Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με nova launcher prime, έχεις την επιλογή με double tap να κλείνει η οθόνη!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ με κλειστό wifi ξεκουράστηκε το κινητό χαχαχαχbc544316f6dcf05764ddf103fbc3168e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε Pie χάθηκε η δυνατότητα "μονού πατηματος" σε κλήσεις και ειδοποιήσεις. Βρήκες κάποιος τρόπο να το επαναφέρει?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε Pie χάθηκε η δυνατότητα "μονού πατηματος" σε κλήσεις και ειδοποιήσεις. Βρήκες κάποιος τρόπο να το επαναφέρει?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδή τι χάθηκε?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Σε κλήσεις και ειδοποιήσεις παταγες απλά απάντηση/απόρριψη κτλ. Τώρα πρέπει να συρεις το κουμπί για να πάρει την εντολή

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ποιον φορτιστή τοίχου προτείνετε να πάρω ? Πάντα για γνήσιο! Στο skroutz αυτοί με τα 10 - 15 είναι εντάξει ?
Link to comment
Share on other sites

Εχω S7. Να πάω λετε στο S9 απο άποψη μπαταρίας ? Γιατι σίγουρα από όλα τα υπόλοιπα αξιζει να πάω.

Τι προτείνετε?

Ειναι η καλυτερη συσκευη με κορυφαια χαρακτηριστικα και πολυ καλη τιμη πλεον μια και βγηκε το 10αρι...Πας με κλειστα ματια αλλα το θεμα μεγεθους κανονικου η πλας ειναι δικο σου γουστο..

Για μπαταρια πας στο Νημα μς τις ρυθμισεις και εισαι κομπλε....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ποιον φορτιστή τοίχου προτείνετε να πάρω ? Πάντα για γνήσιο! Στο skroutz αυτοί με τα 10 - 15 είναι εντάξει ?

 

Έχω παραγγείλει ugreen από ebay με 2 usb και τα 2 υποστηρίζουν QC 3.0 αν σε ενδιαφέρουν τα 2..

 

Υπάρχουν όμως πολλές λύσεις για γρήγορη φόρτιση φθηνότερες από Ελλάδα αν δε σε βιάζει. Και κινέζικα και μάρκες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω S7. Να πάω λετε στο S9 απο άποψη μπαταρίας ? Γιατι σίγουρα από όλα τα υπόλοιπα αξιζει να πάω.

Τι προτείνετε?

 

 

Γνώμη μου ειναι s9 plus η s10 το μεσαίο γιατί το s10 plus ξεφεύγει κιαλλο σε τιμή θα ξετρελαθείς τελείως απλά κάνε λίγο υπομονή να πέσει ακόμα αν δεν γίνεται λόγω. Budget. Πιστεύω πως για να δεις τρελή διαφορά στα κινητά θέλει αλλαγή στα 2με 3 χρόνια για όποιον αντέχει κ δεν αλλάζει από το ένα στο άλλο..

S7 κ edge σε s10 και plus είναι σούπερ.. Από μια δυνατή συσκευή στα νιάτα της πας σε εργαλείο καλό

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα το S9 το απλό s-wind απλα θα ηθελα sot ενα 6ωρο και να βγάζει μερα. Με pie πως είναι τα πράγματα?

Επισης, η κυρτοτητα στην οθονη πως σας φαίνεται? Ειμαι κι εδω λίγο επιφυλακτικος

Link to comment
Share on other sites

Από s7 πήγα σε s9. Μια λέξη θα σου. ΌΧΙ! Η μπαταρία είναι τραγική. Αγανάκτησα 6 μήνες έκανα άπειρες ρυθμισεις. Δε βγάζει ούτε μισή μέρα. Δες κάτι άλλο. 3-3.30 ώρες θα έχεις sot. Με WiFi μόνο μαααααααααξιμουμ 4.30.Προσωπικά πήγα σε note 9 και ηρεμίσα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ότι είπε ο φίλος από πάνω.

3 με 3μιση ώρες με μια νορμάλ χρήση χωρίς να αρχίσεις να κόβεις και να ραβεις πράματα.

Καλύτερα πάνε σε s10 που έχει ίδιο μέγεθος και πολύ μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία. Η τώρα ή αργότερα που θα πέσει κι άλλο η τιμή.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα το S9 το απλό s-wind απλα θα ηθελα sot ενα 6ωρο και να βγάζει μερα. Με pie πως είναι τα πράγματα?

Επισης, η κυρτοτητα στην οθονη πως σας φαίνεται? Ειμαι κι εδω λίγο επιφυλακτικος

 

Μια χαρα ειναι η Pie. Η κυρτοτητα ειναι παντα ωραια αλλα θελει προστασια σε περιπτωση που απο την φυση σου εισαι απροσεκτος.

Οσο για το Sot θελει στησιμο οταν το βγαλεις απο το κουτι του αλλιως η μπαταρια δεν σε ικανοποιει ποτε.Εαν δεις ακομα και το νημα του S10 plus το αναφερω γιατι εκει εχει 4100mAh μπαταρια χρηστες που δεν καναν σωστο σεταρισμα εδειξαν 3-4 ωρες σοτ.

Παντως για 5.8 ιντσες που θες το S9 και S10e ειναι μονοδρομος.

Το S10e εχει φλατ οθονη καπου στα 600ε στο skroutz το S9 καπου στα 400+.Αναφερομαι για Dual συσκευες.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εχω S7. Να πάω λετε στο S9 απο άποψη μπαταρίας ? Γιατι σίγουρα από όλα τα υπόλοιπα αξιζει να πάω.

Τι προτείνετε?

 

Από άποψη μπαταρίας σίγουρα δεν αξίζει. Ναι καταλαβαίνω έχει πέσει η τιμή του s9 αλλά τι να το κάνεις το ωραίο κινητό αν κλείνει από μπαταρία στις 6 το απόγευμα και είσαι με το powerbank στο χέρι .

Αν θες κινητό που να κρατάει όλη μέρα πρέπει να πας σε μέγεθος παντόφλας.

Εγώ πήρα oneplus και ξέχασα τι σημαίνει μπαταρία

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Από άποψη μπαταρίας σίγουρα δεν αξίζει. Ναι καταλαβαίνω έχει πέσει η τιμή του s9 αλλά τι να το κάνεις το ωραίο κινητό αν κλείνει από μπαταρία στις 6 το απόγευμα και είσαι με το powerbank στο χέρι .

Αν θες κινητό που να κρατάει όλη μέρα πρέπει να πας σε μέγεθος παντόφλας.

Εγώ πήρα oneplus και ξέχασα τι σημαίνει μπαταρία

και εγω απογοητευμενος με την μπαταρια..ειδικα οταν περναει ο καιρος και με τις φορτισεις μειωνεται η αποδοση τοτε εχεις θεμα.για να πω οτι εχω καλη αναμονη το κινητο δουλευει με σχεδον καμια εφαρμογη στο προσκηνιο..και καθολου 4g.εχει τοσα καλουδια αυτο το κινητο και τα χω συνεχως απενεργοποιημενα για να μπορω να βγαζω την ημερα.συμφωνω απολυτα με αυτα που λες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος S9 εδώ και μια εβδομάδα. Το φορτίζω το βράδυ στο 90% και επιστρέφω σπίτι στο 50-55%.. Σίγουρα δεν κάνω τρελή χρήση αλλά και πάλι πιστεύω ότι η μπαταρία κρατάει και με το παραπάνω..
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος S9 εδώ και μια εβδομάδα. Το φορτίζω το βράδυ στο 90% και επιστρέφω σπίτι στο 50-55%.. Σίγουρα δεν κάνω τρελή χρήση αλλά και πάλι πιστεύω ότι η μπαταρία κρατάει και με το παραπάνω..

φιλε ειναι καινουργιο ακομη.εμενα απο τους 6 μηνες και μετα βλεπω μεγαλη διαφορα.μονο στην samsung βλεπω τοσο μειωμενη αποδοση σε μπαταρια μετα απο 6 μηνες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με τον χρόνο, είναι σίγουρα θέμα λειτουργικού φίλε μου.

Καινούργιο s9 αγορασμένο Ιούλιο, έπεσε κατακόρυφα σε αυτονομία σχεδόν ένα μήνα μετά.

 

Υγ. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι εκείνη την περίοδο εμφανίστηκαν θέματα γενικότερα, πιθανώς με κάποιο update της συσκευής ή των εφαρμογών. Γιατί θυμάμαι πως όλα ήταν "όμορφα και ωραία" στο νήμα και μόνο εμείς οι δύο τονίσαμε το πόσο χάλια είναι η αυτονομία.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτόν εδώ https://www.skroutz.gr/s/11627316/Samsung-USB-Type-C-Cable-Wall-Adapter-Λευκό-EP-TA20EWE-EP-DN930CWE-Retail.html

 

Από το 30% για να πάει στο 100% σε γρήγορη φόρτιση λέει θέλει 1 ώρα και 10 λεπτά είναι λογικό? Εμένα αυτό δεν μου φαίνεται γρήγορο. Όσοι έχετε S9 μπορείτε να μου πείτε πόσο χρόνο κάνει να σας φορτίσει??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ως νέος κάτοχος μια ερώτηση έχω, έχει σημασία το region του firmware ? (νομίζω έχω γερμανικό eur/eur/dbt/dbt, μπορώ να το αλλάξω ? έχει κάποια σημασία ? γενικά εαν υπάρχει κάποιος οδηγός για αυτό..) Edited by gepel
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...