Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

του ζητησα να μου στειλουν φωτογραφια πριν κλεισουν το δεμα και δεν θελουν..μου λενε οτι δεν γινεται

 

Μπορεί να είναι κομπίνα, μπορεί και όχι. Γενικά τα μεγάλα μαγαζιά (αποθήκες μάλλον) έχουν πολύ στανταρ διαδικασίες, και είναι δύσκολο να τους βάλεις να κάνουν κάτι έξτρα - να τους βγάλεις από "τη σειρά τους".

 

Οπότε θα έλεγα αν εψαξες το σάιτ και γενικα ακους καλά λόγια μη φοβάσαι...

Link to comment
Share on other sites

δεν τους φοβαμαι αυτους...τους δικους μας φοβαμαι

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

το geekbuying μου λεει

 

we can't be able to send you pics bcs it's not us to ship your goods, it's the warehouse worker

 

 

κατι μου μυριζει ή οντως δεν γινεται...???

κατι μου ειπε για βιντεο αλλα....

 

τι λετε

Κάνουν droppshipping. Δεν παίρνουν και δεν ελέγχουν αυτοί τα προϊόντα

Link to comment
Share on other sites

σήμερα το στείλανε και μου δώσανε και tracking number, ακόμη δεν φαίνεται κάτι στο σύστημα. Αν μου ρθει και μένα σε 2 βδομάδες είναι μια χαρά

 

ακόμη δεν φαίνεται κάτι στο tracking να ανησυχώ?

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κρίνοντας από την κατάσταση κάποιων πακέτων που έρχονται, θεωρώ ότι το άθλημα που παίζουν με αυτά είναι ποδόσφαιρο.

Ελπίζω να βρεθεί κάποιος να το βιντεοσκοπήσει, θα έχει πιο πολύ ενδιαφέρον...

Link to comment
Share on other sites

18-06-2013 18-06-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

πόσο καιρό υπολογίζω? Singapore Register Mail

 

Το ίδιο μήνυμα μου το έδειξε 26/5 και παρέλαβα 12/6, δυο πακετα ανεξαρτητα.

Link to comment
Share on other sites

Κρίνοντας από την κατάσταση κάποιων πακέτων που έρχονται, θεωρώ ότι το άθλημα που παίζουν με αυτά είναι ποδόσφαιρο.

Ελπίζω να βρεθεί κάποιος να το βιντεοσκοπήσει, θα έχει πιο πολύ ενδιαφέρον...

υπάρχει βίντεο από ems στη κίνα που δείχνει και κλοτσίδι

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει, και πλέον περνάνε τα πακέτα από ειδική διαχείριση (όπου γράφουν το βάρος πάνω στο πακέτο πριν πάει στο ΚΔ αεροδρομίου), και στο κατάστημα πειραιά οι υπάλληλοι σου λένε να το ανοίξεις μπροστά τους να το ελέγξεις

 

ναι και οι κλεφτες κολανε κ το αυτοκολλητο.. δεν αλλαζει τιποτα δυστυχως το αυτοκολλητο μιας και με αυτο οι κλοπες γινονται κανονικα.. ισα ισα που πανω αναγραφουν το βαρος με κλεμενο το προιον απο μεσα.. το θεμα ειναι να γραφει ο αποστολεας το βαρος στην συσκευασια.. και πριν το παραλαβετε να ζυγιστει μπροστα σας για να δειτε αν συμφωνει το βαρος.. ανεξαρτητα με το τι εχουν γραψει στην ειδικη διαχειριση.και υστερα μπορειτε να το ανοιξετε εκει..:)και επισης το αυτοκολλητο μπαινει μετα το ΚΔ αεροδρομιου. δηλαδη στο ΚΔΑ ΑΤΤΙΚΗΣ που ειναι στο κρυονερι..

ας ελπισουμε να σταματησει ολο αυτο με τισ κλοπες και να κινητοποιηθουμε ολοι μαζι..

Edited by duck
Ποτέ μην τα βάζεις με έναν βλάκα.θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας!!!
Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή μου πλέον η elta courier εξυπηρετείται από τα ΕΛ.ΤΑ.. Περίμενα ένα πακέτο από εξωτερικό, έφτασε Αθήνα στις 17/06, σήμερα ήρθε το ειδοποιητήριο και πήγα και το παρέλαβα. Αν εξακολουθούσε η προηγούμενη κατάσταση (χωρίς ΕΛ.ΤΑ. στη μέση), θα το είχα παραλάβει από 18/06. Καλή αρχή...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

ναι και οι κλεφτες κολανε κ το αυτοκολλητο.. δεν αλλαζει τιποτα δυστυχως το αυτοκολλητο μιας και με αυτο οι κλοπες γινονται κανονικα.. ισα ισα που πανω αναγραφουν το βαρος με κλεμενο το προιον απο μεσα.. το θεμα ειναι να γραφει ο αποστολεας το βαρος στην συσκευασια.. και πριν το παραλαβετε να ζυγιστει μπροστα σας για να δειτε αν συμφωνει το βαρος.. ανεξαρτητα με το τι εχουν γραψει στην ειδικη διαχειριση.και υστερα μπορειτε να το ανοιξετε εκει..:)και επισης το αυτοκολλητο μπαινει μετα το ΚΔ αεροδρομιου. δηλαδη στο ΚΔΑ ΑΤΤΙΚΗΣ που ειναι στο κρυονερι..

ας ελπισουμε να σταματησει ολο αυτο με τισ κλοπες και να κινητοποιηθουμε ολοι μαζι..

 

Δεν ξέρω τι παίζει με το αυτοκόλλητο, πάντως εγώ πέρα του οτι ελέγχω το βάρος με αυτό που μου χει πει ο αποστολέας, παραλαμβάνω εκτός πειραιά και δεν έχω κανένα προβλημα ξανά. Ξέρω σίγουρα ότι στη διανομή πειραιά τα κλέβουνε, κόβω το λαιμό μου που λέει ο λόγος κι έχω λόγο που μαι τόσο σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - να'μαστε παλι: παραγγελια απο τουρκια με ΡΤΤ και απο το σαιτ τους αντιγραφω

2013-06-19 12:29:27 The item was forwarded to the destination country (Otb)

 

μπαινω στο σαιτ των Εlta Courier και αντιγραφω

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 17-06-2013 14:12 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 19-06-2013 15:29 IPS

 

μπαινω στο Elta.gr και αντιγραφω

Ο κωδικός αντικειμένου δεν είναι έγκυρος.

Παρακαλώ επικοινωνήστε με την Υπηρεσία Εξυπηρέτησης Πελατών.

 

παιρνω τηλεφωνο κανοντας τον κινεζο και μου απαντανε: το δεμα εχει φυγει 20 του μηνος απο τουρκια,δεν εχει μπει ακομα και να περιμενετε απο βδομαδα την παραλαβη του (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

IPS = International Packet Service (αν θυμάμαι σωστά).

 

Κλείσιμο από IPS σημαίνει πως έχουν ενημερωθεί τα ΕΛΤΑ από την αντίστοιχη μεταφορική εταιρεία στο εξωτερικό για το δέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια σχετικη ερωτηση , μου καθυστερησε ενας τυπος ενα κινητο που ειχα παραγγειλει και το κινητο εφτασε σημερα 10 μερες αργοτερα περιπου και με ρωταει τι αποζημιωση θελω για την καθυστερηση. Ξερει κανεις τι αποζημιωσεις περνουμε σε αυτη την περιπτωση?
Link to comment
Share on other sites

οχι αλλα ζητα καρτα μνημης τιποτα τετοιο.....χαχα

 

 

 

ερωτηση....1200 γραμμαρια για παραγγελια ειναι πολλα/?

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια σχετικη ερωτηση , μου καθυστερησε ενας τυπος ενα κινητο που ειχα παραγγειλει και το κινητο εφτασε σημερα 10 μερες αργοτερα περιπου και με ρωταει τι αποζημιωση θελω για την καθυστερηση. Ξερει κανεις τι αποζημιωσεις περνουμε σε αυτη την περιπτωση?
εξήγησέ το αυτό :p

 

οχι αλλα ζητα καρτα μνημης τιποτα τετοιο.....χαχα

ερωτηση....1200 γραμμαρια για παραγγελια ειναι πολλα/?

όχι, τίποτα δεν είναι, ένα μικρό τάμπλετ πχ
Link to comment
Share on other sites

 

όχι, τίποτα δεν είναι, ένα μικρό τάμπλετ πχ

 

χαιρομαι γιατι φοβηθηκα.:lol::lol:

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση, πηρα κατι απο το γερμανικο ebay. Μου εδωσαν tracking number & ερχεται με dhl. Αυτο ειναι κουριερ?
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...