Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα μπηκε Ελλαδα απο 28/1 και ακομα περιμενω. Το βελγικο επειδη ερχεται ως μη συστημενο ειναι αναξιοπιστο. Καλυτερα επικοινωνησε με τον ταχυδρομο
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μπηκε Ελλαδα απο 28/1 και ακομα περιμενω. Το βελγικο επειδη ερχεται ως μη συστημενο ειναι αναξιοπιστο. Καλυτερα επικοινωνησε με τον ταχυδρομο

 

Ωχ! Αν είναι να κάνει κι εμένα 2 μήνες, χαιρετίσματα... Μήπως τα κλέβουν; Θα κάνει πάρτι κάποιος άλλος με το νέο κινητό μου... :( Να επικοινωνήσω με τον ταχυδρόμο, τι εννοείς; Το ταχυδρομείο της περιοχής μου; Τραγικό πάντως, να έρχεται το δέμα από την Κίνα στην Ελλάδα μέσα σε 1 εβδομάδα ακριβώς και μετά τα ΕΛΤΑ να κάνουν 100 χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Αν είναι να κάνει κι εμένα 2 μήνες, χαιρετίσματα... Μήπως τα κλέβουν; Θα κάνει πάρτι κάποιος άλλος με το νέο κινητό μου... :( Να επικοινωνήσω με τον ταχυδρόμο, τι εννοείς; Το ταχυδρομείο της περιοχής μου; Τραγικό πάντως, να έρχεται το δέμα από την Κίνα στην Ελλάδα μέσα σε 1 εβδομάδα ακριβώς και μετά τα ΕΛΤΑ να κάνουν 100 χρόνια...

 

Το Bpost στελνει τα πακετα ως μη συστημενα. Δεν τυχαινει σ ολους να αργουνε. Περιμενε τις 25 εργασιμες που λενε και αν δεν ερθει ενοχλησε τους.

Μπορεις απλα να παρεις στα ΕΛΤΑ της περιοχης σου και να ζητησει το τηλ του ταχυδρομου σου για να εχει υποψη οτι περιμενεις πακετο μη συστημενο για να μην το αφησει χυμα.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω δέμα με Βελγικό ταχυδρομείο. Εδώ και μία εβδομάδα ακριβώς, έχει πατήσει Ελλάδα. Έχουν περάσει 4 εργάσιμες με τη σημερινή και ακόμα ούτε ειδοποιητηριο!! Απ' ό,τι διάβασα από άλλους που τους ήρθε με Βελγικό, παρέλαβαν μέσα σε 2 εργάσιμες. Ανυπομονώ να παραλάβω, γιατί ίσως να χρειαστεί να λείψω μερικές μέρες... Σίγουρα έρχεται ειδοποίηση ή πρέπει εγώ να πάω στο ταχυδρομείο της περιοχής να ρωτήσω; Πρώτη φορά που έρχεται με Βελγικό κάποιο δέμα μου... Tragic! :mad:

 

Εμένα 10 ημέρες είχε αργήσει.

Απ'την στιγμή που είναι απλό δεν είναι σίγουρο πότε θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα 10 ημέρες είχε αργήσει.

Απ'την στιγμή που είναι απλό δεν είναι σίγουρο πότε θα έρθει.

 

(ΑΚΥΡΟ) Πώς το κατάλαβες ότι ήρθε; Σου έστειλαν ειδοποίηση, στο έφεραν κατευθείαν σπίτι ή σε πήραν τηλέφωνο; Ευχαριστώ όλους.

 

Τελικά σήμερα βρήκα ειδοποιητήριο, σύνολο 5 εργάσιμες!! :D Έγραφε τα στοιχεία μου επάνω, αλλά όχι το Βελγικό Tracking Number. Ευτυχώς πρόλαβα το ταχυδρομείο στις 14:15 (είκοσι λεπτά πριν βρήκα την ειδοποίηση), αλλιώς θα πήγαινα τη Δευτέρα πάλι... Μ' έπιασε και βροχή στο δρόμο (πεζός), αλλά χαλάλι. :p

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

(ΑΚΥΡΟ) Πώς το κατάλαβες ότι ήρθε; Σου έστειλαν ειδοποίηση, στο έφεραν κατευθείαν σπίτι ή σε πήραν τηλέφωνο; Ευχαριστώ όλους.

 

 

Ειδοποίηση σπίτι και το παρέλαβα απ'το κατάστημα ( ως απλό πάντα )

Δεν το καταλαβαίνεις αλλιώς δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

RB000193694LA απο banggood ....με ταχυδρομειο laos , καλο, ε ? :) που ειναι το λαος ρε παιδια??? :wacko::blink::shock::eek::lost:

είχα ενα redmi3 απο λαός και μετα απο μια εβδομάδα το είχα στα χέρια μου

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! να ρωτησω αυτο https://service.post.ch/EasyTrack/submitParcelData.do?formattedParcelCodes=1000000244429B2C με ελτα θα μου ερθει??

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το ειδα και αυτο "ΕΛΕΓΧΟΣ ΔΙΑΝΟΜΕΑ - ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ 23-03-2016 12:50 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ" τι μπορει να σημαινει?
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το ειδα και αυτο "ΕΛΕΓΧΟΣ ΔΙΑΝΟΜΕΑ - ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ 23-03-2016 12:50 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ" τι μπορει να σημαινει?

 

Τι παρηγγειλες και με τι τροπο ερχεται; Παιζει να μπηκε τελωνείο..

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το ειδα και αυτο "ΕΛΕΓΧΟΣ ΔΙΑΝΟΜΕΑ - ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ23-03-201612:50Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ" τι μπορει να σημαινει?

Αν θυμάμαι καλά σημαίνει ότι ο ταχυδρόμος που συνήθως σου φέρνει τα πακέτα είναι σε άδεια και ελέγχεται αν μπορεί να στο παραδώσει κάποιος άλλος στην περιοχή σου.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τι παρηγγειλες και με τι τροπο ερχεται; Παιζει να μπηκε τελωνείο..

 

ειναι μπαταρια.... τελωνειο δεν παιζει με τιποτα, αν ηταν για τελωνειο θα εγραφε YΕΔ ΛΑΓΚΑΔΑ. Τελος καλο ολα καλα, παραδωθηκε.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

:hypno: - κατι μαγικο θα εγινε (!)

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 08-03-2016 20:06 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 18-03-2016 07:56 Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ **

 

συστημενο δεματακι ελαφρυ,λεω καλως τα δεχτηκαμε σπασαμε ρεκορ-αμ δε, ο ταχυδρομος δεν το πηρε μαζι του απλα αφησε ειδοποιηση και εφαγα το σχετικο στησιμο στην ουρα, μετριαστηκε η χαρα

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:) - νεο γκολ απο τα ΕΛΤΑ, απο 22 του μηνος εσταλη απο West Sussex UK απλη αποτολη χωρις tracking number και 29 εφθσε στα χερια μου, επισης απο Κινα τωρα τελευταια ερχονται μακραν λιγοτερο του μηνος

δεν ξερω τι αλλαξε αλλα μακαρι αυτο το ωραιο να κρατησει και να μην γινει ονειρο απατηλο (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εμπιστοσύνη στα συνημμένα των ΕΛΤΑ; Είχα στείλει στο παρελθόν ένα κινητό 90€ και δεν είχα το άγχος, αλλά σκέφτομαι να στείλω με τον ίδιο τρόπο ένα 200€ και φοβάμαι την όλη ιστορία με τις καθυστερήσεις και τις ειδοποιήσεις και είναι το μόνο που με κολλάει για να μην το δώσω.

 

Εσείς τι λέτε;

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

ασφαλισμένο θα το στείλεις. Είναι πολύ μικρή η διαφορά
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εμπιστοσύνη στα συνημμένα των ΕΛΤΑ;

 

:rolleyes: - συστημενο θα εννοεις, ναι οπως ειπε και ο Vasileios ετσι αν το στειλεις, εχεις ενα tracking number και το ποσο επανω σε περιπτωση που κατι θα παει λαθος (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλισμένο μόνο και καμιά ανησυχία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εμπιστοσύνη στα συνημμένα των ΕΛΤΑ; Είχα στείλει στο παρελθόν ένα κινητό 90€ και δεν είχα το άγχος, αλλά σκέφτομαι να στείλω με τον ίδιο τρόπο ένα 200€ και φοβάμαι την όλη ιστορία με τις καθυστερήσεις και τις ειδοποιήσεις και είναι το μόνο που με κολλάει για να μην το δώσω.

 

Εσείς τι λέτε;

Δε μπλέκεις, στείλτο με κούριερ, από 5€ ξεκινάν στα ΕΛΤΑ Courier (παραλαβή από θυρίδα), 7€ γενική ταχυδρομική, με συστημένο ελτά θα σου κοστίσει περίπου 5.5€, δεν αξίζει τον κόπο

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μπηκε Ελλαδα απο 28/1 και ακομα περιμενω. Το βελγικο επειδη ερχεται ως μη συστημενο ειναι αναξιοπιστο. Καλυτερα επικοινωνησε με τον ταχυδρομο

Συγγνώμη πως βλέπετε ότι μπήκε Ελλάδα από την στιγμή που δεν είναι συστημένο, οπότε δεν ανιχνευεται από τα ΕΛΤΑ;

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη πως βλέπετε ότι μπήκε Ελλάδα από την στιγμή που δεν είναι συστημένο, οπότε δεν ανιχνευεται από τα ΕΛΤΑ;

 

Το οτι ενα δέμα εχει αριθμο παρακολούθησης δεν σημαίνει οτι ειναι και συστημένο

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα από gearbest το redmi note 2 (13/3/16) και μου έστειλαν tracking number στις 16/3 από hungary post....το οποίο δεν δούλευε για 2+ βδομάδες....τελικά την προηγούμενη Πέμπτη μου έδειξε

2016.03.31

13:41 Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

Item information :

Küldemény postai átvétele / Item accepted

2016.03.31

15:33

Item information :

Indító nemzetközi feldolgozó központba érkezett / Item in office of exchange

2016.03.31

15:33

Item information :

Célországba elküldve / Item sent abroad

Μετά παρατήρησα ότι ο αριθμός δουλεύει και στα ελτα

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 31-03-2016 13:41 ΟΥΓΓΑΡΙΑ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 31-03-2016 15:33 ΟΥΓΓΑΡΙΑ

Αλλά από τότε δεν άλλαξε η κατάσταση του...έστειλα mail στα ελτα και μου είπαν ότι δεν παρέλαβαν ακόμα στην Ελλάδα ... γιατί δεν στάλθηκε ακόμα ? ξέρει κανείς πόσο θα πάρει να έρθει περίπου ?

Link to comment
Share on other sites

Το οτι ενα δέμα εχει αριθμο παρακολούθησης δεν σημαίνει οτι ειναι και συστημένο

αυτό λέω και εγώ. αλλά κάποιος ανέφερε πως το είδε ότι μπήκε Ελλάδα. πως;

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...