Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@paraskevas13 ...Ίδιες σκέψεις φίλε, στα ίδια βήματα βλέπω να βαδίζουμε ;) :) ✌
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θόλωμα στις φώτο πως κάνουμε;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειναι το mode της καμερας "Εστιαση σε πραγματικο χρονο" ΕΣΤ. ΠΡ. ΧΡ.

Link to comment
Share on other sites

@paraskevas13 ...Ίδιες σκέψεις φίλε, στα ίδια βήματα βλέπω να βαδίζουμε ;) :) ✌

 

Ε ναι ρε φίλε, το μυαλό ρολαρει και σκεφτόμαστε και μελλοντικά! Το σκέφτομαι σοβαρά γιατί ήδη έχει αρχίσει να χάνει τη τιμή του ή συσκευή μας!

Link to comment
Share on other sites

Όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη και πας να την ανοίξεις δεν φαίνεται πρώτα το wallpaper. Και μετά την ξεκλειδώνεις με ότι έχεις ορίσει ;

 

Το βρήκα..

Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

@paraskevas13 ...Ίδιες σκέψεις φίλε, στα ίδια βήματα βλέπω να βαδίζουμε ;) :) ✌

 

Φίλε konakis δεν ξέρω αν το είδες αλλά τελικά όπως έγραψα έδωσα το s9 και πήγα στο s9 plus. Είχα σκεφτεί και το s8 plus που έχεις εσύ αλλά τελικά πήγα στο νέο μοντέλο και τα σπάει και επίσης ξεπέρασα και το θέμα του μεγέθους που συζηταγαμε ανα θυμάσαι.

Το κινητό τα σπάει γενικά, απλά ήθελα λιγο καλύτερη μπαταρια

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά θυμάμαι φίλε μου, απόλαυσε το! Όλα θέμα συνήθειας είναι, σε άλλους να τα πεις που έχουν κολλήματα. Κι εγώ ήμουν αρνητικός αρχικά ως προς το μέγεθος, όμως η μετάβαση και χρήση μιας τέτοιας συσκευής είναι απόλαυση, χορταστική οθόνη από κάθε άποψη..
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το mode της καμερας "Εστιαση σε πραγματικο χρονο" ΕΣΤ. ΠΡ. ΧΡ.

Ok ευχαριστώ φίλε,

σήμερα πάντως μου ήρθε να το πετάξω από το παράθυρο του αυτοκινήτου, στα καλά καθούμενα ενώ έδειχνε ότι είχαν σήμα οι κάρτες sim , αυτό δεν είχε, Cos +Voda , το βάζω λειτουργία πτήσης και το αφαιρώ αμέσως και δεν έβρισκε σήμα, καλά που πήγα να κάνω μια κλήση και το κατάλαβα μιας και περίμενα σημαντικό τηλεφώνημα, επανήλθε στα καλά του με reboot, έχει συμβεί σε άλλον κάτι τέτοιο; Απλά είναι απαράδεκτο να μην πω κάτι χειρότερο

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά θυμάμαι φίλε μου, απόλαυσε το! Όλα θέμα συνήθειας είναι, σε άλλους να τα πεις που έχουν κολλήματα. Κι εγώ ήμουν αρνητικός αρχικά ως προς το μέγεθος, όμως η μετάβαση και χρήση μιας τέτοιας συσκευής είναι απόλαυση, χορταστική οθόνη από κάθε άποψη..

 

Την οθόνη την συνήθισα σε 1 μέρα!!

Όπως το είπες χορταστική, άσε που ο ήχος τα σπάει.

Γενικά δεν κολλάει πουθενά και τρέχει άψογα.

Μακάρι να το πάρεις

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Πόσο δύσκολο είναι άραγε να δίναν και σε εμάς ένα update με night mode στην κάμερα η κάτι επιπλέον να πεις ότι αξίζει ένα! Update αλλά sasmung κ update , δεν πάνε μαζί... Εδώ υπάρχει θέμα με τις ειδοποιήσεις κ αυτοί τπτ υπάρχει θέμα με. Την οθόνη στο σκοτάδι κ στο μαύρο που πιξελιζει λες κ είναι lcd 6ετιας κ δεν το διορθώνει... Θέλει κ 1300 για το ακριβό note...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,θα ηθελα την γνωμη σας! αξιζει να δωσω το S8+ για το s9+ τωρα που θα ερθει και εδω θεσσαλονικη το Virtual Reality της vodafone, ωστε να εχω υψηλοτερη μεταπωλητικη αξια σε περιπτωση που το δωσω τα χριστουγεννα και μετα που θα εχουν σκασει ηδη και αλλες βομβες το επομενο διαστημα που πολυ πιθανον θα ειναι εκλυστικες? μιλαμε για μια διαφορα της ταξεως των 150ε πανω κατω πωληση και αγορα των galaxy! ευχαριστω[/quote

 

Καλημέρα, όπως έχω γράψει και παλιότερα αξίζει την μετάβαση, κυρίως σε καλύτερη εμπειρία καθημερινής χρήσης, το s9+ δεν κολλάει ενω το σ8+ ψιλοκόλλαγε. Επίσης καλύτερος ήχος στο s9+. Και λίγο καλύτερη μπαταρία. Για κάμερα δεν ξέρω αλλά πάλι λένε καλύτερη, δεν τραβάω φωτό. Γενικά έχει βελτιώσεις και για 150 ευρώ διαφορά αξίζει την μετάβαση, κάπως έτσι έκανα κι εγώ και του χρόνου βλέπουμε τι θα βγεί.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,θα ηθελα την γνωμη σας! αξιζει να δωσω το S8+ για το s9+ τωρα που θα ερθει και εδω θεσσαλονικη το Virtual Reality της vodafone, ωστε να εχω υψηλοτερη μεταπωλητικη αξια σε περιπτωση που το δωσω τα χριστουγεννα και μετα που θα εχουν σκασει ηδη και αλλες βομβες το επομενο διαστημα που πολυ πιθανον θα ειναι εκλυστικες? μιλαμε για μια διαφορα της ταξεως των 150ε πανω κατω πωληση και αγορα των galaxy! ευχαριστω[/quote

 

Καλημέρα, όπως έχω γράψει και παλιότερα αξίζει την μετάβαση, κυρίως σε καλύτερη εμπειρία καθημερινής χρήσης, το s9+ δεν κολλάει ενω το σ8+ ψιλοκόλλαγε. Επίσης καλύτερος ήχος στο s9+. Και λίγο καλύτερη μπαταρία. Για κάμερα δεν ξέρω αλλά πάλι λένε καλύτερη, δεν τραβάω φωτό. Γενικά έχει βελτιώσεις και για 150 ευρώ διαφορά αξίζει την μετάβαση, κάπως έτσι έκανα κι εγώ και του χρόνου βλέπουμε τι θα βγεί.....

Η μπαταρία πάντως δε νομίζω να είναι καλύτερη από ότι λένε.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και γω από εχθές το βράδυ. Πρώτες εντυπώσεις άκρως θετικές, αν και έχω χαθεί στην μετάφραση με τόσες παραμετροποιήσεις. Προέρχομαι από πάνω από 8 χρόνια με iphone και σε μια δοκιμή αλλαγής που είχα πάει να κάνω παλιά με το S4, κατέληξε σε αποτυχία. Τώρα όμως βλέπω προς έκπληξη μου πως to android έστρωσε πολύ, οπότε θα του δώσω τον χρόνο δοκιμής που του αξίζει (που ξέρεις..μπορεί και να με κρατήσει). Πολύ το ψάξιμο όμως βρε παιδιά, ακόμη και στην κάμερα..σε κάθε ode έχει από 4-5 κουμπιά για παραμετροποίηση. Άντε να δούμε..καλή μου αρχή

P.S Πέρασα από oneplus 6 την περασμένη εβδομάδα και κατάφερα να το κρατήσω μέχρι χθες...τρομερά γρήγορο κινητό...αλλά μέχρι εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πλέον κάτοχος του s9 plus. Μόλις το ενεργοποίησα μου ζήτησε factory reset λόγω ελληνικής sim. Για κάνα 2 μέρες έκανα τις εγκαταστάσεις και απενεργοποιήσεις εφαρμογών για να το φέρω εκεί που ήθελα και παρατήρησα κάποιες στιγμές το τηλ να καίει με το παραπάνω χωρίς να δώσω και πολύ σημασία. Εχθές το έκανα και πάλι reset και το ξαναεστησα απο την αρχή αλλά αυτή τη φορά το άφησα να πάρει όλα τα updates των εφαρμογών. Η διαφορά στην θερμοκρασία είναι τεράστια εγκατεστησα 30 εφαρμογές με τη μια και το τηλέφωνο έμεινε κρύο. Κατά τα άλλα όλα super οθόνη κάμερα ταχύτητα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, στην αρχικη παραμετροποιηση κατι εκανα και τα sms μου ερχονται και απο το facebook messager.. Πως μπορω να το απενεργοποιησω ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να κάνω επαναφορά στο κινητό μου γιατί για κάποιο λόγο έχει πέσει πολύ η απόδοση της μπαταρίας τον τελευταίο καιρό και το μεσημέρι θέλει φόρτισμα ξανά. Γενικά το προσέχω το κινητό, πάντα αργή φόρτιση και όχι σαβουροεφαρμογές και μου κάνει εντύπωση που πέφτει τόσο γρήγορα η μπαταρία.

7 ώρες αποσυνδεδεμένο από τον φορτιστή με φωτεινότητα 30-50%, 4G και SOT γύρω στις 3 ώρες και 50 λεπτά ήταν αρκετά να στείλουν την μπαταρία στο 0%. Δεν μου φαίνεται λογικό μιας και μόνο browsing γινόταν (εννοείται GPS Off, όχι gaming ή άλλη βαριά εργασία).

 

Έχετε να προτείνετε rom κάποιας άλλης χώρας που παίρνει γρήγορα αναβαθμίσεις να την περάσω με odin; Ευκαιρία μιας και μπαίνω σε τέτοια διαδικασία. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να κάνω επαναφορά στο κινητό μου γιατί για κάποιο λόγο έχει πέσει πολύ η απόδοση της μπαταρίας τον τελευταίο καιρό και το μεσημέρι θέλει φόρτισμα ξανά. Γενικά το προσέχω το κινητό, πάντα αργή φόρτιση και όχι σαβουροεφαρμογές και μου κάνει εντύπωση που πέφτει τόσο γρήγορα η μπαταρία.

7 ώρες αποσυνδεδεμένο από τον φορτιστή με φωτεινότητα 30-50%, 4G και SOT γύρω στις 3 ώρες και 50 λεπτά ήταν αρκετά να στείλουν την μπαταρία στο 0%. Δεν μου φαίνεται λογικό μιας και μόνο browsing γινόταν (εννοείται GPS Off, όχι gaming ή άλλη βαριά εργασία).

 

Έχετε να προτείνετε rom κάποιας άλλης χώρας που παίρνει γρήγορα αναβαθμίσεις να την περάσω με odin; Ευκαιρία μιας και μπαίνω σε τέτοια διαδικασία. :)

 

Όποια και να περάσεις, πάλι EUR θα έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και εγώ πρόσφατα ευτυχής κάτοχος του εργαλείου. :)

Μια ερώτηση παιδιά γιατί στο s7 δεν το είχα δει αυτό, στα μυνήματα παρατήρησα ότι υπάρχουν κειμένου και συνομιλίας ποια είναι η διαφορά τους? Έχουν διαφορετική χρέωση? Ευχαριστώ

 

Τα συνομιλίας τώρα είδα έχουν 1000 χαρακτήρες άρα είναι mms σωστά?

Edited by joanjapan
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, στην αρχικη παραμετροποιηση κατι εκανα και τα sms μου ερχονται και απο το facebook messager.. Πως μπορω να το απενεργοποιησω ?

 

Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > πατάς 3 τελείες επάνω δεξιά > Προεπιλεγμένες Εφαρμογές > Εφαρμογή Ανταλλαγής μηνυμάτων > Επιλέγεις το "Μηνύματα"

 

και είσαι έτοιμος :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να κάνω επαναφορά στο κινητό μου γιατί για κάποιο λόγο έχει πέσει πολύ η απόδοση της μπαταρίας τον τελευταίο καιρό και το μεσημέρι θέλει φόρτισμα ξανά. Γενικά το προσέχω το κινητό, πάντα αργή φόρτιση και όχι σαβουροεφαρμογές και μου κάνει εντύπωση που πέφτει τόσο γρήγορα η μπαταρία.

7 ώρες αποσυνδεδεμένο από τον φορτιστή με φωτεινότητα 30-50%, 4G και SOT γύρω στις 3 ώρες και 50 λεπτά ήταν αρκετά να στείλουν την μπαταρία στο 0%. Δεν μου φαίνεται λογικό μιας και μόνο browsing γινόταν (εννοείται GPS Off, όχι gaming ή άλλη βαριά εργασία).

 

Έχετε να προτείνετε rom κάποιας άλλης χώρας που παίρνει γρήγορα αναβαθμίσεις να την περάσω με odin; Ευκαιρία μιας και μπαίνω σε τέτοια διαδικασία. :)

 

Απλά κάνε μια επαναφορά εργοστασιακων αφού πάρεις back up και μετά στήσε το από την αρχή με επαναφορά μόνο αρχείων κλπ, όχι ρυθμίσεων και εφαρμογών, ώστε να πάρεις το μέγιστο κέρδος από την διαδικασία.. Επίσης αν το έχεις αρκετό καιρό, δε χάνεις τίποτα να πας smartec να σου βάλουν άλλη μπαταρία, τις αλλάζουν για πλάκα

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλησπερα, στην αρχικη παραμετροποιηση κατι εκανα και τα sms μου ερχονται και απο το facebook messager.. Πως μπορω να το απενεργοποιησω ?

 

Όταν εγκαθιστάς το fb messenger σε ρωτάει αν θες να δέχεσαι τα μηνύματα εκεί και εννοεί τα sms του κινητού. Μάλλον πάτησες ναι οπότε έχε το νου σου την επόμενη φορά που θα το βάλεις..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απλά κάνε μια επαναφορά εργοστασιακων αφού πάρεις back up και μετά στήσε το από την αρχή με επαναφορά μόνο αρχείων κλπ, όχι ρυθμίσεων και εφαρμογών, ώστε να πάρεις το μέγιστο κέρδος από την διαδικασία.. Επίσης αν το έχεις αρκετό καιρό, δε χάνεις τίποτα να πας smartec να σου βάλουν άλλη μπαταρία, τις αλλάζουν για πλάκα

.

 

 

Δυστυχώς μένω επαρχία, δύσκολο να το στείλω smartec και να μείνω χωρίς κινητό. Θα κάνω επαναφορά και θα το παρακολουθήσω. Ελπίζω να στρώσει. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H συσκευή είναι καινούργια, είναι δύσκολο να έχει φθορά η μπαταρία της από τόσο νωρίς και ως εκ τούτου εκτιμώ ότι κάποιο software conflict είναι υπεύθυνο και θα λυθεί το πρόβλημα μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το AOD το έχετε πάντα ενεργοποιημένο;καταναλώνει πολύ μπαταρία ;
Εγω το εχω μονο βραδινές ωρες...1% περίπου την ωρα τρωει

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

H συσκευή είναι καινούργια, είναι δύσκολο να έχει φθορά η μπαταρία της από τόσο νωρίς και ως εκ τούτου εκτιμώ ότι κάποιο software conflict είναι υπεύθυνο και θα λυθεί το πρόβλημα μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Καλά εννοείται ότι προφανώς κάτι φταίει σε sw.. Απλά σε περίπτωση που το είχες από την 1η μέρα και το λιώνεις στις γρήγορες φορτίσεις κλπ ίσως έχει κάποια φθορά.. Στο χρόνο θα το πας..

Παίξε με επαναφορά και στήσιμο από το μηδέν

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...