Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι σελίδες των ΕΛΤΑ γράφουν ακόμη 05/12/2015 αεροδρόμιο Σιγκαπούρης. Ενώ οι ξένες σελίδες λένε ότι έφθασε αεροδρόμιο Ελλάδας 13/12/2015. Τώρα στην αναμονή.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eμενα μετα απο μια βδομαδα εφτασε Ελλαδα απο Ολλανδια συμφωνα με ΝL Post.

 

20-12-2015 01:10 The item has arrived in the country of destination

14-12-2015 08:15 The item is on transport to the country of destination

 

Ξερουμε ποσο καιρο κανει για το επομενο σταδιο?

 

παρελαβες τελικα? εμενα απο 24-11 ακομη δειχνει The item is on transport to the country of destination

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

παρελαβες τελικα? εμενα απο 24-11 ακομη δειχνει The item is on transport to the country of destination

 

Υπομονη φιλε. Εμενα αυτο εγινε σημερα. Επισης το arrived ΔΕΝ σημαινει οτι σκαναριστηκε απο το τα EΛΤΑ στο αεροδρομιο. Γι αυτο ρωταω ποσο καιρο κανει για το επομενο βημα-σταδιο (οπου θα σκαναριστει απο τα ΕΛΤΑ).

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη φιλε. Εμενα αυτο εγινε σημερα. Επισης το arrived ΔΕΝ σημαινει οτι σκαναριστηκε απο το τα EΛΤΑ στο αεροδρομιο. Γι αυτο ρωταω ποσο καιρο κανει για το επομενο βημα-σταδιο (οπου θα σκαναριστει απο τα ΕΛΤΑ).

αν κρινω απο ενα δικο μου τελευταιο τοτε μαλλον συντομα!

 

Arrival at international place of exchange

18.12.2015 14:52

Swiss Post

 

Import (Item arrived at country of destination)

GRATHA

18.12.2015 14:52

Elta EMS

 

Arrival at international place of exchange

ATHENS AMU

GREECE

18.12.2015 15:52

Elta EMS

 

Arrived at postal office

KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

18.12.2015 17:52

Elta EMS

 

Left postal office

KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Υπομονη φιλε. Εμενα αυτο εγινε σημερα. Επισης το arrived ΔΕΝ σημαινει οτι σκαναριστηκε απο το τα EΛΤΑ στο αεροδρομιο. Γι αυτο ρωταω ποσο καιρο κανει για το επομενο βημα-σταδιο (οπου θα σκαναριστει απο τα ΕΛΤΑ).

 

μπα φιλε, εμενα μαλλον χαθηκε, εχω ηδη ανοιξει case στο paypal και δευτερα παταω claim, ποσο αλλο να περιμενω, απο 12-11 ειναι η υποθεση αυτη.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε και αλλο.Υπάρχουν πλέον καθυστερήσεις και πανω απο 40 μέρες.προχθές παρέλαβα ενα φλισακι έκανε 39 μέρες.το προηγούμενο πριν 2 μήνες είχε φτάσει σε 12 μέρες.το paypal σε καλύπτει για 3 μήνες πλέον.περιμενε

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το site των ΕΛΤΑ απο που αλλου μπορουμε να δουμε που βρισκεται το αντικειμενο; Περιμενω και εγω κατι αλλα ακομη μου λεει πως ειναι στη Γερμανια, ενω το γερμανικο ταχυδρομειο λεει πως εχει φυγει.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το site των ΕΛΤΑ απο που αλλου μπορουμε να δουμε που βρισκεται το αντικειμενο; Περιμενω και εγω κατι αλλα ακομη μου λεει πως ειναι στη Γερμανια, ενω το γερμανικο ταχυδρομειο λεει πως εχει φυγει.

https://www.packagetrackr.com/

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το site των ΕΛΤΑ απο που αλλου μπορουμε να δουμε που βρισκεται το αντικειμενο; Περιμενω και εγω κατι αλλα ακομη μου λεει πως ειναι στη Γερμανια, ενω το γερμανικο ταχυδρομειο λεει πως εχει φυγει.

 

http://trackitonline.ru

http://www.17track.net

 

οο, το δικό μου από 13 ήταν αεροδρόμιο. Σήμερα 20 πήγε Τρίπολη. Οπότε μεθαύριο λογικά θα το έχω. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια περιμένω ενα δεμα απο sign post και στο tracking μου βγαζει despatched at overseas country codE GB (uk δηλαδη) oxi GR!!Και λέει κάτι για royal mail σε παρένθεση.επίσης στο ελτα μου βγαζει οτι δεν υπάρχει αυτος ο αριθμος. μπορει καποιος να μου πει γιατι συμβαινει αυτο? RF365830314SG
Link to comment
Share on other sites

παιδια περιμένω ενα δεμα απο sign post και στο tracking μου βγαζει despatched at overseas country codE GB (uk δηλαδη) oxi GR!!Και λέει κάτι για royal mail σε παρένθεση.επίσης στο ελτα μου βγαζει οτι δεν υπάρχει αυτος ο αριθμος. μπορει καποιος να μου πει γιατι συμβαινει αυτο? RF365830314SG

 

υπαρχουν τρεις περιπτωσεις, πρωτη ειναι να πηρες λαθος tracking δηλαδη καποιου αγγλου, δευτερη ειναι να στειλαν το δεμα σου σε λαθος διευθυνση, και τριτη ειναι να παει το δεμα σου στο heathrow HWDC και απο εκει θα ερθει ελλαδα με gls γερμανιας η οποια παραδιδει εδω με την acs, μετα το heathrow ΔΕΝ θα βλεπεις το tacking σου διοτι αλλαζει, οποτε μιλα με τον πωλητη και αν πραγματι το δεμα σου θα κανει την διαδρομη που ειπα, μου στελνεις pm οταν φτασει heathrow να σου πω το νεο tracking.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

 

Πριν μερικές μέρες είχα ρωτήσει τι σημαίνει το " Carrier: DP" του Amazon. Τελικά DP=DHL Deutsche Post

 

 

Είναι γνωστό ότι οι "βλάκες" Γερμανοί ιδιωτικοποίησαν το ταχυδρομείο τους, πριν από χρόνια, και ο επενδυτής που το πήρε είναι η DHL. Για το λόγο αυτό, γίνεται συχνά το μπέρδεμα στην παρακολούθηση δεμάτων που κυκλοφορούν στην Ευρώπη, μεταξύ αυτών που διακινούνται με το γερμανικό ταχυδρομείο και εκείνων με την courier DHL.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν τρεις περιπτωσεις, πρωτη ειναι να πηρες λαθος tracking δηλαδη καποιου αγγλου, δευτερη ειναι να στειλαν το δεμα σου σε λαθος διευθυνση, και τριτη ειναι να παει το δεμα σου στο heathrow HWDC και απο εκει θα ερθει ελλαδα με gls γερμανιας η οποια παραδιδει εδω με την acs, μετα το heathrow ΔΕΝ θα βλεπεις το tacking σου διοτι αλλαζει, οποτε μιλα με τον πωλητη και αν πραγματι το δεμα σου θα κανει την διαδρομη που ειπα, μου στελνεις pm οταν φτασει heathrow να σου πω το νεο tracking.

 

ρώτησα το vickmall και μου είπαν ότι θα κάνε λαθος ο ταχυδρόμος και αρκεί να δει στο πακέτο το GR αυτός είδε GB..Και μου λένε να μην ανησυχώ θα ρθει ελλάδα.τώρα δε ξέρω. ;p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κ παλι!

 

Ειχα κανει ερωτηση σχετικα αμα με το οτι μου ηταν αρκετο καιρο σε συσκευασια το αντικειμενο μ και ειδα τα site που δωσατε για tracking και μονο αυτο ( http://trackitonline.ru/ ) μ βγαζει οτι το αντικειμενο εχει φυγει απο Ελλαδα για Αμερικη! Ολα τα αλλα το εχουν ακομα οτι ειναι σε συσκευασια στο αεροδρομιο. Μπορει να μην σας ενδιαφερει η μπορει ν ειναι και τυχαιο αλλα ελπιζω εστω και εναν να τον ενδιαφερει ή να τον βοηθησα !:p

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/88RjDyh.png αυτο στο τελος του ελτα τι ειναι ρε παιδια δεν λεει
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

:) - υπομονη, εχει τυχει και σε μενα ακριβως το ιδιο, εισαι ενα βημα πριν το σκαναρισμα και να αρχισει η διανομη προς τα σενα

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το δευτερο, Import (Item arrived at country of destination), και αυτο μετα απο 15 μερες χωρις καμμια ενημερωση

τα ΕΛΤΑ εχουν μεινει ακομα στο ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 05-12-2015 12:20 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ...5 δεκεμβριου αεροδρομιο Ολανδιας και 20 δεκεμβριου εφτασε Ελλαδα!! μα καλα μεσω σεληνης ηρθε!!!:lol:

για τους φιλους με NL post μηπως κινηθουν και τα δικα σας , το δικο μου στις 20 αφιξη Ελλαδα και τωρα το απογευμα ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 21-12-2015 17:10 μετα απο 1 μηνα επιτελους φως:rolleyes:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Shipping time 2015-11-11 19:32:36

Latest Event -- 2015-11-24 01:50 The item is on transport to the country of destination

 

Έχω μιλήσει 2 φορές με τo μαγαζί και μου λένε συνέχεια να περιμένω..πόσο ακόμα όμως; Έχουν έρθει άλλα πόσα δέματα που τα είχα παραγγείλει πολύ αργότερα.

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν τρεις περιπτωσεις, πρωτη ειναι να πηρες λαθος tracking δηλαδη καποιου αγγλου, δευτερη ειναι να στειλαν το δεμα σου σε λαθος διευθυνση, και τριτη ειναι να παει το δεμα σου στο heathrow HWDC και απο εκει θα ερθει ελλαδα με gls γερμανιας η οποια παραδιδει εδω με την acs, μετα το heathrow ΔΕΝ θα βλεπεις το tacking σου διοτι αλλαζει, οποτε μιλα με τον πωλητη και αν πραγματι το δεμα σου θα κανει την διαδρομη που ειπα, μου στελνεις pm οταν φτασει heathrow να σου πω το νεο tracking.

 

 

 

εφτασε στο hearhrow της αμερικης τώρα φαντάζομαι περιμενω μεχρι να το παρουν ειδηση..

Link to comment
Share on other sites

Shipping time 2015-11-11 19:32:36

Latest Event -- 2015-11-24 01:50 The item is on transport to the country of destination

 

Έχω μιλήσει 2 φορές με τo μαγαζί και μου λένε συνέχεια να περιμένω..πόσο ακόμα όμως; Έχουν έρθει άλλα πόσα δέματα που τα είχα παραγγείλει πολύ αργότερα.

 

και έλεγα εγώ που από 3/12 είμαι σε αυτό το στάδιο ότι περιμένω καιρό. εσένα το ξεφτίλησαν. nl post είναι και το δικό σου? από ποιο μαγαζί?

 

edit: επιτέλους κουνήθηκε. πήγε τώρα στο στάδιο the item has arrived in the country of destination. άντε τώρα να περιμένουμε καμιά δεκαριά μέρες να ανοίξουν τον σάκο στο αεροδρόμιο

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

από fastcardtech...έχω πάρει ως τώρα τουλάχιστον 200 κινητά..αυτό πρώτη φορά συμβαίνει..και σήμερα έφτασαν και άλλα πακέτα που είχα παραγγείλει τουλάχιστον 1-2 βδομάδες μετά από το προαναφερθέν !!! τι να κάνω..αναμονή....και υπομονή

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

και έλεγα εγώ που από 3/12 είμαι σε αυτό το στάδιο ότι περιμένω καιρό. εσένα το ξεφτίλησαν. nl post είναι και το δικό σου? από ποιο μαγαζί?

 

edit: επιτέλους κουνήθηκε. πήγε τώρα στο στάδιο the item has arrived in the country of destination. άντε τώρα να περιμένουμε καμιά δεκαριά μέρες να ανοίξουν τον σάκο στο αεροδρόμιο

 

και εγω postnl απο 24-11 ταξιδευει, ακομη δεν ειδα να μπει ελλαδα....τι γινεται ρε γμτ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εφτασε στο hearhrow της αμερικης τώρα φαντάζομαι περιμενω μεχρι να το παρουν ειδηση..

 

το heathrow ειναι στην αγγλια ξαδελφε!!!!! ειδηση το εχουν παρει ηδη, μολις γραψει οτι εφυγε για ελλαδα, ενημερωσε με.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Πιο βαρεμένοι απο τους υπάλληλους των ΕΛΤΑ της περιοχής μου δεν υπάρχουν, έχω αρκετές παραγγελίες απο Αγγλία χωρίς tracking που έχουν περάσει κατα πολύ τον έναν μήνα και μου ζήτησε ο πωλητής να ρωτήσω το ταχυδρομείο της περιοχής μου εαν έχει φτάσει κάτι και λόγω φόρτου εργασίας δεν έχουν στείλει ειδοποίηση. Πάω με το που σχολάω απ'την δουλειά μου, και υπήρχαν 3 υπάλληλοι για 8 άτομα ( οι 6 για πληρωμές λογαριασμών και μόνο 2 για παραλαβές ), ρωτάω εαν μπορώ να περιμένω να τελειώσουν τον μεγάλο αριθμό των 8 ατόμων που είχαν να εξυπηρετήσουν και να ψάξουν στα πακέτα με βάση το όνομα μου, μου είπαν να περιμένω και θα δούμε και όταν μετά απο 45 λεπτά ( ναι 45 λεπτά να τελειώσουν με 6 λογαριασμούς και 2 πακέτα ) μου απαντάει η ''Κυρία'' ( ο θεός να την κάνει ) εκεί ότι δεν γίνεται να ψάξουν τελικά με βάση μόνο το όνομα και ότι θα πρέπει να περιμένω χαρτάκι αλλιώς σίγουρα δεν έχει έρθει κάτι.

 

Η λέξη ''εργασία'' είναι άγνωστη για μερικούς πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχει τύχει σε κανέναν άλλον κάτι αντίστοιχο στο παρελθόν;

δηλαδή να πάει το πακέτο Αγγλία πριν έρθει Ελλάδα; και πόσες ημέρες κάνει να έρθει περίπου;

RF363776584SG - 20-12-2015 Arrived at overseas (Country code: GB)

Έλεος δηλαδή 2 πακέτα έφυγαν την ίδια ημέρα από το ίδιο μαγαζί (aliexpress) το ένα έφτασε σήμερα σπίτι και το άλλο κάνει βόλτα στην Αγγλία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...