Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πείτε μου σας παρακαλώ από που ρυθμίζουμε το αν τα εικονίδια θα έχουν ή όχι πλαίσιο γύρω τους γιατί το ψάχνω και δεν το βρίσκω. Το μόνο που βρίσκω στις ρυθμισεις είναι πως να αγοράσω νέο σετ εικονιδίων, γεγονός που βρίσκω πολύ φτηνό εκ μέρους της Samsung και με εκνευρίζει...

ρυθμισεις..εμφανιση...βελτιωση ορατοτητας...Αν καταλαβα τι εννοεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου σας παρακαλώ από που ρυθμίζουμε το αν τα εικονίδια θα έχουν ή όχι πλαίσιο γύρω τους γιατί το ψάχνω και δεν το βρίσκω. Το μόνο που βρίσκω στις ρυθμισεις είναι πως να αγοράσω νέο σετ εικονιδίων, γεγονός που βρίσκω πολύ φτηνό εκ μέρους της Samsung και με εκνευρίζει...

 

Για να στο ανοιξει πρεπει να βαλεις το μαμα θεμα πρωτα,και εγω το εβρισκα και δεν αλλαζε γιατι ειχα βαλει αλλο θεμα.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχω το κινητο στην κατοχη μου δυο μερες ,εχω ενα θεμα με το mihome, την εφαρμογη ,δεν μπορω να παρω ειδοποιησεις.

Πρεπει να ειναι ανοικτη στο παρασκηνιο για να δουλευουν.

Δεν μπορω να βρω καποια ρυθμιση και εχω ανοικτες τις ειδοποιησεις .

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις..εμφανιση...βελτιωση ορατοτητας...Αν καταλαβα τι εννοεις.

 

Για να στο ανοιξει πρεπει να βαλεις το μαμα θεμα πρωτα,και εγω το εβρισκα και δεν αλλαζε γιατι ειχα βαλει αλλο θεμα.

 

Όχι δεν μου το έκανε. Ισως δεν έδωσα να καταλάβετε τι εννοώ: θέλω τα εικονίδια να εμφανιζονται σκετα, πχ. το εικονίδιο του Google Play να εμφανίζεται το τρίγωνο μόνο και όχι τρίγωνο μέσα σε ένα κυκλάκι

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μου το έκανε. Ισως δεν έδωσα να καταλάβετε τι εννοώ: θέλω τα εικονίδια να εμφανιζονται σκετα, πχ. το εικονίδιο του Google Play να εμφανίζεται το τρίγωνο μόνο και όχι τρίγωνο μέσα σε ένα κυκλάκι
Δε γίνεται αυτο πλέον στη pie

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχω το κινητο στην κατοχη μου δυο μερες ,εχω ενα θεμα με το mihome, την εφαρμογη ,δεν μπορω να παρω ειδοποιησεις.

Πρεπει να ειναι ανοικτη στο παρασκηνιο για να δουλευουν.

Δεν μπορω να βρω καποια ρυθμιση και εχω ανοικτες τις ειδοποιησεις .

Εγώ και που την εχω ενεργή στο παρασκήνιο τις τρώει τις ειδοποιήσεις...

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες με την καινουργια αναβαθμιση οταν κανω κληση και ενω μιλαω μια χαρα...οταν παω να την τερματισω την κληση δεν ειχε την κλασσικη εικονα με τον τερματισμο κλησης αλλα μου βγαινει το παραθυρο ειδοποιησεων και μονο απο εκει τερματιζει με αποτελεσμα να μην του δινω σημασια και η κληση να συνεχιζει.πως μοπορω να επανεφερω.???

επισης εχω παρατηρησει οτι με την γρηγορη εκκινηση της καμερας απο το πληκτρο on-off οταν επιλεγω επιλεκτικη εστιαση και ενω βγαζω φωτογραφια η καμερα κολλαει.και θελει κλεισιμο εφαρμογης και παλι απο την αρχη.το εχει παρατηρησει κανεις αλλος??

 

Στον dialer πατας τις 3 τελειες επανω και στις ρυθμισεις απενεργοποιεις την επιλογη "εμφανιση κλησεων σε αναδ. παραθυρο".

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα.

Σκέφτομαι να πάρω το απλό s9 αλλά η μόνη σοβαρή ανησυχία είναι η μπαταρία.

 

Το ξέρω δεν βγάζει με τίποτα το sot του 6t που έχω τώρα αλλά δεν αντέχω άλλο το μέγεθος παντόφλα και θα κάνω μερικές υποχωρήσεις στο θέμα αυτό.

Στο 6t άνετα μου βγάζει 6 ώρες, στο s9 απλό πόσο περίπου σας βγάζει?

Του s7 η μπαταρία που είχα πριν πχ, δεν αξίζει.

(το νήμα είναι τεράστιο να διαβάσω όλο)

Ειχαριστω.

Edited by apostolos01
Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αλλαγή από s9 να πάω σε s10e;;;

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλύτερα να πας στο s10 κ να έχεις κ 3 κάμερες πίσω και οθονη σούπερ κ 3500 μπαταρία . Θεωρώ πολύ μικρό το s10e ας γράφουν 5.8 ίντσες μια σταλιά είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γειά σας και από εμένα.

Σκέφτομαι να πάρω το απλό s9 αλλά η μόνη σοβαρή ανησυχία είναι η μπαταρία.

 

Το ξέρω δεν βγάζει με τίποτα το sot του 6t που έχω τώρα αλλά δεν αντέχω άλλο το μέγεθος παντόφλα και θα κάνω μερικές υποχωρήσεις στο θέμα αυτό.

Στο 6t άνετα μου βγάζει 6 ώρες, στο s9 απλό πόσο περίπου σας βγάζει?

Του s7 η μπαταρία που είχα πριν πχ, δεν αξίζει.

(το νήμα είναι τεράστιο να διαβάσω όλο)

Ειχαριστω.

 

Αν σου φαίνεται μεγάλο το s9 plus που αξίζει σαν κινητό κάνε υπομονή να πέσει η τιμή απτό s10 ούτε το e ούτε το plus

Θα κάνεις καλή αναβάθμιση με οθοναρα μια μικρή τρύπα για σελφι κ βίντεο κλήσεις κ 3 κάμερες πίσω κ 3.500 μπαταρία κ πιστεύω θα σ είναι σούπερ αυτό το μέγεθος να πας να το δεις.. Μην ακούς 6.1 ίντσες δεν έχει μπεζελς κ είναι σούπερ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το s10 έχει ίδιο μέγεθος με τα s8/s9. 2 χιλιοστά μεγαλύτερο απλά.

Και εμέ, αναβάθμιση είναι από s10 και πάνω.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το s10 έχει ίδιο μέγεθος με τα s8/s9. 2 χιλιοστά μεγαλύτερο απλά.

Και εμέ, αναβάθμιση είναι από s10 και πάνω.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Μα και γω θεωρώ καλύτερο το s10+. Αλλά επειδή δε θέλει να πάει σε πολύ μεγάλο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα.

 

Σκέφτομαι να πάρω το απλό s9 αλλά η μόνη σοβαρή ανησυχία είναι η μπαταρία.

 

 

 

Το ξέρω δεν βγάζει με τίποτα το sot του 6t που έχω τώρα αλλά δεν αντέχω άλλο το μέγεθος παντόφλα και θα κάνω μερικές υποχωρήσεις στο θέμα αυτό.

 

Στο 6t άνετα μου βγάζει 6 ώρες, στο s9 απλό πόσο περίπου σας βγάζει?

 

Του s7 η μπαταρία που είχα πριν πχ, δεν αξίζει.

 

(το νήμα είναι τεράστιο να διαβάσω όλο)

 

Ειχαριστω.

S9 με WiFi βγάζει 5 ώρες. Με data 3-3.30 με τη δικιά μου χρήση. Όχι games. Social media και browsing

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τι λέτε αλλά τα s10 είναι πανάκριβα, δεν δίνω τόσα λεφτά για κινητό.

Δηλαδή και να πουλήσω το 6t θα πρέπει να βάλω πολλά ακόμα για να πάω σε s10

Μάλλον θα μείνω με το πολύ vfm 6t προς το παρόν

 

Ευχαριστώ

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση Μαρτίου σε ελληνικό με ΟΤΑ.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αληθεια?αντε επιτελους!Σε s9 plus δεν εχει ερθει κατι προς το παρον...

Ηρθε και στο plus!!!πριν λιγο...!

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Παρακολουθώ το forum, εδώ και καιρό, και από εδώ αποφάσισα να πάρω και εγώ το Samsung Galaxy S9! Αλλά έχω το εξής πρόβλημα. Το πήρα από 24 Δεκεμβρίου 2018 και από τότε πήρα αναβάθμιση για Android Pie, αλλά είμαι από τότε σε ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου 2018, χωρίς να έχω κάνει κάτι για να μην έρχονται οι ενημερώσεις. Κάθε μέρα πατάω έλεγχος ενημέρωσης, χωρίς να γίνεται κάτι. Τι γίνεται, μπορεί να διορθωθεί και να με βοηθήσει κάποιος? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! http://prnt.sc/n4bt9shttp://prnt.sc/n4bt9s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Παρακολουθώ το forum, εδώ και καιρό, και από εδώ αποφάσισα να πάρω και εγώ το Samsung Galaxy S9! Αλλά έχω το εξής πρόβλημα. Το πήρα από 24 Δεκεμβρίου 2018 και από τότε πήρα αναβάθμιση για Android Pie, αλλά είμαι από τότε σε ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου 2018, χωρίς να έχω κάνει κάτι για να μην έρχονται οι ενημερώσεις. Κάθε μέρα πατάω έλεγχος ενημέρωσης, χωρίς να γίνεται κάτι. Τι γίνεται, μπορεί να διορθωθεί και να με βοηθήσει κάποιος? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! http://prnt.sc/n4bt9shttp://prnt.sc/n4bt9s

 

Η συσκευη σου ειναι μια χαρα αλλα εχεις beta Pie γερμανικη με Ελληνικη σιμ.Πρεπει να φλασαρεις Γερμανικη ιανουαριου η οποια ειναι ιδια με την Ελληνικη ιανουαριου.Δηλαδη πρεπει να φλασαρεις την 13-01-2019. Μετα παντα θα παιρνεις καθε μηνα Ota.---->>> https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s9/SM-G960F/DBT/

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη σου ειναι μια χαρα αλλα εχεις beta Pie γερμανικη με Ελληνικη σιμ.Πρεπει να φλασαρεις Γερμανικη ιανουαριου η οποια ειναι ιδια με την Ελληνικη ιανουαριου

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Μάλιστα. Αλλά από φλασάρισμα δεν ξέρω καθόλου, δεν το κατέχω, μπορώ να έχω λίγη βοήθεια, για να το κάνω να παίρνω update?

Link to comment
Share on other sites

Ότι είπε ο φίλος παραπάνω.

Δεν έχεις beta βέβαια. Στη Γερμανία πήραμε pie επίσημα 23 Δεκεμβρίου.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Πηραμε ακουω.... Απο που εισαι αδερφε??

Link to comment
Share on other sites

Βερολίνο.

Σορυ για το οφ τοπικ.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Ψηλα πηγες... Στουτγκαρδη εγω....

 

Οσο για το patchaki Μαρτίου κανανε δουλεια καλη μπορω να πω κ πλεον ειμαι απολυτα ικανοποιημένος απο την συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...