Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα china post ερχονται συντομοτερα.

Τα δικά μου θα αποτελούν εξαίρεση: 2 και 3 εβδομάδες είναι χαμένα στο διάστημα.

 

Κάτι άλλο: το "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΔΕΜΑΤΑ)" έχει καμιά σημαντική διαφορά απο το συνηθισμένο κλείσιμο απο Κ.Δ. που ξέρουμε;

Μήπως αργεί περισσότερο;

Link to comment
Share on other sites

περασμενη πεμπτη αποστολη business express εγγυημενη παραδοση την επομενη μερα,myass.

παραδοση σημερα.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,πηγα χθες να πληρωσω τα τελη κυκλοφοριας στα ΕΛΤΑ Χαλανδριου και μου ειπε ο υπαλληλος πως η κατασταση ειναι ΤΡΑΓΙΚΗ...

Ενας κανει τη δουλεια που εκαναν τεσσερα ατομα....

Τα ιδια και στο αεροδρομιο!!!

Κουραγιο και σ'αυτους και σε μας...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα από 27/11 είναι Ελλάδα και κάθεται. Μήπως να τους ζαλίσουμε στα τηλέφωνα μπας και πάρουν μπρος;
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα από 27/11 είναι Ελλάδα και κάθεται. Μήπως να τους ζαλίσουμε στα τηλέφωνα μπας και πάρουν μπρος;

 

τραγικη η κατασταση, εμενα nlpost απο 24-11 ελλαδα σε σακο μεσα και περιμενει υπομονετικα, τι διαολο μετατραπηκε το Κ.Δ. αεροδρομιου σε αποστακτηριο του jack daniels? Ενας λεει κανει την δουλεια τεσσαρων.....γιατι παρακαλω? περικοπες? Πληρωνουμε σαν τους μακακες φορους εν τω μεταξυ.....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

υπομονη παιδια! ολοι θα τα παρουμε αργα ή γρηγορα

 

Πολύ υπομονή εκανα δε θέλω να κάνω άλλο υπομονή.

Εγώ άμα δεν κάνω γρήγορα και σωστά τη δουλειά μου θα με διώξουν την ίδια μέρα. Αυτοί δεν ελέγχονται από κανέναν;

Και παίρνω και τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και μου λένε το πακέτο ταξιδεύει ακόμα και θα κάνει 25-30 μέρες να φτάσει Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ υπομονή εκανα δε θέλω να κάνω άλλο υπομονή.

Εγώ άμα δεν κάνω γρήγορα και σωστά τη δουλειά μου θα με διώξουν την ίδια μέρα. Αυτοί δεν ελέγχονται από κανέναν;

Και παίρνω και τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και μου λένε το πακέτο ταξιδεύει ακόμα και θα κάνει 25-30 μέρες να φτάσει Ελλάδα.

 

Εσένα σου λέει κάποιος πως δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους;

Τόσο χρειάζεται, τόσο σου λέει, αν δεν θες να κάνεις υπομονή έχει αγορά και η Ελλάδα και οι κοντινές χωρές της Ευρωπής.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Άλλο υποστελεχωμένα και άλλο δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους. Ψυχραιμία και υπομονή, δεν νομίζω ότι μπορούμε να κάνουμε και τίποτα άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Άλλο υποστελεχωμένα και άλλο δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους. Ψυχραιμία και υπομονή, δεν νομίζω ότι μπορούμε να κάνουμε και τίποτα άλλο.

Φίλε lira όχι δεν κάνουν καλά την δουλειά τους, δεν μπορούν να παιρνάνε σάκους με άφηξη 8/12 στο ΚΔ και να αφήνουν 17/11 απ' έξω , δεν το δέχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε lira όχι δεν κάνουν καλά την δουλειά τους, δεν μπορούν να παιρνάνε σάκους με άφηξη 8/12 στο ΚΔ και να αφήνουν 17/11 απ' έξω , δεν το δέχομαι!!!

Αν την έκαναν σωστά τη δουλειά τους θα έκλεγαν μανούλες...

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν την έκαναν σωστά τη δουλειά τους θα έκλεγαν μανούλες...

 

Εγώ μπορώ να κλάψω ελεύθερα; €15-€20 είναι η πραγματική τιμή όσων περιμένω. Ας τα κοιτάξουν όσο θέλουν :p

 

Θα συμφωνήσω με τον Μάκη: ένα υποτυπώδες FIFO είναι το ελάχιστο που μπορεί να περιμένει κάποιος απο μια τέτοια υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορώ να κλάψω ελεύθερα; €15-€20 είναι η πραγματική τιμή όσων περιμένω. Ας τα κοιτάξουν όσο θέλουν :p

 

Θα συμφωνήσω με τον Μάκη: ένα υποτυπώδες FIFO είναι το ελάχιστο που μπορεί να περιμένει κάποιος απο μια τέτοια υπηρεσία.

Εσύ μπορείς να κλάψεις ελεύθερα...:D

Και εγώ συμφωνώ, ας αργούν, λογικό είναι ειδικά τέτοια περίοδο, αλλά να τηρούνται οι προτεραιότητες. Αν και όταν οι αποθήκες ξεχειλίζουν απο δεματα και δεν φτάνει το προσωπικό, λίγο δύσκολο.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εσύ μπορείς να κλάψεις ελεύθερα...:D

Και εγώ συμφωνώ, ας αργούν, λογικό είναι ειδικά τέτοια περίοδο, αλλά να τηρούνται οι προτεραιότητες. Αν και όταν οι αποθήκες ξεχειλίζουν απο δεματα και δεν φτάνει το προσωπικό, λίγο δύσκολο.

Δεν χρειάζεται προσωπικό, οργάνωση χρειάζεται. Και ένας μόνος του να είναι στο άνοιγμα των σάκων, με σωστό πρόγραμμα θα τους διεκπεραιώνει με σειρά άφιξης. Αν πιάνει όποιον σάκο είναι πάνω-πάνω, γίνεται αυτό που γίνεται τώρα.

 

_____________

Μια ερώτηση: όταν γράφει "Άφιξη σε πρακτορείο" αντί για "Άφιξη σε Μ.Δ.\Κ.Κ." υπάρχει διαφορά; Μήπως είναι ΕΛΤΑ Courier;

Edited by WitchKing
Link to comment
Share on other sites

Φίλε lira όχι δεν κάνουν καλά την δουλειά τους, δεν μπορούν να παιρνάνε σάκους με άφηξη 8/12 στο ΚΔ και να αφήνουν 17/11 απ' έξω , δεν το δέχομαι!!!

 

Δίκιο έχεις φίλε Μάκη. Δεν αντιλέγει κανείς σε αυτό. Υπάρχει πρόβλημα με την προτεραιότητα των δεμάτων.

Από εκεί και πέρα θα ήθελα να δω μια φωτογραφία με την φημισμένη αποθήκη με τους σάκους. Κάτι μου λέει ότι θα θυμίζει τις αντίστοιχες που είδαμε από τις κινέζικες αποθήκες μετά το black friday, όπου υπήρχαν βουνά με δέματα.

Και όπως είπε ο φίλος πιο πάνω και έχει αναφερθεί πολλές φορές, αν γινόταν σωστά η δουλειά τους θα δυσαρεστούνταν πολύ κόσμος και μάλλον θα έπαυαν κάποιου είδους παραγγελίες (βλέπε smartphones κλπ).

 

Συμπέρασμα: Αγορές από Κίνα με ότι συνεπάγεται αυτό! :)

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται οτι τα αργουν περισσοτερο τα postnl sing post-τα china post ερχονται συντομοτερα.

 

Δεν θα το ελεγα.

 

http://i65.tinypic.com/2cpre5z.jpg

 

Η πτήση απο Κίνα εχει φύγει απο 15/11

 

http://i68.tinypic.com/m7ys9l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάτε κόντρες;

 

https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/10/337bfadf6d39bb4937f62593d209c52c.jpg

 

Και μην ξεγελιεστε που λέει 3 μέρες, κάποιο κόλλημα έχει φαει η αναζήτηση του SG post, έχω φτιαξει νέα καρτέλα με αναζήτηση μονο απο τα ΕΛΤΑ και ουδέν νεοτερον. Ένας θεός ξέρει ποτε θα ερθει! Τεμπέληδες!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

απο 24-11 με postnl, Δεν κουνιεται τιποτααααααα..... μηπως ο χαμος στις 11-11 που μαλλον τωρα τα σκαναρουν τους εχει καθυστερησει? Και δεν εχουμε ουτε εναν στο forum που να ειναι "μεσα" στα πραγματα? ;)
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά Φέεεταααααα , παρέλαβα μετά απο 11 μέρες που καθόταν στο αεροδρόμιο

 

Δώσε κανένα στοιχείο παραπάνω αν δεν σου είναι κόπος. Πότε στάλθηκε από Κίνα και πότε έφτασε Ελλάδα. Για τα στατιστικά ρε παιδάκι μου!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με mbpost (βελγικό ταχυδρομείο;; πρώτη φορά) ακόμα περιμένω... Απο 27/11 το 17track το δείχνει ότι ταξιδεύει. Από elta δεν υπάρχει καν σαν πακέτο!
Link to comment
Share on other sites

_____________

Μια ερώτηση: όταν γράφει "Άφιξη σε πρακτορείο" αντί για "Άφιξη σε Μ.Δ.\Κ.Κ." υπάρχει διαφορά; Μήπως είναι ΕΛΤΑ Courier;

Καμιά ιδέα για το παραπάνω; Το πακέτο έκλεισε απο την υπηρεσία δεμάτων στην Αθήνα και τώρα είναι προς παράδοση.

Που να πάω να το ψάξω;

 

Δύο εβδομάδες απο Amazon.uk με DHL Post.

Link to comment
Share on other sites

Απο 27/11 το 17track το δείχνει ότι ταξιδεύει. Από elta δεν υπάρχει καν σαν πακέτο!

 

:blink: - τα ΕλΤα δειχνουν το πακετο ακομη στην Σουηδια ενω το trackonline.org δειχνει οτι σημερα ειναι στην Ελλαδα, αυτο θα πει Ελληνικη online ενημερωση (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:blink: - τα ΕλΤα δειχνουν το πακετο ακομη στην Σουηδια ενω το trackonline.org δειχνει οτι σημερα ειναι στην Ελλαδα, αυτο θα πει Ελληνικη online ενημερωση (!)

Αν δεν ανοίξει ο σάκος να σκαναριστει το πακέτο σου τα ΕΛΤΑ Σουηδία θα το δείχνουν.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

2015-11-28 και 2015-12-04

2 παραγγελίες μου κολλημένες στα ΕΛΤΑ..

από ότι φαίνεται οι είτε έχουν πολύ όγκο δουλειάς ή η διακοπές ξεκίνησαν νωρίτερα!

 

καμία από τις 2 όμως δεν φαίνεται στο elta track n trace. τις βλέπω από το 17track. είναι φυσιολογικό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...