Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Deep sleep μετα απο εγκατασταση Ota Μαρτιου.

 

 

 

55536432_2194667154130679_9042568546646753280_o.jpg?_nc_cat=109&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=8402265de8a8c075235434c2847e91dd&oe=5D481DA0

 

 

 

56356590_2194667304130664_9004039563265441792_o.jpg?_nc_cat=101&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=6dd59619dc1ff5f049fec3e8ce3ab348&oe=5D414F02

Από cpu Spy, εδώ πως βγάζεις συμπέρασμα ωπε βγάζεις? Πχ όλο το βράδυ ώστε να δεις την αδρανεία του κινητού?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεις το εχω 2 ωρες και 13 λεπτα.Αφηνεις δηλαδη κανα 2ωρο μονο σβηστη την οθονη να δεις κατα ποσο πεφτει σε ληθαργο .Αλλιως θα δεις να σου τρωνε μπαταρια οι μικροι core.Οσο μεγαλυτερο εχεις deep sleep τοσο λιγοτερη απωλεια εχεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έλα ρε παιχταρά s_wind :)

....Χεχε...

Link to comment
Share on other sites

Οπότε το βλέπω ολόκληρο το βράδυ κ αύριο τσεκάρω! Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε στα χέρια μου μια συσκευή και της έκανα restore κλπ.

Το πρόβλημα είναι ότι αργεί πολύ να φορτίσει, από 10% κάνει 4 ώρες να φορτίσει 100% και γενικά ακόμα και όταν το φορτίζω και το χρησιμοποιώ, πέφτει η μπαταρία.

Είναι νορμάλ αυτό?

Να σημειώσω ότι δεν έχω το μαμισιο φορτιστή αλλά έναν από oneplus 6t original.

Ξέρει κανείς κάτι?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε στα χέρια μου μια συσκευή και της έκανα restore κλπ.

 

Το πρόβλημα είναι ότι αργεί πολύ να φορτίσει, από 10% κάνει 4 ώρες να φορτίσει 100% και γενικά ακόμα και όταν το φορτίζω και το χρησιμοποιώ, πέφτει η μπαταρία.

 

Είναι νορμάλ αυτό?

 

Να σημειώσω ότι δεν έχω το μαμισιο φορτιστή αλλά έναν από oneplus 6t original.

 

Ξέρει κανείς κάτι?

Φίλε ναι αυτό είναι το πρόβλημα ο φορτιστής, ο φορτιστής της oneplus δεν κάνει για τα Samsung

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ναι αυτό είναι το πρόβλημα ο φορτιστής, ο φορτιστής της oneplus δεν κάνει για τα Samsung

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

OK. Ξέρετε κανένα που να κάνει δουλειά ή πρέπει να ξηλωθω και να πάρω τον ορίτζιναλ?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

4% έχασε σε ένα βράδυ. Κάτι σε πήγε καλά. Έβαλα κ fly Mode για να το βοηθήσει αλλά μπα 7e78e5c19371864a5e1b82524284e35f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Αγορι μου δεν ειναι οτι κατι σε μενα εκατσε καλα...

Τον παρακατω governor της Google εστρωσα.

Αυτα για οσους εχουν τουλαχιστον καποιες γνωσεις πανω στο android.

Να εξηγησουμε αναλυτικα τι συμβαινει δεν χρειαζεται αλλωστε αλλοι δεν ενδιαφερονται , αλλοι δεν θα καταλαβουν.Το " φυσιολογικο" μπαχαλο που γινεται στα διαφορα Νηματα για τις μπαταριες και τα Sot ειναι απολυτα δικαιολογημενο.Δυστυχως κανεις δεν θα βρει γιατρεια βαζοντας σε μια συσκευη μονο την καρτουλα σιμ πιστευοντας οτι ολα θα πανε καλα .

 

Ενας κατοχος μιας συσκευης με την πολιτικη τυπου "Θελω να βαλω μεσα την σιμ και να εχω μεγαλο σοτ" με Καλη χρηση θελει τουλαχιστον 4500mAh μπαταρια .

Αντιθετα Το ιδιο σοτ θα εχει ενας αλλος που γνωριζει τι πρεπει να κανει με στησιμο επιγνωσης του προβληματος με μπαταρια 3000mAh.

 

Η μια κατηγορια χρηστων θελει 1500mAh παραπανω για να εχει σχεδον το ιδιο sot με την δευτερη.

 

Ουτε οι πρωτοι φταινε ...Η Google εχει την πολιτικη της.

Ουτε και οι δευτεροι που μαθαινουν εις βαθος 5-10 πραγματα και δεν εχουν προβληματα.

 

55842709_2195209687409759_419360636846211072_o.jpg?_nc_cat=106&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=24232f132a2cf371a46c4990dd2e777f&oe=5D4EB06B

 

55536432_2194667154130679_9042568546646753280_o.jpg?_nc_cat=109&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=8402265de8a8c075235434c2847e91dd&oe=5D481DA0

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Αγορι μου δεν ειναι οτι κατι σε μενα εκατσε καλα...

Τον παρακατω governor της Google εστρωσα.

Αυτα για οσους εχουν τουλαχιστον καποιες γνωσεις πανω στο android.

Να εξηγησουμε αναλυτικα τι συμβαινει δεν χρειαζεται αλλωστε αλλοι δεν ενδιαφερονται , αλλοι δεν θα καταλαβουν.Το " φυσιολογικο" μπαχαλο που γινεται στα διαφορα Νηματα για τις μπαταριες και τα Sot ειναι απολυτα δικαιολογημενο.Δυστυχως κανεις δεν θα βρει γιατρεια βαζοντας σε μια συσκευη μονο την καρτουλα σιμ πιστευοντας οτι ολα θα πανε καλα .

 

Ενας κατοχος μιας συσκευης με την πολιτικη τυπου "Θελω να βαλω μεσα την σιμ και να εχω μεγαλο σοτ" με Καλη χρηση θελει τουλαχιστον 4500mAh μπαταρια .

Αντιθετα Το ιδιο σοτ θα εχει ενας αλλος που γνωριζει τι πρεπει να κανει με στησιμο επιγνωσης του προβληματος με μπαταρια 3000mAh.

 

Η μια κατηγορια χρηστων θελει 1500mAh παραπανω για να εχει σχεδον το ιδιο sot με την δευτερη.

 

Ουτε οι πρωτοι φταινε ...Η Google εχει την πολιτικη της.

Ουτε και οι δευτεροι που μαθαινουν εις βαθος 5-10 πραγματα και δεν εχουν προβληματα.

 

55842709_2195209687409759_419360636846211072_o.jpg?_nc_cat=106&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=24232f132a2cf371a46c4990dd2e777f&oe=5D4EB06B

 

55536432_2194667154130679_9042568546646753280_o.jpg?_nc_cat=109&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=8402265de8a8c075235434c2847e91dd&oe=5D481DA0

 

Συμφωνώ καλή χρήση πάντως γίνεται και με 3700 μπαταρία που έχω στο 6t δηλαδή τέτοιου είδους μπαταρία βρίσκεις μονο σε κινητά παντόφλα.

Δυστυχώς

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Εννουουσα κάτι δεν έκατσε καλά σε εμένα!λάθος διατύπωση Ότι δηλαδή κάτι δεν έχω κάνει σώστα ίσως από τον οδηγό σου!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ καλή χρήση πάντως γίνεται και με 3700 μπαταρία που έχω στο 6t δηλαδή τέτοιου είδους μπαταρία βρίσκεις μονο σε κινητά παντόφλα.

Δυστυχώς

 

Με οθονη 1080p και 402ppi....:cry:

Ενω S9 με 2Κ και 570ppi....Μερα με την νυχτα ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει εδώ και λίγες ημέρες που παρακολουθώ τα νήματα του νέου S10 αλλά και την ίδια τη συσκευή σε διάφορα καταστήματα.

 

Έχω ένα S9 σε κατάσταση κουτιού με το οποίο δηλώνω υπερευχαριστημένος το οποίο τέλος Απριλίου κλείνει ένα χρόνο και βλέποντας τις τιμές του S10, σκέφτομαι να προχωρήσω σε αγορά του (τιμολόγιο).

 

Αξίζει λέτε η μετάβαση και τα +300€ περίπου που θα δώσω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Αγορι μου δεν ειναι οτι κατι σε μενα εκατσε καλα...

Τον παρακατω governor της Google εστρωσα.

 

 

καλησπερα,

 

τι εννοεις οτι τον <<εστρωσες>>? ειναι κατι που μπορουμε να κανουμε ευκολα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει εδώ και λίγες ημέρες που παρακολουθώ τα νήματα του νέου S10 αλλά και την ίδια τη συσκευή σε διάφορα καταστήματα.

 

Έχω ένα S9 σε κατάσταση κουτιού με το οποίο δηλώνω υπερευχαριστημένος το οποίο τέλος Απριλίου κλείνει ένα χρόνο και βλέποντας τις τιμές του S10, σκέφτομαι να προχωρήσω σε αγορά του (τιμολόγιο).

 

Αξίζει λέτε η μετάβαση και τα +300€ περίπου που θα δώσω;

 

 

Γνώμη μου είναι πως αν πας σε s10 θα δεις διαφορά κ ακόμα περισσότερο σε s10+ αξίζει. Έχω γράψει review στο s10+ μπες να το διαβάσεις θα καταλάβεις ποιο είναι! Στο σκρουτζ Εσύ π είσαι κ από μια κάμερα αν πας στις 3 κάμερες κ σε μεγαλύτερη μπαταρία λουκούμι θα σου είναι.. Απλά δωστα κ πιστεύω μπορείς να μείνεις μια τριετία αν δεν αλλάζεις συχνά.. Εξάλλου δεν λείπει τπτ απτό s10 πέρα από update για led notification κ για καλύτερες νυχτερινές χωρίς φλας

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει εδώ και λίγες ημέρες που παρακολουθώ τα νήματα του νέου S10 αλλά και την ίδια τη συσκευή σε διάφορα καταστήματα.

 

Έχω ένα S9 σε κατάσταση κουτιού με το οποίο δηλώνω υπερευχαριστημένος το οποίο τέλος Απριλίου κλείνει ένα χρόνο και βλέποντας τις τιμές του S10, σκέφτομαι να προχωρήσω σε αγορά του (τιμολόγιο).

 

Αξίζει λέτε η μετάβαση και τα +300€ περίπου που θα δώσω;

"Τεχνολογικα" δεν αξιζει απο θεμα καινοτομιας δεν παρουσιαζει κατι καινουργιο σε σχεση με το S9.

Ως "γουστο" θα ικανοποιηθεις ως κατι καινουργιο που μετα απο 3-4 μερες θα προσγειωθεις και θα δεις οτι τελικα εχεις ενα καινουργιο S9 second edition....Ως συσκευη γενικα ειναι πολυ καλη και θα δει αρκετη διαφορα καποιος που ερχεται ομως απο low level συσκευη.

 

καλησπερα,

 

τι εννοεις οτι τον <<εστρωσες>>? ειναι κατι που μπορουμε να κανουμε ευκολα ?

 

Μπορεις να βοηθηθεις αρκετα στο Νημα με τις ρυθμισεις για S9 και S9+.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Με οθονη 1080p και 402ppi....:cry:

Ενω S9 με 2Κ και 570ppi....Μερα με την νυχτα ....

 

Αν η οθόνη είναι μόνο που καίει το s9 στο θέμα μπαταρία τότε μα...κια της Samsung γιατί στο μάτι δεν έχει και τρελή διαφορά και δεν αξίζει το κόπο. Κρίμα.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Μετα το update του Μαρτιου παρατηρησα την αυξηση της θερμοκρασιας της συσκευης.σε αναμονη και το κινητο ζεματαει.πρωτη φορα νιωθω ετσι την συσκευη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα το update του Μαρτιου παρατηρησα την αυξηση της θερμοκρασιας της συσκευης.σε αναμονη και το κινητο ζεματαει.πρωτη φορα νιωθω ετσι την συσκευη

 

Αυτο ειναι σημαντικό...

Βεβαια εγω δεν εχω παρατηρησει κάτι σχεδόν 15 μερες τωρα... Κ σε παιχνίδι πανω απαιτητικο, δεν καίει... Ουτε που το σκεφτεται..... Ακομα κ μετα απο αρκετη ωρα δεν ειδα κατι...

Αν συνεχισει μηπως να μιλήσεις με την smartec ?

Link to comment
Share on other sites

Αν η οθόνη είναι μόνο που καίει το s9 στο θέμα μπαταρία τότε μα...κια της Samsung γιατί στο μάτι δεν έχει και τρελή διαφορά και δεν αξίζει το κόπο. Κρίμα.

 

Ε μια διαφορα την εχει δεν ειναι το ιδιο σε καμια περιπτωση... .

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δικό σου σε deep sleepb4dc3ffd597fe5786d52abe3148c9491.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οπ...Δυναμη ο Γιαννακης δαμαζει το θηριο...:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα το update του Μαρτιου παρατηρησα την αυξηση της θερμοκρασιας της συσκευης.σε αναμονη και το κινητο ζεματαει.πρωτη φορα νιωθω ετσι την συσκευη

 

Μπες recovery κανε clear cache και θα πανε ολα καλα .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κίνδυνος να χάσω την εγγύηση αν χρησιμοποιήσω την δεύτερη μέθοδο στο GSam για More Stats; Μπορεί να ακούγεται χαζή η ερώτηση αλλά είμαι επιφυλακτικός γιατί από εποχές LG G4 θυμάμαι πως υπήρχαν μερικοί που στείλανε τις συσκευές για αντικατάσταση πλακέτας λόγω bootloop με κλειδωμένο bootloader και τους λέγανε πως είναι εκτός εγγύησης λόγω root, πράγμα αδύνατον λόγω κλειδωμένου bootloader. Οπότε δεν ξέρω τι είδους ελέγχους μπορεί να κάνουν στα επίσημα σέρβις.

oDHOk7O.jpg

 

Μπορώ στο S9 να ενεργοποίησω μόνο την ρύθμιση που φαίνεται στην παρακάτω εικόνα χωρίς να ενεργοποιώ το GPS; Πως;

6gh3mWG.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος S9, ψάχνω μια εφαρμογή για να κλείνει την οθόνη, για να μην χαλάσει το power button πριν την ώρα του. Χρησιμοποιούσα ως τώρα το Lock (προγραμματιστής: LOEWE), με το οποίο όμως στο S9, για να ανοίξει πάλι η οθόνη ζητάει το ΡΙΝ και όχι το δακτυλικό αποτύπωμα. Το ίδιο και άλλες εφαρμογές που δοκίμασα. Έχει άλλος παρόμοια εμπειρία;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...