Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά αύριο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

από την παρασκευή το δέμα μου βρίσκεται στο ΚΔ αθηνας. πότε επιτέλους θα ρθει θεσ/νικη;

 

Μεθαύριο λογικά θα παραλάβεις απ το ταχυδρομείο

Link to comment
Share on other sites

μακαρι, γιατι περιμενω πως και πως το hero 10.

υπαρχει περιπτωση να το φερει ο ταχυδρομος σπιτι?

Το συστημένο πρέπει να το υπογράψεις κατά την παράδοση. Αν το φερει κ σου χτυπήσει κουδούνι, οκ. Αυτό γίνεται σε χωριά με ελάχιστους κατοίκους, σε πόλεις ειναι πολύ σπάνιο. Αν το φέρει και το παρατήσει έτσι σπίτι, απλά επειδή σε ξέρει, ειν παράνομο, αλλά στην ελλάδα όλα γινονται

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια μου ηρθε μια ελαττωματική μπαταρια απο το εβΑΥ και μου ειπαν να τν στειλω πισω να την αντικαταστησουν λοιπον παιδια τι πρεπει να πω στα ελτα ,επισης μου ειπε να του στειλω και το τρακινγκ ναμπερ .Ποια υπηρεσία των ελτα μου προτεινεται ;
Link to comment
Share on other sites

Το συστημένο πρέπει να το υπογράψεις κατά την παράδοση. Αν το φερει κ σου χτυπήσει κουδούνι, οκ. Αυτό γίνεται σε χωριά με ελάχιστους κατοίκους, σε πόλεις ειναι πολύ σπάνιο. Αν το φέρει και το παρατήσει έτσι σπίτι, απλά επειδή σε ξέρει, ειν παράνομο, αλλά στην ελλάδα όλα γινονται

σημερα το φερε ο ταχυδρομος τελικα! :D

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω πακετο απο κινα απο 24/5 εχω και το νουμερο αλλα δε μου βγαζει τιποτα στα ελτα μονο στο κινεζικο site λεει οτι εφυγε 26/5.

Καποιες φορες μου ειχε ερθει σπιτι παρολο που παλι δε μου εβγαζε πληροφοριες tracking στα ελτα.

 

Γιατι γινεται αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια μου ηρθε μια ελαττωματική μπαταρια απο το εβΑΥ και μου ειπαν να τν στειλω πισω να την αντικαταστησουν λοιπον παιδια τι πρεπει να πω στα ελτα ,επισης μου ειπε να του στειλω και το τρακινγκ ναμπερ .Ποια υπηρεσία των ελτα μου προτεινεται ;

Τη τυλίγεις με bubbles και τη βάζεις σ ένα φάκελο, και τη στέλνεις με αλληλογραφία συστημένη, απλά

Link to comment
Share on other sites

...σε ποια ΕΛΤΑ έχουν παρατηρηθεί οι κλοπές; Είναι γενικευμένο ή μόνο σε συγκεκριμένα για την ώρα;
ελτα πειραιά στη φίλωνος
Link to comment
Share on other sites

Τα συστημενα που εχουμε παραλαβει και ειναι πειραγμενα -κλοπες τα εχουμε παραλαβει απο το καταστημα πειραια.. Χωρις αυτο βεβαια να σημαινει οτι εκει γινονται...!!
Ποτέ μην τα βάζεις με έναν βλάκα.θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κλεισμένο πάλι με ταινία υπάρχει περίπτωση στην άκρη της, στη μεριά της κόλλας, να είναι τα αποτυπώματα του δράστη, την ώρα που πιάνει την ταινία για την τραβήξει.

 

Αν η νέα ταινία ξεκολλάει εύκολα, π.χ. είναι πάνω στην άλλη ταινία 'η πάνω σε κάτι γυαλιστερό, ίσως και να βρείτε κάτι...!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τα συστημενα που εχουμε παραλαβει και ειναι πειραγμενα -κλοπες τα εχουμε παραλαβει απο το καταστημα πειραια.. Χωρις αυτο βεβαια να σημαινει οτι εκει γινονται...!!

αν ήταν αλλού, δε θα συνέβαινε και σ άλλα ταχυδρομεία; στη διανομή πειραιά γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνετε μία αναφορά στα κεντρικά όταν γίνεται αυτό το πράγμα?

Ε πάει στο καλό, αν μέσα σε 1 μήνα πάνε στη διεύθυνση των ΕΛΤΑ 10 αναφορές για χαμένα δέματα, θα το ψάξουν και μπορεί να τρομάξει ο αετονύχης...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνετε μία αναφορά στα κεντρικά όταν γίνεται αυτό το πράγμα?

Ε πάει στο καλό, αν μέσα σε 1 μήνα πάνε στη διεύθυνση των ΕΛΤΑ 10 αναφορές για χαμένα δέματα, θα το ψάξουν και μπορεί να τρομάξει ο αετονύχης...

Το έχω κάνει, και πλέον περνάνε τα πακέτα από ειδική διαχείριση (όπου γράφουν το βάρος πάνω στο πακέτο πριν πάει στο ΚΔ αεροδρομίου), και στο κατάστημα πειραιά οι υπάλληλοι σου λένε να το ανοίξεις μπροστά τους να το ελέγξεις
Link to comment
Share on other sites

Singapore Register Mail Πόσο καιρό να υπολογίζω?

 

Εγώ 2 φορές που πήρα με Singapore, μέσα σε 2 βδομάδες τα είχα στα χέρια μου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 2 φορές που πήρα με Singapore, μέσα σε 2 βδομάδες τα είχα στα χέρια μου.

 

σήμερα το στείλανε και μου δώσανε και tracking number, ακόμη δεν φαίνεται κάτι στο σύστημα. Αν μου ρθει και μένα σε 2 βδομάδες είναι μια χαρά

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα δέμα.

Στο site της USPS λέει πως είναι στο Ελληνικό τελωνείο από 27/5/2013.

 

Στο site των ELTA courier λέει "ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 22/5/2013, όταν δηλαδή το έστειλε ο αποστολέας.

 

Πόσες εβδομάδες θέλει τυπικά ένα δέμα να φτάσει;

 

Μου κόστισε 240€ περίπου, και να περάσει τελωνείο δεν με πειράζει, θα πάρω τιμολόγιο. Με ενδιαφέρει να μην χαθεί μόνο.

Link to comment
Share on other sites

StavrosD, ο συνολικος χρόνος είναι ΟΚ ακόμα, αλλά αν όντως είναι στο τελωνείο από 27/5 έχει αργήσει... Σίγουρα δε δέχτηκες τηλέφωνο?

 

Εγώ εν τω μεταξύ είδα το εξής κουλό:

"Tendered for delivery without success because it was wrongly directed. The item is being forwarded or redirected."

Έλεγξα τη διεύθυνση που τους έδωσα και είναι σωστή... Τι να πεις...

Link to comment
Share on other sites

το geekbuying μου λεει

 

we can't be able to send you pics bcs it's not us to ship your goods, it's the warehouse worker

 

 

κατι μου μυριζει ή οντως δεν γινεται...???

κατι μου ειπε για βιντεο αλλα....

 

τι λετε

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

το geekbuying μου λεει

 

we can't be able to send you pics bcs it's not us to ship your goods, it's the warehouse worker

 

 

κατι μου μυριζει ή οντως δεν γινεται...???

κατι μου ειπε για βιντεο αλλα....

 

τι λετε

 

Ποιό ακριβώς έιναι το θέμα σου? Δεν έχεις ποστάρει κάτι στις τελευταίες 2 σελιδες...

 

(τα Mind-reading skills μου είναι πολύ κακά ακόμα, σόρι... :Ρ )

Link to comment
Share on other sites

του ζητησα να μου στειλουν φωτογραφια πριν κλεισουν το δεμα και δεν θελουν..μου λενε οτι δεν γινεται

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...