Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε σήμερα.

 

Έκδοση Android Pie(Android 9)

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας 2019-02-21

 

Επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας 2019-02-01

 

· Προστέθηκε μια νέα λειτουργία για την ενεργοποίηση της Νυχτερινής λειτουργίας σε προγραμματισμένη ώρα.

* (Ρυθμίσεις - Οθόνη - Νυχτερινή λειτουργία - Ενεργ. βάσει προγράμ.)

· Βελτιστοποίηση Απόδοσης - Wi-Fi, NFC, Email, Χειρονομία

· Η ασφάλεια της συσκευής σας βελτιώθηκε

 

Την έχει κάνει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα.

 

Έκδοση Android Pie(Android 9)

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας 2019-02-21

 

Επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας 2019-02-01

 

· Προστέθηκε μια νέα λειτουργία για την ενεργοποίηση της Νυχτερινής λειτουργίας σε προγραμματισμένη ώρα.

* (Ρυθμίσεις - Οθόνη - Νυχτερινή λειτουργία - Ενεργ. βάσει προγράμ.)

· Βελτιστοποίηση Απόδοσης - Wi-Fi, NFC, Email, Χειρονομία

· Η ασφάλεια της συσκευής σας βελτιώθηκε

 

Την έχει κάνει κάποιος;

 

Αν θες μη το βαζεις αστο να ερθει το επομενο Ota σε καμια 20αρια μερες και ολα καλα .

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μη το βαζεις αστο να ερθει το επομενο Ota σε καμια 20αρια μερες και ολα καλα .

 

Οκ. Ευχαριστώ.

Κάτι άλλο... πως βάζεις μία φώτο σε μία απάντηση εδώ. Ένα screenshots ας πούμε.

Link to comment
Share on other sites

s_wind να σε ρωτησω κατι αν κατεβασω το patch του φεβρουαριου το δευτερο το B9 που ειναι 90 mb το γερμανικο απο το samfirm ....θα κατεβει και το πρωτο...patch..B3 που ειναι 300 κατι mb...η μονο το δευτερο και οχι το πρωτο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Καινουργια κατοχος και γω S9 γερμανικο με ελληνικη σιμ μολις μου ηρθε ενημερωση.

53336725_2272071712851044_3550952464955998208_o.jpg?_nc_cat=111&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=dd4e31834703e5c368951032d14e73a4&oe=5CDFC464

 

53430056_2272058139519068_2727777680089939968_o.jpg?_nc_cat=101&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=04564f78956ad036a5b1de4c910860d9&oe=5CDF645F

Η συσκευή σου προοριζόταν για Γερμανία, ωστόσο όπως φαίνεται και στο csc είναι πλέον Ελληνική.

Γι'αυτό και αναβαθμίστηκε τώρα με τα Ελληνικά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα Αθηνα μενω απο skrutz το πηρα με σιμ Wind .Την σιμ την εβαλα με το που το εβγαλα απο το κουτι και μετα το αναψα για στησιμο.:rolleyes:Ειχα πριν S7 edge πολυ ευχαριστημενη.
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες 2 μερες μου πεταει ακυρες διαφημισεις στην αρχικη του κινητου οταν ανοιγω wifi η δεδομενα ενω δεν εχω κατεβασει τιποτα που να το προκαλει.Καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες 2 μερες μου πεταει ακυρες διαφημισεις στην αρχικη του κινητου οταν ανοιγω wifi η δεδομενα ενω δεν εχω κατεβασει τιποτα που να το προκαλει.Καμια ιδεα;

 

Παίζεις μήπως κάποιο παιχνιδι ?

Ισως να είναι κ απο κανενα site που να ευθύνεται!

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες 2 μερες μου πεταει ακυρες διαφημισεις στην αρχικη του κινητου οταν ανοιγω wifi η δεδομενα ενω δεν εχω κατεβασει τιποτα που να το προκαλει.Καμια ιδεα;

 

Βγαλε οτι εφαρμογη εβαλες τελευταια και παρακολουθησε το,τα περασα και εγω πιο παλια με εφαρμογη που περασα εκτος playstore.

 

 

Να ξαναρωτησω παλι μιας και εκανα κοτσανα και εβαλα Γερμανικη ρομ λογο pie σε Ελληνικη συσκευη και πλεον δεν παιρνω ενημερωσεις ασφαλειας.Αν περασω με odin Ελληνικη ρομ θα πρεπει να το ξαναστησω αππο την αρχη το τηλεφωνο?

Edited by poison21

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε οτι εφαρμογη εβαλες τελευταια και παρακολουθησε το,τα περασα και εγω πιο παλια με εφαρμογη που περασα εκτος playstore.

 

 

Να ξαναρωτησω παλι μιας και εκανα κοτσανα και εβαλα Γερμανικη ρομ λογο pie σε Ελληνικη συσκευη και πλεον δεν παιρνω ενημερωσεις ασφαλειας.Αν περασω με odin Ελληνικη ρομ θα πρεπει να το ξαναστησω αππο την αρχη το τηλεφωνο?

 

Μπορείς να το περάσεις χωρίς να κάνει καθαρή εγκατάσταση, άρα κρατάς τα δεδομένα σου ως έχουν και παίρνεις ελληνική. Έτσι το έκανα και εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Τσεκάρετε αυτήν την εφαρμογή: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.sidegesturepad. Επιτρέπει την χρήση του κινητού με το ένα χέρι με κινήσεις από τα πλάγια της οθόνης. Με βόλεψε πιο πολύ από τα μαμά gestures που έχει από τη βάση της οθόνης.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Τσεκάρετε αυτήν την εφαρμογή: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.sidegesturepad. Επιτρέπει την χρήση του κινητού με το ένα χέρι με κινήσεις από τα πλάγια της οθόνης. Με βόλεψε πιο πολύ από τα μαμά gestures που έχει από τη βάση της οθόνης.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι όντως είναι πολύ βολική την έχω 2 μέρες τώρα και με έχει βολέψει πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το περάσεις χωρίς να κάνει καθαρή εγκατάσταση, άρα κρατάς τα δεδομένα σου ως έχουν και παίρνεις ελληνική. Έτσι το έκανα και εγώ!

 

Και από ενημερώσεις παίρνεις πλέον κανονικά;

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει το ακουστικό του κινητού σαν δεύτερο ηχείο όταν π.χ. βλέπουμε ένα βίντεο στο youtube?

Και αν ναι αυτό γίνεται αυτόματα σε οποιοδήποτε πρόγραμμα αναπαράγει ήχο ή θέλει να κάνεις κάτι πρώτα?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή έχει στέρεο ηχεία, ένα εκ των οποίων δουλεύει και σαν ακουστικό. Ο ήχος βγαίνει και από τα δύο ηχεία.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει το ακουστικό του κινητού σαν δεύτερο ηχείο όταν π.χ. βλέπουμε ένα βίντεο στο youtube?

Και αν ναι αυτό γίνεται αυτόματα σε οποιοδήποτε πρόγραμμα αναπαράγει ήχο ή θέλει να κάνεις κάτι πρώτα?

 

Η συσκευή έχει στέρεο ηχεία, ένα εκ των οποίων δουλεύει και σαν ακουστικό. Ο ήχος βγαίνει και από τα δύο ηχεία.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Αυτό βέβαια δε σημαίνει οτι μπορείς να έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις στερεοφωνίας... Το κυρίως ηχείο του τηλεφώνου είναι αυτό που βρίσκεται στο κάτω μέρος του. Το ακουστικό του τηλεφώνου λειτουργεί συμπληρωματικά. Η υλοποίηση του συγκεκριμένου χαρακτηριστικού είναι σαφώς υποδεέστερη σε σχέση με τα Sony που έχουν περάσει από τα χέρια μου (XZ premium, Z5, Z3 compact), αλλά από το απλό μονοφωνικό ηχείο είναι καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Εαν ενεργοποιησεις στο dolby την λειτουργια "φωνη" επισης κατεβασεις και την μπαρα τερμα κατω του 500 εχεις φοβερο ηχο παντου και χωρις ακουστικα ,στην αναπαραγωγη youtube , στις κλησεις κτλ.

 

53762067_2285749044814429_4232011313187913728_o.jpg?_nc_cat=103&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=e843b94c0bad2700301cfacaef15d9dd&oe=5D1C83BB

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εαν ενεργοποιησεις στο dolby την λειτουργια "φωνη" επισης κατεβασεις και την μπαρα τερμα κατω του 500 εχεις φοβερο ηχο παντου και χωρις ακουστικα ,στην αναπαραγωγη youtube , στις κλησεις κτλ.

 

53762067_2285749044814429_4232011313187913728_o.jpg?_nc_cat=103&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=e843b94c0bad2700301cfacaef15d9dd&oe=5D1C83BB

 

Το έκανα και εγώ και όντως ακούγετε πολύ καλά. Να σαι καλά φίλε

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες με την καινουργια αναβαθμιση οταν κανω κληση και ενω μιλαω μια χαρα...οταν παω να την τερματισω την κληση δεν ειχε την κλασσικη εικονα με τον τερματισμο κλησης αλλα μου βγαινει το παραθυρο ειδοποιησεων και μονο απο εκει τερματιζει με αποτελεσμα να μην του δινω σημασια και η κληση να συνεχιζει.πως μοπορω να επανεφερω.???

επισης εχω παρατηρησει οτι με την γρηγορη εκκινηση της καμερας απο το πληκτρο on-off οταν επιλεγω επιλεκτικη εστιαση και ενω βγαζω φωτογραφια η καμερα κολλαει.και θελει κλεισιμο εφαρμογης και παλι απο την αρχη.το εχει παρατηρησει κανεις αλλος??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα δοκιμασα δεν εχω τα ιδια θεματα .Αυτα ειναι σφαλματα εφαρμογων κανε καθαρισμο αλλα εαν συνεχισουν μπορει να χρειαστεις hard reset.
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου σας παρακαλώ από που ρυθμίζουμε το αν τα εικονίδια θα έχουν ή όχι πλαίσιο γύρω τους γιατί το ψάχνω και δεν το βρίσκω. Το μόνο που βρίσκω στις ρυθμισεις είναι πως να αγοράσω νέο σετ εικονιδίων, γεγονός που βρίσκω πολύ φτηνό εκ μέρους της Samsung και με εκνευρίζει...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...