Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις ρυθμίσεις των κλήσεων, κάτω κάτω κάτω υπάρχει η επιλογή εμπλουτισμένη κλήση. Νομίζω αυτό ψάχνεις
Δεν βλέπω κάτι :( 1a84520618c1952970b0479b7349cd52.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώνει το τηλέφωνο μόνο με δακτυλικό αποτύπωμα και να μην ζητάει και pin?

 

 

 

Το βρηκα

Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώνει το τηλέφωνο μόνο με δακτυλικό αποτύπωμα και να μην ζητάει και pin?

 

 

 

Το βρηκα

 

Αν θέλω να ακυρωσω τον τρόπο αυτό κλειδώματος τηλεφώνου χωρίς να καταργώ το δακτυλικό αποτύπωμα πως γίνεται.απλα να το απενεργοποιώ κάποιες φορές και να το ενεργοποιώ όταν θέλω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες

 

@Da_durakos

Νομίζω ότι smart call = εμπλουτισμένη κλήση (Ομάδα επιλογών)

Στη συνέχεια επιλέγεις Προηγμ. Λειτ. Κλήσεων και μηνυμάτων και μετά έχει διάφορες επιλογές.

Εγώ δεν το ενεργοποιώ καθώς η επιλογή smart call βγαίνει στη θέση της επιπλέον έντασης κατά τη διάρκεια της κλήσης, που τη χρησιμοποιώ. Επίσης νομίζω ότι πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το smart call και στο συνομιλητή.

Link to comment
Share on other sites

Μετσ το.update θεωρω πως εχει λιγο καλύτερη μπαταρια....

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες

 

@Da_durakos

Νομίζω ότι smart call = εμπλουτισμένη κλήση (Ομάδα επιλογών)

Στη συνέχεια επιλέγεις Προηγμ. Λειτ. Κλήσεων και μηνυμάτων και μετά έχει διάφορες επιλογές.

Εγώ δεν το ενεργοποιώ καθώς η επιλογή smart call βγαίνει στη θέση της επιπλέον έντασης κατά τη διάρκεια της κλήσης, που τη χρησιμοποιώ. Επίσης νομίζω ότι πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το smart call και στο συνομιλητή.

Όχι, αυτό είναι κάτι άλλο. :)

Smart Call είναι αυτό.

 

Μόλις δοκίμασα με PHE Ισπανική με CSC νέο και επαναφορά εργοστασιακών και δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

Κατεβάζω την Ιταλική και αν έχει κατέβει μέχρι αύριο θα δοκιμάσω και με αυτήν..

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό είναι κάτι άλλο. :)

Smart Call είναι αυτό.

 

Μόλις δοκίμασα με PHE Ισπανική με CSC νέο και επαναφορά εργοστασιακών και δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

Κατεβάζω την Ιταλική και αν έχει κατέβει μέχρι αύριο θα δοκιμάσω και με αυτήν..

Το "αυτό" δεν βγάζει κάτι

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό είναι κάτι άλλο. :)

Smart Call είναι αυτό.

 

Μόλις δοκίμασα με PHE Ισπανική με CSC νέο και επαναφορά εργοστασιακών και δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

Κατεβάζω την Ιταλική και αν έχει κατέβει μέχρι αύριο θα δοκιμάσω και με αυτήν..

 

Υπάρχει αυτή η ρύθμιση σε συσκευή με ITV rom (δική μου αγορασμένη από Amazon Ιταλίας)

Είχα κάνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων όταν μου το ζήτησε, επειδή αναγνώρισε ελληνική sim.

Παρόλο που γύρισε σε EUR υπάρχει κανονικά.

https://www.dropbox.com/sh/anm5uzky5n6v30v/AAC7ktXJX9b4-mXVhkYtYmlka?dl=0

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το "αυτό" δεν βγάζει κάτι

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πατώντας στο "αυτό" πρέπει να σε παραπέμψει εδώ - https://www.samsung.com/gr/apps/smart-call/.

Υπάρχει αυτή η ρύθμιση σε συσκευή με ITV rom (δική μου αγορασμένη από Amazon Ιταλίας)

Είχα κάνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων όταν μου το ζήτησε, επειδή αναγνώρισε ελληνική sim.

Παρόλο που γύρισε σε EUR υπάρχει κανονικά.

https://www.dropbox.com/sh/anm5uzky5n6v30v/AAC7ktXJX9b4-mXVhkYtYmlka?dl=0

Αυτή τη δυνατότητα την έχουν όλα τα regions, μιλάω για άλλο πράγμα. :)

Άρα μάλλον τζάμπα κατεβάζω και την Ιταλική.. πάω για την Πολωνική.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό είναι κάτι άλλο. :)

Smart Call είναι αυτό.

 

Μόλις δοκίμασα με PHE Ισπανική με CSC νέο και επαναφορά εργοστασιακών και δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

Κατεβάζω την Ιταλική και αν έχει κατέβει μέχρι αύριο θα δοκιμάσω και με αυτήν..

 

Καλημέρα έχεις δίκιο, αυτό(εάν θυμάμαι καλά) το είχα όταν ενεργοποίησα το κινητό για πρώτη φορά χωρίς sim , μετά λόγω θεμάτων έκανα factory reset με τη sim μεσα και όπως φαίνεται χάθηκε η επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

επειδη το search δεν υποστηριζει 3 χαρακτηρες, οταν παω να βαλω csc δεν το δεχεται.

Υποθετουμε πως θελω να αλλαξω rom. Τι ακριβως παιζει με το csc; Εκτος απο τη rom που θα κατεβασω και θα περασω με το odin πρεπει να προσεξω και να αλλαξω και κατι αλλο; γιατι διαβαζω για αλλαγες csc οταν αλλαζω rom;

Ειμαι με συνδεση wind σε S9+ αγορασμενο απο vodafone με vodafone rom μεσα

Link to comment
Share on other sites

:worry:Δηλαδη δεν ειναι αυτο ειναι κατι αλλο ρε παιδια ;

39211671_949815835190562_926197989301551104_o.jpg?_nc_cat=0&efg=eyJpIjoidCJ9&oh=b209914f6b0edab01a97906402293296&oe=5BFBB842

39186523_949828828522596_9040937644485246976_o.jpg?_nc_cat=0&efg=eyJpIjoidCJ9&oh=3bb87653e7b3f5abcc542e1df22c2aab&oe=5BF4A775

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! με τα πολλά, βρήκα τον ένοχο! το widget Ημερολόγιο της Google κάνει την ζημιά! μόλις αφαίρεσα το widget χάθηκε και το lag. Σας ευχαριστώ όλους όσους ασχολήθηκαν!
Link to comment
Share on other sites

επειδη το search δεν υποστηριζει 3 χαρακτηρες, οταν παω να βαλω csc δεν το δεχεται.

Υποθετουμε πως θελω να αλλαξω rom. Τι ακριβως παιζει με το csc; Εκτος απο τη rom που θα κατεβασω και θα περασω με το odin πρεπει να προσεξω και να αλλαξω και κατι αλλο; γιατι διαβαζω για αλλαγες csc οταν αλλαζω rom;

Ειμαι με συνδεση wind σε S9+ αγορασμενο απο vodafone με vodafone rom μεσα

Και γω Vodafone rom έχω με δίκτυο wind και σκέφτομαι να του περάσω την ελληνική EUR.

Τα έχω όλα κατεβασμένα έτοιμα στον υπολογιστή και είναι κάτι που έχω ξανακάνει σε άλλες συσκευές αλλά έχω δεύτερες σκέψεις γιατί δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα και δεν ξέρω αν είναι σοφή κίνηση να πειράξω ένα ήδη στημένο με κόπο κινητό.

Απλά τρώγομαι επειδή έχω χρόνο στα χέρια μου και έλεγα μήπως είναι καλύτερη η generic rom.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! με τα πολλά, βρήκα τον ένοχο! το widget Ημερολόγιο της Google κάνει την ζημιά! μόλις αφαίρεσα το widget χάθηκε και το lag. Σας ευχαριστώ όλους όσους ασχολήθηκαν!
Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο... Και εγω με το που αφαίρεσε το widget του Google calendar σταμάτησε επίσης το lag στο κλείσιμο των φακέλων.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:worry:Δηλαδη δεν ειναι αυτο ειναι κατι αλλο ρε παιδια ;

 

http://prntscr.com/kj8unv

 

Αυτό είναι.

Link to comment
Share on other sites

επειδη το search δεν υποστηριζει 3 χαρακτηρες, οταν παω να βαλω csc δεν το δεχεται.

Υποθετουμε πως θελω να αλλαξω rom. Τι ακριβως παιζει με το csc; Εκτος απο τη rom που θα κατεβασω και θα περασω με το odin πρεπει να προσεξω και να αλλαξω και κατι αλλο; γιατι διαβαζω για αλλαγες csc οταν αλλαζω rom;

Ειμαι με συνδεση wind σε S9+ αγορασμενο απο vodafone με vodafone rom μεσα

AP, CP και HOME_CSC αν θες να κάνεις "ανέμακτα" την αλλαγή χωρίς να χάσεις δεδομένα, ρυθμίσεις κλπ.

Αν περάσεις το απλό CSC θα σου κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

:worry:Δηλαδη δεν ειναι αυτο ειναι κατι αλλο ρε παιδια;

Ναι, αν είδες το σύνδεσμο που παρέθεσα είναι άλλο πράγμα.

 

Και γω Vodafone rom έχω με δίκτυο wind και σκέφτομαι να του περάσω την ελληνική EUR.

Τα έχω όλα κατεβασμένα έτοιμα στον υπολογιστή και είναι κάτι που έχω ξανακάνει σε άλλες συσκευές αλλά έχω δεύτερες σκέψεις γιατί δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα και δεν ξέρω αν είναι σοφή κίνηση να πειράξω ένα ήδη στημένο με κόπο κινητό.

Απλά τρώγομαι επειδή έχω χρόνο στα χέρια μου και έλεγα μήπως είναι καλύτερη η generic rom.

Καλύτερη δεν είναι, πιστεύω 0 διαφορές. Δεν είναι όπως κάποτε που από χώρα σε χώρα έβλεπες εμφανή διαφορά τόσο στη χρήση, όσο και στην απόδοση της μπαταρίας, πλέον παντού είναι τα ίδια, δεν επεμβαίνουν στον κώδικα στο βαθμό που το έκαναν στο λογισμικό παλαιότερων συσκευών.

 

Εγώ δυστυχώς δεν κατάφερα να ενεργοποιήσω το Smart Call ούτε με την Πολωνική (με βγαλμένη SIM Card ό,τι δοκίμασα) οπότε κάπου εδώ σταματάω, γυρνάω σε EUR και στήνω να τελειώνω.. κρίμα και με είχε βολέψει πραγματικά η συγκεκριμένη δυνατότητα.

 

EDIT

 

http://prntscr.com/kj8unv

 

Αυτό είναι.

Region; SIM card; Αγορασμένο όχι από Ελλάδα να υποθέσω;

Σου δουλέυει; Γιατί κι εγώ βρίσκω το μενού αλλά δεν είναι λειτουργικό στην πράξη.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

http://prntscr.com/kj8unv

 

Αυτό είναι.

 

Ενταξει καταλαβα thanks.

Αυτη ειναι η εφαρμογη hiya που εχει ενσωματωσει η sammy και την ονομαζει smart call.Κατεβαστε τη απο το play . Λεγεται Hiya caller ID & block.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει καταλαβα thanks.

Αυτη ειναι η εφαρμογη hiya που εχει ενσωματωσει η sammy και την ονομαζει smart call.Κατεβαστε τη απο το play . Λεγεται Hiya caller ID & block.

 

Δουλεύει διαφορετικά η εφαρμογή του Play Store αγαπητέ, τρώει πρόσθετους πόρους και εν μέρη είναι σαν να εγκαθιστάς και πρόσθετο dialer.

Έτσι ήξερα κι εγώ να το κάνω. :)

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει καταλαβα thanks.

Αυτη ειναι η εφαρμογη hiya που εχει ενσωματωσει η sammy και την ονομαζει smart call.Κατεβαστε τη απο το play . Λεγεται Hiya caller ID & block.

 

Καμία απολύτως σχέση.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει διαφορετικά η εφαρμογή του Play Store αγαπητέ, τρώει πρόσθετους πόρους και εν μέρη είναι σαν να εγκαθιστάς και πρόσθετο dialer.

Έτσι ήξερα κι εγώ να το κάνω. :)

 

Ε αυτο θα υπαρχει σε τιποτα ινδικα ρομ η σε ευρω-περιοχες με δικτυα οχι με default csc οπως πχ εμεις εχουμε σαν χωρα eur csc default αλλα τις cosmote ειναι διαφορετικο.Ετσι πρεπει παραδειγμα να ψαξεις ας πουμε πχ στα δικτυα της αυστριας η της γερμανιας ποιο απο ολα εχει συμφωνησει να ειναι ενεργοποιημενο.Default σχεδον αποκλειεται να το βρεις δεν θα ειναι ενεργοποιημενο στα csc θα το εχει off

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο... Και εγω με το που αφαίρεσε το widget του Google calendar σταμάτησε επίσης το lag στο κλείσιμο των φακέλων.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αντί αυτού το widget για το google calendar εγώ συνήθισα στην αριστερή σελίδα από την αρχική μας που είναι η Bixby και έχω βάλει πρώτο να δείχνει το google calendar (Ημερήσιο).

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως εκεί βρίσκονται τα προβλήματα, σε κακογραμμένες εφαρμογές, μερικοί όμως βιάζονται να βγάλουν συμπεράσματα κατηγορώντας την κάθε εταιρεία κινητων συσκευών

 

Καλημέρα! με τα πολλά, βρήκα τον ένοχο! το widget Ημερολόγιο της Google κάνει την ζημιά! μόλις αφαίρεσα το widget χάθηκε και το lag. Σας ευχαριστώ όλους όσους ασχολήθηκαν!

 

Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο... Και εγω με το που αφαίρεσε το widget του Google calendar σταμάτησε επίσης το lag στο κλείσιμο των φακέλων.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως εκεί βρίσκονται τα προβλήματα, σε κακογραμμένες εφαρμογές, μερικοί όμως βιάζονται να βγάλουν συμπεράσματα κατηγορώντας την κάθε εταιρεία κινητων συσκευών

 

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ειναι απολυτο αυτο. Το ιδιο widget, σεαλλες συσκευες δεν δημιουργει προβληματα. Ποιος ειναι λοιπον ο κακογραμμενος;;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αναβάθμισηa34b20af21e2caa08ad20bb9273cf02d.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Την κατεβάζω και εγώ. Είναι από τις μικρές 269mb που ενσωματώνει τα security της google και λέει και κάτι για τον game launcher που προσωπικά δεν χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...