Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειπες σου συνεβει 2 φορες.....δηλ την πρωτη φορα εφτιαξε μονο του??

 

μηπως χρησιμοποιεις ασυρματη φορτιση?

 

την πρωτη φορα ηταν βραδυ και το αφησα για υπνο,και την επομενη εστρωσε! ποτε δεν εχω χρησιμοποιησει ασυρματη!ενω στο σπιτι οι αλλες συσκευες δουλευανε κανονικα η δικη μου νεκρη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επιβεβαιωνω και εγω με την σειρα μου,,αλλαξα dns και σκασανε μυτη τα μηνυματα ολα! μπραβο στο παλικαρι που το ειπε,,αλλιως θα τραβουσαμε επανεκκινηση χωρις λογο!

Link to comment
Share on other sites

για δψσε λεπτομερειες γιατι το εκανα και εγω αλλα δεν θυμαμαι πως

 

συνδεσεις> περισσοτερες ρυθμισεις> προσωπικο dns

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν μου πήγαινε καλά... Δεν γίνεται λεω να δουλεύει μόνο το Facebook και messenger! Κανένα άλλο καλό dns ξέρουμε?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδια.κοπηκε το μαμα καλωδιο φορτισης και χρησιμοποιησα ενα αλλο after market που εχω και σημερα κατα την φορτιση δεν μου εκανε γρηγορη.εκανε σχεδον 2 ωρες και 10 λεπτα για μια πληρη φορτιση.λετε να παιζει το καλωδιο ρολο?? Σημειωτεον οτι την γρηγορη φορτιση την εχω ενεργη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδια.κοπηκε το μαμα καλωδιο φορτισης και χρησιμοποιησα ενα αλλο after market που εχω και σημερα κατα την φορτιση δεν μου εκανε γρηγορη.εκανε σχεδον 2 ωρες και 10 λεπτα για μια πληρη φορτιση.λετε να παιζει το καλωδιο ρολο?? Σημειωτεον οτι την γρηγορη φορτιση την εχω ενεργη.

 

Φυσικα παίζει ρολο ΚΑΙ το καλώδιο...

Με μαμα μετασχηματιστη κ καλωδιο πολυ παλιο, απο ενα power bank που ειχα, απο 20% εως το 100% κανει 5 ωρες... Κ το εχω για το βραδυ...

Με ενος ταμπλετ μου κανει 3 ωρες.. Εχει να κανει το καλωδιο!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα καλό καλώδιο με συμβατότητα QC4 να σου μείνει.

Τα πολύ φθηνά δεν μπορούν να δώσουν 15-30 watt που χρειάζονται τα κινητά πλέον.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα παίζει ρολο ΚΑΙ το καλώδιο...

Με μαμα μετασχηματιστη κ καλωδιο πολυ παλιο, απο ενα power bank που ειχα, απο 20% εως το 100% κανει 5 ωρες... Κ το εχω για το βραδυ...

Με ενος ταμπλετ μου κανει 3 ωρες.. Εχει να κανει το καλωδιο!

https://www.blitzwolf.com/Ampcore-3.33ft-USB-C-to-USB-2.0-p-167.html Αυτο το καλωδιο εχω και μαλιστα το χα παρει για γρηγορη φορτιση,αλλα σημερα που το χρειαστηκα..δεν ειδα κατι τετοιο.

 

 

 

Πάρε ένα καλό καλώδιο με συμβατότητα QC4 να σου μείνει.

Τα πολύ φθηνά δεν μπορούν να δώσουν 15-30 watt που χρειάζονται τα κινητά πλέον.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

θα το κοιταξω αυτο..θα ψαξω να βρω ενα με QC4.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή αναφέρθηκε κάπου για root, να πω από προσωπική εμπειρία πως δεν αξίζει.

Είχα ένα θέμα με το jack της συσκευής όπως έκατσα στο αμάξι με τα hands free, το έστειλα στην εξωπραγματικά γρήγορη Smartec Δευτέρα απόγευμα από Θεσσαλονίκη με courier και Τρίτη το είχα πίσω με αλλαγμένη οθόνη, μπαταρία, ηχείο και jack σε ζελατίνα.. εν ολίγοις μου έστειλαν νέα συσκευή.

Σε κερδίζει το brand με τέτοια αντιμετώπιση, μπράβο τους, Επαγγελματίες.

 

Και σε όλους τους κατόχους της συσκευής μιας και έκανα τη μετάβαση σε S10 και τα έχω δίπλα δίπλα, να αναφέρω πως για εμένα δεν αξίζει η μετάβαση.

Απροβλημάτιστο στα πάντα του το S9, στα ίδια η μπαταρία του S10, με καλύτερη κάμερα, that's pretty much it.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση παιδιά.Τι λέει ο γκουρού? Την κάνουμε ή όχι? Γερμανικό το τηλ μου.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση παιδιά.Τι λέει ο γκουρού? Την κάνουμε ή όχι? Γερμανικό το τηλ μου.

 

Same Sh1t...Different Day

 

Την εχω κανει απ την δευτερα... Καντην... Ολα καλα με την μπαταρια κ εχει κ διαφορά εφε στην καμερα. Selfie κτλ

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει ποτε Ota Σ/Κ δηλαδη ο σερβερ της Sammy που τα στελνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, και σήμερα δεν βρίσκει αναβάθμιση.

 

Ειναι προγραματισμενη να σου ερθει συμφωνα με την χωρα προελευσης της σιμ που εχεις μεσα στη συσκευη . Δηλαδη εαν εχεις ελληνικη σιμ μεσα θα σου ερθει οταν θα λαβει εντολη ο σερβερ να στειλει Ota για ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Swind .... Ασχετο, αλλα ξερεις πως μπορει να εξαφανιστηκαν 3 εικονιδια απ την κουρτινα ??

Το mobile hotspot, του συγχρονισμου, κ του smart view. Πηγα 3 τελειες, σειρα κουμπιων αλλα ουτε εκει που ειναι κρυφα δεν βρισκόνται....

Link to comment
Share on other sites

Swind .... Ασχετο, αλλα ξερεις πως μπορει να εξαφανιστηκαν 3 εικονιδια απ την κουρτινα ??

Το mobile hotspot, του συγχρονισμου, κ του smart view. Πηγα 3 τελειες, σειρα κουμπιων αλλα ουτε εκει που ειναι κρυφα δεν βρισκόνται....

 

Μηπως εχεις βαλει σε αδρανεια απο το συστεμ εφαρμογες που ανηκουν στο Ui-συστηματος(ειναι η κουρτινα που κατεβαζεις) ? Η Μηπως πειραξες καποια λειτουργια στις επιλογες προγραμματιστη ?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις βαλει σε αδρανεια απο το συστεμ εφαρμογες που ανηκουν στο Ui-συστηματος(ειναι η κουρτινα που κατεβαζεις) ? Η Μηπως πειραξες καποια λειτουργια στις επιλογες προγραμματιστη ?

 

Οχι σε αδρανεια δεν εχω βαλει τπτ τέτοιο.. Το τσεκάρα πρώτο... Στις επιλογες τι μπορει να πειράξα ??? Λες ????

 

- κοιταξα τις επιλογές προγράμματιστη.. Δεν φαίνεται κατι διάφορετικο απο αυτό που εχουμε πει....

Edited by HSP
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το ξανα αγορασα παιδια σε μπλε χρωμα 64GB μαλλον ειναι το αγαπημενο μου και δεν το ξερω ακομη :)

Για τριτη φορα το παιρνω.

Εχω μπερδευτη και δεν ξερω αν ειναι παραεισαγωγικο ή ειναι ευρωπαικο ; Στο κουτι του δεν εχει κολλημενο το ελληνικο αυτοκολλητο.

Τελικα ποια ROM φοραει ρε παιδια ; Ιταλικη ή Γερμανικη ;

 

60731832_2218865018235242_3467218078905925632_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fnic1-1.fna&oh=a48a51847d0cc4948e14dbfa5275583b&oe=5D9E1585

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη σου εχει προορισμο Γερμανια , και εχουν ενεργοποιηθει Ιταλικα csc μια και το δικτυο της χωρας που ανηκει η σιμ δεν εχει δικα της και συμφωνει να εχει της Ιταλιας.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη σου εχει προορισμο Γερμανια , και εχουν ενεργοποιηθει Ιταλικα csc μια και το δικτυο της χωρας που ανηκει η σιμ δεν εχει δικα της και συμφωνει να εχει της Ιταλιας.

 

Μαλιστα ειναι CytaMobile Vodafone Κυπρου που συμενει ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα ειναι CytaMobile Vodafone Κυπρου που συμενει ;

 

Ε...νταξει η συσκευη σου μια χαρα λειτουργει αντε να εχεις λιγο battery drain παραπανω εφαπαξ το οποιο δεν προκειται να διορθωθει ποτε. :p

Αμα ασχοληθει η sammy να βγαλει csc σε συνεργασια με την βονταφον-κυπρου στο μελλον εχει ο θεος....Για την ωρα ακουει Ιταλικα ..Πεφτει λιγο μακρια βεβαια...:p

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ε...νταξει η συσκευη σου μια χαρα λειτουργει αντε να εχεις λιγο battery drain παραπανω εφαπαξ το οποιο δεν προκειται να διορθωθει ποτε. :p

Αμα ασχοληθει η sammy να βγαλει csc σε συνεργασια με την βονταφον-κυπρου στο μελλον εχει ο θεος....Για την ωρα ακουει Ιταλικα ..Πεφτει λιγο μακρια βεβαια...:p

Καλησπερα μιλησα και με Samsung Greece οπου μου επιβεβαιωσε οτι οντως ειναι Ιταλικης προελευσης το κινητο.

Εχω μια απορια πανω στο θεμα αυτο που ειπες σχετικα με τις ROM. Στο Samsung Galaxy S6 Edge + οταν το ειχα το αγορασα απο την CytaMobile Vodafone Κυπρου και ειχε οντως Κυπριακο Firemware δεν ξερω αν στις επομενες εκδοσεις καταργηθηκε αυτο και εχουν μονο Eur ή Itv. Παντως αυτο που γνωριζω ειναι οτι ειχε Κυπριακο της CytaMobile Vodafone Κυπρου Firmware εκεινο το κινητο. Αν αλλαξε κατι κλπ πολυ θα ηθελα να μαθω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...