Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά το πρόβλημα δεν ήταν αυτό καθώς και άφηνα background data και το power saving το έχω πάντα off. Μετά από πολύ ψάξιμο χθες το βράδυ καθώς είναι κάτι που μου αρέσει σαν λειτουργία το εξαίρεσα από το power optimisation και μετά από ένα restart και μια πλήρη φόρτιση παίζει πάλι. έχω καταλάβει ότι το power optimisation της Samsung ίσως είναι λίγο επιθετικό καθώς στο παρελθόν είχα πρόβλημα και με εφαρμογή IP cameras που δεν μου έφερνε συναγερμούς μετά από διαστήματα αδράνειας.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αν το κινητό έχει Vodafone branding βγάζει το λογότυπο στην οθόνη εκκίνησης ή απλά έχει κάποιες εφαρμογές έξτρα όπως πχ και της κοσμοτε;;;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Σε s8 plus που έχω από Vodafone, ούτε λογότυπο έχει στο ξεκίνημα ούτε κάποια άλλη έξτρα εφαρμογή πλην του application του δικού της το οποίο δεν επηρεάζει σε τίποτα απολύτως, δεν εμφανίζεται πουθενά...Γενικά μια τελείως απροβλημάτιστη ρομ με εξαιρετική απόδοση μπαταρίας και πολύ πολύ smooth με την oreo...αναφέρομαι πάντοτε στην περίπτωση του s8 plus που έχω.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε s8 plus που έχω από Vodafone, ούτε λογότυπο έχει στο ξεκίνημα ούτε κάποια άλλη έξτρα εφαρμογή πλην του application του δικού της το οποίο δεν επηρεάζει σε τίποτα απολύτως, δεν εμφανίζεται πουθενά...Γενικά μια τελείως απροβλημάτιστη ρομ με εξαιρετική απόδοση μπαταρίας και πολύ πολύ smooth με την oreo...αναφέρομαι πάντοτε στην περίπτωση του s8 plus που έχω.
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Επομένως παρόμοια θα είναι και του s9 plus.

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αν το κινητό έχει Vodafone branding βγάζει το λογότυπο στην οθόνη εκκίνησης ή απλά έχει κάποιες εφαρμογές έξτρα όπως πχ και της κοσμοτε;;;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε s9+ από cosmote δεν υπάρχει ούτε λογότυπο ούτε extra εφαρμογές.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Επομένως παρόμοια θα είναι και του s9 plus.

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

99% υποθέτω πως ναι :) ✌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αν το κινητό έχει Vodafone branding βγάζει το λογότυπο στην οθόνη εκκίνησης ή απλά έχει κάποιες εφαρμογές έξτρα όπως πχ και της κοσμοτε;;;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχει κανένα λογότυπο, παρά μόνο 2 εφαρμογές της Vodafone

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Το χτύπησα και εγώ με την προσφορά του Γερμανού. Για να δούμε τι ψάρια πιάνει!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου λύσει κάποιος μία απορία;

Θα αγοράσω μάλλον ένα καινούργιo samsung (πχ το S9+) για να αντικαταστήσω το note edge που το έχω 3+ χρόνια τώρα.

Στη μεταφορά των δεδομένων τι γίνεται; Συγκεκριμένα: έχω κάποιες εφαρμογές και δεδομένα (πχ φωτογραφίες) αποθηκευμένες στην κάρτα μνήμης. Αυτά εάν στο καινούργιο κινητό βάλω κάρτα μνήμης θα μεταφερθούν αυτόματα στη νέα κάρτα μνήμης (μιλάω για την περίπτωση που θα συνδέσω τα δύο κινητά με καλώδιο usb);

Εάν αποφασίσω να μη βάλω κάρτα μνήμης στο καινούργιο κινητό, θα μεταφερθούν όλα στην εσωτερική μνήμη ή τα δεδομένα που υπάρχουν στην κάρτα δε θα μεταφερθούν καθόλου;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ένας πανεύκολος τρόπος είναι να τα συνδέσεις μαζί με έναν αντάπτορα που θα έχει μέσα το s9 plus έχεις την εφαρμογή smart switch μπαίνεις εκεί κ μετά μεταφέρει τα πάντα απτό παλιό στο καινούργιο σε χρόνο ρεκόρ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχω καταλάβει γιατί δεν έβγαλαν κάποιο update για τις οθόνες που έχουν θέμα με το μαύρο στο σκοτάδι

Γιατί δεν έβγαλαν ένα update να βελτιώνει κιαλλο τις φώτο πρέπει η σαμι να βάλει κ αυτή night mode έστω στο επόμενο μοντέλο ακόμα κ αυτό με τις ειδοποιήσεις που οι περισσότεροι τους χτυπάει στο χαμηλό δεν έβαλε ένα update..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!! Στο παραπάνω βίντεο που σας έχω στείλει μόλις το ανοίγω μου κιτρινιζει η οθόνη χωρίς να έχω ανοίξει την ρύθμιση βελτιστοποίηση βίντεο.Αυτό που θέλω να ρωτήσω το κάνει σε κάποιον άλλον σε σ9+ είναι θέμα του γιουτιουμπ της εφαρμογής και του γκουγκλ χροουμ η θεμα του κινητού(οθονης)????? Και σε κάποια άλλα βίντεο η φωτεινότητα του κινητού ενώ είναι χαμηλή ανοίγει φουλ χωρίς να έχει πειραχτεί η μπάρα της φωτεινότητας σας το κάνει????Σας παρακαλώ απαντήστε μου... Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!! Στο παραπάνω βίντεο που σας έχω στείλει μόλις το ανοίγω μου κιτρινιζει η οθόνη χωρίς να έχω ανοίξει την ρύθμιση βελτιστοποίηση βίντεο.Αυτό που θέλω να ρωτήσω το κάνει σε κάποιον άλλον σε σ9+ είναι θέμα του γιουτιουμπ της εφαρμογής και του γκουγκλ χροουμ η θεμα του κινητού(οθονης)????? Και σε κάποια άλλα βίντεο η φωτεινότητα του κινητού ενώ είναι χαμηλή ανοίγει φουλ χωρίς να έχει πειραχτεί η μπάρα της φωτεινότητας σας το κάνει????Σας παρακαλώ απαντήστε μου... Ευχαριστώ!!

Στο βίντεο που έστειλες, όντως κιτρινίζει η οθόνη κάτω από το βίντεο. Αν επιλέξεις άλλο βίντεο από τη λίστα είναι οκ. Άρα δεν είναι θερμά της οθόνης σου.

Όσο για την αύξηση της φωτεινότητας, αν την έχεις στο αυτόματο αυτή είναι συμπεριφορά της, λίγο επιθετική προς τα πάνω ή προς τα κάτω.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο που έστειλες, όντως κιτρινίζει η οθόνη κάτω από το βίντεο. Αν επιλέξεις άλλο βίντεο από τη λίστα είναι οκ. Άρα δεν είναι θερμά της οθόνης σου.

Όσο για την αύξηση της φωτεινότητας, αν την έχεις στο αυτόματο αυτή είναι συμπεριφορά της, λίγο επιθετική προς τα πάνω ή προς τα κάτω.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ, τρόμαξα.....Για ποιο λόγο γίνεται αυτό το πράγμα????Γνωρίζουμε?????

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ, τρόμαξα.....Για ποιο λόγο γίνεται αυτό το πράγμα????Γνωρίζουμε?????

Αν ρωτάς για την "επιθετική" αύξηση ή μείωση φωτεινότητας, έχει να κάνει με τον εξωτερικό φωτισμό και πόσο γρήγορα θα σου δώσει τη δυνατότητα να μπορείς να δεις σωστά κάτω από τον ήλιο ή μέσα σε ένα σκοτεινό δωμάτιο.

Αυτό είναι φυσιολογικό.

 

Αν δε σου αρέσει μπορείς να το απενεργοποιήσεις στις ρυθμίσεις-εμφάνιση-αυτόματη φωτεινότητα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ένας πανεύκολος τρόπος είναι να τα συνδέσεις μαζί με έναν αντάπτορα που θα έχει μέσα το s9 plus έχεις την εφαρμογή smart switch μπαίνεις εκεί κ μετά μεταφέρει τα πάντα απτό παλιό στο καινούργιο σε χρόνο ρεκόρ

 

 

Ναι το ξέρω αυτό αλλά τι μεταφέρεται και πως?

Εάν το καινούργιο κινητό έχει κάρτα μνήμης τα περιεχόμενα της παλιάς κάρτας μνήμης θα μεταφερθούν στην καινούργια (συμπεριλαμβανομένων των εφαρμογών που είναι εγκατεστημένες στην κάρτα μνήμης?)

Εάν δεν έχει κάρτα μνήμης το καινούργιο κινητό τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης θα μεταφερθούν στην εσωτερική μνήμη του καινούργιου κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω αυτό αλλά τι μεταφέρεται και πως?

Εάν το καινούργιο κινητό έχει κάρτα μνήμης τα περιεχόμενα της παλιάς κάρτας μνήμης θα μεταφερθούν στην καινούργια (συμπεριλαμβανομένων των εφαρμογών που είναι εγκατεστημένες στην κάρτα μνήμης?)

Εάν δεν έχει κάρτα μνήμης το καινούργιο κινητό τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης θα μεταφερθούν στην εσωτερική μνήμη του καινούργιου κινητού;

 

Γιατί δεν βάζεις την παλιά κάρτα στο νέο κινητό και τέλος ?

Ή αν θες νέα κάρτα μνήμης, βάλε την παλιά στο νέο κινητό, ρίξε τα αρχεία σου στην εσωτερική μνήμη και μετά βάλε την νέα κάρτα και από την εσωτερική στην εξωτερική..

Κατά τα άλλα εφαρμογές και ρυθμίσεις θα έλεγα να τα κάνεις από το μηδέν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτάς για την "επιθετική" αύξηση ή μείωση φωτεινότητας, έχει να κάνει με τον εξωτερικό φωτισμό και πόσο γρήγορα θα σου δώσει τη δυνατότητα να μπορείς να δεις σωστά κάτω από τον ήλιο ή μέσα σε ένα σκοτεινό δωμάτιο.

Αυτό είναι φυσιολογικό.

 

Αν δε σου αρέσει μπορείς να το απενεργοποιήσεις στις ρυθμίσεις-εμφάνιση-αυτόματη φωτεινότητα.

 

Έκλεισα την αυτόματη φωτεινότητα και σε αυτό το βίντεο

μου το κάνει πάλι μου την ανοίγει παλι την φωτεινότητα....Γιατί??
Link to comment
Share on other sites

Το χτύπησα και εγώ με την προσφορά του Γερμανού. Για να δούμε τι ψάρια πιάνει!

 

Το μονοκαρτο ή τι δικαρτο έχει ο γερμανός; Δουλεύει κανονικά φαντάζομαι το wificalling;

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα την αυτόματη φωτεινότητα και σε αυτό το βίντεο
μου το κάνει πάλι μου την ανοίγει παλι την φωτεινότητα....Γιατί??
Settings - Advanced features - Video enhancer - απενεργοποίηση.

 

Να αναφέρω και κάτι άσχετο που δεν γνώριζα και το ανακάλυψα τυχαία, αν πατήσεις δύο φορές συνεχόμενα το recents κουμπί, κάνει εναλλαγή στην προηγούμενη ανοιχτή εφαρμογή!

 

 

Tapatalked using my galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Settings - Advanced features - Video enhancer - απενεργοποίηση.

 

Να αναφέρω και κάτι άσχετο που δεν γνώριζα και το ανακάλυψα τυχαία, αν πατήσεις δύο φορές συνεχόμενα το recents κουμπί, κάνει εναλλαγή στην προηγούμενη ανοιχτή εφαρμογή!

 

 

Tapatalked using my galaxy S9

 

Ενώ το εχω κλειστό μου ανοίγει η φωτεινότητα παλι και απενεργοποιημένο το video enhancer και η φωτεινότητα χειροκίνητη και όχι αυτόματη!!!Τι να συμβαίνει???

Link to comment
Share on other sites

Καινούριος κάτοχος και εγώ! Μετά από καιρό σε Samsung και συγκεκριμένα από εποχές S7 Edge. Πολύ ικανοποιημένος χρήστης Mate 10 Pro τους τελευταίους μήνες αλλά στην τιμή που το έδινε η Vodafone ήταν... κλεψιά να μην το πάρω.

Ελπίζω να μην με απογοητευσει πολύ στα της μπαταρίας που είχα καλομάθει μιας και στα υπόλοιπα ξέρω ότι δεν θα αντιμετωπισω πρόβλημα και θα είμαι στα ίδια επίπεδα με το Mate χωρίς να κάνω παραχωρήσεις.

Θα επανέλθω με τυχόν απορίες

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καινούριος κάτοχος και εγώ! Μετά από καιρό σε Samsung και συγκεκριμένα από εποχές S7 Edge. Πολύ ικανοποιημένος χρήστης Mate 10 Pro τους τελευταίους μήνες αλλά στην τιμή που το έδινε η Vodafone ήταν... κλεψιά να μην το πάρω.

Ελπίζω να μην με απογοητευσει πολύ στα της μπαταρίας που είχα καλομάθει μιας και στα υπόλοιπα ξέρω ότι δεν θα αντιμετωπισω πρόβλημα και θα είμαι στα ίδια επίπεδα με το Mate χωρίς να κάνω παραχωρήσεις.

Θα επανέλθω με τυχόν απορίες

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλορίζικο Κωνσταντίνε! Άμα έχεις το Mate 10 pro ακόμη κάνε ένα μίνι συγκριτικό οπότε μπορείς.

Ποσο έβγαινε από την Vodafone?

Ισχύει ακόμη η προσφορά?

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

@konstantinoslp, θα βγάζεις καλύτερες φωτογραφίες και καλύτερο video αλλά σε μπαταρία θα χάσεις αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Κωνσταντίνε! Άμα έχεις το Mate 10 pro ακόμη κάνε ένα μίνι συγκριτικό οπότε μπορείς.

Ποσο έβγαινε από την Vodafone?

Ισχύει ακόμη η προσφορά?

 

Mate the 10 pro be with you

 

Eυχαριστώ πολύ Γιάννη! :)

Ναι το έχω παράλληλα. Θα προσπαθήσω να τα συγκρίνω όσο μπορώ μέχρι να το δώσω γιατί το έβαλα ήδη αγγελία.

Ναι από Vodafone. 587 ευρώ παρακαλώ. Πώς να αντισταθώ; :p

Τελείωνε χθες η προσφορά. Πάει Θεσσαλονίκη η συγκεκριμένη προωθητική ενέργεια και γυρνάει τον Σεπτέμβρη πάλι Αθήνα οπότε όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να το πάρει και τότε.

 

@konstantinoslp, θα βγάζεις καλύτερες φωτογραφίες και καλύτερο video αλλά σε μπαταρία θα χάσεις αρκετά.

 

Με βλέπω να κλαίω με την μπαταρία. Όχι οτι θα είναι κακή αλλά αν έχεις μάθει αλλιώς το τελευταίο εξάμηνο σου κακοφαίνεται. Με το Mate φόρτιζα κάθε 2 βράδια. :rolleyes:

 

Ωραίος Κωνσταντίνε, welcome back φίλε ✌

 

Γιώργαρε σε ευχαριστώ πολύ. Από δω το πάω, από κει το πάω, όλο σε Sammy επιστρέφω. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...