Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας κι από μένα.

Παραγγελία από banggood μέσω Ευρωπαϊκής αποθήκης χωρίς τελωνείο.

Έχω ελπίδα να το πάρω σύντομα ή να κάνω υπομονή καμία 20αρια μέρες;

Το tracking δεν εμφανίζεται στα ΕΛΤΑ.

 

Κατάσταση πακέτου: Καθ' οδόν

Χώρα: Γερμανία -> Ελλάδα

Προορισμός:

 

Αφετηρία:

2020-09-18 15:42, The shipment has arrived in the destination country/destination area

2020-09-15 02:48, Feucht, Germany, The international shipment has been processed in the export parcel center

2020-09-14 13:12, Ottendorf-Okrilla, Germany, The international shipment has been processed in the parcel center of origin

2020-09-10 18:01, The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Ψάξε τον κωδικό στο site της DHL.

Εάν έφτασε στην Ελλάδα, όπως λέει, βρίσκεται στην αποθήκη της DHL στο Κορωπί και θα αλλάξει κωδικό σε νέο 10ψήφιο που θα τον βρεις στο ίδιο site.

Εάν βρίσκεσαι σε περιοχή που έχει υποκατάστημα η DHL, θα το παραλάβεις από την ίδια, αλλιώς με κάποια άλλη courier.

Link to comment
Share on other sites

Γερμανία dhl Ελλάδα ΕΛΤΑ γράφει στο site
Α ΟΚ, τότε με ΕΛΤΑ courier. Αυτό που σου είπε ο makap τότε.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα στην DHL Express αλλά απ' ότι φαίνεται θέλουν 9 μέρες απ' το αεροδρόμιο να το φέρουν στο σπίτι...

 

Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής στην ATHENS - GREECE

Εγγραφείτε για να λαμβάνετε ειδοποιήσεις

Παρασκευή, Σεπτέμβριος 18, 2020 at 15:43

Περιοχή προέλευσης:

NUERNBERG - NUERNBERG - GERMANY

Προορισμός Αποστολής:

ATHENS - UNKNOWN - GREECE

Εκτιμώμενη ημ/νία παράδοσης:

Τρίτη, Σεπτέμβριος 29, 2020

Έως το τέλος της ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε οι πιο έμπειροι τον προλαβαίνω τον Σεπτέμβριο ή πάμε για Οκτώβριο;

LT216086716NL

Έχει κολλήσει στην αθηνα

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πως πάει η δουλειά με τα ΕΛΤΑ και τα ταχυδρομεία γενικότερα το ερώτημα είναι αν προλαβαίνεις το 2020 ή πάμε για 2021. Και εγώ στην ίδια φάση είμαι.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εσείς είστε καλά! Εγώ μάλλον για refund θα πάω... Είμαι σχεδόν 1.5 μήνα Ολλανδία... Pre-advised...

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα στην DHL Express αλλά απ' ότι φαίνεται θέλουν 9 μέρες απ' το αεροδρόμιο να το φέρουν στο σπίτι...

 

 

Μπες στο DHL Paket, βρες το νέο 10ψήφιο κωδικό.

Τότε θα μάθεις πότε θα παραλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Ηταν συστημένο? Πότε είχε μπει Ελλάδα?

Ρωτάω γιατί περιμένω από τέλη Μαΐου δέματακι untracked και τώρα με την ανάρτηση σου ελπίζω ξανά ότι θα παραλάβω...

 

Ναι συστημενο.

 

2020-09-14 12:30 Delivered, Delivery successful

2020-07-13 20:58 Delivering, Accepted by Last Mile Carrier

2020-06-25 12:00 Arrived at destination country

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Προορισμός Αποστολής:

ATHENS - UNKNOWN - GREECE

Εκτιμώμενη ημ/νία παράδοσης:

Τρίτη, Σεπτέμβριος 29, 2020

Έως το τέλος της ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Η πιο γρήγορη παράδοση τον τελευταίο χρόνο.

Θα μπορούσε και καλύτερα αν δεν "κόλλαγε" στο ΚΔ Αττικής.

elta2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο DHL Paket, βρες το νέο 10ψήφιο κωδικό.

Τότε θα μάθεις πότε θα παραλάβεις.[/QUOT

Σ' ευχαριστώ πολύ. Επικοινώνησα σήμερα μαζί τους και το έχουν στείλει ήδη στο πλησιέστερο σε μένα συνεργαζόμενο κατάστημα. Δεν προλαβαίνω σήμερα θα το παραλάβω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο DHL Paket, βρες το νέο 10ψήφιο κωδικό.

Τότε θα μάθεις πότε θα παραλάβεις.[/QUOT

Σ' ευχαριστώ πολύ. Επικοινώνησα σήμερα μαζί τους και το έχουν στείλει ήδη στο πλησιέστερο σε μένα συνεργαζόμενο κατάστημα. Δεν προλαβαίνω σήμερα θα το παραλάβω αύριο.

 

Τέλος καλό, όλα καλά και να το χαρείς.

Τώρα, έμαθες και εσύ πως λειτουργεί η διαδικασία αποστολής δέματος από το εξωτερικό με το Γερμανικό ταχυδρομείο (DHL Paket).

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε οι πιο έμπειροι τον προλαβαίνω τον Σεπτέμβριο ή πάμε για Οκτώβριο;

LT216086716NL

Έχει κολλήσει στην αθηνα

είχα κάνει μια αγορά από το aliexpress και το αντικείμενο στάλθηκε απο Ολλανδία με παρόμοιο track number...είχε φθάσει στην Αθήνα και δεν άνοιγαν τον σάκο..έκανε κάνα μηνα εκεί και μετά ήρθε..

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε οι πιο έμπειροι τον προλαβαίνω τον Σεπτέμβριο ή πάμε για Οκτώβριο;

 

LT216086716NL

 

Έχει κολλήσει στην αθηνα

Το RB969771887SG σε 4-5 μέρες θα το παραλάβεις.

 

το LT215730704NL σε 30-40 μέρες, τώρα ξεφορτώθηκε αυτό.

 

Η απάντηση του Αγγέλου πριν 20 μέρες! Σφηνωμένο και εμένα από 25 Αυγούστου (track: LT058**3804NL) . Οπότε αράζουμε και πάμε παρέα για Οκτώβρη...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by antouaa
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση του Αγγέλου πριν 20 μέρες! Σφηνωμένο και εμένα από 25 Αυγούστου (track: LT058**3804NL) . Οπότε αράζουμε και πάμε παρέα για Οκτώβρη...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τσάμπα πληρώνουμε τα priority. Κάνουν Κίνα-Ελλάδα σε μια βδομάδα και 1 μήνα για να ανοιχτεί ο σάκος στην Αθήνα. Υποτίθεται αυτό που παρήγγειλα ήταν από τσεχική αποθήκη.

Ελλάδα 2020...

Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα πληρώνουμε τα priority. Κάνουν Κίνα-Ελλάδα σε μια βδομάδα και 1 μήνα για να ανοιχτεί ο σάκος στην Αθήνα. Υποτίθεται αυτό που παρήγγειλα ήταν από τσεχική αποθήκη.

 

Ελλάδα 2020...

Από Ali το πήρες το συγκεκριμένο? Γιατί βλέπω cainiao. Αν ναι, δεν είναι priority. Super low priority θα έλεγα καλύτερα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Από Ali το πήρες το συγκεκριμένο? Γιατί βλέπω cainiao. Αν ναι, δεν είναι priority. Super low priority θα έλεγα καλύτερα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Ναι από ali. Αλλά δεν μιλάω για το συγκεκριμένο. Γενικά η κατάσταση είναι τραγική. Είναι προφανής η έλλειψη προσωπικού

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να βοηθησετε και δω? Δεν ξερω τι γινεται εχουν περασει τοσες μερες.

LT118377285NL

Το εκανα και εντοπισμο απο τη σελιδα της ΕΛΤΑ και υπαρχει αρα υποθετω το εχουν αναλαβει αυτοι αλλα ειμαι λιγο στα χαμενα

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μεγάλη 22 μέρες σε μεταφορά από Ολλανδία και ακόμα δεν έχει έρθει το δεμα του φίλου μου, δεν ξέρω τι συμβαίνει γενικώς με δέματα από Ολλανδία, μέχρι και από αμαζόν καθυστερήσεις στην μεταφορά δεμάτων,δεν είναι για αγορές εκτός Ελλάδος αυτή την εποχή, σχεδόν τις έχω μηδενιστεί εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Έχω κι εγώ ένα μικρό δεματακι από Κίνα. Μου έβγαλε ότι προχτές έφτασε Θεσσαλονίκη και χτες Πέτρου Ράλλη. Ο κωδικός είναι YT2025521266110987. Στο tracking του ΕΛΤΑ μου λέει ότι είναι λάθος κωδικός. Εντ μεταξύ μου είχε βγάλει για 5 μέρες περίπου ότι ήταν σε διαδικασία custom clearance στο Amsterdam. Θα πρέπει να περάσει και τελωνειο από Ελλάδα η έχει τελειώσει η διαδικασία στο Άμστερνταμ; Και με ποιον κωδικό θα μπορέσω να το παρακολουθώ τώρα που έφτασε Ελλάδα; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Με acs θα σου έρθει, αριθμός αποστολής :5364615981, οχιδεν πληρώνεις τελωνείο, αλλά με έμπλεξες με την χειρότερη εταιρεία εμένα 4 μέρες που έχει φτάσει Θεσσαλονίκη και ακόμα να μου το φέρει στα Γιάννενα Edited by pagouras7
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα.

Ρε παιδιά γιατί τόσο καθυστέρηση τα δέματα από Ολλανδία (Nlpost)? Πρώτη φορά τόσο καθυστέρηση σε πακέτο. Τα ΕΛΤΑ το παρέλαβαν λλει από το εξωτερικό 03/09 και αποστολή αντικειμένου 07/09.

Τι παίζει; δεν το παρέλαβαν τα ΕΛΤΑ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...