Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω αυτο ειπα στην αρχη..αλλα μετα απο οσα διαβασα απο παιδια δεν γουσταρω να γινει καμια βλακεια

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

παιδια μαλλον κλεινει το ταχυδρομειο στο χωριο μου και εχω το εξης θεμα μεχρι τωρα πληρωναμε θυριδα 57 ευρω τιν χρονο. μπορω να ζητησω να εχω ενα μεγαλο ντουλαπι γιατι η αλληλογραφια μου δεν χωραει σε απλο ερμαριο παιρνω πραγματα απο εξωτερικο και δεν θελω να χαθουν. μπορει να τα αφηνουν και στο καφενειο πραγμα τ οποιο δεν θελω με τιποτα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ενα πακέτο που εχουν μπεί εκ νέου ταινίες για να κλείσει ενα πακέτο..

Δές πχ εδώ:

 

o παραπάνωτο παρέλαβε έτσι.Αν έμπαινε χέρι θα έκανε μπαμ νομίζω...

 

o απο κάτω ας πούμε έπεσε θύμα :

 

http://postimg.org/image/n2dt1aquh/

 

Kαποιος admin/Mod να διαγράψει αυτο το μήνυμα

Edited by alipkok
Link to comment
Share on other sites

το βαρρος του το ξερω..δεν επιασα αυτο με τις ταινιες..εμενα μου ειπε απο αυριο...επισης στο geekbuying μου ειπαν να βγαλώ βιντεο οταν το ανοιγω

 

Φαίνεται εάν εχουν μπεί εκ νέου ταινίες για να κλείσει ενα πακέτο..

Δές πχ εδώ:

 

o παραπάνωτο παρέλαβε έτσι.Αν έμπαινε χέρι θα έκανε μπαμ νομίζω...

 

o απο κάτω ας πούμε έπεσε θύμα :

 

http://postimg.org/image/n2dt1aquh/

 

* Πως διαγράφω μήνυμα; έκανα 2πλό ποστ κατα λάθος

Edited by alipkok
Link to comment
Share on other sites

ηρθε σε ασπρο φακελο των ελτα...μεσα δεν μπορεσα να δω πως ειναι...θα με αφησουν να το ανοιξω μπροστα τους?

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

παιδια μαλλον κλεινει το ταχυδρομειο στο χωριο μου και εχω το εξης θεμα μεχρι τωρα πληρωναμε θυριδα 57 ευρω τιν χρονο. μπορω να ζητησω να εχω ενα μεγαλο ντουλαπι γιατι η αλληλογραφια μου δεν χωραει σε απλο ερμαριο παιρνω πραγματα απο εξωτερικο και δεν θελω να χαθουν. μπορει να τα αφηνουν και στο καφενειο πραγμα τ οποιο δεν θελω με τιποτα

 

:worry: - εχει μεγαλες θυριδες ,εδω Αθηνα δενε χω δει,οτι ειναι μεγαλο το πανε πισω στα ντεξιον

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

1/7 μου έρχεται το tracking number,

5/7 βλέπω ότι είναι dispached.

9/7 παίρνω τηλέφωνο στα ελτά και μου λένε ότι ξεκίνησε στις 5/7

11/7 παίρνω τηλέφωνο στα ελτα να δω που είναι το πακέτο

και μου λένε δε έχει δοθεί σήμα ότι εχει ξεκινήσει το πακέτο..(;;)

 

Είναι δυνατόν αυτό;;;;

Link to comment
Share on other sites

1/7 μου έρχεται το tracking number,

5/7 βλέπω ότι είναι dispached.

9/7 παίρνω τηλέφωνο στα ελτά και μου λένε ότι ξεκίνησε στις 5/7

11/7 παίρνω τηλέφωνο στα ελτα να δω που είναι το πακέτο

και μου λένε δε έχει δοθεί σήμα ότι εχει ξεκινήσει το πακέτο..(;;)

 

Είναι δυνατόν αυτό;;;;

μια χαρά έχει φύγει, άσε να λένε

Link to comment
Share on other sites

kalispera. to idio provlima exw kai egw twra. exei ena mina pou exw paragkili ena kinito kai den exei ftasei akoma apo e3wteriko etsi? den einai oute sti perioxi mou oute 8essaloniki oute a8ina oute pou8ena!! kai exw plirwsi kiolas? mipws mporei na me voi8isi kapoios? mipws 3erete kapoia lisi :blink:
Link to comment
Share on other sites

καταρχην γραψε ελληνικα ..κατα δευτερον μιλα με το καταστημα ...αν δεν σ δωσουν μια σωστη απαντηση κανε dispute(αν εχεις πληρωσει με paypal)

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά έχει φύγει, άσε να λένε

 

Σου έχει τύχει και εσένα παρόμοιο περιστατικό;

Σε πόσο καιρό παρέλαβες;

Το θέμα μου είναι ότι 20 του μήνα φεύγω και να δω πως θα παραλάβω αν έρθει πιο αργά....

Link to comment
Share on other sites

 

 

Το θέμα μου είναι ότι 20 του μήνα φεύγω και να δω πως θα παραλάβω αν έρθει πιο αργά....

 

για αυτο ακριβως και δεν ασχοληθηκα με αγορες τετοιο καιρο.

Φευγω μαλλον αρχες αυγουστου και θα ειχα προβλημα.

 

Αν φτασει 15-16 του μηνα και δεν το παρεις.

να μιλησεις με το ταχυδρομειο να στο κρατησουν....

Δεματα εξωτερικου, παραμενουν 1 μηνα στο ταχυδρομειο και μετα επιστρεφουν.

Link to comment
Share on other sites

Σου έχει τύχει και εσένα παρόμοιο περιστατικό;

Σε πόσο καιρό παρέλαβες;

Το θέμα μου είναι ότι 20 του μήνα φεύγω και να δω πως θα παραλάβω αν έρθει πιο αργά....

 

όπως σου είπε ο gerstavros.Κατα 99% το πακέτο είναι είτε καθοδ'ον είτε σε κάποιο σάκο στο αεροδρόμιο και δεν έχει ανοιχτεί.Πάρε τηλ στο 2103538161 που είναι το κεντρο διαλογης συστημενων στο αεροδρομιο αύριο το πρωί(Σάββατο) που είναι πιο χαλαροί και ρώτησε εαν μπορουν σε επίπεδο σάκου να δούν για το δέμα σου...

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το ταχυδρομειο μας κλεινει και θα πηγαινουν τα γραμματα στο καφενειο. εγω μπορω να διατηρησω θυριδα η οχι
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Εχει ενάμιση μήνα τώρα που τα διάφορα μικροπράγματα που παραγγέλνω από Κίνα,κάνουν να έρθουν το λιγότερο 20 μέρες απο την στιγμή που θα λάβω το mail ότι το πακέτο μου εστάλη.Πάντα μέχρι πρότινος ανεξαρτήτως εποχής το πολύ σε 14 μέρες είχα το δέμα.Κάπου στην όλη διαδρομή τα ξύνουν :mad:
Link to comment
Share on other sites

kalispera. to idio provlima exw kai egw twra. exei ena mina pou exw paragkili ena kinito kai den exei ftasei akoma apo e3wteriko etsi? den einai oute sti perioxi mou oute 8essaloniki oute a8ina oute pou8ena!! kai exw plirwsi kiolas? mipws mporei na me voi8isi kapoios? mipws 3erete kapoia lisi :blink:

καρατχάς αφού δεν ξέρεις να προστατευτείς και να χρησιμοποιήσεις το paypal , τι πας κι αγοράζεις απ έξω;

Ψάξε πώς κανεις dispute στο paypal. και πες μας το tracking number σου

Εχει ενάμιση μήνα τώρα που τα διάφορα μικροπράγματα που παραγγέλνω από Κίνα,κάνουν να έρθουν το λιγότερο 20 μέρες απο την στιγμή που θα λάβω το mail ότι το πακέτο μου εστάλη.Πάντα μέχρι πρότινος ανεξαρτήτως εποχής το πολύ σε 14 μέρες είχα το δέμα.Κάπου στην όλη διαδρομή τα ξύνουν :mad:
κάνει ζέστα στο αεροδρόμιο, ποιος δουλεύει κει πέρα τέτοιο καιρό..:p
Link to comment
Share on other sites

Εχει ενάμιση μήνα τώρα που τα διάφορα μικροπράγματα που παραγγέλνω από Κίνα,κάνουν να έρθουν το λιγότερο 20 μέρες απο την στιγμή που θα λάβω το mail ότι το πακέτο μου εστάλη.Πάντα μέχρι πρότινος ανεξαρτήτως εποχής το πολύ σε 14 μέρες είχα το δέμα.Κάπου στην όλη διαδρομή τα ξύνουν :mad:

 

Ακριβως το ιδιο και εμενα μεχρι 15 μερες εκαναν σπανια πιο πολλες.. Τωρα 3 απο τα 4 εχουν κανει 30-35 μερες.

Μαλλον εχει αυξηθει η κινηση και αργουν να παρουν σειρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:worry: - τωρα που εχουν πεσει και οι αδειες ακομα χειροτερα τα πραγματα, οχι μονο απο την Κινα αλλα και απο την Ευρωπη καθυστερουν (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ποτε προβλημα αν και μενω επαρχια :)

Περιμενω δεματακι απο κινα και το βρηκα να εχει ερθει στις 6μμ το Σαββατο στο ΚΔ, για να δουμε θα ενημερωσω οταν παραλαβω, πιστευω οτι δεν θα αργησω λογικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

θα ηθελα να ρωτησω κατι κι αν καποιος γνωριζει ας μου απαντησει.

Λοιπον , εδω και 2 μηνες πουλαω καποια πραγματακια μεσω ebay .

Καθημερινα εχω 3-4 αποστολες , κυριως σε χωρες του εξωτερικου.

Για την αποστολη χρησιμοποιω αυτους εδω τους φακελους

http://www.ebay.com/itm/170875276352?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

οι οποιοι ειναι σχετικα φθηνοι , περιπου 10 λεπτα ο ενας.

Ενας υπαλληλος του ταχυδρομειου της περιοχης μου ομως μου δημιουργει προβλημα , μου λεει οτι δεν ειναι καταληλοι και μου ειπε οτι απο αυριο Δευτερα θα μου τους γυρναει πισω και δεν θα τους δεχεται !!! Οι αντιστοιχοι φακελοι των ΕΛΤΑ εχουνε κοστος πολυ μεγαλυτερο ( καπου 80-90 λεπτα ) και δεν με συμφερει να τους χρησιμοποιω γιατι ετσι κι αλλιως το κερδος μου δεν ειναι μεγαλο.

Η ερωτηση μου ειναι αν εχει αυτο το δικαιωμα και τι θα πρεπει να κανω εγω απο την μερια μου.

Η δικαιολογια του στην αρχη ητανε οτι δεν κολλανε καλα τα γραμματοσημα σ αυτους τους φακελους , αλλα εγω κολλαω με κολλα στικ ενα κομματι χαρτι πανω στον φακελο , πανω στο οποιο κολλαμε τα γραμματοσημα , και δεν υπαρχει κανενα προβλημα πλεον.

για δωστε ρε παιδια τα φωτα σας.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θα ζητησεις να μιλησεις με τον διευθυντή του καταστηματος και θα του πεις τι σου ειπε ο υπαλληλος ..και αν συμφωνει με αυτο και αν ειναι ενήμερος.

 

Αν βαζεις οπως λες χαρτι στο σημειο που κολαει ο τυπος το γραμματοσημο εισαι οκ , πες του να σου δωσει αυτος τα γραμματοσημα να τα κολλήσεις εσυ γιατι μαλλον εχει ειναι το προβλημα του ..

 

 

Μπορεις να χρησιμοποιησεις οποιοδηποτε φακελο για αυτην την δουλεια που θελεις εσυ να κανεις , αυτοι προσπαθουν να πουλησουν τους δικους τους , ειδικα αν σε βλεπουν οτι εισαι καθε 3 και λιγο εκει εχουν καταλαβει οτι κατι εμπορεύεσαι και θελουν και αυτοι να βγαλουν λεφτα .

Link to comment
Share on other sites

Θα ζητησεις να μιλησεις με τον διευθυντή του καταστηματος και θα του πεις τι σου ειπε ο υπαλληλος ..και αν συμφωνει με αυτο και αν ειναι ενήμερος.

 

Αν βαζεις οπως λες χαρτι στο σημειο που κολαει ο τυπος το γραμματοσημο εισαι οκ , πες του να σου δωσει αυτος τα γραμματοσημα να τα κολλήσεις εσυ γιατι μαλλον εχει ειναι το προβλημα του ..

 

 

Μπορεις να χρησιμοποιησεις οποιοδηποτε φακελο για αυτην την δουλεια που θελεις εσυ να κανεις , αυτοι προσπαθουν να πουλησουν τους δικους τους , ειδικα αν σε βλεπουν οτι εισαι καθε 3 και λιγο εκει εχουν καταλαβει οτι κατι εμπορεύεσαι και θελουν και αυτοι να βγαλουν λεφτα .

 

Η πλακα ειναι οτι μονο ενας υπαλληλος μου κανει μανουρα , με τους υπολοιπους δεν εχω θεμα.

Βασικα αυτο που μου απαντησες ηθελα να μαθω , αν μπορω να χρησιμοποιησω οποιονδηποτε φακελο :)

Το επιασες ακριβως το θεμα εγω νομιζω οτι θελουν να πουλησουν τους δικους τους φακελους και γι αυτο γινεται ολο το νταβαντουρι.

Στην αρχη μου ελεγαν οτι δεν κολανε τα γραμματοσημα ( οκ ) αλλα μετα μια υπαλληλος μου ειπε να κανω το κολπο με το χαρτι και απο τοτε δεν υπηρχε κανενα προβλημα.

Αυριο λοιπον παω στον διευθυντη , ελπιζω να βγαλω ακρη.

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου , καλο σου βραδυ.

Edited by snapy13
Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολήσε με τέτοιους υπαλλήλους. Πήγαινε τις ώρες που ναι άλλοι. Έχω τραβήξει πολλά τέτοια στα ΕΛΤΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...