Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φορτίστε τα κινητά σας όπως θέλετε ρε παιδιά αυτό το το 20-80 είναι για γέλια πραγματικά. Στα 2 χρόνια η μπαταρία σου θα έχει πέσει ότι και να κάνεις. Οπότε αλλάζεις μπαταρία και τελειώνει η υπόθεση. Ερώτηση άσχετη: Στην Aod μπορώ να βλέπω το μύνημα που ήρθε η το mail χωρίς να χρειάζεται να πατήσω να ξεκλειδώσει το τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν πάει έτσι. Αν το σκίζεις, το έχεις στη φόρτιση όλη μέρα πχ αν είσαι σπίτι ή βαλε-βγαλε ή συνέχεια γρήγορη η πτώση στην απόδοση θα έρθει πριν το έτος.αν πάει δουλεύεις όλο το εύρος και αργή φόρτιση θα έχεις πολύ λίγη πτώση στα 2 χρόνια και ίσως να μην έχεις ανάγκη την αλλαγή.. Τα έχουμε διαπιστώσει διαχρονικά όλα τα, μην τα ξανά λέμε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Αντιμετωπίζω ένα θεμα με το "ok google"

Συγκεκριμένα ενώ μέχρι πρότινως μπορούσε να ενεργοποιηθεί και με κλειστή οθόνη, για να δουλέψει πλέον πρεπει να πατήσω το μικρόφωνο στην εφαρμογή.

Ανέτρεξα στις ρυθμίσεις και οι επιλογές "Access with voice match & Unlock with voice match" είναι απενεργοποιημένες και χωρίς να μου παρέχεται η δυνατότητα να τις ενεργοποιήσω.

Επίσης το ίδιο σύμβαινει και στις επιλογές "Retrain voice model & Delete voice model"

Αντιμετωπίζει κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα μας ,

εχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος , οτι με την δικιά του εφαρμογή του τηλεφώνου (samsung email )για τα email , δεν του έρχονται οι ειδοποιήσεις αυτόματα , όταν δηλαδή υπάρχει ένα εισερχόμενο μήνυμα , αλλά αφού κάνω εγώ χειροκίνητα ανανέωση στα μηνύματα;

 

Δεν έχω ειδοποίηση , ουτε όταν είναι με το aod , αλλά ούτε αν το έχω με ανοιχτή την οθόνη.

Με ανοικτό wifi το έχω παρατηρήσει , δεν το δοκίμασα με τα δεδομένα (4G).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα μας ,

εχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος , οτι με την δικιά του εφαρμογή του τηλεφώνου (samsung email )για τα email , δεν του έρχονται οι ειδοποιήσεις αυτόματα , όταν δηλαδή υπάρχει ένα εισερχόμενο μήνυμα , αλλά αφού κάνω εγώ χειροκίνητα ανανέωση στα μηνύματα;

 

Δεν έχω ειδοποίηση , ουτε όταν είναι με το aod , αλλά ούτε αν το έχω με ανοιχτή την οθόνη.

Με ανοικτό wifi το έχω παρατηρήσει , δεν το δοκίμασα με τα δεδομένα (4G).

 

Καλησπέρα,

Εγώ που το χρησιμοποιώ με εταιρικό email, δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα με τις ενημερώσεις.

Ερχονται αυτόματα και εμφανίζεται και στο AOD και μάλιστα πιο γρηγορα απο τον σταθερό υπολογιστή.

Για να βοηθήσω, στην επιλογή Sync Schedule στις ρυθμίσεις της εφαρμογής, έχω βάλει το Auto.

Επίσης στο App Notification όλα τα έχω ON εκτός από το SNOOZE που το έχω στο OFF.

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προτείνετε να κάνουμε ασφάλιση κινητού έστω και με την κάλυψη από πλευράς ασφάλειας στο 70% σε περίπτωση ζημιάς?

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εγώ που το χρησιμοποιώ με εταιρικό email, δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα με τις ενημερώσεις.

Ερχονται αυτόματα και εμφανίζεται και στο AOD και μάλιστα πιο γρηγορα απο τον σταθερό υπολογιστή.

Για να βοηθήσω, στην επιλογή Sync Schedule στις ρυθμίσεις της εφαρμογής, έχω βάλει το Auto.

Επίσης στο App Notification όλα τα έχω ON εκτός από το SNOOZE που το έχω στο OFF.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση ,

τσεκάρισα και στην εφαρμογή mail τις ειδοποιήσεις να είναι ενεργοποιημένες και να εμφανίζονται , αλλά δυστυχώς σε εμένα το πρόβλημα παραμένει.

Έχουν έρθει πχ. 4 νέα mail πριν από 1+ ώρα , και αν δεν κάνω εγώ χειροκίνητα ανανέωση στο mail , δεν μου εμφανίζονται σαν ειδοποιήσεις στην μπάρα εδοποιήσεων. Μέχρι το s7 edge που είχα πριν , τα μηνύματα έρχονταν σφαίρα.

Ίσως του κάνω μια επαναφορά να δω αν στρώσει...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση ,

τσεκάρισα και στην εφαρμογή mail τις ειδοποιήσεις να είναι ενεργοποιημένες και να εμφανίζονται , αλλά δυστυχώς σε εμένα το πρόβλημα παραμένει.

Έχουν έρθει πχ. 4 νέα mail πριν από 1+ ώρα , και αν δεν κάνω εγώ χειροκίνητα ανανέωση στο mail , δεν μου εμφανίζονται σαν ειδοποιήσεις στην μπάρα εδοποιήσεων. Μέχρι το s7 edge που είχα πριν , τα μηνύματα έρχονταν σφαίρα.

Ίσως του κάνω μια επαναφορά να δω αν στρώσει...

Και εγω εχω το ιδιο προβλημα με σενα δυστυχωε....

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση άσχετη: Στην Aod μπορώ να βλέπω το μύνημα που ήρθε η το mail χωρίς να χρειάζεται να πατήσω να ξεκλειδώσει το τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι δεν υπάρχει τετοια λειτουργία που συναντας μονο σε Oxygen και AOSP rom(και ακόμα και αυτη η λειτουργία δεν ειναι και η βέλτιστη υλοποίηση διοτι το μήνυμα και δεν φαίνεται ολοκληρωμένο ιδιαιτερα αν ειναι μεγαλούτσικο και απο την άλλη εμφανίζεται για 4-5 δευτερόλεπτα μονο τη στιγμη που έρχεται μετα οχι αρα οπως και να εχει θα αναγκαστείς να ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο να μπεις να διαβασεις όποια ειδοποίηση λάβεις)

 

Το καλο με το AOD Sammy οτι πατώντας το αντίστοιχο notification icon σε οδηγει και ανοίγει απευθείας την αντίστοιχη εφαρμογή που ελαβες ειδοποίηση.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω το ιδιο προβλημα με σενα δυστυχωε....

 

Ωχ, και άλλος ομοιοπαθής...

Μήπως φταίει η έκδοση της ρομ; Η δική μου είναι EUR με CSC G965FOXM1BRF7 , αγορασμένο από mediamarkt.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, και άλλος ομοιοπαθής...

Μήπως φταίει η έκδοση της ρομ; Η δική μου είναι EUR με CSC G965FOXM1BRF7 , αγορασμένο από mediamarkt.

Και εγω στο ιδιο.ειμαο αλλα αγορασμενο απο skroutz!!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει έτσι. Αν το σκίζεις, το έχεις στη φόρτιση όλη μέρα πχ αν είσαι σπίτι ή βαλε-βγαλε ή συνέχεια γρήγορη η πτώση στην απόδοση θα έρθει πριν το έτος.αν πάει δουλεύεις όλο το εύρος και αργή φόρτιση θα έχεις πολύ λίγη πτώση στα 2 χρόνια και ίσως να μην έχεις ανάγκη την αλλαγή.. Τα έχουμε διαπιστώσει διαχρονικά όλα τα, μην τα ξανά λέμε.

Ναι φίλε μου έχεις δίκιο θέλει λίγο προσοχή δεν είπα να την σκίσουμε κιόλας βάλε βγάλε άλλα αυτά τα 20 - 80 είναι για γέλια. Και εγώ είμαι ψείρας με την μπαταρία αλλά όχι και έτσι.

Οχι δεν υπάρχει τέτοια λειτουργία που συναντάς μονο σε Oxygen και AOSP rom(και ακόμα και αυτη η λειτουργία δεν ειναι και η βέλτιστη υλοποίηση διοτι το μήνυμα και δεν φαίνεται ολοκληρωμένο ιδιαιτερα αν ειναι μεγαλούτσικο και απο την άλλη εμφανίζεται για 4-5 δευτερόλεπτα μονο τη στιγμη που έρχεται μετα οχι αρα οπως και να εχει θα αναγκαστείς να ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο να μπεις να διαβασεις όποια ειδοποίηση λάβεις)

 

Το καλό με το AOD Sammy οτι πατώντας το αντίστοιχο notification icon σε οδηγεί και ανοίγει απευθείας την αντίστοιχη εφαρμογή που ελαβες ειδοποίηση.

Κρίμα ρε γ@μοτο έπρεπε τουλάχιστον να υπάρχει σαν επιλογή. Το θέμα είναι οτι αν πατήσω το notification icon για να πάω στο mail πχ πρέπει να σηκώσω το κινητό μετά για να το ξεκλειδώσω για να μπει στην εφαρμογή. Βράστα..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση ,

τσεκάρισα και στην εφαρμογή mail τις ειδοποιήσεις να είναι ενεργοποιημένες και να εμφανίζονται , αλλά δυστυχώς σε εμένα το πρόβλημα παραμένει.

Έχουν έρθει πχ. 4 νέα mail πριν από 1+ ώρα , και αν δεν κάνω εγώ χειροκίνητα ανανέωση στο mail , δεν μου εμφανίζονται σαν ειδοποιήσεις στην μπάρα εδοποιήσεων. Μέχρι το s7 edge που είχα πριν , τα μηνύματα έρχονταν σφαίρα.

Ίσως του κάνω μια επαναφορά να δω αν στρώσει...

Εξαιρεσέ το από το battery optimization και θα είσαι κομπλέ

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρεσέ το από το battery optimization και θα είσαι κομπλέ

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Το έχω βγάλει αλλα και παλι

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν βλεπω διαφορα. Η εφαρμογη mailειναι ηδη στις εφαρμογες που δεν παρακολουθουνται και δεν μπαινουν σε αδρανεια απο τις ρυθμισεις μπαταριας.

Κατι αλλο φταιει, αλλα τι ...

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν βλεπω διαφορα. Η εφαρμογη mailειναι ηδη στις εφαρμογες που δεν παρακολουθουνται και δεν μπαινουν σε αδρανεια απο τις ρυθμισεις μπαταριας.

Κατι αλλο φταιει, αλλα τι ...

Το πρόβλημα είναι πως δεν λαμβάνετε mail ή πως ενώ εμφανίζονται μέσα στην εφαρμογή δεν εμφανίζονται ως ειδοποιήσεις;

 

Ποιον mail client/εφαρμογή χρησιμοποιείτε;

Ο συγχρονισμός είναι ενεργοποιημένος;

Ο τρόπος συγχρονισμού των email είναι γυρισμένος σε push;

 

Tapatalked using my galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι πως δεν λαμβάνετε mail ή πως ενώ εμφανίζονται μέσα στην εφαρμογή δεν εμφανίζονται ως ειδοποιήσεις;

 

Ποιον mail client/εφαρμογή χρησιμοποιείτε;

Ο συγχρονισμός είναι ενεργοποιημένος;

Ο τρόπος συγχρονισμού των email είναι γυρισμένος σε push;

 

Tapatalked using my galaxy S9

Πρεπει να μπουμε μεσα στην εφαρμογή για να μας ερθουν....την εργοστασιακή εφαρμογή χρησιμοποιούμε

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να μπουμε μεσα στην εφαρμογή για να μας ερθουν....την εργοστασιακή εφαρμογή χρησιμοποιούμε

 

Το πρόβλημα είναι πως δεν λαμβάνετε mail ή πως ενώ εμφανίζονται μέσα στην εφαρμογή δεν εμφανίζονται ως ειδοποιήσεις;

 

Ποιον mail client/εφαρμογή χρησιμοποιείτε;

Ο συγχρονισμός είναι ενεργοποιημένος;

Ο τρόπος συγχρονισμού των email είναι γυρισμένος σε push;

 

Tapatalked using my galaxy S9

 

'Οπως τα λέει ο φίλος arxontas2323,

έχεις το κινητό σου δίπλα , με ανοιχτό wifi ή δεδομένα κινητού -δεν έχει σημασία- , με ανοιχτή ή κλειστή την οθόνη, αν δεν ανοίξεις την εφαρμογή (εργοστασιακή) χειροκίνητα εσύ , δεν εμφανίζονται τα mail που έχεις λάβει ήδη.

Κανονικά με το που θα έρθει ενα mail πρέπει να έχω ειδοποίηση με ήχο αλλά και με το σύμβολο του μηνύματος πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων ,αλλά δεν...

Αυτό με το "γυρισμένος σε push" δεν το ξέρω , πώς γίνεται;

 

-EDIT . Το πρόβλημα όπως φαίνεται λύθηκε.

Απεγκατάσταση του mail της samsung ( σε σχόλια σχετικά και άλλοι τους το έχουν αναφέρει το πρόβλημα) , απενεργοποίηση του ενσωματωμένου gmail (που και αυτό το δοκίμασα και είχε την ίδια συμπεριφορά ) και τέλος εγκατάσταση από το play store του blue mail , το οποίο μέχρι τώρα δουλεύει όπως πρέπει , με τις ειδοποιήσεις του (ηχητικά και οπτικά) και γρήγορο. Βοήθειά μας ...:lol:

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Bluemail ειχα στο oneplus 5t και δεν θελω να το ξανα βαλω...επισης για κάποιο λογο μου ρουφαει την μπαταρια και ολα φαινονται νορμαλ ατους δεικτες....δεν ξέρω τι να κάνω;;;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν έχω θέμα με το email, δουλεύει υποδειγματικά

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το blue mail το είχα αρκετό καιρό σε Όλα μου τα κινητά. Επειδή όμως από ότι κατάλαβα τα mail πέρναγαν από servers τους πολλές φορές αργούσαν πάρα πολύ να έρθουν μπορεί και 1 μέρα η και καθόλου. Στα 2 τελευταία κινητά μου s8+ & s9+ χρησιμοποιώ το Aquamail το οποίο και είναι υποδειγματικό.

 

Το samsung mail το χρησιμοποίησα ελάχιστα απλά δεν δούλευε σωστά η ειδοποίηση με αριθμό στο εικονίδιο της εφαρμογής με nova launcher. Οπότε και το απενεργοποιήσα τελείως.

Link to comment
Share on other sites

τις τελευτεες μερες εχω θεμα λογικα με τη κεραια wifi του κινητου,αργει παρα πολυ φορτωνει πολυ αργα την καθε σελιδα που ανοιγω..

 

με το που το γυρναω σε δεδομενα 4g πεταει το κινητο,

εκανα και ενα speedtest και με εβγαλε download 0.02mbs upload 0.23mbs

ξανα εκανα και απο αλλη εφαρμογη απο το app store 0.04 με 0,45

 

ξερετε τι πρεπει να κανω για να στρωσει?

Link to comment
Share on other sites

τις τελευτεες μερες εχω θεμα λογικα με τη κεραια wifi του κινητου,αργει παρα πολυ φορτωνει πολυ αργα την καθε σελιδα που ανοιγω..

 

με το που το γυρναω σε δεδομενα 4g πεταει το κινητο,

εκανα και ενα speedtest και με εβγαλε download 0.02mbs upload 0.23mbs

ξανα εκανα και απο αλλη εφαρμογη απο το app store 0.04 με 0,45

 

ξερετε τι πρεπει να κανω για να στρωσει?

Εμένα μου το έκανε στο 4g αυτό, έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και επανήλθε

Link to comment
Share on other sites

Το blue mail το είχα αρκετό καιρό σε Όλα μου τα κινητά. Επειδή όμως από ότι κατάλαβα τα mail πέρναγαν από servers τους πολλές φορές αργούσαν πάρα πολύ να έρθουν μπορεί και 1 μέρα η και καθόλου. Στα 2 τελευταία κινητά μου s8+ & s9+ χρησιμοποιώ το Aquamail το οποίο και είναι υποδειγματικό.

 

Το samsung mail το χρησιμοποίησα ελάχιστα απλά δεν δούλευε σωστά η ειδοποίηση με αριθμό στο εικονίδιο της εφαρμογής με nova launcher. Οπότε και το απενεργοποιήσα τελείως.

 

Aqua mail και ησύχασα... μακραν το καλυτερο παιδια και δουλευει υποδειγματικά με.το nova!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το αντίστοιχο νήμα δεν είναι πολύ ενεργό θα ήθελα μια βοήθεια σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Σήμερα παρατήρησα ότι στο gboard δεν μου δουλεύει τo Google search. Μου βγάζει "you are not connected to the internet" Το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε το power saving και άφησε το gboard να τρέχει στο background επιτρέποντας τα background data. Γι' αυτό σου βγάζει το μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...