Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαμά launcher. Έχω ταξινομήσει όλες τις εφαρμογές σε φακέλους. Από widget μόνο ημερολόγιο και Google news. Τίποτα βαρύ. Μου το έκανε και στο note 8 όπως είπα. Μάλλον θα το στήσω από την αρχή. (αν και δεν το έκανα επαναφορά την 1η φορά )
Link to comment
Share on other sites

Μαμά launcher. Έχω ταξινομήσει όλες τις εφαρμογές σε φακέλους. Από widget μόνο ημερολόγιο και Google news. Τίποτα βαρύ. Μου το έκανε και στο note 8 όπως είπα. Μάλλον θα το στήσω από την αρχή. (αν και δεν το έκανα επαναφορά την 1η φορά )

 

Kαποιος ειχε αναφερει παλιοτερα οτι αν βαζεις τις εφαρμογες μεσα σε φακελους, δημιουργειται ενα lag αλλα στο animation ανοιγματος του φακελου, οχι στο home button...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο άνοιγμα φακέλου δεν παρατηρώ κάτι.Ανεπαίσθητο είναι βέβαια αλλά υπάρχει (στην επιστροφή αρχικής οθόνης).

Ίσως να φταίνε οι φάκελοι αλλά τα έχω ταξινομήσει έτσι όπως με βολεύει οπότε δεν θα τους καταργήσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο καθένας το lag το εκλαμβάνει διαφορετικά και φυσικά εξαρτάται από ποιά συσκευή προέρχεσαι.

Έχω ξέρω ότι στον launcher υπάρχει μια ανεπαίσθητη καθυστέρηση από τη στιγμή που θα πατήσεις το κουμπί ως τη στιγμή που θα αποκριθεί το κινητό. Οι πιο πολλοί ούτε που θα το παρατηρήσουν ειδικά αν έρχονται στο s9 από κάποιο πιο παλιό και αργό κινητό, αν όμως έχεις χρησιμοποιήσει πχ το OnePlus που έχει όντως πιο ελαφρύ skin και πιο άμεση απόκριση, θα καταλάβεις κάποιο ελάχιστο lag, όχι τόσο στο άνοιγμα εφαρμογών άλλα στη πλοήγηση στον launcher.

Αν σ εκνευρίζει μια λύση είναι να μειώσεις την διάρκεια των animation μέσω του μενού προγραμματιστών, η να πειραματιστείς με άλλους launchers.

Εμένα δε με απασχολεί αυτό το όντως ελαφρύ lag γιατί με καλύπτει απόλυτα το κινητό στις υπόλοιπες λειτουργίες και απόδοση του

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ απόλυτα.Δεν αξίζει να ασχοληθώ περισσότερο.Απλώς το είχα απορία αν συμβαίνει και σε άλλους.Πάντως είναι σαν ένα στιγμιαίο πάγωμα της οθόνης διάρκειας μικρότερης του δευτερολέπτου.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα...κατεβαζω τωρα και κανω εγκατασταση...ελπιζω να μην μειώσουν μπαταρια ή αποδοση ελεω έλευσης note 9

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει και δυνατότητα WiFi/Volte call (λογικά χρειάζεται COSMOTE) και το smart call στις κλήσεις (ενημέρωση για spam calls κλπ.) να μοιραστεί την έκδοση/χώρα της rom του;

 

Λέω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών οπότε να το στήσω και σε καλή βάση.

Ευχαριστώ.

 

Tapatalked using my galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει και δυνατότητα WiFi/Volte call (λογικά χρειάζεται COSMOTE) και το smart call στις κλήσεις (ενημέρωση για spam calls κλπ.) να μοιραστεί την έκδοση/χώρα της rom του;

 

Λέω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών οπότε να το στήσω και σε καλή βάση.

Ευχαριστώ.

 

Tapatalked using my galaxy S9

 

CSC CODE: EUR

CSC / BASEBAND VERSION: BRG8

PDA VERSION: BRGA

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Κατέβασα σήμερα το τελευταίο patch ασφαλείας ( 1η Αυγούστου ) και μετά την εγκατάσταση διαπιστώνω πρόβλημα στο ξεκλείδωμα της συσκευής.Έχω ορίσει τρόπο ξεκλειδώματος PIN και δαχτυλικό αποτύπωμα και ενώ μέχρι τώρα, εκτός από την πρώτη φορά κατά το boot της συσκευής που έβαζα το PIN, πάντα την ξεκλείδωνα με το αποτύπωμα τώρα άν και βάζω το δάχτυλο η συσκευή δεν ξεκλειδώνει και ζητάει το PIN οπότε και ξεκλειδώνει.Διέγραψα το παλιό αποτύπωμα και δημιούργησα καινούργιο αλλά και πάλι με το ίδιο αποτέλεσμα.Επίσης ενώ έχω ορίσει η συσκευή να κλειδώνει μετά από ένα λεπτό από το σβήσιμο της οθόνης τώρα κλειδώνει αμέσως.Θα ήθελα να ξέρω άν κάποιος που έχει κατεβάσει το τελευταίο patch αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα και άν υπάρχει κάποια λύση.:confused:
Link to comment
Share on other sites

Εχω τα ίδια αλλά δεν βλέπω smart call..

Που βρίσκεται η ρύθμιση;

 

Ουτε εγω την εχω εντοπισει...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Κατέβασα σήμερα το τελευταίο patch ασφαλείας ( 1η Αυγούστου ) και μετά την εγκατάσταση διαπιστώνω πρόβλημα στο ξεκλείδωμα της συσκευής.Έχω ορίσει τρόπο ξεκλειδώματος PIN και δαχτυλικό αποτύπωμα και ενώ μέχρι τώρα, εκτός από την πρώτη φορά κατά το boot της συσκευής που έβαζα το PIN, πάντα την ξεκλείδωνα με το αποτύπωμα τώρα άν και βάζω το δάχτυλο η συσκευή δεν ξεκλειδώνει και ζητάει το PIN οπότε και ξεκλειδώνει.Διέγραψα το παλιό αποτύπωμα και δημιούργησα καινούργιο αλλά και πάλι με το ίδιο αποτέλεσμα.Επίσης ενώ έχω ορίσει η συσκευή να κλειδώνει μετά από ένα λεπτό από το σβήσιμο της οθόνης τώρα κλειδώνει αμέσως.Θα ήθελα να ξέρω άν κάποιος που έχει κατεβάσει το τελευταίο patch αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα και άν υπάρχει κάποια λύση.:confused:
Εγω που εκανα την ενημερωση δεν εχω καποιο τέτοιο πρπβλημα...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει και δυνατότητα WiFi/Volte call (λογικά χρειάζεται COSMOTE) και το smart call στις κλήσεις (ενημέρωση για spam calls κλπ.) να μοιραστεί την έκδοση/χώρα της rom του;

 

Λέω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών οπότε να το στήσω και σε καλή βάση.

Ευχαριστώ.

 

Tapatalked using my galaxy S9

 

Πολωνικό firmware βάλε.

Το τέσταρα πριν αρκετές μέρες και είχε smart call στο phone app, αλλά δεν τσέκαρα για volte (******* μου το ξέρω) :P

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Κατέβασα σήμερα το τελευταίο patch ασφαλείας ( 1η Αυγούστου ) και μετά την εγκατάσταση διαπιστώνω πρόβλημα στο ξεκλείδωμα της συσκευής.Έχω ορίσει τρόπο ξεκλειδώματος PIN και δαχτυλικό αποτύπωμα και ενώ μέχρι τώρα, εκτός από την πρώτη φορά κατά το boot της συσκευής που έβαζα το PIN, πάντα την ξεκλείδωνα με το αποτύπωμα τώρα άν και βάζω το δάχτυλο η συσκευή δεν ξεκλειδώνει και ζητάει το PIN οπότε και ξεκλειδώνει.Διέγραψα το παλιό αποτύπωμα και δημιούργησα καινούργιο αλλά και πάλι με το ίδιο αποτέλεσμα.Επίσης ενώ έχω ορίσει η συσκευή να κλειδώνει μετά από ένα λεπτό από το σβήσιμο της οθόνης τώρα κλειδώνει αμέσως.Θα ήθελα να ξέρω άν κάποιος που έχει κατεβάσει το τελευταίο patch αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα και άν υπάρχει κάποια λύση.:confused:

 

!!! Αγνοήστε τα παραπάνω.Βρέθηκε το πρόβλημα.Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Λογικα η ιταλικη rom εχει και τα 2.

Σε note 8 που την ειχα τα ειχε και τα 2 (wifi calling + smart call).

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικα η ιταλικη rom εχει και τα 2.

Σε note 8 που την ειχα τα ειχε και τα 2 (wifi calling + smart call).

Θυμάσαι αν το region ήταν ITV;

Ευχαριστώ.

 

Θα δοκιμάσω με ισπανική που κατεβαίνει και αν δεν.. θα προχωρήσω με ιταλική, θέλει και αρκετές ώρες το sammobile..

 

Tapatalked using my galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι αν το region ήταν ITV;

Ευχαριστώ.

 

Θα δοκιμάσω με ισπανική που κατεβαίνει και αν δεν.. θα προχωρήσω με ιταλική, θέλει και αρκετές ώρες το sammobile..

 

Tapatalked using my galaxy S9

Ναι νομιζω ITV ηταν!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλο update και την χαμηλή ένταση στις ειδοποιήσεις δεν βλέπω να την διορθώνουν :mad:
Link to comment
Share on other sites

!!! Αγνοήστε τα παραπάνω.Βρέθηκε το πρόβλημα.Ευχαριστώ.:)
Τι ητα τελικα;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εχω τα ίδια αλλά δεν βλέπω smart call..

Που βρίσκεται η ρύθμιση;

 

Στις ρυθμίσεις των κλήσεων, κάτω κάτω κάτω υπάρχει η επιλογή εμπλουτισμένη κλήση. Νομίζω αυτό ψάχνεις

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις των κλήσεων, κάτω κάτω κάτω υπάρχει η επιλογή εμπλουτισμένη κλήση. Νομίζω αυτό ψάχνεις
Τί κάνει αυτό παίδες;

 

SM-G965F

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τη λυση στο προβλημα που με ταλαιπωρούσε απο την αρχη που πηρα το κινητο: το smart lock λειτουργούσε όποτε του καπνιζε. Το είχα ρυθμισει να ξεκλειδωνει τη συσκευή βαση τοποθεσιας οταν βρίσκομαι στο σπιτι. Μου ειχε σπασει τα νευρα. Η λυση για οσους εχουν το ιδιο προβλημα ειναι η εξης:goodlock της samsung μεσω routines. Ρυθμιστε στο routines οταν πιανει σημα το κινητο απο το wifi σας να ξεκλειδωνει η συσκευή. Εδω και μια βδομαδα που το εστησα δεν εχω ξεκλειδωσει τη συσκευή ούτε μια φορα: το τηλέφωνο ξεκλειδωθηκε απο το smart lock μου γραφει στην οθονη κλειδωματος. Τωρα πως σχετίζεται το smart lock με gps με το routines και το wifi δεν ξερω και δεν με νοιάζει.Λειτουργει υποδειγματικα . Ελπιζω το tip να βοηθήσει οσους έχουν παρομοιο προβλημα διότι εγω οσο και αν ψαχτηκα στο web λυση δεν βρηκα παρολο που ειναι γνωστο το προβλημα στα ξενα φορουμaa63bb160f8c0c67173aeeb12ad76a4e.jpg5ed469a3a2d35459146dbd3926bd26ca.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

92135efaf8b9b6c01bcc2ff5d374f515.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι αν το region ήταν ITV;

Ευχαριστώ.

 

Θα δοκιμάσω με ισπανική που κατεβαίνει και αν δεν.. θα προχωρήσω με ιταλική, θέλει και αρκετές ώρες το sammobile..

 

Tapatalked using my galaxy S9

 

Αν σου δουλέψει με την Ιταλική, ρίξε μια φωνή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...