Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να πω κατι που παρατηρησα τωρα καθως ειχα παρει τα κινητα στα χερια μου με τα κουτια τους ακομα κλειστα μιας και θελει μερες ακομα

το δικο μου το s9+ γραφει χωρα προελευσης βιετναμ και το s8 γραφει κορεα :ninja::ninja::ninja::ninja::ninja::ninja:

υποψιν το 9 ειναι κωτσ και το 8 ειναι απο γερμανια

Link to comment
Share on other sites

να πω κατι που παρατηρησα τωρα καθως ειχα παρει τα κινητα στα χερια μου με τα κουτια τους ακομα κλειστα μιας και θελει μερες ακομα

το δικο μου το s9+ γραφει χωρα προελευσης βιετναμ και το s8 γραφει κορεα :ninja::ninja::ninja::ninja::ninja::ninja:

υποψιν το 9 ειναι κωτσ και το 8 ειναι απο γερμανια

 

 

Φτιάχνουν και στην Κορέα και στο Βιετνάμ.

Δεν έχω πετύχει κάποιον μέχρι στιγμής που να έχει S9 απ το "ΚΩΡΙΟ"

Ίσως υπάρχει εδώ κανένας αλλά χλωμό.

 

ΥΓ. Εγώ πιστεύω πως τα model με τον Snapdragon τα φτιάχνουν Κορέα και αυτά με τον Exynos τα φτιάχνουν Βιετνάμ.

Αν δεν κάνω λάθος άνοιξαν και εργοστάσιο παραγωγής στην Ινδία φέτος το καλοκαίρι. (ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος, αν και χλωμό)

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει πως αν κάνουμε την τελευταία ενημέρωση Δεκεμβρίου, δεν θα μπορούμε να περάσουμε την beta μετά;
The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έκανα την αλλαγή, Μόλις έχω στα χέρια μου το s9+ εντάξει προς το παρών όλα καλά.

Μια ερώτηση, έκανα την μετάβαση με το smart switch από το s9 που είχα και ενώ γράφει ότι θα γίνει αντιγραφή και η αρχική οθόνη τελικά δεν μετέφερε τπτ αποτελέσματα την αρχική οθόνη..

Υπάρχει τρόπος να τα μεταφέρω για να μην τα φτιάχνω από την αρχή?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές και εγώ νέος κάτοχος του κινητού. Ήθελα να ρωτήσω για το a od.Εχει σημαντική μείωση στη μπαταρία αν είναι ενεργοποιημένο?
Link to comment
Share on other sites

Ένα δέκα τοις εκατό σε 12ωρη χρήση το χει σιγουράκι η AOD

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Xlidas καλοδούλευτο το νεο σου εργαλείο...τα δωσες τα άλλα δύο;

Θα χορτάσεις οθόνη, σερφάρισμα & απολαυστικό βίντεο ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ευχατιστω Konakis, έδωσα το note9 το s9 θα το σκεφτώ αν θα το δώσω, τώρα είμαι εκτός Αθηνών οπότε μετά τις γιορτές τώρα ξανά ψάξιμο.

Όντως βαρβάτο κινητό, οθοναρα όπως και το s9 βέβαια αλλά αυτό το κλικ παραπάνω μετράει.

 

Μια ερώτηση, στην κάμερα όταν πας στην επιλογή επιλεκτική εστίαση με το θολωμα, γιατί κάνει ζουμ??? Τι βλακεία είναι αυτό, στο s9 απλά έβγαζε το πρόσωπο που θέλεις χωρίς ζουμ με απλά θωλομενο το τοπίο τριγύρω, μπορώ να απενεργοποίησω το ζουμ γιατί έτσι σε χαμηλό φωτισμό η φώτο θα είναι χάλια.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί τον τηλεφακό ο οποίος αν θυμάμαι είναι στα 52mm έναντι του βασικού που είναι στα μισά περίπου χιλιοστά γι αυτό και σου κάνει ζουμ.

Εν ολίγοις στο s9 υπάρχει ένας φακός νε μεταβλητό διάφραγμα όπως και στο plus, όμως για την λειτουργία της επιλεκτικής εστίασης για μποκε στο plus χρησιμοποιεί τον τηλεφακό .

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για ποτρετο και HDR φωτός χρησιμοποιώ την Google camera 3.5 του idan...

 

Ούτε ρουτ θέλει ούτε τίποτα... ποτρετο άπιαστο...HDR ένα κλικ πανω

 

Είναι παλιά βερσιόν αλλά σιγά σιγά φτιάχνεται και η νέα με την νυχτερινή λειτουργία κλπ

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για ποτρετο και HDR φωτός χρησιμοποιώ την Google camera 3.5 του idan...

 

Ούτε ρουτ θέλει ούτε τίποτα... ποτρετο άπιαστο...HDR ένα κλικ πανω

 

Είναι παλιά βερσιόν αλλά σιγά σιγά φτιάχνεται και η νέα με την νυχτερινή λειτουργία κλπ

 

καλησπέρα. μπορείς να μας δώσεις ένα link από αυτό που λες? γτ εγώ όσα δοκίμασα είχαν θέμα, ιδίως στο portrait.

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/1WclCzCnl6KhvtbFK8-fHb_Jq3ovNXSSj/view?usp=drive_open

 

 

Το πορτραίτο λειτουργει μόνο στην πίσω κάμερα δυστυχώς...

 

Και πρέπει να ανοίξεις το HDR πρώτα...

 

Υπάρχει και άλλη βερσιόν με night mode αλλά είναι πολύ buggy και έχει πάρα πολύ φωτεινές φωτό,οπότε δεν την χρησιμοποιώ ούτε εγώ

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί τον τηλεφακό ο οποίος αν θυμάμαι είναι στα 52mm έναντι του βασικού που είναι στα μισά περίπου χιλιοστά γι αυτό και σου κάνει ζουμ.

Εν ολίγοις στο s9 υπάρχει ένας φακός νε μεταβλητό διάφραγμα όπως και στο plus, όμως για την λειτουργία της επιλεκτικής εστίασης για μποκε στο plus χρησιμοποιεί τον τηλεφακό .

 

Δηλαδή αυτό το κάνει για καλύτερα? Γιατί εμενα μου φαίνεται χειρότερο, ιδανικό είναι με καλό φωτισμό και σε εξωτερικό χώρο μόνο..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/1WclCzCnl6KhvtbFK8-fHb_Jq3ovNXSSj/view?usp=drive_open

 

 

Το πορτραίτο λειτουργει μόνο στην πίσω κάμερα δυστυχώς...

 

Και πρέπει να ανοίξεις το HDR πρώτα...

 

Υπάρχει και άλλη βερσιόν με night mode αλλά είναι πολύ buggy και έχει πάρα πολύ φωτεινές φωτό,οπότε δεν την χρησιμοποιώ ούτε εγώ

Ευχαριστώ. Αυτό είχα κατεβάσει αλλά δεν άνοιγα το HDR+ και δεν δούλευε. αλλά έχω μπερδευτεί λίγο.. το πορτραίτο της Gcam μου βγαίνει σαν το αυτόματο της στοκ κάμερας (?). Νόμιζα θα έχει κάτι σαν την Εστιαση πραγματικού χρονου.

Edited by jonlambro
Link to comment
Share on other sites

Με τα αναδυόμενα μηνύματα τι παίζει στο fb messenger ? Δν πετάει τίποτα Όταν είναι κλειστή η οθόνη. Και στο viber βγάζει μόνο μια γραμμή. Όχι ολόκληρο το αναδυόμενο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι εννοεις..

θέλω να πω ότι δεν κάνει το bokeh εφε. αυτο που κανει η στοκ καμερα δλδ στην εστιαση πραγματικου χρονου. κανω κατι λαθος η δεν εχει τετοια λειτουργια η Gcam?

Link to comment
Share on other sites

θέλω να πω ότι δεν κάνει το bokeh εφε. αυτο που κανει η στοκ καμερα δλδ στην εστιαση πραγματικου χρονου. κανω κατι λαθος η δεν εχει τετοια λειτουργια η Gcam?
Ααα οχι σε πραγματικό χρόνο ..βγάζεις την φωτογραφία μέσω portrait και άμα την δεις μετά την επεξεργάζεται και σου δίνει μια με "θόλωμα" και την κανονική χωρίς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ. Διάβασα τις περισσότερες των, σχεδόν, 300 σελίδων και θα ήθελα δυο ερωτήσεις να σας κάνω. Για έναν μέτριο χρήστη (browsing, λίγο μουσική, Viber κλπ) η μπαταρία επαρκεί για μια ημερα? Θεωρώ ότι από φωτογραφίες θα σκίζει. Θέλω να το κάνω δώρο τώρα που είναι πεσμένη η τιμή του. Όποιαδηποτε άλλη πληροφορία καλοδεχούμενη (pros and cons). Καλές γιορτές σας εύχομαι με υγεία!
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ. Διάβασα τις περισσότερες των, σχεδόν, 300 σελίδων και θα ήθελα δυο ερωτήσεις να σας κάνω. Για έναν μέτριο χρήστη (browsing, λίγο μουσική, Viber κλπ) η μπαταρία επαρκεί για μια ημερα? Θεωρώ ότι από φωτογραφίες θα σκίζει. Θέλω να το κάνω δώρο τώρα που είναι πεσμένη η τιμή του. Όποιαδηποτε άλλη πληροφορία καλοδεχούμενη (pros and cons). Καλές γιορτές σας εύχομαι με υγεία!

 

Το plus βγαζει ανετα την μερα .εγω ερχομαι απο iphone x και ειναι καλητερο το s9 plus .το βραδυ με το iphone ειμουν 10-20% ενω τωρα ειμαι 20-30% με την ιδια πανω κατω χρηση.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Για αυτά που ζητάς πιστεύω φτάνει και περισσεύει... εξαιρετική συσκευή πλήρες με μικρότερη όμως μπαταρία σε σχέση με τα Huawei, πιστεύω ότι αξίζει πάρα πολύ!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

κάποιος αξιόπιστος οδηγός να φλασάρουμε την ρομ με το one υπάρχει??

Γενικά ξέρω από φλασάρισμα αλλά πρώτη φορά έχω samsung..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

κάποιος αξιόπιστος οδηγός να φλασάρουμε την ρομ με το one υπάρχει??

Γενικά ξέρω από φλασάρισμα αλλά πρώτη φορά έχω samsung..

 

https://t.me/s9exypie εδώ μέσα έχει τα links.

Μπες και ρώτα τους ό,τι θες.

 

Instructions:

 

SD card method

 

Download the necessary update.zip(s) for your device according to your current software version.

 

Step 1

Copy the update.zip file to your SD card.

 

Step 2

Reboot the device into Recovery mode. (Turn off the phone, then Vol Up + Bixby + Power button)

 

Step 3

Go to apply update from SD card.

 

Step 4

Install the update, and be patient.

 

Many people have reported, that on ZRKA, they're unable to apply new updates from SD because of SD card mounting errors.

 

First try formatting your card on your phone, and try again. If that fails, use adb sideloading.

 

ADB Sideloading

 

Download the necessary update.zip(s) for your device according to your current software version.

 

Step 1

Download the latest ADB ZIP file (Windows), then extract it to C:\adb

 

Step 2

Download and install adb drivers.

 

Step 3

Copy the update.zip file to C:\adb (or wherever your adb.exe file is)

 

Step 4

Put your phone in recovery mode and select Apply update from ADB, then connect it to your PC

 

Step 5

Wait until your PC installs the drivers, if you're doing this for the first time.

 

Step 6

Open command prompt, navigate to C:\adb (or wherever your adb.exe and update.zip is)

 

Step 7

Issue the following command: adb devices

If you can see a device in 'sideload' mode, you can proceed to step 8, otherwise you may have some troubleshooting to do.

 

Step 8

Issue the following command: adb sideload update.zip

 

Step 9

Be patient, and enjoy your update.

 

NOTE: You can't go directly from BRJ6 to the latest update, you have to start with ZRKA and apply them one by one.

 

IT IS STRONGLY RECOMMENDED TO PERFORM A FACTORY RESET IF YOU'RE UPDATING FROM BRJ6. Otherwise its not necessary, but for

the most optimal experience, it is advised.

Link to comment
Share on other sites

Με τα αναδυόμενα μηνύματα τι παίζει στο fb messenger ? Δν πετάει τίποτα Όταν είναι κλειστή η οθόνη. Και στο viber βγάζει μόνο μια γραμμή. Όχι ολόκληρο το αναδυόμενο.
Έβγαλα άκρη μόνο με 3rd party εφαρμογή .Μόνο έτσι δουλεύουν σωστά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...