εγγύηση αφορά για εντός ΕΕ. Ειδικά αυτή για τα 2 χρόνια καθώς από όσο γνωρίζω αυτό είναι ντιρεκτιβα της ΕΕ.

Και για τι τιμή μιλάμε που να συμφέρει να το σκεφτείς? Ήδη στα σκρουτζομαγαζα είναι χαμηλή η τιμή.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η Σερβία δεν είναι εντός ΕΕ και έχω την εντύπωση πως η εγγύηση αφορά για εντός ΕΕ. Ειδικά αυτή για τα 2 χρόνια καθώς από όσο γνωρίζω αυτό είναι ντιρεκτιβα της ΕΕ.

Και για τι τιμή μιλάμε που να συμφέρει να το σκεφτείς? Ήδη στα σκρουτζομαγαζα είναι χαμηλή η τιμή.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Έχεις δίκιο.

Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι πολυ πιο χαμηλη η τιμή από Ελλάδα.

Οι τιμές που έχουμε στο Σκρουτζ είναι πάτος πιστεύω.

Δεν αξίζει να το πάρει το παιδί από εκεί

Υπάρχουν σφραγισμένες συσκευές σε αγγελίες λίγο πάνω απο 600€ με απόδειξη κλπ

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.. Μάλλον θα αφήσω την αγορά από Βελιγράδι και θα κοιτάξω από εδώ.;)

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω το feedback σας.

 

Δείτε αυτό το βίντεο σε φουλ ανάλυση 1440p HDR.

 

 

Σας τρεμοπαίζει η φωτεινότητα;

 

Σε εμένα ναι, είτε έχω ενεργό το video enhancer είτε όχι.

Το ίδιο γίνεται και σε άλλα 1440p HDR videos που δοκίμασα.

Η φωτεινότητα της συσκευής μου είναι στο αυτόματο.

Είναι το hdr που μπαίνει και βγαίνει,λογικά κάποιο bug του youtube η της συσκευής μιας και αλλάζει profile συνέχεια για να δεις τέτοια βίντεο με entertainment mode

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Edited by tsamers
Link to comment
Share on other sites

Είναι το hdr που μπαίνει και βγαίνει,λογικά κάποιο bug του youtube η της συσκευής μιας και αλλάζει profile συνέχεια για να δεις τέτοια βίντεο με entertainment mode

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Εμένα μέχρι 1080 πάει. Γιατί έτσι;

 

Αγάπη

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μέχρι 1080 πάει. Γιατί έτσι;

 

Αγάπη

Μήπως έχεις ρίξει την ανάλυση σε FHD;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...