Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Moυ κάνει όμως εντύπωση το ότι, ενώ έβαλες τη κάρτα της cosmote, δε σου έβγαλε μνμ να επαναφέρει το τηλέφωνο που θα σου περνούσε αυτόματα αυτό το firmware.

 

Νομίζω ότι το κάνει αυτό αν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών και πριν το ανοίξεις του βάλεις την νέα sim. Διαφορετικά δεν σου βγάζει μήνυμα. Εγώ ας πούμε έχω s8+ και όταν το πρωτοπήρα, μου το γύρισε σε cosmote που ήταν η sim μου. Πριν 1,5 μήνα όμως έκανα φορητότητα και έχω vodafone. Δεν έκανα format στο κινητό, απλώς έβαλα την νέα sim. Δεν μου έβγαλε και ούτε βγάζει μήνυμα για να μου το γυρίσει σε vodafone. Ίσως όμως να το βγάλει αν κάνω format.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μη κάτσεις και στήσεις τσάμπα..

Μόλις βάλεις sim θα σου ζητήσει επαναφορά εργοστασιακών και θα γυρίσει σε ελληνικό.

Έτσι τη πάτησα και'γω, έστησα και μόλις έβαλα sim ζήτησε επαναφορά και φτου και απ'την αρχή!

Link to comment
Share on other sites

Μη κάτσεις και στήσεις τσάμπα..

Μόλις βάλεις sim θα σου ζητήσει επαναφορά εργοστασιακών και θα γυρίσει σε ελληνικό.

Έτσι τη πάτησα και'γω, έστησα και μόλις έβαλα sim ζήτησε επαναφορά και φτου και απ'την αρχή!

 

Για ποιο λόγο να κάνει την επαναφορά να χάσεις την ξένη ρομ που δίνει και αναγνώριση σε άγνωστα νούμερα όταν η ελληνική δε δίνει ? Εγώ εννοείται ότι αφήνω έτσι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να κάνει την επαναφορά να χάσεις την ξένη ρομ που δίνει και αναγνώριση σε άγνωστα νούμερα όταν η ελληνική δε δίνει ? Εγώ εννοείται ότι αφήνω έτσι
Ποια ρομ έχεις (όσες περισσότερες πληροφορίες τόσο το καλύτερο);

Γιατί και με την επαναφορά και πέρασμα άλλης ρομ, πάλι ελληνικό μενού εμφάνισε σε κάποιες προσπάθειες που είχα κάνει.

 

Tapatalked using my galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ έχεις (όσες περισσότερες πληροφορίες τόσο το καλύτερο);

Γιατί και με την επαναφορά και πέρασμα άλλης ρομ, πάλι ελληνικό μενού εμφάνισε σε κάποιες προσπάθειες που είχα κάνει.

 

Tapatalked using my galaxy S9

 

Τώρα γερμανική νομίζω αλλά και με ιταλική ή ισπανική όπως είχαν έρθει προηγούμενα κινητά μου πχ έδινε αναγνώριση αγνωστων αριθμών σε αντίθεση με την ελληνική. Δεν αλλάζει όλη η ρομ, το CSC νομίζω αλλάζει αλλά όπως και να έχει εγώ επαναφορά από ξένη ρομ δεν κάνω αν βάλω σιμ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Κάτοχος πλέον κι εγώ της συσκευής από την περασμένη Τρίτη με την προσφορά της Vodafone μέσω του VR καταστήματος στο Cosmos. Προς το παρόν δηλώνω ευχαριστημένος με τη συσκευή και όσο την έχω χρησιμοποιήσει για φωτογραφία λόγω δουλειάς θεωρώ πως έχει πολύ καλή κάμερα. Το οπτικό x2 zoom σου λύνει αρκετές φορές τα χέρια.

 

Υπάρχει κάτι που θα έπρεπε να προσέξω στη συσκευή (δεδομένου ότι μου είναι κάπως δύσκολο να διαβάσω αναλυτικά τις προηγούμενες 221 σελίδες).

 

Για tempered glass υπάρχει κάποιο που προτείνεται για να κολλάει καλά στις καμπύλες άκρες της οθόνης; Μου έχει προταθεί το Belkin επειδή εφαρμόζει άριστα. Συμφωνείτε;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Κάτοχος πλέον κι εγώ της συσκευής από την περασμένη Τρίτη με την προσφορά της Vodafone μέσω του VR καταστήματος στο Cosmos. Προς το παρόν δηλώνω ευχαριστημένος με τη συσκευή και όσο την έχω χρησιμοποιήσει για φωτογραφία λόγω δουλειάς θεωρώ πως έχει πολύ καλή κάμερα. Το οπτικό x2 zoom σου λύνει αρκετές φορές τα χέρια.

 

Υπάρχει κάτι που θα έπρεπε να προσέξω στη συσκευή (δεδομένου ότι μου είναι κάπως δύσκολο να διαβάσω αναλυτικά τις προηγούμενες 221 σελίδες).

 

Για tempered glass υπάρχει κάποιο που προτείνεται για να κολλάει καλά στις καμπύλες άκρες της οθόνης; Μου έχει προταθεί το Belkin επειδή εφαρμόζει άριστα. Συμφωνείτε;

Βάζεις whitestone dome glass και ξεγνοιαζεις... Ακριβό αλλά τα αξίζει. Απλά θέλει λίγο προσοχή στην τοποθέτηση όπως ένα tip είναι το αυτοκόλλητο κάλυμμα για το ακουστικό να καλύπτει ίσα ίσα το ακουστικό. Κατά τα άλλα είναι πολύ εύκολο και με άπειρα βίντεο τοποθέτησης..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να κάνει την επαναφορά να χάσεις την ξένη ρομ που δίνει και αναγνώριση σε άγνωστα νούμερα όταν η ελληνική δε δίνει ? Εγώ εννοείται ότι αφήνω έτσι
Και με την ειδοποίηση που βαράει ασταμάτητα για επαναφορά εργοστασιακών τι κάνεις;;

Ούτε με sabs δεν κατάφερα να την εξαφανίσω!

Με κούρασε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Και με την ειδοποίηση που βαράει ασταμάτητα για επαναφορά εργοστασιακών τι κάνεις;;

Ούτε με sabs δεν κατάφερα να την εξαφανίσω!

Με κούρασε πολύ.

 

απλα δεν ασχολουμαι, την εχω διαγραψει απο το μυαλο μου..σε μενα δε βαραει, αν εννοεις σε ηχο, απλα εμφανιζεται αυτη η μικρη γραμμη που σου λεει οτι πρεπει να κανεις επαναφορα κλπ κλπ. ε δεν της δινω σημασια, σιγα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας. Κάτοχος πλέον κι εγώ της συσκευής από την περασμένη Τρίτη με την προσφορά της Vodafone μέσω του VR καταστήματος στο Cosmos. Προς το παρόν δηλώνω ευχαριστημένος με τη συσκευή και όσο την έχω χρησιμοποιήσει για φωτογραφία λόγω δουλειάς θεωρώ πως έχει πολύ καλή κάμερα. Το οπτικό x2 zoom σου λύνει αρκετές φορές τα χέρια.

Υπάρχει κάτι που θα έπρεπε να προσέξω στη συσκευή (δεδομένου ότι μου είναι κάπως δύσκολο να διαβάσω αναλυτικά τις προηγούμενες 221 σελίδες).

 

Για tempered glass υπάρχει κάποιο που προτείνεται για να κολλάει καλά στις καμπύλες άκρες της οθόνης; Μου έχει προταθεί το Belkin επειδή εφαρμόζει άριστα. Συμφωνείτε;

 

για το οπτικο ζουμ, εχω τις αμφιβολιες μου παντως. Δοκιμασα να κανω ζουμ απο την κυρια καμερα και δεν ειδα χειροτερη αναλυση απο την 2η. Δηλαδη η 2η δεν εχει τοσο καλη ποιοτητα, ειδικα αν δεν ειναι καλα φωτισμενο το θεμα μας, και πραγματικα εχω αρχισει να πιστευω οτι η ζουμ καμερα ειναι πιο πολυ μαρκετινγκ, και φυσικα ουτε καν οπτικο δεν ειναι..

Στο v30/g6 Κλπ ειναι πιο χρησιμη η wide θεωρω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με παραξένεψε κ εμένα το οπτικο ζουμ. Καλυψτε με το δακτυλο τη πρωτη καμερα πχ (κύρια καμερα δηλ) κ δοκιμαστε σε 2x και παλι πισω. Δεν εχουμε εικονα, δακτυλο.

Με την κυρια καμερα κανει το 2x, οποτε ψηφιακο zoom.

Καντε και το αναποδο, καλυψτε δηλ την 2η καμερα. Και στο 1x αλλα και στο 2x με καλυμμένη την 1η εχουμε εικονα.

Δεν υποτίθεται πως στο 2x επρεπε ν παιρναει στην 2η καμερα;

Στο portrait mode (live focus) βλεπω μονο οτι χρησιμοποιεί την 2η καμερα που ειναι οντως 2x.

Edited by Ntinlanden
Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι, τί αποτέλεσμα να περιμένουμε από τόσο μικρό αισθητήρα σε συνδυασμό με πολύ μικρότερο μέγεθος των πιξελς. Οι λειτουργίες και οι φακοί αυτού του είδους είναι για να μας "λύνουν" τα χέρια να μπορούμε να έχουμε μια αξιοπρεπή εικόνα και να κάνουμε την δουλειά μας. Για ποιοτικό αποτέλεσμα έχουμε μέλλον εδώ στα κινητά... Παραθέτω και τα χαρακτηριστικά των φακών του s9 plus για να δείτε _δούμε πόσο υπολείπεται ο τηλεφακός του κύριου φακού...

 

: 12 MP, f/1.5-2.4, 26mm, 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF, OIS

12 MP, f/2.4, 52mm, 1/3.6", 1µm, AF, OIS, 2x optical zoom

 

*πηγή GSMarena

https://www.google.gr/amp/s/m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s9%2b-ampp-8967.php

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι, τί αποτέλεσμα να περιμένουμε από τόσο μικρό αισθητήρα σε συνδυασμό με πολύ μικρότερο μέγεθος των πιξελς. Οι λειτουργίες και οι φακοί αυτού του είδους είναι για να μας "λύνουν" τα χέρια να μπορούμε να έχουμε μια αξιοπρεπή εικόνα και να κάνουμε την δουλειά μας. Για ποιοτικό αποτέλεσμα έχουμε μέλλον εδώ στα κινητά... Παραθέτω και τα χαρακτηριστικά των φακών του s9 plus για να δείτε _δούμε πόσο υπολείπεται ο τηλεφακός του κύριου φακού...

 

: 12 MP, f/1.5-2.4, 26mm, 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF, OIS

12 MP, f/2.4, 52mm, 1/3.6", 1µm, AF, OIS, 2x optical zoom

 

*πηγή GSMarena

https://www.google.gr/amp/s/m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s9%2b-ampp-8967.php

 

Οπως λοιπον παραθετεις, αυθαιρετα η samsung και η καθε samsung (γιατι το ξεκινησε η apple Ολο αυτο αν θυμαμαι καλα), λεει Optical zoom. Που το ειδες κυρα μου το οπτικαλ??? επειδη εβαλες εναν τηλεφακο της πλακας?

Αυτο λοιπον σχολιασα φιλε μου, οτι το τηλεφακος δεν εχει καλο ζουμ, σε σημειο που αν κανεις λιγο ζουμ με την κυρια καμερα παιρνεις ιδια ποιοτητα φωτο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με παραξένεψε κ εμένα το οπτικο ζουμ. Καλυψτε με το δακτυλο τη πρωτη καμερα πχ (κύρια καμερα δηλ) κ δοκιμαστε σε 2x και παλι πισω. Δεν εχουμε εικονα, δακτυλο.

Με την κυρια καμερα κανει το 2x, οποτε ψηφιακο zoom.

Καντε και το αναποδο, καλυψτε δηλ την 2η καμερα. Και στο 1x αλλα και στο 2x με καλυμμένη την 1η εχουμε εικονα.

Δεν υποτίθεται πως στο 2x επρεπε ν παιρναει στην 2η καμερα;

Στο portrait mode (live focus) βλεπω μονο οτι χρησιμοποιεί την 2η καμερα που ειναι οντως 2x.

 

αυτο που λες δεν ισχυει σε μενα.

Αν πατησεις το x2 Που εχει πανω δεξια και καλυψεις την κυρια καμερα δεν κανει τιποτα, αντιθετα αν καλυψεις τη 2η κρυβεται η εικονα. Αρα βγαζει απο τον τηλεφακο. Το θεμα ειναι ομως οτι αν και τηλεφακος, η ποιοτητα δεν εχω παρατηρησει να ειναι καλυτερη απο την κυρια καμερα με ψηφιακο ζουμ. Δεν το εχω ψαξει και τρελα αλλα κανα 2 φορες που το τσεκαρα αυτο διαπιστωσα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματιζεις ομως, στο δικο μου γιατι το κανει αυτο; και 1x και 2x στο αυτοματο με την κυρια καμερα εχει εικονα.
Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι το AOD καταναλώνει περίπου 1% μπαταρία / ώρα.

Είναι πράγματι έτσι ή υπάρχει καμία άλλη ρύθμιση που μειώνει την παραπάνω κατανάλωση..?

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι το AOD καταναλώνει περίπου 1% μπαταρία / ώρα.

Είναι πράγματι έτσι ή υπάρχει καμία άλλη ρύθμιση που μειώνει την παραπάνω κατανάλωση..?

 

Τόσο είναι. Και μάλιστα το θεωρώ πολύ λίγο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με προβληματιζεις ομως, στο δικο μου γιατι το κανει αυτο; και 1x και 2x στο αυτοματο με την κυρια καμερα εχει εικονα.

 

δηλαδη πατας στην οθονη δεξια το 2x που εχει ετοιμο και βλεπεις να ζουμαρει αλλα να δειχνει εικονα απο την κυρια καμερα?

Δεν λεω να κανεις ζουμ με pinch, δηλαδη να ζουμαρεσεις με τα δαχτυλα στην οθονη οπως καναμε κλασσικα. λεω να πατησεις το κουμπι 2x...

 

Edit: μπηκα παλι στην καμερα και επαιξα λιγο...και εχοντας το 2x ανοιχτο, εβαζα μπροστα το δαχτυλο μου στην 2η και μια σκοτεινιαζε μια οχι..σα να αλλαζε αναλογα τις συνθηκες..

 

Αυτο που διαπιστωσα ειναι οτι αν καλυψεις την 2η πρωτα, δειχνει οτι παιζει αυτη..αλλα αν καλυψεις την κύρια καμερα, ενω αρχικα δεν κανει τιποτα, μετα απο λιγο κλεινει η εικονα σου. Ισως να βοηθα στην εστιαση η κυρια λοιπον ή γενικα παιζει να δουλεουν μαζι.

Παντως θεωρω οτι απο τη 2η παιρνει.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματιζεις ομως, στο δικο μου γιατι το κανει αυτο; και 1x και 2x στο αυτοματο με την κυρια καμερα εχει εικονα.

 

Όταν κάνεις Χ2 ζουμ και βάλεις μπροστά στον τηλεφακό το δάχτυλό σου τότε γυρίζει αυτόματα στην κύρια κάμερα. Έτσι δουλεύει το σύστημα!!

 

ΥΓ. Για να δεις με ποιον ακριβώς φακό τραβάει θα δεις στην φωτό που τράβηξες στις λεπτομέρειες τι γράφει στην εστιακή απόσταση. Ο τηλεφακός είναι στα 6,00mm και η κύρια κάμερα στα 4,30mm

Edited by polteris
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι το AOD καταναλώνει περίπου 1% μπαταρία / ώρα.

Είναι πράγματι έτσι ή υπάρχει καμία άλλη ρύθμιση που μειώνει την παραπάνω κατανάλωση..?

 

Τόσο είναι. Και μάλιστα το θεωρώ πολύ λίγο.

 

Εγώ πάλι πιστεύω οτι είναι υπερβολική κατανάλωση...δλδ από 9 το πρωί μέχρι 9 το βράδυ...12% μόνο για AOD...?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω οτι είναι υπερβολική κατανάλωση...δλδ από 9 το πρωί μέχρι 9 το βράδυ...12% μόνο για AOD...?
Δεν νομίζω ότι είναι πολύ και επίσης όταν μπει σε τσέπη θήκη που καλύπτει την οθόνη η το ακουμπήσεις με την οθόνη προς τα κάτω η aod απενεργοποιητε οπότε πέφτει η κατανάλωση. Εκτός και αν όλο το 12ωρο το έχεις ακουμπησμενο πάνω στο γραφείο οπότε ναι θα έχεις 12% aod

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Δεν υπάρχει επιλογή για να υπάρχει κοινή ρύθμιση για την ένταση του ήχου κλήσης και των ειδοποιήσεων, όπως σε άλλες συσκευές android; Δεν βρήκα κάτι σχετικό στις ρυθμίσεις.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Δεν υπάρχει επιλογή για να υπάρχει κοινή ρύθμιση για την ένταση του ήχου κλήσης και των ειδοποιήσεων, όπως σε άλλες συσκευές android; Δεν βρήκα κάτι σχετικό στις ρυθμίσεις.

 

Νομίζω καλύτερα να είναι ξεχωριστά. Αν θες να μην ακούγονται για ένα χρονικό διάστημα μπορείς να το γυρνάς σε δόνηση

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, οταν ρυθμιζω το επιπεδο δόνησης ειδοποιήσεων απο το μενού ήχος, κανει την κλασική διπλή δόνηση. Γιατι ομως οταν λαμβανω μηνύματα απο το messenger κανει μονο μια μονή δόνηση η οποια εχει και πιο χαμηλο επιπεδο δονησης απο αυτο που εβαλα στις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την κάμερα και την δεύτερη με το οπτικό ζουμ δουλεύει ως εξής Η δεύτερη κάμερα επειδή έχει μεγάλο aperture στα 2,4 Λειτουργεί ικανοποιητικά μόνο κάτω από καλό φωτισμό αν Εμείς σε μέρος που δεν έχει καλό φωτισμό πατήσουμε το 2 x είναι πολύ πιθανόν να μας κάνει ψηφιακό zoom από την πρώτη κάμερα από εκεί και πέρα η ποιότητα του Δεύτερου φακού Και εμένα μου φαίνεται λίγο μέτρια αλλά και αυτός έχει σταθεροποίηση εικόνας και σε καλές συνθήκες φωτισμού βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες έτσι κι αλλιώς δεν είναι σχεδιασμένος για να βγάζει σε κακές συνθήκες φωτισμού και για αυτό δεν τον χρησιμοποιεί και το λογισμικό τότε.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...