Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εμένα μου λείπει αυτό το χαρακτηριστικό η αλήθεια είναι, μου είχε φανεί πολύ βολικό σε προηγούμενες συσκευές και δεν έχω βρει πως να το επαναφέρω δυστυχώς.

 

Tapatalked using my galaxy S9

 

Ρίξε την ιταλική ή ισπανική ρομ και μην κάνεις επαναφορά εργοστασιακων με τη σιμ μέσα αν χρειαστεί για κάποιο λόγο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε την ιταλική ή ισπανική ρομ και μην κάνεις επαναφορά εργοστασιακων με τη σιμ μέσα αν χρειαστεί για κάποιο λόγο
Επειδή είμαι ευχαριστημένος δε θα ήθελα να μπλεχτώ τόσο να σου πω την αλήθεια ώστε να φλασάρω κάτι, αλλά λογικά το έχει και η ελληνική και απλά δεν εμφανίζεται η ρύθμιση λόγω ελληνικού CSC.

Είναι περασμένο στις ρυθμίσεις, στην εφαρμογή του τηλεφώνου αν θυμάμαι καλά.

 

Μιλάω πάντα για τη δυνατότητα

Smart call.

 

Tapatalked using my galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ευχαριστημένος δε θα ήθελα να μπλεχτώ τόσο να σου πω την αλήθεια ώστε να φλασάρω κάτι, αλλά λογικά το έχει και η ελληνική και απλά δεν εμφανίζεται η ρύθμιση λόγω ελληνικού CSC.

Είναι περασμένο στις ρυθμίσεις, στην εφαρμογή του τηλεφώνου αν θυμάμαι καλά.

 

Μιλάω πάντα για τη δυνατότητα

Smart call.

 

Tapatalked using my galaxy S9

 

Στον dialler είναι. Από εκεί και πέρα δεν ξέρω πως γίνεται να το έχεις στην ελληνική

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι ωραίο feature είναι αυτό. Δεν το ήξερα. Ξέρει κανείς τι rim πρέπει να βάλουμε Γιάννα το έχουμε. Με ελληνική cosmote πάντως δεν υπάρχει.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι ωραίο feature είναι αυτό. Δεν το ήξερα. Ξέρει κανείς τι rim πρέπει να βάλουμε Γιάννα το έχουμε. Με ελληνική cosmote πάντως δεν υπάρχει.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

εγω με ιταλικα και ισπανικα το ειχα παντα, οποτε θεωρω πως αν το γυρισεις θα την εχεις. Σου κανει αναγνωριση κυριως σε επιχειρησεις, οποτε αν σε παιρνει ενα σταθερο και ειναι μαγαζι ή πχ η wind το βλεπεις.. με εχει βοηθησει πολλες φορες, τοσο στο να το σηκωσω απο καπου που περιμενα τηλ οσο και το αναποδο.. Υπαρχουν και τριτες εφαρμογες που το κανουν, αν και δεν ξερω εαν δουλεουν τοσο σωστα γιατι μια φορα που εβαλα παλιοτερα δεν ειδα αναλογο αποτελεσμα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ευχαριστημένος δε θα ήθελα να μπλεχτώ τόσο να σου πω την αλήθεια ώστε να φλασάρω κάτι, αλλά λογικά το έχει και η ελληνική και απλά δεν εμφανίζεται η ρύθμιση λόγω ελληνικού CSC.

Είναι περασμένο στις ρυθμίσεις, στην εφαρμογή του τηλεφώνου αν θυμάμαι καλά.

 

Μιλάω πάντα για τη δυνατότητα

Smart call.

 

Tapatalked using my galaxy S9

Με τριτο dailer το εχεις το συγκεκριμενο feature και ειναι αξιοπιστο.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.truecaller

Όσον αφορά πάντως το θέμα βελτίωσης του software, είμαι κι εγώ από τους πιστούς του Nova που ντρέπονται να πουν πως έμειναν στον launcher της Samsung πλέον!..

Έχει γίνει εξαιρετική δουλειά στο λογισμικό γενικότερα όμως.

Σίγουρα υπάρχουν πολλά περιθώρια βελτίωσης, αλλά η διαφορά είναι αισθητή στις τελευταίες συσκευές. Στα συν οι όποιες δυνατότητες παραμετροποίησης όσον αφορά και την εμφάνιση πλέον.

 

Tapatalked using my galaxy S9

Τον Nova δεν τον βαζεις για την ταχύτητα του(ηταν στο παρελθόν και για αυτο οσο το software της Sammy ήταν για τα μπαζα)αλλά διότι εχει δεκάδες περισσότερες επιλογές παραμετροποίησης που ουδεις stock πιάνει ουτε το 1/5 των δυνατοτήτων του.

 

Εμενα ολοι οι stock launcher σε ολους τους OEM μου ειναι υπερβολικά φτωχοί και ελλείπείς.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

http://prntscr.com/kaarrc

 

Έβαλα τον κολλητό μου που του ήρθε η συσκευή με Πολωνικό CSC και το έχει και αυτός το smart call.

Εγώ με το EUR csc δεν το έχω :P

 

http://prntscr.com/kaass4

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλατε για diallers, αν και εχω το S9 το απλο, υπαρχει η δυνατοτητα τις φωτογραφιες των επαφων και στις εισερχομενες και στις εξερχομενες κλησεις να τις εμφανιζει σε ολη την οθονη η εν πασει περιπτωσει στο μεγαλυτερο της μερος? Μηπως ειναι προβλημα της συγκεκριμενης εφαρμογης της samsung η του oreo γενικοτερα?
Link to comment
Share on other sites

Με τον Dialer της Samsung όχι δεν υπάρχει, με κάποιον άλλον dialer όπως πχ τον google dialer βγάζει τις φωτογραφίες αλλά είναι μικρές, οπότε δεν ξέρω αν σε βολεύει.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω με ιταλικα και ισπανικα το ειχα παντα, οποτε θεωρω πως αν το γυρισεις θα την εχεις. Σου κανει αναγνωριση κυριως σε επιχειρησεις, οποτε αν σε παιρνει ενα σταθερο και ειναι μαγαζι ή πχ η wind το βλεπεις.. με εχει βοηθησει πολλες φορες, τοσο στο να το σηκωσω απο καπου που περιμενα τηλ οσο και το αναποδο.. Υπαρχουν και τριτες εφαρμογες που το κανουν, αν και δεν ξερω εαν δουλεουν τοσο σωστα γιατι μια φορα που εβαλα παλιοτερα δεν ειδα αναλογο αποτελεσμα.
Με αυτά είχες και call recording? Ουτε αυτό υποστηρίζεται με την EUR

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει ΚΑΙ smart call και recording να μας πει ποια rom έχει η συσκευή του να πάμε να την περάσουμε να τελειώνει η ιστορία.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει ΚΑΙ smart call και recording να μας πει ποια rom έχει η συσκευή του να πάμε να την περάσουμε να τελειώνει η ιστορία.
Call record μόνο με custom rom

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Call record μόνο με custom rom

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ACR recording.

Δεν χρειάζεται custom rom.

 

Θα άλλαζα CSC αλλά αλλάζει και modem μαζί (νομίζω, έχω να ασχοληθώ χρόνια..) άρα υποψιάζομαι και τα updates per country. Θα το ψάξω λίγο κι εγώ με τον dialer.

 

Tapatalked using my galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Call record μόνο με custom rom

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε δεν ισχύει. Από το προτελευταίο firmware είναι διαθεσιμο αλλά όχι στα EUR. Μην απαντάς άμα δεν ξέρεις.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν ισχύει. Από το προτελευταίο firmware είναι διαθεσιμο αλλά όχι στα EUR. Μην απαντάς άμα δεν ξέρεις.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Έχει ο dialer call record δηλαδή?ήξερα ότι δεν υπάρχει γι αυτό το έγραψα

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε την ιταλική ή ισπανική ρομ και μην κάνεις επαναφορά εργοστασιακων με τη σιμ μέσα αν χρειαστεί για κάποιο λόγο

 

Με έβαλες σε σκέψεις.. ψάχνοντας λίγο δε βρήκα απολύτως καμία διαφορά της Ισπανικής (PHE) με την Ελληνική.

Για του λόγου το αληθές και τα δύο Os έχουν τα παρακάτω στοιχεία (S9 σκέτο γι' αυτό και το 960):

 

PDA/AP Version G960FXXU1BRF8

CSC Version G960FOXM1BRF7

MODEM/CP Version G960FXXU1BRF5

Build Date 2018-06-20

Changelist 13792060

 

Εσύ σε Ισπανική είσαι και βλέπεις τη συγκεκριμένη δυνατότητα στον dialer; Βρίσκεσαι εξωτερικό ή Ελλάδα (SIM από Ελληνικό πάροχο ή εξωτερικού);

Link to comment
Share on other sites

Με έβαλες σε σκέψεις.. ψάχνοντας λίγο δε βρήκα απολύτως καμία διαφορά της Ισπανικής (PHE) με την Ελληνική.

Για του λόγου το αληθές και τα δύο Os έχουν τα παρακάτω στοιχεία (S9 σκέτο γι' αυτό και το 960):

 

PDA/AP Version G960FXXU1BRF8

CSC Version G960FOXM1BRF7

MODEM/CP Version G960FXXU1BRF5

Build Date 2018-06-20

Changelist 13792060

 

Εσύ σε Ισπανική είσαι και βλέπεις τη συγκεκριμένη δυνατότητα στον dialer; Βρίσκεσαι εξωτερικό ή Ελλάδα (SIM από Ελληνικό πάροχο ή εξωτερικού);

Αυτό που λέω ισχύει από το note αν όχι από s8, που το έχω διαπιστώσει δηλαδή. Το κινητό μου είτε από Αμαζόν Ιταλίας ή Ισπανίας με αντίστοιχη ρομ μόλις το έστησα μου ζήτησε έγκριση για χρήση της υπηρεσίας και την έχω ενεργή. Αν είχα κάνει επαναφορά εργοστασιακων να πάρει ελληνικό CSC έχανε τη ρύθμιση αυτή. Οι ρομ μπορεί να είναι ίδιες αλλά η δυνατότητα για κάποιους λόγους δε δουλεύει εδώ, έχουμε και αυστηρά προσωπικά δεδομένα εδώ και μπορεί γιαυτό..Τι να πω. Οπότε ναι με αυτές τις ρομ και χωρίς επαναφορά υπάρχει η δυνατότητα στον dialer..με επαναφορά χάνεται και το είχα ψάξει όσο δεν παίρνει στο note.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οι ρομ που περνάμε στο s9+ Είναι,OXM Multi-CSC.

Πχ. Αν περάσω DBT, θα έχω EUR

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι ρομ που περνάμε στο s9+ Είναι,OXM Multi-CSC.

Πχ. Αν περάσω DBT, θα έχω EUR

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επιβεβαιώνω.

Πέρασα DBT προχθές (με το security patch Ιουλίου) στο S9 μου (το απλό) και έχω EUR.

Btw, έφτιαξε ακόμα περισσότερο η μπαταρία με το καινούριο update. Έχω ανεβάσει σκρινσοτς αναλυτικά στο thread με το s9 το απλό.

Link to comment
Share on other sites

Όχι,εγώ δεν κάνω Ούτε σε αυτά με αλλαγές kernel.

Αν έρθει πχ,8.1 ίσος, αν κ κατευθείαν θα πάμε σε μεγαλύτερη.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετα απο καθε update ασφαλειας χρειαζεται επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

 

Όχι.

Μόνο όταν μας έρθει η P σε κάτι μήνες.

Εκτός αν πάρουμε καμιά 8.1 όπως λένε μερικοί και χρειαστεί να κάνουμε και εκεί.

Link to comment
Share on other sites

+1 στα S9+

Παρελήφθη προ λίγων ωρών

 

2 πράγματα έχω να πώ ... Εξαιρετική οθόνη αλλά λίγο Βαρύ :lol:

Όποιος έχει κάνα χάρτη προς ναυτιλλομένους, συστάσεις τι κάνουμε, τι δεν κάνουμε ... είμαι όλος αυτιά :D

 

Και πάλι καλώς σας βρήκα :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...