Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10/1/2021, 16:09 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

5/1/2021, 06:06 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

4/1/2021, 15:56 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

28/12/2020, 03:12 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

2 μηνες στο αεροδρομιο....ετσι για να ξερω.εχω σπασει ολα τα ρεκορ???

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως,το δεματάκι που είχε κολλήσει στο αεροδρόμιο από τις 10/01,μου το έφερε στο σπίτι η ταχυδρόμος κανονικά, και βέβαια με εξέπληξε ευχάριστα.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και ενώ πηγαίναν όλα τραίνο με κάτι δέματα από το Banggood, και ήρθαν όλα τάχιστα, ένα δέμα έχει κολλήσει από τις 29/1. Συγκεκριμένα γράφει:"Bulgaria, the item has left the parcel center." Και από τις 29/1 καμία ενημέρωση στο tracking. Χάθηκε? Να περιμένω? Να ζητήσω refund? Μπορώ να ζητήσω να μου ξαναστείλουν τα ίδια πράγματα μιάς και πραγματικά τα χρειάζομαι? Γίνεται αυτό?

 

***Να συμπληρώσω ότι το δέμα έγινε shipped στις 11/1 και ότι έχει tracking number 12ψήφιο χωρίς γράμματα. Βάσει εμπειρίας αυτά τα φέρνει η acs. Να επικοινωνήσω με acs μήπως έχει έρθει και δεν το έχουν καταχωρήσει ακόμα ώστε να ειδοποιηθώ?

Edited by Brolas
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Και ενώ πηγαίναν όλα τραίνο με κάτι δέματα από το Banggood, και ήρθαν όλα τάχιστα, ένα δέμα έχει κολλήσει από τις 29/1. Συγκεκριμένα γράφει:"Bulgaria, the item has left the parcel center." Και από τις 29/1 καμία ενημέρωση στο tracking. Χάθηκε? Να περιμένω? Να ζητήσω refund? Μπορώ να ζητήσω να μου ξαναστείλουν τα ίδια πράγματα μιάς και πραγματικά τα χρειάζομαι? Γίνεται αυτό?

 

Με gls να φανταστώ? Εμένα είναι από 8/1 σε αυτή την κατάσταση ενώ μου έχουν στείλει ξανά την παραγγελία με DHL packet αυτή τη φορά και έφυγε από Γερμανία 5/1. Ζήτησε να σου στείλουν ξανά την παραγγελία, μάλλον έπρεπε να το είχες κάνει ήδη

Link to comment
Share on other sites

Με gls να φανταστώ? Εμένα είναι από 8/1 σε αυτή την κατάσταση ενώ μου έχουν στείλει ξανά την παραγγελία με DHL packet αυτή τη φορά και έφυγε από Γερμανία 5/1. Ζήτησε να σου στείλουν ξανά την παραγγελία, μάλλον έπρεπε να το είχες κάνει ήδη

Ναι με GLS είναι. Οπότε θα επικοινωνήσω με Banggood άμα είναι να μου στείλουν ακριβώς τα ίδια. Να είσαι καλά για την βοήθεια!

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Το Κέντρο Διανομής Ανατολικής Θεσσαλονίκης ανέστειλε τη λειτουργία του επειδή οι εργαζόμενοι έκαναν κορωνοπάρτι (λόγω της εθελουσίας εξόδου) και καμιά δεκαργιά κόλλησαν. Υπήρξε μια ανακοίνωση η οποία έλεγε ότι το πάρτι έγινε 26/2 και το κέντρο έκλεισε για 14 μέρες (δεν διευκρινίζονταν από πότε μετριούνται αυτές οι 14 μέρες). Μια άλλη ανακοίνωση έλεγε ότι το κέντρο έκλεισε στις 7/3.

 

Επιπλέον δεν διευκρινίζονταν που θα πηγαίνουν τα δέματα από το Κέντρο Διαλογής Θεσσαλονίκης στο Ωραιόκαστρο. Θα πηγαίνουν στο Κέντρο Διανομής Δυτικής Θεσσαλονίκης στη Σταυρούπολη ή θα παραμείνουν στο Κέντρο Διαλογής ώσπου και εάν ανοίξει το Κέντρο Διανομής Ανατολικής Θεσσαλονίκης ? Η μόνη πληροφορία που υπήρχε στην ανακοίνωσή ήταν ότι θα κινητοποιηθεί έκτακτο προσωπικό και τα ΕΛΤΑ Ταχυμεταφορές.

 

Κατά τη γνώμη μου, το πιο πιθανό είναι τα δέματα να κάτσουν στο Κέντρο Διαλογής μέχρι να ανοίξει το μολυσμένο Κέντρο Διανομής. Πάντως το δέμα μου κάθεται στο Κέντρο Διαλογής στο Ωραιόκαστρο για μέρες αν και η κατάσταση του είναι "κλείσιμο από Κέντρο Διαλογής". Περιμένω πότε θα φορτωθεί στο μεταφορικό μέσο.

 

Αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω, παρακαλώ να μας ενημερώσει. Ευχαριστώ.

 

Νεότερα: Πήρα τηλέφωνο σήμερα το πρωί στη γραμμή εξυπηρέτησης των ΕΛΤΑ (800 11 82 000) και μου είπαν ότι η διανομή θα γίνει όταν και αν ανοίξει το Κέντρο Διανομής Ανατολικής Θεσσαλονίκης. Πήρα τηλέφωνο στην Περιφερειακή Διεύθυνση ΕΛΤΑ Κεντρικής Μακεδονίας, η οποία είναι μαζί με το Κέντρο Διανομής Δυτικής Θεσσαλονίκης, και μου είπαν αυτά που λέει η ανακοίνωση (για έκτακτο προσωπικό και τα ΕΛΤΑ Ταχυμεταφορές) και ότι θα πάρει κάποιες μέρες μέχρι να αρχίσει η διαδικασία. Δηλαδή υπομονή μέχρι και εγώ δε ξέρω πότε.

 

Ένα μεγάλο μπράβο στους εργαζομένους του Κέντρου Διανομής Ανατολικής Θεσσαλονίκης για αυτό που πέτυχαν!!!!!!!!

Edited by Bobono
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στο forum

Ξέρει κανένας τι παίζει με την DHL Ελλάς. Η διάλυση σε όλο της το μεγαλείο…..

Δέμα έφτασε από Τσεχία στις 12 Ιανουαρίου στο Αεροδρόμιο όπως φαίνεται

 

Αριθμός φορτωτικής 191171***

Περιοχή προέλευσης:

NUERNBERG - NUERNBERG - GERMANY

Προορισμός Αποστολής:

ATHENS - PIRAEUS - GREECE

 

Πέμπτη, Ιανουάριος 07, 2021

Παραλαβή αποστολής NUERNBERG - GERMANY 05:46

 

Τρίτη, Ιανουάριος 12, 2021

Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής στην ATHENS - GREECE ATHENS – GREECE 13:50

 

Και από τότε

Η εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης δεν είναι διαθέσιμη προς το παρόν. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

Σε τηλεφωνική επικοινωνία από τον ένα υπάλληλο στο άλλο η απάντηση καμία…

Τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στο forum

Ξέρει κανένας τι παίζει με την DHL Ελλάς. Η διάλυση σε όλο της το μεγαλείο…..

Δέμα έφτασε από Τσεχία στις 12 Ιανουαρίου στο Αεροδρόμιο όπως φαίνεται

 

Αριθμός φορτωτικής 191171***

Περιοχή προέλευσης:

NUERNBERG - NUERNBERG - GERMANY

Προορισμός Αποστολής:

ATHENS - PIRAEUS - GREECE

 

Πέμπτη, Ιανουάριος 07, 2021

Παραλαβή αποστολής NUERNBERG - GERMANY 05:46

 

Τρίτη, Ιανουάριος 12, 2021

Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής στην ATHENS - GREECE ATHENS – GREECE 13:50

 

Και από τότε

Η εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης δεν είναι διαθέσιμη προς το παρόν. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

Σε τηλεφωνική επικοινωνία από τον ένα υπάλληλο στο άλλο η απάντηση καμία…

Τι γίνεται;

 

Από την περιγραφή σου καταλαβαίνω ότι το δέμα δεν ταξίδεψε με το γερμανικό ταχυδρομείο (Deustche Post DHL) αλλά με την DHL Courier.

Έλεγξε το ιστορικό και πες μας.

Αν ερχόταν με το γερμανικό ταχυδρομείο θα είχε ως σημείο αναχώρησης από Γερμανία το Feucht και όχι τη Νυρεμβέργη και, χωρίς να περάσει από το αεροδρόμιο, θα είχε παραδοθεί ήδη από την DHL.

Εάν ήρθε στην Ελλάδα με την Courier, τηλεφώνησέ τους για να μάθεις τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Από την περιγραφή σου καταλαβαίνω ότι το δέμα δεν ταξίδεψε με το γερμανικό ταχυδρομείο (Deustche Post DHL) αλλά με την DHL Courier.

Έλεγξε το ιστορικό και πες μας.

Αν ερχόταν με το γερμανικό ταχυδρομείο θα είχε ως σημείο αναχώρησης από Γερμανία το Feucht και όχι τη Νυρεμβέργη και, χωρίς να περάσει από το αεροδρόμιο, θα είχε παραδοθεί ήδη από την DHL.

Εάν ήρθε στην Ελλάδα με την Courier, τηλεφώνησέ τους για να μάθεις τι γίνεται.

Το δέμα από Banggood Ξεκίνησε από Τσεχία για να έρθει γρηγορότερα…. με tracking CQ6133579**DE

 

Jan 12, 2021 20:49 The shipment has arrived in the destination country/destination area

• Jan 07, 2021 06:57 The international shipment has been processed in the export parcel center

• Jan 06, 2021 14:52 The international shipment has been processed in the parcel center of origin

• Jan 05, 2021 00:01 The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

• Jan 05, 2021 03:30 Package has been sterilized and shipped out.

• Jan 04, 2021 02:05 Our warehouse has started packing your items.

• Jan 04, 2021 01:54 Order submit.

Φτάνει Ελλάδα στις 12 Ιανουαρίου στο Αεροδρόμιο όπως φαίνεται

Στη συνέχεια αλλάζει tracking number από CQ6133579**DE σε 191171*** από την DHL Express Ελλάς που έχει και την ευθύνη παράδοσης

Μετά εξαφανίζεται (με σωστή διεύθυνση παραλήπτη)...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, στους 2 μήνες που πέρασαν δεν τηλεφώνησες στην DHL και γράφεις εδώ για 1η φορά;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, στους 2 μήνες που πέρασαν δεν τηλεφώνησες στην DHL και γράφεις εδώ για 1η φορά;

Επικοινώνησα πριν 1 μήνα επικοινώνησα και πάλι πριν 15 μέρες. Και τις δύο φορές δεν ήξεραν που βρίσκεται. ;Eλεγαν ότι θα βγεί κάτι στο tracking. Εδώ για το συγκεκριμένο θέμα γραφω για 1η φορά.

Είπα να κάνω υπομονή.....

Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο βήμα σου είναι επιστροφή χρημάτων από το μαγαζί.

Αν πλήρωσες με Paypal έχει κάλυψη και από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχει τύχη σε κάποιον άλλον από εδώ να του στείλει το banggood με china post με PDM(tracking τύπου ASXXXXXXXXCN)? Μάλλον έχουμε μια νέα μέθοδο και δεν έχω ιδέα ποσό safe είναι.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχει τύχη σε κάποιον άλλον από εδώ να του στείλει το banggood με china post με PDM(tracking τύπου ASXXXXXXXXCN)? Μάλλον έχουμε μια νέα μέθοδο και δεν έχω ιδέα ποσό safe είναι.

 

Τι αγόρασες και πόσο στοιχίζει;

Δώσε Link.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχει τύχη σε κάποιον άλλον από εδώ να του στείλει το banggood με china post με PDM(tracking τύπου ASXXXXXXXXCN)? Μάλλον έχουμε μια νέα μέθοδο και δεν έχω ιδέα ποσό safe είναι.

 

Συμφωνα με ενα φιλο σε αλλο thread ερχεται αρκετα γρηγορα. Ειδωμεν!

 

Νομίζω έχουμε νέο ρεκόρ αποστολής από Banggood με PDM. Αρχικό tracking number της μορφής AS123456789CN. Πακέτο αξίας 43 €. Μεγάλη αγωνία για το tracking number, που σύμφωνα με την έρευνα στο Internet είναι China EMS. Τελικά έφτασε χωρίς παρατράγουδα, σε πόσο χρόνο λέτε; Σε 6 (ναι έξι) μέρες.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

(συνέχεια του προηγούμενου)

Η παράδοση έγινε με Comet/Speedex στην επαρχία.

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η παράδοση έγινε με Comet/Speedex στην επαρχία.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.banggood.com/H96-MAX-RK3318-2GB-RAM-16GB-ROM-5G-WIFI-bluetooth-4_0-Android-9_0-Android-10_0-4K-VP9-H_265-TV-Box-Support-Youtube-4K-p-1471896.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN&ID=5336016288809 αυτό το tv box (το ξερω σάπιο αλλα τι να κάνουμε χαχα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνα με ενα φιλο σε αλλο thread ερχεται αρκετα γρηγορα. Ειδωμεν!

 

το ελπίζω να μου έρθει και εμένα με comet :) , προς το παρων δεν εχει update το tracking εδω και 6 μερες.

Edited by nexusboy
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

:worry: - βγαζουν και 2η ειδοποιηση πριν το γυρισουν πισω, η πρωτη μπορει να παραπεσε καπου ιδιως αν εισαι σε πολυκτοικια, αν εξεχει απο το γραμματοκιβωτιο ή ειναι κατω απο την πορτα να ξερεις πεφτει και πεταμα ειτε απο κακια ειτε σκοπιμως

εχε το νου σου μην περασουν πολλες μερες (και δεις ή χαθει και η 2η ειδοποιηση) γιατι υπαρχει κινδυνος να στο γυρισουν πισω και refund δεν θα εχει απο τον κινεζο.

 

Εδώ λέμε κι ευχαριστώ να έρθει ειδοποίηση. Σε δικό μου πρόσφατο συστημένο από 11/02 άφησαν τελικά μέσα στον Μάρτιο ειδοποίηση που έγραφε 24/02, ενώ έλεγχα κάθε μέρα, και ενώ στο tracking φαινόταν να έχει φτάσει.

Link to comment
Share on other sites

https://www.banggood.com/H96-MAX-RK3318-2GB-RAM-16GB-ROM-5G-WIFI-bluetooth-4_0-Android-9_0-Android-10_0-4K-VP9-H_265-TV-Box-Support-Youtube-4K-p-1471896.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN&ID=5336016288809 αυτό το tv box (το ξερω σάπιο αλλα τι να κάνουμε χαχα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το ελπίζω να μου έρθει και εμένα με comet :) , προς το παρων δεν εχει update το tracking εδω και 6 μερες.

 

Εγω σε μια μερα ειχα και update για τα δυο δεματακια. https://t.17track.net μπες και τσεκαρε φιλε μου.

 

 

2021-03-11 13:01

 

广州市, 离开【省国际梅花园营业部】,下一站【深圳国际】

2021-03-11 12:30

 

广州市, 【省国际梅花园营业部】已收寄,揽投员:彭明,电话:17391391390

 

και το δευτερο:

 

 

2021-03-11 13:01

 

广州市, 离开【省国际梅花园营业部】,下一站【深圳国际】

2021-03-11 12:36

 

广州市, 【省国际梅花园营业部】已收寄,揽投员:彭明,电话:17391391390

 

Σε απταιστα Κινεζεικα που ξερω (google translate γαρ) εχει φυγει απο το first sorting center.

Link to comment
Share on other sites

Κωδικός Αντικειμένου: LB823593754DE

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

3/3/2021, 13:53 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

2/3/2021, 09:03 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΚΔ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

23/2/2021, 14:48 ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

22/2/2021, 19:47 ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Ρε παιδιά τι γίνεται;2 Βδομάδες το Αθήνα-Πάτρα;

 

Edit : το πακέτο είναι ένα πορτοφόλι απο Γερμανία

Edited by Tonyz21
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά απίστευτο αυτό αλλά μόλις μετα απο 6 ήμερες που στάλθηκε η παραγγελία μου ήρθε μήνυμα απο την comet οτι θα την παραλάβω σήμερα. Οπότε τα AS....CN tracking μάλλον έρχονται super γρηγορά με comet!
Link to comment
Share on other sites

Κωδικός Αντικειμένου: LB823593754DE

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

3/3/2021, 13:53 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

2/3/2021, 09:03 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΚΔ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

23/2/2021, 14:48 ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

22/2/2021, 19:47 ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Ρε παιδιά τι γίνεται;2 Βδομάδες το Αθήνα-Πάτρα;

 

Δεν γράφεις τι περιέχει το δέμα και από που έχει ξεκινήσει, αλλά ακόμη δεν έχει φύγει από το αεροδρόμιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γράφεις τι περιέχει το δέμα και από που έχει ξεκινήσει, αλλά ακόμη δεν έχει φύγει από το αεροδρόμιο.

 

Ένα πορτοφόλι απο Γερμανία είναι

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά απίστευτο αυτό αλλά μόλις μετα απο 6 ήμερες που στάλθηκε η παραγγελία μου ήρθε μήνυμα απο την comet οτι θα την παραλάβω σήμερα. Οπότε τα AS....CN tracking μάλλον έρχονται super γρηγορά με comet!

 

Απιστευτο! Αρα και εγω μεχρι το τελος της επομενης εβδομαδας θα εχω παραλαβει μαλλον!:happy:

 

 

Ένα πορτοφόλι απο Γερμανία είναι

 

Μπορει και μεχρι και 1 μηνα να μεινει στο αεροδρομιο. Εγω απο τις 20/02 ακομα περιμενω δεματα που εχουν φρακαρει στο αεροδρομιο Αθηνων!:cry:

 

Επίσης και αυτο απο Κινα που έφυγε αρχες Φλεβάρη.

 

 

2021-03-04 08:12

 

ATHENS AIRMAIL CENTER, DISPATCH UNLOADED

2021-02-25 12:04

 

NETHERLANDS, DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

2021-02-25 10:32

 

NETHERLANDS, POSTING/COLLECTION

2021-02-10 02:53

 

NETHERLANDS, POSTING/COLLECTION

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

περιμένω ένα δέμα σαν δώρο από φίλο στην Αμερική. Το δέμα περιέχει μεταχειρισμένες πλαστικές φιγούρες και στάλθηκε με την USPS Priority Mail Express International. Το βάρος του δέματος είναι 3.5 κιλά με διαστάσεις 45 x 30 x 22 m. Στην ταμπέλα της USPS, έχει δηλωθεί σαν δώρο και με τιμή 50$. Δεν αναγράφεται πουθενά το κόστος των μεταφορικών. Δεν περιέχονται αποδείξεις γιατί δεν πλήρωσα για τις φιγούρες. Το δέμα θα παραδοθεί στην Ελλάδα από τα ΕΛΤΑ courier.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος τι πρέπει να περιμένω στο τελωνείο? Θα μου ζητήσουν να πληρώσω φόρος και να αποδείξω την αναγραφόμενη τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...